Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 558108 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #660 Dátum: 2004.11.30 22:09:50 »
Idézet
99' től 2000 ig gyártott Yarisokat érinti. A főfékhengernél lehetséges a hiba.

Akkor elvileg belesik, mert '99-es évjárat! Figyeljem a postaládát? Kiértesítenek?
Xanyi

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #661 Dátum: 2004.11.30 23:54:36 »
hi

Xanyi: Mindenkit akinek 99'-2000-es évjáratú Yarisa van elvileg kiértesítenek. Ha nem is téged akkor az előző tulajt. De mint mondottam volt, nem vészes a probléma. Valószínű te is fogsz levelet kapni. tényleg csak 5% a hibás. igazából a problémát észre sem lehet venni, csak szervízben.

Üdv

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #662 Dátum: 2004.12.01 14:27:24 »
Néhány napja volt egy "jármücserés" 20 km-es suhanásunk Kishaver topiktársal. Ö az ültetörugót próbálgatta az enyémben én meg az "olajkályhát" az övében. Hát meg kell mondjam az 1 bexarás annyira jó.
Zajszint: az már a multkori "1perces" próbánkon kidrült, hogy az alapjárat és picivel fölötte kb 1200-1300-ig hangosabb mint a 1.0. Egy picit "traktoros" de nem úgy mint egy tdi (von volkswagen), azzal össze sem lehet hasonlítani, nagyon visszafogottan, csak a benzines (toyotához :D) képest. Utána viszont semmi. Teljesen kisimul a járása, 70-80 felett határozottan csendesebb mint az enyém, 110-ig (addig próbáltam) semmi motorzaj egyenletes haladásnál. Erös gyorsításnál morog egy picit, de csak annyira, hogy leírni is kár volt.
Gyorsulás: Rugalmasságban sokkal jobb, mondjuk ez a számadatok alapján is látszott. Egyedül az érzés fura. A benzinesben, ha nyom az ember egyet a gázon az egyböl, gondolkodés nélkül gyorsul, szinte ránt egyet az autón. A dízelnél ha nyom az ember hirtelen egy padlót, nem egyböl "ránt", hanem olyan mintha szép lassan, nyomtam volna csak padlóig a pedált. Mondjuk eleve a td-k így szoktak tenni, + az elektromos gázpedál, nyilván csak olyan ütemben szabadítja rá akaratunkat a motorra, ami annak legmegfelelöbb. (emisszió, élettartam) Nyilván nem hagyja, hogy feleslegesen olyan üzemanyaghoz jusson, amit nem tökéletesen tud majd elégetni.
Ez nem egy hosszú idö, igazából csak 1-2 tized mp, csak a benzineshez fura, hogy nem "egyböl".
Ezek után viszont tényleg nagyon megindul. 60-70-röl gyönyörüen húz harmad-fél gázzal ötödikben. Ennél tényleg felesleges visszaváltani.

A következö ezek uán dízel lesz az biztos. Sokat gondolkodtam a TS-en is, de ez nekem valahogy jobban "bejön". Annak ellenére, hogy az a nagyobb élmény, söt AZ ÉLMÉNY, ez valahogy jobban tetszik, hogy pörgetés nélkül is igen jót lehet vele autózni.
Ezúton is köszönöm Kishaver topiktársnak a lehetöséget :D


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #663 Dátum: 2004.12.01 16:18:28 »
Zénóka
Amikor kipróbáltam egy D4D Yarist, körülbelül hasonló gondolataim voltak, csak nem fogalmaztam meg ilyen jól...  :lol:
Xanyi

coldrex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yaris tuning
« Válasz #664 Dátum: 2004.12.01 17:12:44 »
Sziasztok!
Két nagy kérésem lenne!
Az első: ha tud valaki segíten abban , hogy ki gyártja a Yaris fejegységét naon megköszönném (4-csatornás kivitel '03)!
A második: A tts által forgalmazott kompresszor az 1.3-ra is jó?
A találkozok engem is érdekelne mikor és hol lessz ?  
Segítségeteket előre is köszönöm!

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #665 Dátum: 2004.12.01 18:26:22 »
coldrex:

Idézet
hogy ki gyártja a Yaris fejegységét


fujitsu ten (Japán), meg philips (Francia). De volt már olyan h 3 autó három féle gumival jött hozzánk, tehát lehet más márka is. Ez a kettő szint biztos h van. Attól függ melyik gyár adja a legjobb ajánlatot a Toyota gyárnak. De pl. a gyári rég Toyota magnóknak ha leveszed a burkolatát akkor ott virít a Panasonic fleirat, úgyhogy nagyon változók a márkák.

Idézet
A tts által forgalmazott kompresszor az 1.3-ra is jó?


igen jó. sajna teljesítmény adatot nem tudok, de van hozzá

coldrex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yaris tuning
« Válasz #666 Dátum: 2004.12.01 20:26:22 »
Köszike mindenkinek!
Még 2 kérdés itthon hogy lehet beszerezni 1 kompresszort, és nemtud valaki 1 gyári cdváltot olcson :oops: ?

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #667 Dátum: 2004.12.02 01:06:07 »
Hi!

Jövő héten fenn lesznek a képek a kész kocsiról.

az új cím: ludika.uw.hu

Lexus lámpa Yarishoz 40e-körül? Ha kell valakinek szóljon!

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #668 Dátum: 2004.12.02 23:06:16 »
hi!

mi van veletek? Xanyi, SzzS, Kishaver, Zénóka, Deric? hova lettetek? Biztos mindenki nyúzza a Yarisát, mi? :lol: Felbogok egy témát tuninggal kapcsolatban! Láttátok-e az Auto World fekete új TS Yarisát? pár hónapja volt az egyik újságban, nyílván Autó-Motor! nos a haverokkal arról vitatkoztunk hogy, milyen spiolerszett volt rajta, meg az h, mennyibe kerül. Tudja ezt valaki?

Coldrex:
Nálunk tudsz rendelni kompresszort. Cd-váltót is, de csak vatta újat. Ha érdekel írj egy mailt nekem. ludi@fibermail.hu

Üdv!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #669 Dátum: 2004.12.02 23:10:40 »
Idézet
mi van veletek? Xanyi, SzzS, Kishaver, Zénóka, Deric? hova lettetek? Biztos mindenki nyúzza a Yarisát, mi?  Felbogok egy témát tuninggal kapcsolatban! Láttátok-e az Auto World fekete új TS Yarisát? pár hónapja volt az egyik újságban, nyílván Autó-Motor! nos a haverokkal arról vitatkoztunk hogy, milyen spiolerszett volt rajta, meg az h, mennyibe kerül. Tudja ezt valaki?

Hát ha lehet egy tippem, akkor Zénóka biztos most is éppen benne ül...  :lol:
Az említett TS-t még nem láttam, de érdekelne róla egy kép! Találok vhol a neten?
Xanyi

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #670 Dátum: 2004.12.02 23:37:33 »
Idézet
de érdekelne róla egy kép! Találok vhol a neten?


Nemtom, régen tudtam egy címet de már elfelejtettem sajna! Van egy kép a

http://www.toyotistas.com/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showpic&pid=58&orderby=hitsD

címen

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #671 Dátum: 2004.12.02 23:44:43 »
Hi!

Ezt mintha láttam volna már valahol! Asszem hátrafelé nyilnak az ajtajai...  :shock:
De ez egyébként létező autó, vagy csak számítógép szülemény?
Csak mert az első keréknél fura...
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #672 Dátum: 2004.12.03 00:35:35 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Ezt mintha láttam volna már valahol! Asszem hátrafelé nyilnak az ajtajai...  :shock:
De ez egyébként létez? autó, vagy csak számítógép szülemény?
Csak mert az els? keréknél fura...


Valamikor régebben ezt már láttam valamelyik ujságban. Mármint a feketét. Úgy emléxem "valós" autórol szólt.
Amúgy tényleg benne ültem, épp most értem VELE haza :D


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #673 Dátum: 2004.12.03 01:07:12 »
Ludi:
Valahogy nekem nem tetszett annyira az a gép. A spoiler jó(gözöm sincs milyen :D ), de valahogy az a felni... olyan túl rally-s... talán ha fekete lenne, vagy mondjuk valami szép füst-króm, vagy síma ezüst.... de az a fehér.... nekem nem tetszik a fekete gépen :?

más: Neked ha elmúlik a tél milyen felni lesz a gépen?? Van már valami konkrét méret elképzelés, vagy esetleg konkrét típus is?   Csak már furdal a kiváncsiság, mert amúgy gyönyörü lett a masina :D


SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #674 Dátum: 2004.12.03 07:52:50 »
Azt a TS-t itt csinálták az ismerőseim Pécsett!!
110 az első lökős, 100 a hátsó és 100 a küszöb!
Én ennyire nem fogom megdurvítani nekem ráadásul ez a spoilerszett annyira nem is tetszik!Belgiumban,Hollandiában és Németországban ráadásul már tömegcikk ez a szett!
Én inkább legyártatok magamnak olyat amilyet akarok és amilyen még nincs senkinek sem!
Arról nem is beszélve,hogy nálam ez a spoilerszett le is szakadna kb 3 hét alatt...! :oops:

Még meg lesz ültetve az autóm 30mm-t hátul, 20-mm-t elöl, (összességében elöl 60 hátul 70 mm) kap egy kartervédőt megy egy állítható keménységű KONI futóművet és akkor már boldog leszek!
Jó lesz,már nagyon várom a tavaszt...ÉS A BIZTOSÍTÓS PÉNZEM A ***A ÉLETBE!!!!! :pal3: