Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 557682 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Yaris tuning
« Válasz #600 Dátum: 2004.11.23 15:14:19 »
Idézetet írta: "SzzS"
na mesélj mit csinálsz a yarissal????????
Külső vagy belső tuning,vagy mind2??Vagy maradtál csak a bőrözésnél??


Piros színű a technika, így a kormányt és a sebváltózsákot szeretném megbőröztetni piros-feketére, valamint a könyöktámaszra akarok bőrt húzatni. Már találtam is egy bőröző céget (asszem Gödöllőn van), korrekt árajánlatot adtak, és reggel kell vinni a kocsit, délutánra készen is van. Kicsit később (tavasszal) pedig valószínű egy fóliáztatást fogok kiviteleztetni.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #601 Dátum: 2004.11.23 15:40:39 »
Idézetet írta: "Kántor"
Kicsit később (tavasszal) pedig valószínű egy fóliáztatást fogok kiviteleztetni.
Amíg nem cseréled ki a belső páralehúzót az ajtókba, addig fölösleges fóliáztatni, mert minden fóliát megkarcol az a kiba kemény páralehúzó. Tapasztalat  :x  Pedig én aztán figyeltem, hogy ne legyen huzigálva az ablak feleslegesen, ráadásul még légkondi is van, de elég neki 5-6 húzás és 2-3 karc már is van. Ja és nem mindenki csinálja meg még egyszer garanciába. Nekem elválalták, de még nem sikerült találni jó páralehúzót, addig pedig nem éri megcsináltatni.
Üdv: Kishaver 74

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #602 Dátum: 2004.11.23 19:12:56 »
hali!

Jöttem dicsekedni. Kész lett a Yarisom. Én vok a legboldogabb ember a világon főleg azért, mert az egész 3 haver egy festő és az én munkám gyümölcse. 3 hónapig csináltuk. Sztem sikerült egyedivé tenni. Remélem jövő héten már fel tudom rakni róla a képeket. Addig is egy kis izelítő: 2003-as D4-D Yaris. Flip-flop festés (lila-kék-arany), teljesen lefalazott hátsó ajtó, Lexus-optik lámpa, hátsó kilincsek eltüntetve, facelift előtti TS lökhárítók hátul és elöl, elöl DTM rács, facelift előtti sol hűtőrács, H&R ültetörugó (40mm), hatsó szárny. Kivül kb ennyi, 16" felnit csak tavasszal fogok rakni rá, bár egy kicsit félek tőle, h bele fog érni attól függetlenül, h a sárvédőíveket kivágtuk. Belső tér maradt a gyári, de tavasszal 2 sportülés és átkárpitozás van a tervben. Hifi:Pioneer mp3 fej,  2 erősítő (Rokfort 2x70w MacAudio 4x130w) 440W mélyláda (MacAudio) 13-as szett elől (MacAudio MacFire 2.13). A csomagtartóba még egy kiló kenyér se férne be.  :D  Xanyi: köszi a segítséget a hangszórókkal kapcs. Dekopírral vágtam neki keretet és jó is lett! Remélem ti is osztoztok az örömömön, hiszen eggyel gyarapodott a "tuning Yarisok" egyre bővülő köre. Van vkinek tapasztalata chiptuninggal kapcs 1.4 D4-D-be (90Le lesz de meddig fogja bírni)?

U.i.: Tudtátok, h lehet Yarisba BiXenon lámpát rakatni. Csak borsos ára van:114000 forintocska

Ha érdekel valakit a kocsi szívesen küldök majd neki képet róla mailben!

Na üdv minden Yaris Fannak: Ludi!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #603 Dátum: 2004.11.23 20:28:22 »
Ludi!

TUNING YARIS!!!  :prayer:  :lol:
Már alíg bírok magammal annyira várom a képeket! Így leírás alapján pont nekem is egy ilyen az álmom!!! Mármint külsőleg... Jah meg a motor!  :lol:
Amúgy tudok olyan BiXenont kéz alatt 85-ért! Az index fórumon van egy srác, aki árul Xenonokat!  :wink:
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #604 Dátum: 2004.11.23 21:37:24 »
Yaris felni ügyben:

A 16-os ban 7,5x16 ET 38 az ajánlott, 195/45 r16-os gummával nem ér bele.
Söt 17-ben 7X17 ET 35 205/40 r17-el szintén nem, még ültetve sem, de a 7,5X17 ugyanezzel a gummával, ha nagyon berugózik már beleér.

Én 17-est vennék rá mert gyönyörü vele, de csak akkor, ha olyanok lesznek az útjaink mint németországban. (egyenlöre nem kell spórolnom azt hiszem) :?


Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #605 Dátum: 2004.11.24 00:31:26 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Yaris felni ügyben:

A 16-os ban 7,5x16 ET 38 az ajánlott, 195/45 r16-os gummával nem ér bele.
Söt 17-ben 7X17 ET 35 205/40 r17-el szintén nem, még ültetve sem, de a 7,5X17 ugyanezzel a gummával, ha nagyon berugózik már beleér.


Hi!

Nem is tudtam h 7,5-es széles felni még jó hozzá 16osban. Én is szivesen raknék 17-est de arra már azt modták h nem jó a féltengelynek. Talán a Dízel féltengelye még gond nélkül viseli, hisz nagyobb a nyomatéka mint a TS-nek és gondolom akkor a féltengelyek is úgy lettek gyárilag tervezve hozzá :?: De sajna lovetta híján maradok a 16" nál. 17-nél már a gumma ára is elég horror.

Xanyi: igyekszem minél hamarabb felrakni a képeket. Már nem kell sokat aludnod... :D  :D  :D A xenonon meg elgondolkozom...

Ha Isten is úgy akarja péntekre lesznek meg a papírjai meg a többi kötelező marhaság és onnantól kezdeve ott fogok benne lakni! :D  :D

üdv: Ludi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #606 Dátum: 2004.11.24 01:06:36 »
A felninek sztem semmi köze a féltengelyhez.  A féltengelyre a motor/váltó adja a nyomatékot nem a felni. A csapágyhoz már annál inkább. Azért figyelj az ET számra, ha az nem stimmel akkor 20.000-ént csapágycsere, mert ilyenkor a kerék még egyenes haladáskor is feszíti a csapágyakat. (a kerék nyomvonalának középvonala nem oda esik, mint a gyári keréknél, és mivel más az erökar, a kocsi saját súlya is jobban terheli a csapágyakat)
Negatív hatással van még a lengéscsillapítókra és a felfügesztés elemeire pl szilentek, a nagyobb ütések miatt (hepe-hupás úton).
Persze ha az ember vigyáz a gépre akkor azért ezzel is elmegy sok százezer kilómétert.
A gyári kerék ET-je egyébként 45-ös.


SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #607 Dátum: 2004.11.24 06:00:42 »
Ludi!
Isten hozott a tuning yarisosok között!
Küldj majd képet az szzs01@maffia.hu ra légyszives!
Nekem is vannak még terveim bőven a yarissal, csak még nem fizetett a biztosító...:)
Mennyibe vetted a lexuslámpákat,és mivel nyílik a hátsó ajtód?
Ezen golyóztunk, pont tegnap,hogy hogyan lehetne megoldani, mert az enyém is le lesz falazva teljesen, kap egy spoilerszettet, és még 3 cm-t meg lesz ültetve (eddig -40 mm nél tartok).
Egyelőre ennyi,most megyek Fehérvárra, jövő héten találkozunk,vigyázzatok magatokra!

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #608 Dátum: 2004.11.24 09:20:24 »
Ludi

engem is érdekel küldenél pár képet
köszi

gabor.zoles@bergmann.hu

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #609 Dátum: 2004.11.24 09:56:12 »
Ludi!

Hááát persze, hogy engem is érdekel: khr@vipmail.hu

De azt hiszem egyszerübb, ha ide a klubbra teszed fel és akkor nem kell küldözgetni jobbra balra. Viszont 30-35 fotóig meg se állj.

Van egy gyengécske kapcsolatom, egy sráccal, aki egy chip modult akar eladni. Láttam már a kezébe, szép fekete :))) Ha gondolod összehozlak vele. A Xanyi is ismeri, mert minket meg ő hozott össze. Tőle veszem meg az ültetőrugót. Talán 20e km-t futott a ketyere és a papírok szerint 210 Nm-t és 90 pacit hoz ki a kis dieselből. Nem nyúl a turbo nyomáshoz, csak a befecskendezés idejét, a befecskendezett gázolaj nyomását és mennyiségét változtatja. Fájt rá a fogam, de nekem a futásteljesítmény és az életkor jobban számít és inkább lebeszéltem magam. Persze az is számít, hogy menjen, de még nem akarok belenyúlni. Ja és ez így is eléggé megy. :twisted:
Üdv: Kishaver 74

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #610 Dátum: 2004.11.24 17:48:07 »
Idézetet írta: "SzzS"

Mennyibe vetted a lexuslámpákat,és mivel nyílik a hátsó ajtód?


SzzS:

A lexus lámpa nekem kb 35-be lesz, de valószínű kell majd venni japán lámpához való stekkereket mert a franciájé más (elvileg). Kapok kedvezményt a kersekedőtöl mert már sokszor vásároltam nála cuccokat. Úgy nyílik a csomagtér h a két gumiütközőre raktunk két rugót és húzútnk rá vékony gumit h ne karcolássza az ütközőt a kasztnin. a nyitás elektromos. Egy központizár motor van az ajtóban és a műszerfalról nyitom egy gombbal. A zár kipattan a rugó meg kilöki az ajtót mind úgy hogy még az biztonsági reteszbe se akad meg. egyszerű olcsó megoldás viszont nem gagyi, sztem.

kishaver:

Lehet, h érdekelne a dolog. Tudsz-e valami gyorsulási adatot, meg végsebességet a chip-hez? Mennyiért adná a srác? Előre is thx!

üdv: Ludi

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #611 Dátum: 2004.11.24 17:52:38 »
zénóka:

thx a helpet. Majd figyuzom az ET-ket. Nem sok kedvem van 20000km után csapágyakat cserélni. Melyik a nagyobb gáz: ha kisebb az ET vagy ha nagyobb, vagy tök mind1 mert, ha eltér ígyis úgyís kinyírja a csapágyat?

üdv: Ludi

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #612 Dátum: 2004.11.24 20:48:33 »
hi!

Elfelejtettem megkérdezni h hogy kell ide felrakni a képeket? Kell hozzá vmi jelszó?

Üdv: Ludi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #613 Dátum: 2004.11.24 22:33:29 »
Idézet
facelift előtti TS lökhárítók hátul és elöl, elöl

Hol szerezted ezeket a cuccokat? Valahol bontanak TS Yarist esetleg?

Más...
Szerintem nagyon nyerő lett volna, ha a Toyota kiad gyárilag olyasmi Yarist, mint amilyet te csináltál! Na persze nem a flip-flop fényre gondolok, hanem arra, hogy TS külső-belső, de D4D motor! Abból is az, ami a Corollát is hajtja és 90 lovas gyárilag!  :lol:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #614 Dátum: 2004.11.25 07:54:33 »
Idézetet írta: "deric"
Kishaver

megtennéd, hogy mérsz nekem egy időt 60-100 és 80-120 -ra
ez amolyan virtuális gyorsulás lenne
én a következő képpen mértem kerestem egy hosszú sík utat
és rááltam tartósan a 60-ra egy pár méterig majd onnan padlógáz
szerintem neked 3.
80-120 szintén de váltás nélkül mert az sok időt levesz 4. ben
vagy ahogy szerinted gyorsabb
Nos.... valamit mértem, de nem úgy ahogy te mondtad, hanem ahogy a Palack csinálta a közelmúltban.

1. Rááltam kb 50-re, ott IV. seb fokozat és padlógáz. 60-nál óra indul és 100 ig meg se áll. Eredmények: 7,3; 7,4; 7,4; 7,3

2. Rááltam kb 70-re, ott IV. seb fokozat és padlógáz. 80-nál óra indul és 120-ig meg se áll. Eredmények: 8,0; 8,1; 8,0; 8,1

3. Rááltam kb 70-re, ott V. seb fokozat és padlógáz. 80-nál óra indul és 120-ig meg se áll. Eredmények: 11,4; 11,6; 11,5; 11,6

Ez most jó eredmény??

Ehhez hozzáteszem, hogy a mérés sík úton történt -2 fokban (tél van), téli gumival, száraz úton, a magam kis 66 kilójával és a tankban kb 6-7 liter üzemanyaggal. A mérőműszer egy Nokia 6310i, az indító szerkezet a hüvelyk ujjam.  :lol: Ja és most nagyon szerettem a Yaris mérőóráját, mert elméletileg ha teljesen hitelesen mutogat, akkor sokkal könnyebb megállapítani azt, hogy most 60-nal vagy 61-el megyek, mert a számokat már kis koromban megtanultam összeolvasni, sőt írni és használni is tudom őket. :lol:
Üdv: Kishaver 74