Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 898402 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #60 Dátum: 2005.05.13 08:40:26 »
Ma behoztam a kézzeél írt fogyasztás táblázatom a melóhelyre. Hogyan, milyen formátumba gépeljem be nekek, hogy kényelmesen olvasható legyen. Én egyenlőre Excel- be gondolkodok, hogy mindent tujon számolni, aztán majd képlopózok vagy hasonló primitív megoldást választok. Egyébként nem hozta a gyári átlagot nagy összeségében.  :x  Jobban oda kell figyelnem (vagy kevesebbet kell mennem autópályán) Bővebben ha begépeltem.....
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #61 Dátum: 2005.05.13 08:55:09 »
Idézetet írta: "kishaver"
Ma behoztam a kézzeél írt fogyasztás táblázatom a melóhelyre. Hogyan, milyen formátumba gépeljem be nekek, hogy kényelmesen olvasható legyen. Én egyenlőre Excel- be gondolkodok, hogy mindent tujon számolni, aztán majd képlopózok vagy hasonló primitív megoldást választok. Egyébként nem hozta a gyári átlagot nagy összeségében.  :x  Jobban oda kell figyelnem (vagy kevesebbet kell mennem autópályán) Bővebben ha begépeltem.....

Ez érdekes, mert nekünk 99 százalékban sikerült hozni. Most tegnap 6.8 volt a csúcs mostanában, egyedül télen volt magasabb, de az is 2 tank erejéig csak. A gyári adat 6.8, szal ez ok. A vegyes az gyári 5.6, ez is korrekt visegrádi tali átlaga 5.5 lett, pedig ott nyomni kellett rendesen, hogy a sortól ne maradjon le az ember.
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #62 Dátum: 2005.05.13 09:06:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kishaver"
Ma behoztam a kézzeél írt fogyasztás táblázatom a melóhelyre. Hogyan, milyen formátumba gépeljem be nekek, hogy kényelmesen olvasható legyen. Én egyenlőre Excel- be gondolkodok, hogy mindent tujon számolni, aztán majd képlopózok vagy hasonló primitív megoldást választok. Egyébként nem hozta a gyári átlagot nagy összeségében.  :x  Jobban oda kell figyelnem (vagy kevesebbet kell mennem autópályán) Bővebben ha begépeltem.....

Ez érdekes, mert nekünk 99 százalékban sikerült hozni.
Olyan nagy baj azért nincs. 4,4 helyett valami 4,47-et számolt a kedves ismerősöm  :lol:  :lol: . Ja és ez nem súlyozott átlag (csak összeadta a tankolásonkénti átlagokat és az összeget osztotta a tankolások számval), meg sokat megyek pályán, ami rossz is, meg jó is. Ugye ritkán kell ott váltogatni és ez jó, viszont soxor megyek 2500-3000-es fordulat körül, ami nem egészen spórolós. Na de most már megyek és folytatom, mert soha nem lesz meg az a táblázat  :wink:
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #63 Dátum: 2005.05.13 09:19:33 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kishaver"
Ma behoztam a kézzeél írt fogyasztás táblázatom a melóhelyre. Hogyan, milyen formátumba gépeljem be nekek, hogy kényelmesen olvasható legyen. Én egyenlőre Excel- be gondolkodok, hogy mindent tujon számolni, aztán majd képlopózok vagy hasonló primitív megoldást választok. Egyébként nem hozta a gyári átlagot nagy összeségében.  :x  Jobban oda kell figyelnem (vagy kevesebbet kell mennem autópályán) Bővebben ha begépeltem.....

Ez érdekes, mert nekünk 99 százalékban sikerült hozni.
Olyan nagy baj azért nincs. 4,4 helyett valami 4,47-et számolt a kedves ismerősöm  :lol:  :lol: . Ja és ez nem súlyozott átlag (csak összeadta a tankolásonkénti átlagokat és az összeget osztotta a tankolások számval), meg sokat megyek pályán, ami rossz is, meg jó is. Ugye ritkán kell ott váltogatni és ez jó, viszont soxor megyek 2500-3000-es fordulat körül, ami nem egészen spórolós. Na de most már megyek és folytatom, mert soha nem lesz meg az a táblázat  :wink:

Hú, már meglepődtem, hogy átlagban 2-3 deci különbség van :D Ennyi elmegy, ennyit téved a kútfej is :D
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #64 Dátum: 2005.05.13 09:25:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hú, már meglepődtem, hogy átlagban 2-3 deci különbség van :D Ennyi elmegy, ennyit téved a kútfej is :D
Őszintén mondjam??? Én 4,32-t tippeltem. Így már erthető, hogy miért vagyok igen igen szomorú  :lol:  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #65 Dátum: 2005.05.13 15:38:00 »
Nem szoktam nagyon figyelni a fogyasztást, de most valami feltünt...

Ezek olyan adatok, hogy ráállok az adott tempóra, és figyelem a mutatott értékeket:

70-nél 4
90-nél 5
110-nél 6
120-nál már 6 és 7 között
130-nál 7,5 - 8
Ez nekem egy kicsit soknak tűnik...
És az átlagot figyelve is nagyjából ilyen adatok jönnek ki. Pl hosszabb úton végig 120-al 6,5 fogyasztás...
Akinek 175/65R14-es kerekek vannak az autóján írhatna nekem hasonló adatokat.
Valami nem jó a Yarison?

Jah, és hozzá kell tennem hogy szerintem régebben kevesebbet fogyasztott:
Pl hosszú úton folyamatos 110-115-el kijött 5 max 5,5ből a fogyi.
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #66 Dátum: 2005.05.13 16:17:39 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Nem szoktam nagyon figyelni a fogyasztást, de most valami feltünt...

Ezek olyan adatok, hogy ráállok az adott tempóra, és figyelem a mutatott értékeket:

70-nél 4
90-nél 5
110-nél 6
120-nál már 6 és 7 között
130-nál 7,5 - 8
Ez nekem egy kicsit soknak tűnik...
És az átlagot figyelve is nagyjából ilyen adatok jönnek ki. Pl hosszabb úton végig 120-al 6,5 fogyasztás...
Akinek 175/65R14-es kerekek vannak az autóján írhatna nekem hasonló adatokat.
Valami nem jó a Yarison?

Jah, és hozzá kell tennem hogy szerintem régebben kevesebbet fogyasztott:
Pl hosszú úton folyamatos 110-115-el kijött 5 max 5,5ből a fogyi.

Ha sikerül lemérnem, akkor írok majd néhányat, de elöljáróban ezek jó adatoknak tűnnek. Bár az út sosem 1%-alatti lejtős, ahol megyek, de meglátjuk :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #67 Dátum: 2005.05.13 21:04:03 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Nem szoktam nagyon figyelni a fogyasztást, de most valami feltünt...

Ezek olyan adatok, hogy ráállok az adott tempóra, és figyelem a mutatott értékeket:

70-nél 4
90-nél 5
110-nél 6
120-nál már 6 és 7 között
130-nál 7,5 - 8
Ez nekem egy kicsit soknak tűnik...
És az átlagot figyelve is nagyjából ilyen adatok jönnek ki. Pl hosszabb úton végig 120-al 6,5 fogyasztás...
Akinek 175/65R14-es kerekek vannak az autóján írhatna nekem hasonló adatokat.
Valami nem jó a Yarison?

Jah, és hozzá kell tennem hogy szerintem régebben kevesebbet fogyasztott:
Pl hosszú úton folyamatos 110-115-el kijött 5 max 5,5ből a fogyi.

Sajna ma csak városban sikerült letesztelni, vidékre meg nem megyek, de azt kell mondjam, jó értékek ezek, amiket te írtál.
Szal a tesztelési módszerem a következő volt, felgyorsítok 1 adott sebességre, aztán azt tartom, és a pillanatnyi fogyi mérőt nézem, ha már jó ideje (100m) nem mozdul, azt jegyeztem meg. Sajna a kocsiban 3-an voltunk, és nem volt lejtős az út, hanem kicsit emelkedett, szal ez is bejátszott.
50nél           3,5
60nál           5,1
70nél           6
80nál           7,1

Ezeket az értékeket 175/65 R14-es gyári GT2-es gumikkal kis szélben este rossz úton mértem.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #68 Dátum: 2005.05.13 21:07:04 »
Idézetet írta: "KLaco"

50nél           3,5
60nál           5,1
70nél           6
80nál           7,1

Ezeket az értékeket 175/65 R14-es gyári GT2-es gumikkal kis szélben este rossz úton mértem.

Ezek nagyon rossz értékek, szerintem nem mérvadóak.  Carina 110-120 környékén ha eszik 7-et  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #69 Dátum: 2005.05.13 21:20:43 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"

50nél           3,5
60nál           5,1
70nél           6
80nál           7,1

Ezeket az értékeket 175/65 R14-es gyári GT2-es gumikkal kis szélben este rossz úton mértem.

Ezek nagyon rossz értékek, szerintem nem mérvadóak.  Carina 110-120 környékén ha eszik 7-et  :wink:

Na ja, a pill fogyimérő ennyit tud, a másikat nem akartam lenullázni, mert kb ezt a tesztet 7 kilóméter út alatt végeztem, szal nem volt sok idő rá :D
Amikor Horvátországba mentünk 5-en full csomag, és tetőbox, akkor 130 körül pályán 10-11 liter körül mutatott, de az átlag 7,5-re jött ki, mert volt főút és város is benne.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #70 Dátum: 2005.05.13 21:26:05 »
Idézetet írta: "KLaco"
Amikor Horvátországba mentünk 5-en full csomag, és tetőbox, akkor 130 körül pályán 10-11 liter körül mutatott, de az átlag 7,5-re jött ki, mert volt főút és város is benne.

Hát hallod, az se kevés  :shock:
A nagyobb motor és hosszabb váltó előnyei azért kijönnek nagyobb sebességnél.
Viszont városi araszolgatásban tuti a Yaris fogyasztana jobban.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #71 Dátum: 2005.05.13 21:47:32 »
Idézetet írta: "Xanyi"
70-nél 4
90-nél 5
110-nél 6
120-nál már 6 és 7 között
130-nál 7,5 - 8
Ez nekem egy kicsit soknak tűnik...

Igen, ez egy kicsit soknak tűnik. Le kéne mérni, hogy tényleg ennyi-e :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #72 Dátum: 2005.05.13 21:49:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Sajna a kocsiban 3-an voltunk, és nem volt lejtős az út, hanem kicsit emelkedett.

Az nagyon sokat számít! Így ezek az adatok gyakorlatilag értékelhetetlenek.
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #73 Dátum: 2005.05.14 01:53:07 »
Szerintem közelítö értékeket is csak úgy lehet és érdemes mérni, hogy rá álltok a sebességre pl 70, nullázzátok az átlagfogyiméröt és mentek a sebességet tartva legalább 10, de inkább 20 kilómétert. Lehetöleg szélcsendes idöben. Ennél rövidebb szakaszon, föleg a pill fogyijelzöt lesegetve, az én tapasztalataim szerint értelmetlen értékeket fog eredményezni.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #74 Dátum: 2005.05.14 09:57:04 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Szerintem közelítö értékeket is csak úgy lehet és érdemes mérni, hogy rá álltok a sebességre pl 70, nullázzátok az átlagfogyiméröt és mentek a sebességet tartva legalább 10, de inkább 20 kilómétert. Lehetöleg szélcsendes idöben. Ennél rövidebb szakaszon, föleg a pill fogyijelzöt lesegetve, az én tapasztalataim szerint értelmetlen értékeket fog eredményezni.


Asszem az átlagfogyimérőt nem lehet nullázni, mindig indításkor nullázódik. Az újabbakba már máshogy van (Trip vagy milyen gombot kell nyomvatartani).
Mindjárt indulok Győrbe, nem tudom majd a tankolás hogy jön ki de próbálok figyelni a fogyasztásra.
Xanyi