Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 557687 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Yaris tuning
« Válasz #540 Dátum: 2004.10.22 10:53:49 »
Idézetet írta: "SzzS"
206 témában is?? :lol:


Természetesen. :D
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #541 Dátum: 2004.10.22 11:33:23 »
Hali

a 206 tényleg egy rakás szar
nem üveghangig hanem ésszel kb 3.600 fordulatig mert ott volt érdemes már váltani de ezt folyamatosan kiautózták belőle
szétment a kormány összekötő, kerékcsapágy, stabilizátorok no meg a kuplung
Én még mindig azt mondom, hogy ésszerű használat mellett mint amit Te
is írtál megéri (már ha neked anyagilag megéri) garid úgy sincs .
csak nehéz megállni, hogy tudna menni a géped de ne nyomd neki !

zugliget

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Yaris tuning
« Válasz #542 Dátum: 2004.10.22 11:34:50 »
Ez csak egy szelete a tuningnak. Mármint a chip modul, Létezik még a rendes chip tuning, amikor a gyári software-t felülírják egy javított változattal. Rendesen alá tudják támasztani, hogy miért jó ez. Az hogy kapok egy tekintélyes erő növekedést nem is említik, hanem a rugalmasságot hozzák és az esetleges üzemanyag fogyasztás csökkenést. Persze nő a fogyi, ha mindig kihasználják a chip adta lehetőségeket, de ha okosan vezetnek, akkor a szintén chip adta nyomaték növekedéssel jobban, rugalmasabban vezethető autót kapunk.

Ha ilyen jó ez a chip akkor gyárilag miért nem ez van benne?

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #543 Dátum: 2004.10.22 11:40:08 »
Azért mert akkor a tudat alattid diktál,és ha tudod mit tud az autód, akkor bizony nyomni fogod neki,már csakazértis!!!
Ha meg nem nyomod akkor nem érdemes menchippeltetni az autót!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #544 Dátum: 2004.10.22 11:51:50 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Idézetet írta: "SzzS"
206 témában is?? :lol:


Természetesen. :D


Szépen lassan átbillen a mérleg nyelve az ígyhagyom oldalra. :lol: , de azt nem bírom ki, hogy ne üljek be egy ilyen modul tuningolt dieselbe. Molnarl küldött az előbb mailbe egy nagyon durva cikket, ahol a chipelésről írogatnak kicsit. Tényleg nagyon durva. Nem hittem volna, hogy ilyen komoly háttere van ennek az egésznek. Kő kemény matek. A chipelés (software átírás) nagyon komoly tudomány, de káros a motor egészségre=hagyjuk, a modul chip tuning (ami engem érdekel(T)) meg csak egy kis vicc, ami igazán hatásos, de bütykölés jellegűnek érzem.

Ez az egész olyan, mint amikor egy fűtésszerelő eljött hozzánk gyerek koromban. Volt egy nagyon agyontákolt központifűtésünk. Kivagdosott csöveket és próbált egyszerűsíteni, viszont voltak olyan csomópontok neki is, ami a hegesztés során "nem állt kézre" neki. Föld és fő fal közeli csövek főleg. Szóval az ilyen elhelyezkedésű csöveket tükörből kellen hegeszteni, de nem ment elég jól és fogta magát, szigetelőszalaggal körbe kötötte a gyengébben sikerült varratokat. Persze, hogy engedett a varat, mikor a 60-80 fokos víz elkezdett benne cirkulálni. Érzésem szerint a modul chip is ilyen tákolás jellegű valami, amit minden motorhoz ajánlanak, de igazán egyikhez sem. Jó jó egy ideig, de nem az igazi. Az igazi az már eleve 150-170 lovas diesel motor, amihez nem kell utólag piszkálgatni. Ezt csinálta most meg a :toy: 2,0 D4D 183 ló 400 Nm.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #545 Dátum: 2004.10.22 12:10:07 »
Idézetet írta: "deric"
Én még mindig azt mondom, hogy ésszerű használat mellett mint amit Te is írtál megéri (már ha neked anyagilag megéri) garid úgy sincs . Csak nehéz megállni, hogy tudna menni a géped de ne nyomd neki !


Nos, rátapintottál a lényegre. A gari miatt nem fogom megvenni a kütyüt. Most az autó 3 hónapos és 8500 km van benne. Ha 3-4 évesen szétmegy benne valami és nekem meg még van egy 1 fizetősdi havonta egy korrekt összeggel, akkor megbolondulok. Pénz?? Most váltottam egy olcsóbb albérletre és már is tudok venni egy garnitura téli gummát. Chipre pont nem jut. :lol:
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #546 Dátum: 2004.10.22 12:15:18 »
Idézetet írta: "zugliget"
Ha ilyen jó ez a chip akkor gyárilag miért nem ez van benne?


Mert a károsanyag kibocsájtás és a fogyasztás nem egészen versenyképes a többi gyártó kis gépeivel.

Egyébként a software-ket folyamatosan újítgatják a gyárak a friss infók a számítógépes világ előrehaladtával. Gondolj bele, hogy a Szilicium völgy hogy rohan a fejlesztésekkel. A diesel yaris már 1-2 éves. Tuti hogy a ráncfelvarrott már teljesen más software-el megy, mint az első széria. Ezért is nem biztos, hogy jó a chip modul, amit a diesel Yarishoz terveztek, ki tudja mikor.

Már én is lebeszélem magam az egészről. Pedig milyen érzés lenne 90 paripa a kis autóba a nagyon kemény nyomatékkal. Tiszta TS  8) . Na ezért még kapok a pofámra. :lol:
Üdv: Kishaver 74

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #547 Dátum: 2004.10.22 13:25:03 »
Ez a chip mindenképpen csak akkor éri meg ha van pénzed esetleg utána
szervizelni.
vlszg legalább úgy menne mint egy TS ha nem jobban 90ló + 210 Nm
már versenyképes mindenképpen
múltkor egy ismerős 1.9dci meganjával próbálkoztam (ami mellesleg chippelt de csak 2 hónapja állítólag 140 paci + 330 Nm ) de esélyem sem
volt , nem 0-ról mentünk de mint a rakéta olyan látványosan sokkal gyorsabb volt pedig tökig nyomtam . Elképesztő volt látni a különbséget
szerintem egy 1.8 T leont is ütött volna

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #548 Dátum: 2004.10.25 08:38:16 »
Idézetet írta: "deric"
Ez a chip mindenképpen csak akkor éri meg ha van pénzed esetleg utána
szervizelni.


Pont azért vettem :toy:, mert nem akarok a szervíz adta élményekkel élni. Tehát a chip, mint olyan, megbukott a terveim közt. Nem mintha lett volna most rá hirtelen lovesz, de ezt a belső harcot meg kellett vívnom. :lol:  Kösz mindenkinek.
Üdv: Kishaver 74

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #549 Dátum: 2004.10.27 18:06:06 »
Hali Szzs

anno mondtad már ezt a katalizátor kivételt
ez mennyit dobhat teljesítményben a kocsin ?
a lambdaszonda tuti nem fog meghülyülni?
attól az az állat hangja ugye?
mennyi lehet egy ilyen szerlés ja és ezek a "sport katalizátorok" amiket
árulnak érnek valamit ? (nem)

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #550 Dátum: 2004.10.28 07:16:19 »
Szia deric!!

Ne vedd ki,inkább tegyél bele egy sportkatalizátort!
Dob rajta valamennyit,de bejelzi hibának rögtön a computer,és betárolja hibakódnak, így egy kicsit vészprogramra áll a computered!Nálam ez annyit jelent,hogy váltásnál ránt egyet,de csak amikor 1-2 be váltok,mivel kicsit csökkenti a benzinnyomást a hiba miatt!!
Rugalmasnak viszont rugalmasabb!
Dombon érezhető az 1.0-nál!
Ha nem lenne a katalizátor után is egy lambdaszonda akkor lenne az igazi!
Így marad a sportkatis verzió, nekem is az lesz benne amint összegyűjtöm rá a dellát!
de úgy meg nem fog durrogni... [smilie=sm12.gif]

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #551 Dátum: 2004.10.28 07:18:15 »
a hangja a direktszűrőtől van,szeptemberben le lett cserélve egy eggyel nagyobb K&N-re, most még dúrvább!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #552 Dátum: 2004.10.28 09:20:20 »
Idézetet írta: "SzzS"
a hangja a direktszűrőtől van


Figyuzzatok!

A Weitec 20-ért sport rugó, nem sima ültető. Nem értem. Így még drágábbnak kellene lennie, nem? Vagy ennyire leszáll a használtpiaci értéke vagy gond lehet vele? De mi? Egy rugó vagy eltörik vagy nem?  Esetleg elgyengül, de hát akkor csak lejjebb ül nem? Az meg nem baj.  :lol: Egyébként holnap megyek az autóval, amibe be van szerelve. Mit ajánlotok, hogy teszteljem? Ami biztos: megrángatom a kormányt, hogy lássam mennyire dől az autó, meg keresek egy fekvő rendőrt is. Ha nem találok, akkor csinálok egy élőből. :lol:

Van ugyanannak a srácnak egy TTE sport légszűrője is. Kb 30e km-t futott vele a gép és Sparco olajat fújt rá 10 ezrenként tisztítás után. Azt 15 e HUN Ft-ra tartja olaj nélkül. Kell ez nekem? :lol:  Szabad ilyen használtba beugrani? Mi van, ha nem tisztította? Ebben a témába okíthatnátok kicsit.

Kösz.
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #553 Dátum: 2004.10.28 09:31:22 »
A szűrőt szerintem hagyd a ...

A rugó meg nem baj ha sport,kicsit keményebb lesz a futóműved, jobban reagál, és ha már csak 20 akkor azért ajándék!
A rugó nem szokott eltörni,elgyengülni se nagyon szokott,max kb 10 év után!

Ha teszteled a másik ótót menj vele ki egy kicsit, ahol nagyobb tempót is tudsz vele menni, próbálj vele egy kettőt izmosabban kanyarodni,stb, de az is jó,ha megrángatod a kormányt,de ne úgy mint az állat,hanem úgy mintha ki akarnál valamit kerülni,esetleg csinálj vele egy két szlalomozó mozdulatot is balra-jobbra!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #554 Dátum: 2004.10.28 09:59:29 »
Idézetet írta: "SzzS"
A szűrőt szerintem hagyd a ...

A rugó meg nem baj ha sport,kicsit keményebb lesz a futóműved, jobban reagál, és ha már csak 20 akkor azért ajándék!
A rugó nem szokott eltörni,elgyengülni se nagyon szokott,max kb 10 év után!

Ha teszteled a másik ótót menj vele ki egy kicsit, ahol nagyobb tempót is tudsz vele menni, próbálj vele egy kettőt izmosabban kanyarodni,stb, de az is jó,ha megrángatod a kormányt,de ne úgy mint az állat,hanem úgy mintha ki akarnál valamit kerülni,esetleg csinálj vele egy két szlalomozó mozdulatot is balra-jobbra!


Köszi az infót.

Valahogy én is így kombináltam a dolgokat, meg a pénztárcámat.
Üdv: Kishaver 74