Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 898277 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #120 Dátum: 2005.05.26 22:57:02 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Na ezek után magyarázza el nekem valaki, hogy a szilikon tönkre teszi a gumi alkatrészeket :D  :D


A szilikon természetesen nem árt a gumi alkatrészeknek . Ez egy tévhit . Nem véletlenül van a legtöbb műanyag/gumi ápoló kencében szilikon , és nem véletlenül tüntetik fel a szilikonspray flakonján , hogy egyik fő alkalmazási területe a gumi alkatrészek ápolása és védelme  :)

Én mindig úgy rakom el pl. a nyári/téli kerekeket is , amikor nincsenek használva , hogy megtisztítás után befújom az oldalfalukat szilikonnal . A kédergumikat is szilikonnal kezelem télen a befagyás ellen .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #121 Dátum: 2005.05.26 23:02:33 »
Ez ugyan nem Yaris , de mivel itt a dízelek fogyasztásáról volt szó , egy kis adalék egy abszolút konkurrens autó fogyasztásáról .

Mazda 2 1.4 dízel - ebben ugye PSA-eredetű motor van , amely Citroen , Peugeot és Ford modellekben dolgozik még . 68 lovas , nyomatéka 160 Nm .

Jóbarátomék másfél hónapja vették , mostanra beleraktak 8 ezer kmt - ezen az össz-távon 5.8 literes átlagot produkáltak úgy , hogy autópályán többnyire 150-160 körül mennek (ez teszi ki a kilométerek nagy többségét , hétköznap naponta 160 km-t ingáznak) , városban pedig többnyire csúcsforgalomban , rövid távokon , nem kímélő stílusban . Szerintem nem rossz  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #122 Dátum: 2005.05.27 08:42:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez ugyan nem Yaris , de mivel itt a dízelek fogyasztásáról volt szó , egy kis adalék egy abszolút konkurrens autó fogyasztásáról .

Mazda 2 1.4 dízel - ebben ugye PSA-eredetű motor van , amely Citroen , Peugeot és Ford modellekben dolgozik még . 68 lovas , nyomatéka 160 Nm .

Jóbarátomék másfél hónapja vették , mostanra beleraktak 8 ezer kmt - ezen az össz-távon 5.8 literes átlagot produkáltak úgy , hogy autópályán többnyire 150-160 körül mennek (ez teszi ki a kilométerek nagy többségét , hétköznap naponta 160 km-t ingáznak) , városban pedig többnyire csúcsforgalomban , rövid távokon , nem kímélő stílusban . Szerintem nem rossz  :)


Akkor egy szavam se lehet :lol:  :lol:  kb. ezt produkálja nekem a Yaris D is, ha a fenti stílusban autózom.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #123 Dátum: 2005.05.27 08:51:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez ugyan nem Yaris , de mivel itt a dízelek fogyasztásáról volt szó , egy kis adalék egy abszolút konkurrens autó fogyasztásáról .

Mazda 2 1.4 dízel - ebben ugye PSA-eredetű motor van , amely Citroen , Peugeot és Ford modellekben dolgozik még . 68 lovas , nyomatéka 160 Nm .

Jóbarátomék másfél hónapja vették , mostanra beleraktak 8 ezer kmt - ezen az össz-távon 5.8 literes átlagot produkáltak úgy , hogy autópályán többnyire 150-160 körül mennek (ez teszi ki a kilométerek nagy többségét , hétköznap naponta 160 km-t ingáznak) , városban pedig többnyire csúcsforgalomban , rövid távokon , nem kímélő stílusban . Szerintem nem rossz  :)

Egyátalán nem sok figyelembe véve, hogy kicsit egyterű formája van, mint ahogy a Yarisnak is kissé, és ez a légellenállás erősen beleszól 100 felett a fogyiba :(
Laco 73 :D

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #124 Dátum: 2005.05.27 09:56:49 »
"Bár én már ngyon régen nem nézem a fogyit, mert biztosan nem hinném el. Bár én nem vagok normális :-)"

Ilyesfajta személyiség torzulástól a magam esetében is félek. Különös aggodalomra okot adó jel, ahogy az autó felé közeledek vagy benne vigyorgok. ;-)

u.i.: a "kép a képben idézést" majd kitalálom.
dv.: Latek

Yaris TS

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #125 Dátum: 2005.05.27 10:06:47 »
Idézetet írta: "Latek"


u.i.: a "kép a képben idézést" majd kitalálom.


A szöveg elején és végén lévő szögletes zárójeleket, meg a közte lévő cuccokat ne törlöd ki, szóval ezt
Idézetet írta: "Latek"
, közte bármit lehet.
Ja, és utána írhatsz Te. :wink:
És még egy, az Előnézet gombot próbáld ki, ott fogod látni hogy, hogy fog kinézni az irományod.

ui.: én is így kezdtem, de a többiek rendesek voltak és segítettek :P

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #126 Dátum: 2005.05.27 11:35:51 »
710km 33,5liter 4,7l/100km computer szerint, és szerintem is  :D

útvonal: Fót-Veszprém-Fót-Győr-Fót+Bp-en kb 60-70km
3nap

autópályán max 100, de inkább 96, arra pont ráállt a lábam, és a kamionosok sem előztek le :P
klíma nélkül, mert még nem volt meleg

bezzeg a tegnapi debreceni úttal a fogyasztás már nem fog ilyen szépen alakulni 5,2 körül lesz a fed.comp szerint
klímával és néhol 130-as tempóval(kb 80km), mert odafelé sietni kellett :(

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #127 Dátum: 2005.05.27 11:41:36 »
Idézetet írta: "leszilaci"
710km 33,5liter 4,7l/100km computer szerint, és szerintem is  :D

útvonal: Fót-Veszprém-Fót-Győr-Fót+Bp-en kb 60-70km
3nap

autópályán max 100, de inkább 96, arra pont ráállt a lábam, és a kamionosok sem előztek le :P
klíma nélkül, mert még nem volt meleg

bezzeg a tegnapi debreceni úttal a fogyasztás már nem fog ilyen szépen alakulni 5,2 körül lesz a fed.comp szerint
klímával és néhol 130-as tempóval(kb 80km), mert odafelé sietni kellett :(


96- baromi nyugis vagy :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #128 Dátum: 2005.05.27 11:49:47 »
Idézetet írta: "Tamás69"


96- baromi nyugis vagy :)


ááá dehogy!
nagyon szívesen nyomnám én a jobb pedált tovább is!!
de ha céges utakra használom ,akkor azért nem mindegy, hogy mennyit fogyaszt.
ha 6-6,5literrel közlekedem, vagy 5literrel elcammogok, akkor is ugyanannyi pénzt adnak.
A munkaidőmbe meg belefér :wink:  vagyis inkább belepréselem, mert holnap is van nap :!:
(igaz,hogy néha ezért érek haza későn)

Nemtom'... valahol arányba kell állítani ezt az idő-fogyasztás dolgot
nekem időm van, pénzem meg majd lesz :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #129 Dátum: 2005.05.27 14:03:34 »
Na sikerült megdöntenem a saját rekordomat. Mondjuk sejtettem, hogy alakul valami amikor 830-nál "esett le" fél tankról. Azután 863km-nél beálltam a mostanában szokásos kutamra, (szhelyi tecsó) és a szokásos kútfejböl teljesen csurig tettem. Ez most annyit jelentett, hogy a kattanás után még 2,5 liter ment bele úgy, hogy nem folyt végig az oldalán mindez kb 2 perces játékkal. Az elözö tankolásnál csak 2,3 fért bele az elsö katt után, tehát remélem, hogy reális az adat. 30,3 liter fért bele. Ez 3,51-es átlagot jelent tankolástól tankolásig, igaz szándékosan nem használtam semmit városban, otthon esténként mindenhova motorral mentem. Úgy érzem ez jelenti a yaris 1.0 müszaki alsó határát, a klíma gombjára még csak rá sem néztem, a csúcssebességeimet le sem merem írni mert a pszichiáterem összetépné a diplomáját :lol:  :D
Talán 30 fok feletti hömérsékletnél még 1 decit lehetne javítani, de olyan melegben már nem nagyon bírom ki klíma nélkül. :oops:
http://www.spritmonitor.de/detail.php?vid=100898


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #130 Dátum: 2005.05.27 14:56:23 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Na sikerült megdöntenem a saját rekordomat. Mondjuk sejtettem, hogy alakul valami amikor 830-nál "esett le" fél tankról. Azután 863km-nél beálltam a mostanában szokásos kutamra, (szhelyi tecsó) és a szokásos kútfejböl teljesen csurig tettem. Ez most annyit jelentett, hogy a kattanás után még 2,5 liter ment bele úgy, hogy nem folyt végig az oldalán mindez kb 2 perces játékkal. Az elözö tankolásnál csak 2,3 fért bele az elsö katt után, tehát remélem, hogy reális az adat. 30,3 liter fért bele. Ez 3,51-es átlagot jelent tankolástól tankolásig, igaz szándékosan nem használtam semmit városban, otthon esténként mindenhova motorral mentem. Úgy érzem ez jelenti a yaris 1.0 müszaki alsó határát, a klíma gombjára még csak rá sem néztem, a csúcssebességeimet le sem merem írni mert a pszichiáterem összetépné a diplomáját :lol:  :D
Talán 30 fok feletti hömérsékletnél még 1 decit lehetne javítani, de olyan melegben már nem nagyon bírom ki klíma nélkül. :oops:
http://www.spritmonitor.de/detail.php?vid=100898

Gratula, ez nem semmi, a :toy:-nak is küld el ezt az eredményt, hátha megkapod a legspórolósabb vezető címet, és mellé 1 Dízel 2.2-es Avét :D
Laco 73 :D

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #131 Dátum: 2005.05.27 15:08:16 »
Idézetet írta: "Zso"


A szöveg elején és végén lévő szögletes zárójeleket, meg a közte lévő cuccokat ne törlöd ki, szóval ezt
Idézetet írta: "Latek"
, közte bármit lehet.
Ja, és utána írhatsz Te. :wink:
És még egy, az Előnézet gombot próbáld ki, ott fogod látni hogy, hogy fog kinézni az irományod.

ui.: én is így kezdtem, de a többiek rendesek voltak és segítettek :P


Köszi a segítséget, mostmár menni fog!;-)
dv.: Latek

Yaris TS

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #132 Dátum: 2005.05.27 15:14:28 »
Közeledünk az első tankoláshoz, most 460km van benne és még ~60-at tudok menni szerinte. Ez egyébként továbbra is a 7.2-es átlag, igaz ezt ma végig Budapest, városban kapta.
Ma már megjárattam a klímát is, had jöjjön bele a dolgába, aztan utána leállítás előtt jól kifújattam, nehogy nekem bebüdösödjön.:-)
dv.: Latek

Yaris TS

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #133 Dátum: 2005.05.27 18:33:38 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Na sikerült megdöntenem a saját rekordomat. Mondjuk sejtettem, hogy alakul valami amikor 830-nál "esett le" fél tankról. Azután 863km-nél beálltam a mostanában szokásos kutamra, (szhelyi tecsó) és a szokásos kútfejböl teljesen csurig tettem. Ez most annyit jelentett, hogy a kattanás után még 2,5 liter ment bele úgy, hogy nem folyt végig az oldalán mindez kb 2 perces játékkal. Az elözö tankolásnál csak 2,3 fért bele az elsö katt után, tehát remélem, hogy reális az adat. 30,3 liter fért bele. Ez 3,51-es átlagot jelent tankolástól tankolásig, igaz szándékosan nem használtam semmit városban, otthon esténként mindenhova motorral mentem. Úgy érzem ez jelenti a yaris 1.0 müszaki alsó határát, a klíma gombjára még csak rá sem néztem, a csúcssebességeimet le sem merem írni mert a pszichiáterem összetépné a diplomáját :lol:  :D
Talán 30 fok feletti hömérsékletnél még 1 decit lehetne javítani, de olyan melegben már nem nagyon bírom ki klíma nélkül. :oops:


Nem semmi. Most már kiváncsi lennék egy Corollának a fogyasztását mennyire vinnéd le. Nem cserélünk kocsit pár napra? Ugyis ráférne a kocsimra egy alapos mosás-takarítás-karbantartás, mert most a sok munka miatt elhanyagoltam.  :oops: Jövö héten vinném szervízbe és szeretném addig rendbe rakni.  :lol:
Miért van neked szükséged pszichiáterre? Te haláli nyugodt vagy!
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #134 Dátum: 2005.05.27 21:09:32 »
Idézetet írta: "molnarl"
Nem semmi. Most már kiváncsi lennék egy Corollának a fogyasztását mennyire vinnéd le. Nem cserélünk kocsit pár napra? Ugyis ráférne a kocsimra egy alapos mosás-takarítás-karbantartás, mert most a sok munka miatt elhanyagoltam.  :oops: Jövö héten vinném szervízbe és szeretném addig rendbe rakni.  :lol:
Miért van neked szükséged pszichiáterre? Te haláli nyugodt vagy!


Én sem érzem úgy, hogy szükségem lenne rá, de a 65-70-es autókázásaim közepette gyakran éreztem úgy, hogy mások nem így vélekednek :D  :D

A corollánál ilyen spórolós stílus mellett olyan 4,1-4,3 közé saccolom. Normál stílusnál van köztük 1 liter különbség, hajtósnál 1,5.