Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 556743 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2310 Dátum: 2008.07.10 14:57:41 »
itt kiválasztod a pontos típusát
http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx
majd mondjuk itt találsz egy közelítő árat:
http://www.frigate.hu/feltoltes/K&N_arlista%202008%2003%2001.xls

nem ócsó'
aztán ha a tisztítóolaj a légtömegmérőt elbaxa, akkor lehet olyat is venni bontóban 30-40 körül :clap:

Köszi a segítséget, közben én is ráakadtam erre az oldalra, meg azóta találtam 63500HUF-ért...
Szerintetek ér ez ennyit, ennek tényleg ennyi az ára?
Más márkának még nem nagyon néztem utána...
Szokott ilyen probléma lenni, hogy az olaj elrontja a légtömegmérőt?
esetleg kérdezz rá a corolla ts-topikban...ott vannak még tuningolósok(szuti, zorits...stb), hátha tudnak kontaktot

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris tuning
« Válasz #2311 Dátum: 2008.07.10 17:59:47 »
itt kiválasztod a pontos típusát
http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx
majd mondjuk itt találsz egy közelítő árat:
http://www.frigate.hu/feltoltes/K&N_arlista%202008%2003%2001.xls

nem ócsó'
aztán ha a tisztítóolaj a légtömegmérőt elbaxa, akkor lehet olyat is venni bontóban 30-40 körül :clap:

Köszi a segítséget, közben én is ráakadtam erre az oldalra, meg azóta találtam 63500HUF-ért...
Szerintetek ér ez ennyit, ennek tényleg ennyi az ára?
Más márkának még nem nagyon néztem utána...
Szokott ilyen probléma lenni, hogy az olaj elrontja a légtömegmérőt?

Attól függ mire kell. Ha jobban alszol, hogy van egy ilyen a motorháztetőd alatt, és a jó alvás megér ennyit, akkor igen.
Teljesítményben, fogyasztásban változást csak a marketing anyagokban okoz, amúgy semmit.
Légtömegmérőt általában nem egyből teszi tönkre, de 1.6 vvti E12 corollánál olyat is láttam már.
Ha nem akarod, hogy idő előtt kopás legyen a hengerekben akkor 3 ezrenként tisztítás, kb ennyi idő kell, hogy átporozzon.

Hangja valamelyest más lesz, de ha jobb hangot szeretnél, akkor inkább a kipuffogók irányába indulj el.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.10 18:01:45 írta Zénóka »


Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2312 Dátum: 2008.07.10 20:37:48 »
Attól függ mire kell. Ha jobban alszol, hogy van egy ilyen a motorháztetőd alatt, és a jó alvás megér ennyit, akkor igen.
Teljesítményben, fogyasztásban változást csak a marketing anyagokban okoz, amúgy semmit.
Légtömegmérőt általában nem egyből teszi tönkre, de 1.6 vvti E12 corollánál olyat is láttam már.
Ha nem akarod, hogy idő előtt kopás legyen a hengerekben akkor 3 ezrenként tisztítás, kb ennyi idő kell, hogy átporozzon.

Hangja valamelyest más lesz, de ha jobb hangot szeretnél, akkor inkább a kipuffogók irányába indulj el.
Hogy mire kell? ::) igazából valami kellemes kis hangot várok tőle, meg hát jobban is alszom biztos:)
Mondjuk azt nem szeretném, hogy tönkre vágja nekem a jó kis légtömegmérőmet :no:
Persze, tisztítanám én 3ezrenként, azzal nincsen gond, de amitől jobban aggódom, hogy olyat találtam(K&N), ami a ködlámpa mögött van, mondjuk gyárilag adnak hozzá valami kis védő házat, háát, így talán bevállalható... Egyébként számít az valamit(akár hangban, akár valami másban), hogy alulról szív hidegt levegőt, vagy felülről melegebbet? Jó, persze, nyáron nekem is jobban esik a hideg ásványvíz, mint a meleg,
de az autó hogyan áll ehhez?
Tervezek a későbbiekben teljes kipufogó rendszer cserét is, az még egy picit odébb lesz, de addig is legyen egy kis örömöm :clap:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris tuning
« Válasz #2313 Dátum: 2008.07.10 20:54:32 »
Egyébként számít az valamit(akár hangban, akár valami másban), hogy alulról szív hidegt levegőt, vagy felülről melegebbet? Jó, persze, nyáron nekem is jobban esik a hideg ásványvíz, mint a meleg,
de az autó hogyan áll ehhez?

Ez engem is erdekelt, ezert kicsit szamolgattam.  :online2long:

Ha 100 fokos levegot sziv be, akkor 20%-kal kevesebb mol O2 jut be hengerekbe, mintha 25 fokosat szivna. (A ket homerseklet kozott linearisan valtozik.)
Sztem egesz jelentos, nem veletlen vannak intercoolerek.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris tuning
« Válasz #2314 Dátum: 2008.07.10 22:41:24 »
Így van. Egységnyi hideg levegő több zoxigént tartalmaz, így a hengerbe juttatott levegőhöz több üzemanyag keverhető ( lamdaszonda szabályozza)... következmény jobb hatásfok,  nagyobb teljesítmény.
Ezen kívül a hideg levegő jelentősen javítja a dugattyú hűtését, ennek okozataként kisebb kockázattal szegényíthető a benzin-keverék aránya, (részterhelésnél)...következmény kevesebb üzemanyag fogyasztás.

Fentiek miatt (sem) javallott a szívási viszonyok megváltoztatása...pl sportlégszűrővel.

Kipuffanóban nem kell teljes rendszer csere a jobb hanghoz, egy jó minőségű hátsó dobbal ( pl Remus) igen kellemes hanghatás érhető el. Nyári talira ha sikerül eljutnom meg is fülelhetsz egy ilyet :)


Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2315 Dátum: 2008.07.10 23:09:03 »
Így van. Egységnyi hideg levegő több zoxigént tartalmaz, így a hengerbe juttatott levegőhöz több üzemanyag keverhető ( lamdaszonda szabályozza)... következmény jobb hatásfok,  nagyobb teljesítmény.
Ezen kívül a hideg levegő jelentősen javítja a dugattyú hűtését, ennek okozataként kisebb kockázattal szegényíthető a benzin-keverék aránya, (részterhelésnél)...következmény kevesebb üzemanyag fogyasztás.

Fentiek miatt (sem) javallott a szívási viszonyok megváltoztatása...pl sportlégszűrővel.

Kipuffanóban nem kell teljes rendszer csere a jobb hanghoz, egy jó minőségű hátsó dobbal ( pl Remus) igen kellemes hanghatás érhető el. Nyári talira ha sikerül eljutnom meg is fülelhetsz egy ilyet :)

Mindenképp meghallgatlak :yes:
Az a helyzet, hogy az autó hangja most is nagyon tetszik a gyári dobbal, a teljes rendszer cseréjére nem feltétlen a hang, inkább a teljesítmény növekedés motivál...
sőt, picit félek is, hogy túl hangos lesz tőle a kocsi, inkább olyan szolid, mélyről jövő duruzsolásra vágyom :shifty:
olyat még lehet, hogy az új rendszer végére valami Remus kerül, mert voltm megnézni eladó TS-eket, még mielőtt az enyémet vettem, és az egyiken az említett gyártó dobja volt, és gyönyörűen szólt, nem volt túl hangos, pont jó volt!

Peti

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2316 Dátum: 2008.07.10 23:44:07 »
...és az egyiken az említett gyártó dobja volt, és gyönyörűen szólt, nem volt túl hangos, pont jó volt!

Én is inkább egy szolid dobot tetetnék fel, bár az igazat megvallva semmit se fogok :innocent: mert a vége felé már a Corin is zavart a +hang. (pedig nem volt durva)
D.szűrő meg alapból kiesik nálam, túl sok vele a macera :whistling:

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2317 Dátum: 2008.07.11 07:53:06 »
a teljes rendszer cseréjére nem feltétlen a hang, inkább a teljesítmény növekedés motivál...
akkor kompresszor, vagy turbó.

az ilyen csipsz-tuning+kipuff+sportlégszűrő mennyit hozhat? 5-10lovat?
107 helyett 112-115 lovat seggre nem fogod megérezni, csak padon mérve látod az eredményt...
ahogy a 9msp-es gyorsulás helyett a 8,6-os eredmény sem túl "látványos" kocsiban ülve.

itt van példának ToTo kocsija...nagyon szépen össze van rakva minőségi cuccokkal  :yes:
nem is tudom,h mit lehetne még rá/belerakni (a kompóton-on vagy túró-n kívül) és mégis... egy széria corolla Ts bélyegeset játszana vele :ph34r: (bocs ToTo...tudom,h egyszer le tudtad nyomni Szutit, egyik nyári talin, gyorsuláson  :tt2: )

ToTo, tudsz jönni kakucsra?
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.11 07:55:19 írta leszilaci »

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2318 Dátum: 2008.07.11 09:56:39 »
a teljes rendszer cseréjére nem feltétlen a hang, inkább a teljesítmény növekedés motivál...
akkor kompresszor, vagy turbó.

az ilyen csipsz-tuning+kipuff+sportlégszűrő mennyit hozhat? 5-10lovat?
107 helyett 112-115 lovat seggre nem fogod megérezni, csak padon mérve látod az eredményt...
ahogy a 9msp-es gyorsulás helyett a 8,6-os eredmény sem túl "látványos" kocsiban ülve.

itt van példának ToTo kocsija...nagyon szépen össze van rakva minőségi cuccokkal  :yes:
nem is tudom,h mit lehetne még rá/belerakni (a kompóton-on vagy túró-n kívül) és mégis... egy széria corolla Ts bélyegeset játszana vele :ph34r: (bocs ToTo...tudom,h egyszer le tudtad nyomni Szutit, egyik nyári talin, gyorsuláson  :tt2: )

ToTo, tudsz jönni kakucsra?


Szasztok!

A szűrő szerintem valóban "hidegebb" levegőt szív alulról a ködlámpa mögül mint a motortérből, azért gondoltam, hogy inkább odateszem... Az olajozással vigyázni kell, nem kell sokat rátenni és nem kell, hogy csurogjon rajta az olaj, nekem egyszer sem volt vele gondom sem a légtömegmérővel. Előző autómon is az volt, ott sem volt semmi gáz... Ja, meg vannak úgynevezett "száraz" direktszűrők is, amiket nem kell olajozni, de 3 ezrenként ahogy többen is mondtátok viszont tisztítani kell, nem olyan nagy macera, kevés szappanos vagy mosószeres vízben jól átöblíted+kimosod és hagyod ázni egy picit aztán kiteszed megszáradni, ennyi.  :yes:

Nekem pl. a "csipsz-tuning+kipuff+sportlégszűrő" a gyári 105-ből hozott 122-őt (padon lett mérve előtte és utána), szóval mondhatom hogy azért volt értelme... Az autó elég dinamikus és jól is megy, ahogy Laci is említette végül is már más nincs hátra csak a turbó vagy kompresszor... A turbó elég bonyolult művelet, a kompresszor nem lenne rossz, csak hát elég drága mulatság, az még dobna rajta kb. 30-35 pacit, akkor lenne olyan 155 körül, de akkor inkább élből veszek egy erősebb autót ami gyárilag 160-180 és nem kell rákölteni egy csomót, hogy menjen, így is azért pár embert "meglepek" néha, nem rossz érzés...

Egyelőre úgy tervezem, hogy kinézek Kakucsra, de még nem 100...

Igen, egyszer valóban lenyomtam a Szuti Corolla TS-ét a tavalyi talin!  :clap: :yes: (Látod Szuti, nem én hoztam fel)...  :tt2: Utána, viszont ő kétszer megvert...  :walkman:  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.11 09:58:35 írta ToTo »
Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2319 Dátum: 2008.07.11 11:11:57 »
akkor kompresszor, vagy turbó.

az ilyen csipsz-tuning+kipuff+sportlégszűrő mennyit hozhat? 5-10lovat?
107 helyett 112-115 lovat seggre nem fogod megérezni, csak padon mérve látod az eredményt...
ahogy a 9msp-es gyorsulás helyett a 8,6-os eredmény sem túl "látványos" kocsiban ülve.

ToTo, tudsz jönni kakucsra?


Kompresszorra nincs pénzem, nem akarok én olyan durva nagy teljesítményt, akkor nem ezt az autót vettem volna, csak kis apróbb átalakításokat  saját örömömre, hogy egy picit eltérjen a gyári TSektől, nem célom legyorsulni vele Cori TSeket...
aztán idővel meg... ki tudja :devil:

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2320 Dátum: 2008.07.11 11:20:46 »
...de akkor inkább élből veszek egy erősebb autót ami gyárilag 160-180 és nem kell rákölteni egy csomót, hogy menjen...
ez itt a lényeg :yes:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris tuning
« Válasz #2321 Dátum: 2008.07.11 11:25:07 »
de amitől jobban aggódom, hogy olyat találtam(K&N), ami a ködlámpa mögött van, mondjuk gyárilag adnak hozzá valami kis védő házat, háát, így talán bevállalható...

http://totalcar.hu/nepitelet/index.php?op=itelet&cat_id=75947
Ha ez igaz, akkor azert van miert aggodni.  :sweatdrop:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2322 Dátum: 2008.07.11 14:12:08 »
http://totalcar.hu/nepitelet/index.php?op=itelet&cat_id=75947
Ha ez igaz, akkor azert van miert aggodni.  :sweatdrop:
Elgondolkodtató...de ha alulról rendesen burkolva lesz a szűrő, meg még háza is lesz, akkor elvileg csak akkor ázhat be, ha a vízszint eléri a szűrőt, ami azért nemmindennapos gyakorlat nálam, hogy áthajtok a Dunán...
Persze lehet valami vödör mélységű pocsolya...

Peti

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2323 Dátum: 2008.07.11 19:37:00 »
http://totalcar.hu/nepitelet/index.php?op=itelet&cat_id=75947
Ha ez igaz, akkor azert van miert aggodni.  :sweatdrop:

Régebben már bevolt linkelve, egy baromság.....

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2324 Dátum: 2008.07.13 21:27:28 »
OMP toronymerevítőt nem tudjátok Magyarországon honnan lehet beszerezni? Persze Yarishoz. És PIROSat :clap:
Esetleg hivatalos viszonteladó?
Én nem nagyon találtam.