Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 898584 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #135 Dátum: 2005.05.27 22:37:09 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Na sikerült megdöntenem a saját rekordomat. Ez 3,51-es átlagot jelent tankolástól tankolásig.Úgy érzem ez jelenti a yaris 1.0 müszaki alsó határát


WAZZE
hogy egyik haverom szavaival éljek: ez aztán nem ***!

nagyon kiváncsi vagyok, hogy a D4dből mit tudnál kihozni...sikerülne elérned azt a 2,42-es rekordot :?:

füldugót nem szoktál használni? csakmert gondolom ilyen tempó mellett sokan dudálnak, és begyűjthetsz pár csúnya pillantást...és ha még tudsz szájról is olvasni :wink:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #136 Dátum: 2005.05.28 01:19:39 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "Zénóka"
Na sikerült megdöntenem a saját rekordomat. 863km-nél beálltam a mostanában szokásos kutamra, (szhelyi tecsó) és a szokásos kútfejböl teljesen csurig tettem. 30,3 liter fért bele. Ez 3,51-es átlagot jelent tankolástól tankolásig, igaz szándékosan nem használtam semmit városban, otthon esténként mindenhova motorral mentem.

Nem semmi. Most már kiváncsi lennék egy Corollának a fogyasztását mennyire vinnéd le.

Azt tudom mondani félig idevágólag, hogy a szüleim F Astrájával, mikor nálunk új volt, első útra Pécsre mentünk. Lefelé a Zénóka által vázolt stílusban - a max. sebesség óra szerint 85 volt, ami ténylegesen 80 se... - és így jött ki 4,4-es átlag. Mindezt 5 személlyel. Visszafelé "emberi módon" vezetve, 3 számjegyű sebességgel jőve már 6,2-re jött ki ugyanaz az út. Volt is vagy 20-25 perc különbség...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #137 Dátum: 2005.05.28 07:49:37 »
Szerintem Zénóka a Kyoto-i Egyezmény élharcosa :)
Annak idején miért nem dízelt vettél, Zénóka? Akkor a 3,5-ös átlagból nem 65el mehetnél, hanem 80-90-el  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #138 Dátum: 2005.05.28 09:36:43 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Na sikerült megdöntenem a saját rekordomat. Mondjuk sejtettem, hogy alakul valami amikor 830-nál "esett le" fél tankról. Azután 863km-nél beálltam a mostanában szokásos kutamra, (szhelyi tecsó) és a szokásos kútfejböl teljesen csurig tettem. Ez most annyit jelentett, hogy a kattanás után még 2,5 liter ment bele úgy, hogy nem folyt végig az oldalán mindez kb 2 perces játékkal. Az elözö tankolásnál csak 2,3 fért bele az elsö katt után, tehát remélem, hogy reális az adat. 30,3 liter fért bele. Ez 3,51-es átlagot jelent tankolástól tankolásig, igaz szándékosan nem használtam semmit városban, otthon esténként mindenhova motorral mentem. Úgy érzem ez jelenti a yaris 1.0 müszaki alsó határát, a klíma gombjára még csak rá sem néztem, a csúcssebességeimet le sem merem írni mert a pszichiáterem összetépné a diplomáját :lol:  :D
Talán 30 fok feletti hömérsékletnél még 1 decit lehetne javítani, de olyan melegben már nem nagyon bírom ki klíma nélkül. :oops:
http://www.spritmonitor.de/detail.php?vid=100898


és ezt hogy a jó........fenébe csináltad??? :roll:  :wink:  :oops:  :twisted:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #139 Dátum: 2005.05.28 13:37:02 »
Idézetet írta: "Zénóka"
http://www.spritmonitor.de/detail.php?vid=100898

Zénóka!!! 2003.12.24-ei tankolásodkor 6,3-as átlagot produkáltál!!
Hogy lehetsz ennyire benzinpazarló??  :morons:  :axe:  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #140 Dátum: 2005.05.28 17:02:27 »
Most voltunk vidéken 50 km oda 50 vissza a 31-es úton, és oda 5, vissza 5,3 volt az átlagfogyi agresszív stílusban 100-110-el, mindenkit lenyomva :D
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #141 Dátum: 2005.05.28 20:20:45 »
Idézetet írta: "Szeke"
Szerintem Zénóka a Kyoto-i Egyezmény élharcosa :)
Annak idején miért nem dízelt vettél, Zénóka? Akkor a 3,5-ös átlagból nem 65el mehetnél, hanem 80-90-el  :wink:


Hát gondolhatod, hogy azt vettem volna... ha lett volna 3 ajtós. Anno ráfizettem volna az 5 ajtós árára, ha hoznak nekem 3-ast. Ausztriában forgalmazták csak itthon nem :cry:

Gondolkodom is rendesen egy 3 ajtós max d4d-n. :roll:
Csak mire behozza az árát... jó tudom, ezt sokféleképpen lehet magyarázni, de az én stílusomban pont 1 liter a különbség, az meg azért nem sok. Ráadásul megint mehetek vele 2 évet, mire normálisan be van járatva :lol:  :lol:


Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #142 Dátum: 2005.05.28 21:49:35 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Csak mire behozza az árát... jó tudom, ezt sokféleképpen lehet magyarázni, de az én stílusomban pont 1 liter a különbség, az meg azért nem sok.

Pont Te mondtad régebben, azért mész 65-el, mert 80-90-nél 1 literrel eszik többet. Szerintem nálad sokezer forintot takarítana meg havonta a dízel! Pont a Te esetedben (havi 200 literes benzinfogyasztás - spritmonitorról lestem a számot  :) ) nagyon sokat spórolhatnál. A helyedben biztos kifizetném azt a +500ezret, főleg úgy, hogy részletre történő vétel esetén a havi törlesztőrészlet benzines és dízel közötti különbségét minden hónapban megtakarítja Neked a kocsi. Az egy másik dolog, hogy az új autó, mint olyan, drága :( De ha már újat vennél, egy pillanatig se gondolkodj, hogy dízel vagy benzines... De ezt Te is tudod  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #143 Dátum: 2005.05.28 22:30:43 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Zénóka"
http://www.spritmonitor.de/detail.php?vid=100898
Zénóka!!! 2003.12.24-ei tankolásodkor 6,3-as átlagot produkáltál!! Hogy lehetsz ennyire benzinpazarló??  :morons:  :axe:  :wink:

Biztos tolatva ment. :wink:  :lol:
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #144 Dátum: 2005.05.28 23:29:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Zénóka"
Csak mire behozza az árát... jó tudom, ezt sokféleképpen lehet magyarázni, de az én stílusomban pont 1 liter a különbség, az meg azért nem sok.

Pont Te mondtad régebben, azért mész 65-el, mert 80-90-nél 1 literrel eszik többet. Szerintem nálad sokezer forintot takarítana meg havonta a dízel! Pont a Te esetedben (havi 200 literes benzinfogyasztás - spritmonitorról lestem a számot  :) ) nagyon sokat spórolhatnál. A helyedben biztos kifizetném azt a +500ezret, főleg úgy, hogy részletre történő vétel esetén a havi törlesztőrészlet benzines és dízel közötti különbségét minden hónapban megtakarítja Neked a kocsi. Az egy másik dolog, hogy az új autó, mint olyan, drága :( De ha már újat vennél, egy pillanatig se gondolkodj, hogy dízel vagy benzines... De ezt Te is tudod  :wink:


Persze, ha újat vennék most, hogy már van 3 ajtós 1 percet sem gondolkodnék. A bajom az, hogy a mostani autóm ára, és az új dízel között van 1,2 milla. A másik bajom meg az, hogy éppen van egy új autóm, ami éppenhogy be van járatva :lol:  :D  :D


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #145 Dátum: 2005.05.29 01:40:02 »
Nagyon csinos érték ez a 3.51  :o  

Persze , tapasztalatból tudom , hogy ha az ember hosszú távokon autózik magas sebességi fokozatban irreálisan lassan , akkor ki lehet hozni ilyen hihetetlen értékeket . Én , mondjuk , erre nem lennék képes , nincs az a ráérés , spórolhatnék vagy pacifista hangulat , ami rábírna , hogy 80-90-nél lassabban menjek  :roll: ... Nem utolsó sorban azért , mert az ezalatti haladás azért már komolyan zavarja a közlekedés többi résztvevőjét .

Egyetlen egyszer fordult elő , hogy tartósan kénytelen voltam 50-60-70 körül autózni országúton , amikor a beteg Coronát hoztam haza Passauból (korábban leírtam ezt a kalandot) - de akkor be is volt kapcsolva folyamatosan a vészvillogó , mert szerintem ez már nem normális sebesség lakott területen kívül , jó út- és látási viszonyok között .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #146 Dátum: 2005.05.29 10:33:47 »
Igazából ilyen értéket tényleg csak 120ig lehet kihozni. Tegnap éppen 140 körül menegettem, hát tartósan 6,5-7,5 körül szipkázta a benzint. Ergo vagy gyorsabban és mész és fizetsz vagy lassabban és spórolsz.

Blue Quasar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #147 Dátum: 2005.06.01 17:32:22 »
Hi ...

nektek mennyire szokott felmenni a pillanatnyi fogyasztásotok?

nekem  yaris TS-em1 van (1,5-hónapja) ált felmegy kigyorsításnál 20-35 literre is de láttam már 72l /100km  stb
ezek az értékek mennyire mérvadóak? vagy tényleg ilyen éhes ?


most kb 900 km .után 7.6-on van az átlag ennek kb a fele autópálya autóút 90-nél 5ösben kelemes  fogyasztás :) de felette megint nő az érték
 a többi kisvárosban  ...
ha egy hosszab útra megyek az meg is látszik az átlagfogyin

tegnap mentem egy 1.6-os off peugeot 307-el on de ott jóval alacsonyabb értékek voltak max 14-18 l  de az volt a max.  ez elgondolkodtató pedig az nagyobb motor nagyobb kaszni ...

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #148 Dátum: 2005.06.01 18:44:36 »
Idézetet írta: "Blue Quasar"
Hi ...

nektek mennyire szokott felmenni a pillanatnyi fogyasztásotok?

nekem  yaris TS-em1 van (1,5-hónapja) ált felmegy kigyorsításnál 20-35 literre is de láttam már 72l /100km  stb
ezek az értékek mennyire mérvadóak? vagy tényleg ilyen éhes ?


A pillanatnyi fogyi mérő az autó legértelmetlenebb funkciója, mint adat OK, de gyakorlati haszna semmi! Ne aggódj, az semmit sem jelent.
Egyébkent sosem "kapcsolok oda" mert engem idegesítene is ez a nagy kilengés. A lényeg az átlag, abbol pedig 7.6 tökeletesen illik a képbe.

Az én 1 hetes frankó Yaris TS-ezésem alatt 7.5-öt fogyasztott, 1100 km-en. Lendületesen, de nem szétpörgetve, időnként klímával. Ami meglepetést okozhat majd az szerintem az autópálya, ahol szerintem mi a TS-el szívunk majd a magas fordulat, és természetesen fogyi miatt. Erről még nincs tapasztalatom, főként (65%) Budapesten mentem vele.
dv.: Latek

Yaris TS

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #149 Dátum: 2005.06.01 19:04:37 »
Idézetet írta: "Blue Quasar"
Hi ...

nektek mennyire szokott felmenni a pillanatnyi fogyasztásotok?

nekem  yaris TS-em1 van (1,5-hónapja) ált felmegy kigyorsításnál 20-35 literre is de láttam már 72l /100km  stb
ezek az értékek mennyire mérvadóak? vagy tényleg ilyen éhes ?


most kb 900 km .után 7.6-on van az átlag ennek kb a fele autópálya autóút 90-nél 5ösben kelemes  fogyasztás :) de felette megint nő az érték
 a többi kisvárosban  ...
ha egy hosszab útra megyek az meg is látszik az átlagfogyin

tegnap mentem egy 1.6-os off peugeot 307-el on de ott jóval alacsonyabb értékek voltak max 14-18 l  de az volt a max.  ez elgondolkodtató pedig az nagyobb motor nagyobb kaszni ...


Az anyám ignisében a max 9,9 liter amit mutat a min meg 4,4. Ja, és ez pillanatnyi fogyi mérö, átlagot nem tud.  na ez komoly müszer :)

A 72 liter teljesen mérvadó, söt a 94 is. Ugyanis /100km a mértékegysége. Márpedig ha az autó csak 2 centit mozdul elöre, akkor már nem is olyan sok ez az érték mondjuk alapjáraton :) .

Amúgy pont ezt elemeztük ki néhány hozzászólással ezelött.

A rekordom egyébként 99,4 l/100km. Gáz nélkül, alapjáraton. Csak egy lejtö kell hozzá, meg centinként csorogni elöre (vagy hátra) a fékkel :)