Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 904392 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4590 Dátum: 2018.06.21 19:55:06 »
Sziasztok!

Yaris fogyasztása iránt érdeklődöm, nem venni, hanem csak bérelni akarok. Sajnos évjáratot nem tudok mondani, valószínű, hogy 2. generációs modellről van szó. A kérdés, hogy benzinest vagy dízelt válasszak, illetve még a benzines Aygo is szóba jöhetne, de abban lehet nem férek el a 192 cm-es magasságommal.
Óra szerint 85-nél gyorsabban nem fogok vele menni, 3-an utazunk majd vele, előzgetni nem nagyon fogok valószínűleg, mert sok egyenes szakasz nem lesz, viszont bírságok és az üzemanyagárak brutálisak, városban csak minimálisan fogok vele közlekedni. Tehát a kérdésem az lenne, hogy az 1.4 dízellel, 1.0 és 1.33-as benzinessel milyen fogyasztásra számíthatok?

Ha valóban a II. gen. modell lenne, akkor ott nincs 1,33-as, hanem 1,3-as. Az enyém ilyen, 150e km körül járok és a múlt heti Sopron-Székesfehérvár (többségében a 8-as úton)  5,8 l/100km lett, klímával és a gyorsforgalmikon néha 130-hoz közel, dimbes-dombos úton.  :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4591 Dátum: 2018.06.21 21:01:57 »
Ha valóban a II. gen. modell lenne, akkor ott nincs 1,33-as, hanem 1,3-as.
Hogyne lenne, a miénk ilyen. Az elején valóban nem volt, de a ráncfelvarrásnál leváltotta az 1,3-ast, kezdetben 101, az utolsó modellévre 99 lovas lett.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4592 Dátum: 2018.06.21 21:05:07 »
music     

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4593 Dátum: 2018.06.22 12:15:25 »
Hogyne lenne, a miénk ilyen. Az elején valóban nem volt, de a ráncfelvarrásnál leváltotta az 1,3-ast, kezdetben 101, az utolsó modellévre 99 lovas lett.

Bocs! Igaz a III-as előtt is már volt az 1,33-as...valóban a széria vége felé. (ráncfelvarrottról megfeledkeztem)  :no:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4594 Dátum: 2018.06.26 14:29:29 »
1.33-ast tudom mondani, nekem nyáron Bp-Őrség viszonylatban, autópálya nélkül, és mivel gyerekekkel az időben elég hosszú út, a sebességet az észszerűség kereteiig feszegetve 5 l/100km környéki számok szoktak kijönni. Ebbe akár klíma is belefér. Ebből következtetve ha óra szerint 85-tel - ami valósan kb. 80 - gondolsz menni, akkor annak 4 liter elején lévő fogyi felelne meg. Az ezres nem hiszem, hogy lényegesen kevesebbet hozna, bár elvben épp ebben a sebességtartományban lehet a legnagyobb különbség a két motor közt, csakhogy az 5 sebességes, ez meg 6. A dízel állítólag ennél egy literrel kevesebbet eszik.
Ha valóban a II. gen. modell lenne, akkor ott nincs 1,33-as, hanem 1,3-as. Az enyém ilyen, 150e km körül járok és a múlt heti Sopron-Székesfehérvár (többségében a 8-as úton)  5,8 l/100km lett, klímával és a gyorsforgalmikon néha 130-hoz közel, dimbes-dombos úton.  :wub:
Köszönöm az infókat, reménykedek, hogy 3 emberrel nem lesz 5,0 liter felett a benzinessel. 80 a sebességkorlátozás, tehát nem lesz rohanás. Az éghajlat miatt valószínűleg klímára se lesz szükség. Ha szerencsém van, akár 3. generációsat is kaphatok.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4595 Dátum: 2018.06.27 00:21:46 »
Mindenkinek maga felé hajlik a keze, de nem biztos, hogy a 3. generációval jársz jobban. Nálunk a nagyobb családban van egy ugyanilyen motorú Yaris III, nekem jobban bejön a II. Kívül-belül szebb is, emberibb is, mintha egy-két decivel kevesebbet enne (igaz, cserébe alacsony fordulaton teljesen döglött, míg a III-asban egy kicsivel több erő van ott), nekem sokat ér a hátsó ülések sínen tologathatósága, ami a III-asban már nincs meg, és a III-asnak indokolatlanul nagy a felára. Ha megnézed a használtpiaci árakat, a legfiatalabb II-es és a legöregebb III-asok közt többszázezres rés van.
music     

mkravd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4596 Dátum: 2018.06.29 12:55:26 »
Sziasztok,

2015-ös hybrid Yaris-t vezetek.Én komolyan nem tudom mi van. A gyári adat 3.1-3.7 vegyes fogyasztást mond.
5-10km-es távokon nem tudok kihozni belőle csak 5-6l-es fogyasztást. Amire még rádob egy lapáttal, hogy hegyen lakom, így ha azt az 1km-et is beleveszem amég hazafelé felmegyek a hegyre, akkor 7 fölött vagyok kicsit, ha 20-al beragadok a legnagyobb emelkedőn egy busz mögé, akkor 8 felett is van simán a napi átlag.
De belvárosi igazi araszolgatós dugóban is simán sikerült kihoznom egy 8+-os fogyasztást.

Ez a reális és a 3.1-3.7 egy nagy kamu, vagy valamit nagyon rosszul csinálok?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4597 Dátum: 2018.06.29 13:24:20 »
Sziasztok,

2015-ös hybrid Yaris-t vezetek.Én komolyan nem tudom mi van. A gyári adat 3.1-3.7 vegyes fogyasztást mond.
5-10km-es távokon nem tudok kihozni belőle csak 5-6l-es fogyasztást. Amire még rádob egy lapáttal, hogy hegyen lakom, így ha azt az 1km-et is beleveszem amég hazafelé felmegyek a hegyre, akkor 7 fölött vagyok kicsit, ha 20-al beragadok a legnagyobb emelkedőn egy busz mögé, akkor 8 felett is van simán a napi átlag.
De belvárosi igazi araszolgatós dugóban is simán sikerült kihoznom egy 8+-os fogyasztást.

Ez a reális és a 3.1-3.7 egy nagy kamu, vagy valamit nagyon rosszul csinálok?

Jó a megközelítés.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4598 Dátum: 2018.06.29 17:20:21 »
A Yaris HSD 10 km alatt városban nem melegszik be. Dombról indulva pont akkor melegít amikor vissza kellene termelnie kikapcsolt motorral, ráadásul mivel hegymenetben nagyrészt feltöltött, sokat az akkuba sem tud raktározni. Ezt egyik mérési ciklus sem utánozza. Az általad említett katalógus adat a közismerten elavult NEDC szerinti, ami csak nagyon ideális körülmények között tartható. Hosszútávon 3,8 körül van a fogyasztásom. Hegymenetben a magasabb fordulat helyett hagyni kell besegíteni a benzinmotort, lejtőn induláskor a gyors bemelegedést kell elősegíteni, igy elég jól kiegyenlíti egymást a kettő. Dugóba meg meleg motorral és a lehető legnagyobb töltéssel kell belemenni, ha már elkerülni nem lehet. Araszoláskor és pirosnál a klímát ki kell kapcsolni, mert feleslegesen járatja a benzinmotort.
A Yaris a Prius rosszabb hatékonyságú, de odafigyelve elég jól fogyaszt. Egyedül pályán produkál nála jobb fogyasztást a dizel verzió, a többi szituációban közel egyenlőek vagy a HSD jobb.
A jobb oldali pedállal elég jól szabályozhatóak a hajtóművek, ami a fogyasztáson is meglátszik.

silboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4599 Dátum: 2019.07.09 19:27:44 »
3 hónapja van nálunk az 1.0 benzines 2010-es évjáratú Yaris. Eddig mindössze három tank üzemanyagot fogyasztottunk el rövidebb országúti távokon, minimális kisvárosi szaladgálással. Ma tankoltam tele. Ugyanaz a kútfej, három kattanásig. 36,6 liter ment bele, 725 km megtétele után. Ez  nagyjából 5 literes fogyasztás. Nagyon elégedett vagyok vele. Viszont a fedélzeti elég érdekes adatokat mutat. Az utolsó legalább 50 km-et úgy tettem meg, hogy nulla megtehető kilométert mutatott. Az átlag fogyi szerinte 4,3. Lehet ezzel a pontatlansággal valamit kezdeni?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4600 Dátum: 2019.07.09 21:27:46 »
Ahogy én tudom, a Toyotánál általában eléggé nagy ráhagyással jelzik, hogy mennyi üzemanyag van még. Ezt úgy értem, hogy nálam már régen világít a "szegénységjelző", és még legalább 10 liter benzin van a tankban. Egyszerre legtöbbet 54 litert tankoltam (60 literes a tank), mert tovább már nem mertem úgy menni vele.
A fedcompról meg sokszor azt látom a többiektől, hogy elég pontatlan. Nekem ilyen ugye nincs. Ha lenne, annyira nem zavarna a pontatlansága, mert nagyon nem is nézném, plusz egy dolog, ami zavarna :) Napi számlálót nézem, max. 5-600 km után tankolok ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4601 Dátum: 2019.07.09 23:16:27 »
Kicsit meg vagyok lepve, mert az az általános tapasztalat, hogy a márkán belül éppenhogy a Yarisnak a legpontosabb a bc-je, nálam kétszer volt 0,1 litert (!!) meghaladó tévedése, mindkétszer 0,2 l-en belül volt, és mindig fölfelé téved, tehát a valóság jobb. A benzinszint műszerénél amikor az utolsó téglalap marad (és az villogni kezd), nálam a range (eddig) 18-30 közti km-t írt ki, és ilyenkor kb. 4,5 liter benzin van még benne. Ebből kiindulva 50km-nél többet nem is szoktam villogó téglalappal menni, és nem is ment még bele 40 liternél komolyan (legalább fél literrel) több benya a 42 literes tankba.
Ja, és mérésnél csak a telitank a pontos, első kattanás után nekem általában még 1,8-3 liter belemegy, ebből is látszik, hogy van benne némi bizonytalanság, bár 725 km-nél az átlagon ez már csak 1-2 decit módosít, hetet biztosan nem.
« Utoljára szerkesztve: 2019.07.09 23:18:17 írta music »
music     

ricecloud

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4602 Dátum: 2019.09.24 10:34:44 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy jó állapotú, 130.000 km-t futott, 2009-es, 1.33-as Yarist. Sajnos nincs viszonyítási alapom ezért nem igazán tudom, sokat fogyaszt-e, de kicsit sokallom. Friss az olaj 0W20, légtömegmérő tiszta, gumik megfelelő nyomásra vannak fújva, látszólag minden rendben. 1800-2500-as fordulat között szoktam vele szinte kizárólag Budapesten közlekedni. Így a fogyasztás olyan 6.7-7.5 között alakul, de ha magasabb fordulaton közlekedek vele simán fogyaszt 8-9 körül is.

Az lenne a kérdésem, hogy ti mekkora fogyasztást értek el és milyen használat/fordulatszám mellett? Nektek is sokkal többet fogyaszt mondjuk 3000(+)-res tartományban? Lehet, hogy semmi gond vele és csak én vagyok tudatlan, ezért előre is bocsánat!

üdv,
ricecloud

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4603 Dátum: 2019.10.20 21:30:15 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy jó állapotú, 130.000 km-t futott, 2009-es, 1.33-as Yarist. Sajnos nincs viszonyítási alapom ezért nem igazán tudom, sokat fogyaszt-e, de kicsit sokallom. Friss az olaj 0W20, légtömegmérő tiszta, gumik megfelelő nyomásra vannak fújva, látszólag minden rendben. 1800-2500-as fordulat között szoktam vele szinte kizárólag Budapesten közlekedni. Így a fogyasztás olyan 6.7-7.5 között alakul, de ha magasabb fordulaton közlekedek vele simán fogyaszt 8-9 körül is.

Az lenne a kérdésem, hogy ti mekkora fogyasztást értek el és milyen használat/fordulatszám mellett? Nektek is sokkal többet fogyaszt mondjuk 3000(+)-res tartományban? Lehet, hogy semmi gond vele és csak én vagyok tudatlan, ezért előre is bocsánat!

üdv,
ricecloud
Nekem - mint az az aláírásomban is látszik 5,8 az átlagom. Ehhez képest sok az, amit írsz, amúgy olyan stílusban vezetek, amit jeleztél a 6,7-7,5-höz. Nem mindegy, hogy mekkora utakat mész. Az elmúlt 2 hétben kizárólag néhány (max. 5) km-es utakon használtuk, sok parkolással, ácsorgással, és fölment 7,5-ig az átlagfogyi értéke (pontos a műszer). Az elmúlt 2 napban tudtam menni egy kicsit hosszabb utakat is, és máris lement 6,9-ig. Ki kéne próbálnod egy hosszabb városon kívüli úton, hogy ott mit eszik.  Nekem általában (sík úton, nem szeles időben) az jön ki, hogy sebesség (gps szerint, nem óra szerint!!) osztva 20-szal = átlagfogyi. Tehát 80-nál 4, 90-nél 4,5 és így tovább. Ez kb. 120 környékéig igaz, ott egy kicsit erőteljesebben emelkedik, de nem drasztikusan ott sem. A város lutri, mert nem mindegy, mennyit kell ácsorogni, parkolni, egyesben elindulni, stb. Ezek azért megviselik a fogyit.
music     

silboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4604 Dátum: 2019.10.20 21:57:42 »
Sziasztok, ráncfelvarrott Yaris II 1.0 tulaj vagyok egy fél éve. A fedélzeti nagyon durva eltéréseket mutat a valósághoz képest (hátralévő megtehető út, átlag fogyi). Lehet ezzel valamit kezdeni? Akku lekötés vagy hasonló megoldás létezik?