Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 557683 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #555 Dátum: 2004.10.30 18:13:15 »
Mennyi egy ilyen sport kat. és ér valamit? az árához képest
nekem azt mondták, hogy yarisba nem lehet rakni direktszűrőt mert
a légtömegmérő  megörül ?

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #556 Dátum: 2004.11.02 08:47:05 »
Idézetet írta: "SzzS"
A rugó meg nem baj ha sport,kicsit keményebb lesz a futóműved, jobban reagál, és ha már csak 20 akkor azért ajándék!
A rugó nem szokott eltörni,elgyengülni se nagyon szokott,max kb 10 év után!


Húúú, kipróbáltam az ültetett Yarist. Nagyon durva. Rángattam meg minden. Iszonyatos, mintha vagy 30 centivel minden irányba nagyobb lenne a gép. Olyan, mint a higany, nem borul, meg dülöngél. Volt még egy kis rázkódás mérés is, mert az út, ahol próbálgattam az az igazi magyar standard volt foltokkal, fekvő rendőr méretű mélyedésekkel. Itt megbukott a verda nálam, de nem is erről szól a történet.

Egy kis érdekesség, vagy nevezzük negatívumoknak. Nagyon zörgött minden a kocsiba. Ez a rugótól lehetett? Szétrázta teljesen a kocsit a rugó? A másik dolog....alánéztem a kocsinak, nem mintha értenék hozzá, csak lássam már, hogy mit tesztelek. Az alsó 2-3 rugó menet teljesen össze volt lapulva hátul. Ez normális? Így kell ennek kinézni? Azt hittem, hogy csak 1-2 menet ilyen, hogy rögzíteni lehessen, de ez min 2-3 menet volt. Miért tesznek bele ennyi anyagot, ha ott nem is funkcionál? Vagy akkor funkcionál, ha ugratok? :lol:  :lol:

Köv. kérdés vetődik fel még: Nem kell hozzá gátló? Az Astra mondta, hogy szerinte kell, mert így a gyári gátló, nem azon a szakaszon dolgozik, ahol a gyári rugóval és esetleg nem fog úgy teljesíteni, ahogy kellene. Vélemény?
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #557 Dátum: 2004.11.02 13:46:02 »
Idézet
Húúú, kipróbáltam az ültetett Yarist. Nagyon durva. Rángattam meg minden. Iszonyatos, mintha vagy 30 centivel minden irányba nagyobb lenne a gép. Olyan, mint a higany, nem borul, meg dülöngél. Volt még egy kis rázkódás mérés is, mert az út, ahol próbálgattam az az igazi magyar standard volt foltokkal, fekvő rendőr méretű mélyedésekkel. Itt megbukott a verda nálam, de nem is erről szól a történet.

Pontossan arról szól a sportrugónak a története... Keményebb, stabilabb lesz az autó, de a gödröket nem veszi ilyen jól!  :?
Idézet
Egy kis érdekesség, vagy nevezzük negatívumoknak. Nagyon zörgött minden a kocsiba. Ez a rugótól lehetett? Szétrázta teljesen a kocsit a rugó? A másik dolog....alánéztem a kocsinak, nem mintha értenék hozzá, csak lássam már, hogy mit tesztelek. Az alsó 2-3 rugó menet teljesen össze volt lapulva hátul. Ez normális? Így kell ennek kinézni? Azt hittem, hogy csak 1-2 menet ilyen, hogy rögzíteni lehessen, de ez min 2-3 menet volt. Miért tesznek bele ennyi anyagot, ha ott nem is funkcionál? Vagy akkor funkcionál, ha ugratok?

Nem hinném, hogy a rugótól zörög minden, inkább elképzelhető, hogy az adott autóban sokszor voltak levéve a kárpitok...
Az ültetőrugóknak több fajtája van... Az egyik simán ültet, a másikat pedig asszem progresszív rugóknak hívják, de ebben nem vagyok biztos! Az első arról szól, hogy simán lejebb teszi az autót és kész! A másodiknál 2-3 menet sürübb (ezt láttad összeülve), puhább, így a kisebb úthullámokat jól kivédi, a többi menet pedig ritkább, keményebb, így amikor valóban megy rá a terhelés kemény lesz... Így érnek el vele egy viszonylag jó kompromisszumot!
Idézet
Köv. kérdés vetődik fel még: Nem kell hozzá gátló? Az Astra mondta, hogy szerinte kell, mert így a gyári gátló, nem azon a szakaszon dolgozik, ahol a gyári rugóval és esetleg nem fog úgy teljesíteni, ahogy kellene. Vélemény?

Sokan mondják, hogy 3-4 centis ültetéshez nem kell még gátlót cserélni, és egy csomó ültetőrugót (asszem a Weitecet is) direkt gyári gátlókhoz ajánlanak! Teljesíteni szerintem jól fog, de mindenesetre biztos kevesebbet fog bírni az a gyári gátló, pont azért amit Astra is mondott!
De szvsz vagy rugót veszel, és örülsz hogy stabil a kocsid, vagy semmit! Mert egy komplett cucc (rugó+gátló) még a 200 ezret is megüti, arról nem is beszélve, hogy ha van tömött fogad...  :lol:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #558 Dátum: 2004.11.02 14:27:58 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Az ültetőrugóknak több fajtája van... Az egyik simán ültet, a másikat pedig asszem progresszív rugóknak hívják, de ebben nem vagyok biztos! Az első arról szól, hogy simán lejebb teszi az autót és kész! A másodiknál 2-3 menet sürübb (ezt láttad összeülve), puhább, így a kisebb úthullámokat jól kivédi, a többi menet pedig ritkább, keményebb, így amikor valóban megy rá a terhelés kemény lesz... Így érnek el vele egy viszonylag jó kompromisszumot!


Ez ok, de én terheletlen állapotában láttam összenyomva???? http://www.carstyling.hu/pic/usercar/179/4.jpg egyébként itt van a rugoról fotó. Nézzétek meg!!! Please. Pont ezt láttam és így! Talán egy kicsit szennyes volt és azért láttam, hogy teljesen összeér. Most látom, hogy itt azért pár miliméter azért van. Mondjuk az hamar elfogy, ha beülök. Vagy lehet, hogy nem is Yarishoz van tervezve ez a rugó csak befért, aztán hadd menjen. Egyébként nem hinném el a srácról. Nem olyannak tűnik. De attól, hogy esetleg őt átvágták, engem még nem kell.

Idézetet írta: "Xanyi"

Sokan mondják, hogy 3-4 centis ültetéshez nem kell még gátlót cserélni, és egy csomó ültetőrugót (asszem a Weitecet is) direkt gyári gátlókhoz ajánlanak! Teljesíteni szerintem jól fog, de mindenesetre biztos kevesebbet fog bírni az a gyári gátló, pont azért amit Astra is mondott!
De szvsz vagy rugót veszel, és örülsz hogy stabil a kocsid, vagy semmit! Mert egy komplett cucc (rugó+gátló) még a 200 ezret is megüti, arról nem is beszélve, hogy ha van tömött fogad...  :lol:


Mit jelent, hogy kevesebbet bír a gátlóm? Tegyük fel 150e km-nél kifekszik majd? Sokat cuccolok, ami azt jelenti, hogy két személy és a hozzánk tartozó 3-4 napi ruha mennyiség gyakran jelentkezik terhelésként. Előreláthatólag mit jósoltok? Hagyjam az egészet?
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #559 Dátum: 2004.11.02 16:08:30 »
Idézet
Ez ok, de én terheletlen állapotában láttam összenyomva????

Hidd el kishaver, láttam már pár sportrugót autóban, mind így nézett ki terheletlen állapotban! Amikor fel van emelve az autó és a helyére rakod akkor nincsenek összenyomódva, aztán leengeded, és majdnem teljesen összeül a sürübben tekert része! De csak majdnem, és az épp elég ahhoz, hogy ne érezz mondjuk egy minimális úthibát... Jah, és mellesleg pl egy gödörben is az a sürű része nyúlik, nem a ritka! Ezért is van úgy!
Idézet
Vagy lehet, hogy nem is Yarishoz van tervezve ez a rugó csak befért, aztán hadd menjen.

Ez szerintem teljesen kizárt!
Idézet
Mit jelent, hogy kevesebbet bír a gátlóm? Tegyük fel 150e km-nél kifekszik majd? Sokat cuccolok, ami azt jelenti, hogy két személy és a hozzánk tartozó 3-4 napi ruha mennyiség gyakran jelentkezik terhelésként. Előreláthatólag mit jósoltok? Hagyjam az egészet?

Senki nem fogja megmondani hogy vedd vagy ne! Ha akarod, hogy stabilabb és szebb legyen a gépet, akkor vegyél bele rugót! Ha nem akarod, akkor ne vegyél! Ennyi...
Nekem az OFF Mazdában ON a gyári telók 200 ezer felett is simán átmentek műszakin! Ismerős az OFF Alfájában ON meg most cserélt 50 ezernél! Egyikbe sincs ültető...
Azért egy 3 centis ültetést még szerintem bírnak a gyári gátlók, hiszen annyival túl vannak méretezve! De 5-6 centit már biztos nem!
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #560 Dátum: 2004.11.03 08:04:10 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Azért egy 3 centis ültetést még szerintem bírnak a gyári gátlók, hiszen annyival túl vannak méretezve!


Te Xanyi!

Meséld el nekem, hogy az "gátló" hogyan is működik, mi a feladata? Egy jó műszaki rajz a keresztmetszetéről biztosan sokat segítene nekem. Ki tudnám találni, hogy szabad-e nekem ilyen dolgokba belemenni.
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #561 Dátum: 2004.11.03 10:27:21 »
Xanyi igazad van!

Kishaver:
ha sokat cuccolsz akkor gondolkozz el az egészen,mert lehet hogy lekoppintod néha az alját, bár 3 cm-től még nem fog szikrázni...!!
Az enyém tavasszal még lejjebb lesz húzva, még 2 cm-t megy le a segge!Már kitaláltuk hogy hogyan is lesz!
Télleg,mi van az ajtóval??

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #562 Dátum: 2004.11.03 11:15:22 »
Idézetet írta: "SzzS"
Xanyi igazad van!

Kishaver:
ha sokat cuccolsz akkor gondolkozz el az egészen,mert lehet hogy lekoppintod néha az alját, bár 3 cm-től még nem fog szikrázni...!!
Micsodaaa???  :shock:  Szikrázni???  :lol:  Jó kis látványelem lenne. Talán még pénzt is kereshetnék vele. :lol:

Nem annyira azért nem pakolom meg. Eddigi max terhelés 3 személy és sok ruha + 4 nyári gumi volt. Még a motor sem érezte meg nagyon, hogy mi van. Pedig nem nagyon fért már be semmi.
Idézetet írta: "SzzS"

Télleg,mi van az ajtóval??
Igaz mi már ezt megbeszéltük telefonon, csak közlöm a többiekkel, hogy VAN.  [smilie=sm15.gif] Az ár jó és mindenki örül. Már csak el kell hozni vad keletről. De mivel én megyek haza 3 hét múlva is, ezért ez is megoldott egy kis kitérővel.
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #563 Dátum: 2004.11.03 11:30:03 »
ment egy mail!!!!!!!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #564 Dátum: 2004.11.03 12:12:58 »
Idézetet írta: "SzzS"
ment egy mail!!!!!!!
Nekem???

Mert ma már volt a postás és nem hozott semmit :!:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #565 Dátum: 2004.11.03 12:37:34 »
elektromos levél!TEEeeeEEEE tudatlan!!!!!!!! :P  :P  :P  :P

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #566 Dátum: 2004.11.03 13:29:43 »
Idézetet írta: "SzzS"
elektromos levél!TEEeeeEEEE tudatlan!!!!!!!! :P  :P  :P  :P


Hááát bizony a jó öreg elektronok sem hoztak semmit néköm eddig komolyan mondom. Nekem címezted???

khr@vipmail.hu

A 4-5 megás dolgokkal bizonytalan a szitu. Van hely, de egyes haverok azzal szórakoznak, hogy bazi nagy maileket küldözgetnek nekem.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #567 Dátum: 2004.11.03 20:14:38 »
Idézet
Meséld el nekem, hogy az "gátló" hogyan is működik, mi a feladata? Egy jó műszaki rajz a keresztmetszetéről biztosan sokat segítene nekem. Ki tudnám találni, hogy szabad-e nekem ilyen dolgokba belemenni.

Ezt leírni elég nehéz... Olajjal vagy gázzal van töltve, és amikor mozog ki be, egy dugattyú fölé illetve alá áramlik át egy lyukon! Na most ha kicsi a lyuk, akkor nehezen lassabban áramlik, ezért kemény lesz...
ÚÚÚÚÚÚ! Bakker mekkora hülyeség ahogy írtam, de nagyjából ilyen! Ennek azért nem jó ha leülteted, mert nem ott fog dolgozni, ahol eleve tervezték! De úgye bele van számolva a terhelés is, úgyhogy egy 3 centis ültetést még bírnak szvsz...
Rajzot a suliba tudnék fényképezni, ott tele van a fal ilyesmivel...  :lol:


Idézet
Nem annyira azért nem pakolom meg. Eddigi max terhelés 3 személy és sok ruha + 4 nyári gumi volt. Még a motor sem érezte meg nagyon, hogy mi van. Pedig nem nagyon fért már be semmi.

Ha hosszabb utakat teszel meg úgy, hogy hátul is ülnek, akkor semmiképpen se tegyél bele ültetőrugót!
Ezt mai élményem után mondom...
Havernak van egy vadonánsúj Almeraja, amiben Enzo sportrugók vannak! Eddig vagy elöl ültem, vagy csak városba gurultunk amikor hátul! De ma volt szerencsém hátul ülve megtenni Szombathely - Héviz - Siófok - Székesfehérvár - Siófok - Székesfehérvár - Veszprém - Szombathely távot!  :lol: Egy szóval jellemzem: KIBIRHATATLAN! Elöl semmi gond, de hátul ugye majdnem a kerék felett ülsz, úgyhogy az úthullámokon, vasutiátjárokon azt hittem elhányom magam! Meg állandóan lefejeltem a plafont!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #568 Dátum: 2004.11.03 20:20:37 »
Amúgy Székesfehérváron még történt egy jó dolog!
Megálltunk a Pláza parkolójában, még világosban! Bementünk, és nem vettük észre, hogy bekapcsolva maradt a lámpa! Hang jelzi, de mivel a rádió is ad egy sipoló hangot (hogy ugyanmá vedd le az előlapot) nem tünt fel a havernak! Én meg utasként nem figyeltem!  :lol: Két óra múlva jövünk ki sötétben, látom messziről halványan pilácsol a fényszoró!
Mindkettönk barátnője kiállt a parkoló bejáratához a betanított szöveggel:
"Jó napot! Nincs esetleg bikakábeled?"
Na ná, hogy senkinek nem volt!
Úgyhogy Taxit hívtunk, és mondtam a diszpécsernek, hogy lenne egy különleges perverz kérésem is! Legyen nála indítókábel!!!  :lol:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #569 Dátum: 2004.11.04 08:06:05 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Ezt leírni elég nehéz... Olajjal vagy gázzal van töltve, és amikor mozog ki be, egy dugattyú fölé illetve alá áramlik át egy lyukon! Na most ha kicsi a lyuk, akkor nehezen lassabban áramlik, ezért kemény lesz...
ÚÚÚÚÚÚ! Bakker mekkora hülyeség ahogy írtam, de nagyjából ilyen!
Műszaki beállítottságommal és tanulmányaim segítségével teljes mértékben értem amit írsz. Ez egyenlőre nem tart vissza, hogy megvegyem a weitecet.
Idézetet írta: "Xanyi"

Ha hosszabb utakat teszel meg úgy, hogy hátul is ülnek, akkor semmiképpen se tegyél bele ültetőrugót!
Ezt mai élményem után mondom...Egy szóval jellemzem: KIBIRHATATLAN! Elöl semmi gond, de hátul ugye majdnem a kerék felett ülsz, úgyhogy az úthullámokon, vasutiátjárokon azt hittem elhányom magam! Meg állandóan lefejeltem a plafont!
Na ez már jobban elgondolkodtat az ültetéssel kapcsolatban. Felütött a rugó, vagy csak simán kényelmetlen volt. Nagy különbség. Az egyik az autó kárára van, amit nem tűrök, a másik csak az utas kárára, ami nem nagyon zavar. Tehát: Felütött??? vagy csak kényelmetlen volt???
Üdv: Kishaver 74