Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 898329 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4560 Dátum: 2017.07.14 01:19:58 »
Sziasztok, Yaris fogyasztása kapcsán volna kérdésem, '99-es Yaris 1.0 P1
- mekkora is a tank? (40 or 45, több forrásban utóbbi)
Átvételkor a tojásban lévő 8 vonásból az alsó villogott, kicsivel több, mint 35 liter ment bele.
- az normálisnak tekinthető, hogy 220 km országút, klímával, a tegnapi melegben a felső 3 csíkot elkoptatta?
Saccra 6 liternél nem ehetett többet: az 13,2 liter a távon a tank ~1/3-a...
45 literes a Yaris I tankja.
A másik két dolog összefügg: nekem - igaz Yaris II - a villogásnál még kb. 4,5-5 liter van benne. Ha neked csak 35 ment bele, az megmagyarázza, hogy miért fogyott el 3 csík 220 km alatt. Azaz nem volt tele.
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4561 Dátum: 2017.07.15 01:31:30 »
Női autóban folyadékcsere  [rohog]
Szervizbe vinni amíg nem romlik el?  [rohog]

Amikor megjelenik a kis kanna akkor jelzi hogy kifogyott az olaj akkor után kell tölteni, a többire meg szólnak műszakin. A sárga engine check nem hibát jelez, mert működik az autó.

Jobb autók simán kihúznak 5 év/50.000 km-t egy olajjal és a minimum alatti olajszint mellett is van élet  /és ez nem vicc, a minimum alatt 1 liter többnyire semmilyen azonnali gondot nem okoz/. Tükör radiál, fémig kopott fékbetét- nem számít.

Én beszélek ... gondoltam online leellenőrzöm érvényes-e még a súlyadóm és egy hete lejárt, gyorsan be is fizettem online.


Azt mondjátok az utolsó vonás után még villogó vonal jön? sárga lámpa gondolom nem világít :)?
Nem tervezem addig kiüríteni, csak jó tudni.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4562 Dátum: 2017.07.16 11:34:00 »
Erre gyanakszom most már én is.
Ráadásul én csak beletettem a kúton a csutkát, beakasztottam, és otthagytam az asszonynak, mert én 2-vel arrébb toltam tele az Ave-t, utána meg mentem túsznak a pénztárhoz :)
Tegnap délután vittük a Mesterhez, ma esik neki: folyadék-szűrők-gyertya-szíjcserére átvizsgálás-felkészítés az asszony általi strapára. A rohanásban kimaradt a benzinkút.

Kis csúszás van... Holnap estére készül el (fel) a járgány (az asszony általi megpróbáltatásokra).

Sajnos kijutott neki korábban is a jóból, így az alapszervízen felül kapott egy gondosabb átnézést és új vezérlést (pöpett hosszú volt a lánc)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4563 Dátum: 2017.07.16 23:06:33 »
Sajna jóval  érzékenyebb az 1.0 a többi toyota motornál erre :( Szerencsére sokáig csörög mire elszakadna, így többnyire elkerülhető a nagyobb baj.
Ez is egy nyomós ok volt, hogy megrizikózzam a dízelt.
Amúgy takarékos és amennyire hallottam fürge kis gép és meglepően biztonságos, amellett hogy könnyen ropira törik. Van ABS, szervó? Reméljük szeretni fogja az asszony :)
Ha leffullad vele néha az azt jelenti hogy jól vezet és nem pörgeti feleslegesen szénné, túl hosszú az 1. hogy takarékos legyen...

Kis csúszás van... Holnap estére készül el (fel) a járgány (az asszony általi megpróbáltatásokra).

Sajnos kijutott neki korábban is a jóból, így az alapszervízen felül kapott egy gondosabb átnézést és új vezérlést (pöpett hosszú volt a lánc)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4564 Dátum: 2017.07.17 09:00:40 »
Sajna jóval  érzékenyebb az 1.0 a többi toyota motornál erre :( Szerencsére sokáig csörög mire elszakadna, így többnyire elkerülhető a nagyobb baj.
Ez is egy nyomós ok volt, hogy megrizikózzam a dízelt.
Amúgy takarékos és amennyire hallottam fürge kis gép és meglepően biztonságos, amellett hogy könnyen ropira törik. Van ABS, szervó? Reméljük szeretni fogja az asszony :)
Ha leffullad vele néha az azt jelenti hogy jól vezet és nem pörgeti feleslegesen szénné, túl hosszú az 1. hogy takarékos legyen...

1SZ-FE, s láttam szombat délelőtt egy képet a mester telefonján, mennyivel volt hosszabb a régi, mint az új.
A hátán a Yaris logó mellett ott a Napocskás is: Linea Sol, ABS, szervo, 2 elektromos ablak, CD-s rádió - BC-vel, manuális klíma, légzsákból 2-t találtam (bár itt 4-et említenek: https://katalogus.hasznaltauto.hu/toyota/yaris_1.0_linea_sol-38892 , igaz ez a magyar felszereltség, ez meg pályája elején olasz volt)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4565 Dátum: 2017.07.17 23:08:44 »
Légkondícionáló berendezés [AC], Légzsák a vezető-és utasoldalon, Mikrofilter [por-és pollenszűrő], Napi kilométer számláló, digitális, Olvasólámpa [térképolvasó lámpa], Pótféklámpa [harmadik féklámpa], Pótkerék: szükségkerék, 4 hangszóró...

Hangszóróból van 4, bele sem férne 4 légzsák :D
Akkor az jól felszerelt, otthon sok a fapados.
Az enyémben kazettás van, a rádió minősége elég sokol, a kazetta jobb, de sosem lesz cd minőség...kezdek irigykedni :)


1SZ-FE, s láttam szombat délelőtt egy képet a mester telefonján, mennyivel volt hosszabb a régi, mint az új.
A hátán a Yaris logó mellett ott a Napocskás is: Linea Sol, ABS, szervo, 2 elektromos ablak, CD-s rádió - BC-vel, manuális klíma, légzsákból 2-t találtam (bár itt 4-et említenek: https://katalogus.hasznaltauto.hu/toyota/yaris_1.0_linea_sol-38892 , igaz ez a magyar felszereltség, ez meg pályája elején olasz volt)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4566 Dátum: 2017.08.02 21:27:43 »
Nah, akkor megvolt az első tankolás.

Ahogy fogynak a csíkok... a 8 kis vacak, lement 2-ig. Most délután így tettem le Bcs-n. Két órával később haza-induláskor meg az 1 db, az a szép utolsó villogott. Tehát nem volt olyan, hogy előbb lemegy 1-re és utána kezdi a pislogást.
Mivel nem ismerem még, irány a kút: elsőre 34 fölött kicsivel megint megállt, gondoltam lökök még rá: 35,38 liter lett a vége.
Amúgy sárga led, alias szegénységjelző van ebben?

Összességében 548 km alatt ette le, ez így majdnem 6,5-ös átlag.

Utólagos agyalások:
- ha első kattnál kiveszem 1 literrel kevesebb... 6,3 körülit számolhattam volna.
- az eladó használta, elmondása alapján Pesten 3000 Ft-ból (mindig annyiért tankolt) ment ~100 km-eket, az inkább 7,5-ös átlag. Tudom "Pestezni" más, de az akkor is sok.
- ebből az 548-ból 250, majdnem fele a régi vezérléssel volt...
Bízom benne, hogy nyáron azért 6 alatt tudjuk majd tartani. Kár hogy a "majdnem BC" csak addig számol, amíg gyújtáson van. Minden nap, minden újraindítás új story. Persze ez egy hidegen indulós 3 km városon tud szép nagy számokat. :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4567 Dátum: 2017.08.04 18:24:33 »
Bízom benne, hogy nyáron azért 6 alatt tudjuk majd tartani. Kár hogy a "majdnem BC" csak addig számol, amíg gyújtáson van. Minden nap, minden újraindítás új story. Persze ez egy hidegen indulós 3 km városon tud szép nagy számokat. :)
Nekem a TS-ből nyáron, klímával sikerül sok közúttal nem finomkodva 5,3-at kihozni, télen sok város, hideg 7 fölött kicsivel

Amúgy a bc-det nem értem, se az enyém, se a sógoré nem nullázodik gyújtáslevételre. Az sztem nem gyári ficsör.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4568 Dátum: 2017.08.08 15:25:21 »
Nekem a TS-ből nyáron, klímával sikerül sok közúttal nem finomkodva 5,3-at kihozni, télen sok város, hideg 7 fölött kicsivel

Amúgy a bc-det nem értem, se az enyém, se a sógoré nem nullázodik gyújtáslevételre. Az sztem nem gyári ficsör.

A tied FL-es (2003-as), és sógorodé?
Ez '99-es tehát bőven eleje, nemhogy FL. Nem akkor javították?
A t25-é is FL-nél változott jelentősen, bár egyik sem agy nagy furmány.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4569 Dátum: 2017.08.08 18:13:29 »
A tied FL-es (2003-as), és sógorodé?
Ez '99-es tehát bőven eleje, nemhogy FL. Nem akkor javították?
A t25-é is FL-nél változott jelentősen, bár egyik sem agy nagy furmány.
Ja azt nem írtam, de a sógoré FL előtti 2002-es, 1,3-as Verso. Pont most mondta, hogy a legutóbbi fogyasztása 5,4 lett, sok közút, klíma, család.
Ja tudom a T25-nél FLel oldották meg ezt a nullázódós dolgot.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4570 Dátum: 2017.08.08 20:15:50 »
Ahogy írtam, a műszerfal megvilágítás is erősen hiányos. (A rádió-bc kijelzője és az alsó cd nyílás - 1-6 programgomb rész között mintha holdfogyatkozás lenne.)
Lehet érdemes lesz a bizti-táblát is átnézem, az is előfordulhat azért indulunk minden új gyújtásra -.- -ról.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4571 Dátum: 2017.09.01 17:53:10 »
Alakul: 641 km-re 35,756 liter a blokk szerint (a MOL 3 tizedesig mér??), ami azt jelenti alulról nyaltuk az 5,6-ot.
Az asszony kölcsönadta, hogy elvigyem:
- feltetetni az alu-felniket,
- plusz az újonnan másolásra kerülő kulcsokat is próbálni (mindkét kulcsház elég viseltes volt, az egyikből konkrétan ki volt törve a toll)
Persze megint nem tudtam mióta villog az utolsó kocka... így teletankoltam.

Azért csak kellett azt a vezérműtengely jeladót cserélni... azt hiszem a régi jeladó rondított bele a szervízelés előtti időszakba csúnyán. Valamint így elhiszem hogy Pestezéssel a 3000 Huf (8,5 liter) alig 100-110 km-re volt elég az előző gazdinál.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4572 Dátum: 2017.09.03 00:03:06 »
Alakul: 641 km-re 35,756 liter a blokk szerint (a MOL 3 tizedesig mér??)
Valami új szabály lehet, mert egy ideje minden blokkon 3 tizedesig van megadva a tankolt mennyiség, bárhol tankolsz is.
music     

Ancsika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4573 Dátum: 2017.10.09 13:50:57 »
Üdv.
Édesanyámnak 2003-as Francia 1.0 lett vásárolva idén.
Az olvasottak alapján reális lehet a városi 7.4 -es fogyasztás.
Én ezen meglepődtem, mert a 97-es A8-am, diesel, "motorikusan oda van" az eszik 8.5et.
A 97es Carinám 6.5 - 7 el jár el.
Van valami megoldás, hogy kevesebbet egyen?
(Lég tömeg mérő vagy valami alkatrész csere, esetleg házi woodoo?)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4574 Dátum: 2017.10.09 15:30:53 »
Üdv.
Édesanyámnak 2003-as Francia 1.0 lett vásárolva idén.
Az olvasottak alapján reális lehet a városi 7.4 -es fogyasztás.
Én ezen meglepődtem, mert a 97-es A8-am, diesel, "motorikusan oda van" az eszik 8.5et.
A 97es Carinám 6.5 - 7 el jár el.
Van valami megoldás, hogy kevesebbet egyen?
A "városi fogyasztás", mint fogalom, elég messze van attól, amit egzaktnak nevezünk. Óriási különbség lehet város és város közt. Mondok példát: megtankolom a Yarist a solymári  Auchan kútnál, onnan hazamegyek, kb. 4,5-es átlagom lesz, ha ugyanezt a km mennyiséget mondjuk januárban, -10 fokban, a reggeli csúcsban kell kiautózni az iskola - óvoda -otthon háromszögneben, akkor pedig akár 11 is lehet, pedig azonos az autó is, a sofőr is._
music