Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 558107 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Yaris tuning
« Válasz #690 Dátum: 2004.12.08 09:25:25 »
Idézetet írta: "Ludi"
Nektek mennyit szokott fogyasztani a gép minimum és maximum, meg átlagosan?

Nekem a minimum 4.5 liter volt egy Budapest Mohács úton, végig max 90.
A maximumot csak egy tankra tudom, az 6,62 volt.
Az átlag 0-tól 5 287 km-ig 6.09 volt.
Ez egy 1.3-as Yaris volt. Nagyrészt városban ment és ezen a Budapest Mohács útvonalon, na meg sokszor rövideket. Viszont városban általában este és hétvégén, a Mohács túrák sebessége pedig a gyerek és az asszony miatt limitálva - max 120.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris tuning
« Válasz #691 Dátum: 2004.12.08 13:24:14 »
Idézetet írta: "Ludi"
Nos!

Sztem felállítottam az új, D4-D Yaris fogyasztási negatív rekordot! Vagy nehéz a jobb lábam, vagy valami nincs rendben (vagy nagyon el volt állítva a Shell kúton a kútfej :lol:  :lol: ) Magamból kiindulva az első variáció.

600Km(593) = 42(41,83) liter gázolaj az pedig kerek 7l-es (7,053) fogyasztás, nem?

Az igazat megvallva volt benne két kecskeméti út (95km 50 és 45 perc). Olyan jól mutatott az átlagsebesség mérőn a 100 fölötti átlag!!!!! De még mindig jobb a fekete kompressoros MR-2-nél amivel a tököli meeten voltam. Az beszlopálta a 16 lityot is néha.
Nektek mennyit szokott fogyasztani a gép minimum és maximum, meg átlagosan?


És mi van az mr-el egybe van még? Eladtad?
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #692 Dátum: 2004.12.08 22:13:25 »
Idézet
És mi van az mr-el egybe van még? Eladtad?


Még megvan. Nem fogjuk eladni, mert nagyon ritka! Sikerült csapágyasra hajtanom nyár végére. Nemsokárra megcsináljuk csak még nem volt szabad kapacitás rá. Parkol az udvarban!

Xanyi:

Anyámnak TS-e van! Én egytankkal 400km-nél többet még nem mentem vele, de anyu el tud vele menni 530km-t is. Már sikerült egyszer megetetnem vele a 14l-t! Autópálya csutka full padló gáz 100km-en keresztül meg egy kis örjöngés pesten gyorsulási verseny után. nem lehet kibírni, hogy ne nyomd a kis méregzsáknak. Ezért lett dízel nekem. Ha taposom akkor se fog megenni 7-nél többet (elvileg, de úgyis bebizonyítom az ellenkezőjét)! :lol:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris tuning
« Válasz #693 Dátum: 2004.12.09 16:02:51 »
D4D yarissal eddig apu állította fel a negatív rekordot: 8,7-es átlagot ment vele, városon kívül :) Jó, mondjuk ebben csak padlógáz, hegymenet, meg csak 130 feletti sebesség van :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Yaris tuning
« Válasz #694 Dátum: 2004.12.09 18:34:41 »
Idézetet írta: "Szeke"
D4D yarissal eddig apu állította fel a negatív rekordot: 8,7-es átlagot ment vele, városon kívül :)

Az nem semmi :roll:
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris tuning
« Válasz #695 Dátum: 2004.12.10 10:34:38 »
Idézetet írta: "music"
Az nem semmi :roll:

Szerintem nyugodtan nevezhetjük a d4d yaris maximális átlag-fogyasztásának  :wink:  És ha meg így nézzük, elég kedvező, hogy ennél többet szinte képtelenség kihozni belőle.  :!:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

harmath

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.extra.hu/muanyaghegesztes
yaris spojler
« Válasz #696 Dátum: 2005.01.05 12:20:34 »
Eladnám első front és küszöb spojlerem sablonját(gyári)
érd:06302387143

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Re: yaris spojler
« Válasz #697 Dátum: 2005.01.05 18:03:40 »
Idézetet írta: "harmath"
Eladnám első front és küszöb spojlerem sablonját(gyári)
érd:06302387143


Mennyiért :?:  :?:
arcipán

03' YARIS SOL  50

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yaris tuning
« Válasz #698 Dátum: 2005.01.05 19:51:28 »
Na szernyusztok!

Hátsó (tető) légterelőt szeretnék venni a közeljövőben...
Mennyibe kerülhet egy ilyen?
Gyári vs. nem gyári?

 :roll:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #699 Dátum: 2005.01.06 08:29:09 »
Arra a még szolidabb állapotban is gusztustalan aluszárnyra gondolsz??Vagy melyikre?Azok 35 től indulnak!

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yaris tuning
« Válasz #700 Dátum: 2005.01.08 08:33:00 »
Idézetet írta: "SzzS"
Arra a még szolidabb állapotban is gusztustalan aluszárnyra gondolsz??Vagy melyikre?Azok 35 től indulnak!


Dehogyis!

Hanem erre (TTE):
http://www.tte.de/tuning/website/Certificates/rear-spoiler/Toyota-yaris.pdf
Vagy a gyári Toyotára...

 :wink:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #701 Dátum: 2005.01.17 10:22:00 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Ezúton is köszönöm Kishaver topiktársnak a lehetöséget :D
Kicsit le vagyok maradva ebben a topicban, de most behozom.

Nincs mit máskor is nagyon szívesen!!!
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #702 Dátum: 2005.01.17 10:58:27 »
Idézetet írta: "Ludi"

600Km(593) = 42(41,83) liter gázolaj az pedig kerek 7l-es (7,053)

Nektek mennyit szokott fogyasztani a gép minimum és maximum, meg átlagosan?
Kicsit soknak tűnik :?

Nekem 4,4 L/100 nyugis 110-es közuti forgalomba. Egyszerüen 90-el nem bírok menni :x . Ez normál használatnál. Semmi gyorsulgatás csak sima előzgetések és a lakott területen 60-65-el kb.

Ha autópályázok, akkor 125-135 körül kavargok és többnyire két személlyel 4,7-4,9 körül zabbant most télen.

Egyébként egyszer életébe evett ez a kocsi 3,8 L/100 (ha jól emlékszem). Amikor zsír új volt és Karcag-Miskolc-Zeg távon hoztam vele ezt, de 90-től jobban sehol nem mentem ( nem autópályáztam) és a gyorsítások igencsak óvatosak voltak.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #703 Dátum: 2005.01.17 11:18:04 »
Rendesen feltolult az a pár hetes kimaradásom....

szóval ilyen laza télen azon gondolkodok, hogy leültetem picit a kütyüt. Itt főleg Zénókára támaszkodnék, mert a használt ültetőt elhalászták az orrom elől. Ergo: valamikor ki kellene ugrani sógorékhoz és a te infóid alapján összehozni valamit. Ezt majd még megbeszéljük.

Aztán a nagy kérdés: Milyen felnit vegyek: 14-es vagy 15-ös???

Mik a feltételek: Viszonylag sportosan vezetek, de a fogyira azért néha vetek pillantást. Remélem az ültetéssel megszűnik a billegés probléma és akkor a 14-es felni bőven elég lesz. Ez olcsóbb minden szempontból. Maga a felni is, a gumi is és a fogyi is. Ráadásul 14-re van is gumi, tehát nem kellene vennem méreg drágán. Tehát ezt preferálom. Viszont a 15 biztosan szebb és a 14-re nem éri meg egyáltalán költeni. Maradjon acél?? Esetleg 14-ből vegyek olyan típust, amire felmegy egy szélesebb gumi???

Értitek mi a problémám?? Nem akarok venni 15 gumikat!!!


Aztán a köv kérdés a toronymerevítőket célozza!! Kevesen használnak annak ellenére, hogy sokak szerint jó. Mondjátok el nekem, hogy mik a negatívumok és pozitívumok? Az addig rendben van, hogy a két torony együtt viszi a terhelést, de érdemes beruházni, ha csak 14-es kerkó marad fenn a bazi nagy "légbalaszt 175/60" gumikkal vagy akkor tök felesleges az egész. Miért nem szerelik be a gyárak egyből, ha olyan szuper dolog. Valaki még azt is mondta, hogy baleseteknél is jól jöhet, mert megvédi a vázat a kisebb csavarodásoktól.

Nos???

14 vagy 15???
toronymerevítő???
Üdv: Kishaver 74

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #704 Dátum: 2005.01.18 12:45:40 »
Felni 14-15 kérdés:
Szerintem kár 14-re költeni, mert ha meg lesz, akkor az ember 1böl elkezdi nézegetni, hogy mi lenne ha 15 lenne. 15-nél nagyobbat viszont csak tényleg nagyon extra használat mellett éri meg pl mint SzzS kollegánál, nekem a 15-össel is már éppen elég kemény, de azért még böven használható minden nap. A 14-est kf-et aki megvette tölem anno (jóbarátom) annak addig volt jó, amég meg nem sasolta, ill ki nem próbálta az elözö garnitura ts-felnimet amit derrick kollegától kaufoltam. Azóta árulja a 14-et, nekem meg addig rágta a fülemet még eladtam neki az enyémet. Én meg december eleje óta ebay-töl kezdve a német yarisclubig lestem mindent, mire sikerült 1 tényleg sérülésmentes garnit vennem, mert hiába az a 2-3 deci fogyasztás azért csak sokkal szebben néz ki vele. A 2-3 deci egyébként csak az én lassú kamionfeltartó autókázásomnál jelentkezik, autópályán én már nem veszek észre mérhetö különbséget. (Elvileg a gordülési ellenállás alacsonyabb sebességeknél jelent fogyasztásemelkedést, nagyobb sebességeknél aránytalanul nagyobbat nö a légellenállás legalábbis a görd. ellenálláshoz viszonyítva.)
A kanyarodási tulajdonságai viszont sokkal jobbak, a kormány sokkal közvetlenebb mint a normál kerékkel, már-már gokártos.
A rugózás a 185/55-el mondjuk keményebb de én úgyis mindig kerülgetem a lukakat  :D   A guminyomás ennél 2,1 2,0 a 175-ös 2,3 2,1 -éhez képest, talán ezért is nem lesz olyan nagyon kemény.
Amúgy meg a gumi nem olyan vészes, ha pl a 195/50 r15 -nél maradsz az még kedvezöbb is mint a 175/65 r14, de a 185/55 is csak olyan 25-30%.al drágább, nálam az eredeti 175/65 r14 dunlop sp10 3e is elment 110-ezret úgy, hogy a gumis még adott érte 1500-at /db (még legalább 3 mm-es volt).
A szélesebb viszont elvileg tovább bírja, persze ugyanolyan menetkörülményeket feltételezve, de inkább ez csak olyan "megmagyarázom magamnak" duma. :roll:
Szóval azért mielött vásárolsz prószáld ki az enyémet (hosszabb táv+kanyargós úton), most a 15-ös van fent (nem birtam ki, hogy ne rakjam fel mikor meg lett) :oops: , elvileg most szabadságon vagyok, úgyhogy nagyon ráérek, bár ezt ígértem Xanyinak is a hütöfolyicserénkkel kapcsolatban, aztán mióta bezártam a kocsmát mindig volt valami, de most a hét 2-ik felében már szeretnék tényleg nagyon ráérni. :D

A rugóért meg bármikor kimehetünk, vagy ha nem akarsz jönni, akkor szólj és rendelek neked, de legalább prószálhatnád a gépet. Ha nélkülem veszed vigyázni, mert az 1.0 és 1.3-asra is más cikkszámot mondott a ***i, úgyhogy a dieselre tuti 3.-ik féle kell. (Az áruk mind 1forma volt)

Bocs a rövidke válaszért, legközelebb kifejtem a részleteket... :lol:  :lol:  :lol: