Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 898563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #30 Dátum: 2005.05.07 17:02:05 »
A pillanatnyi fogyasztás változásához elég egy nagyon pici játék a gázpedállal, illetve egy nagyon enyhe emelkedö/lejtö. DE ez minden autónál így van, csak ugye amelyiknél nincs pill. fogyijelzö annál nem látjuk :)
Az m7-esen sajnos nem nagyon van vízszintes szakasz. Az m1-en is csak a 94-töl 101-es kilóméterig van egy közel vízszintesnek nevezhetö 7 kilóméteren 2 méter szintkülönbség (a bábolnai mekitöl györ felé) azon kívül max 500méteres szakaszokat találni. Ezen ugybár nehéz "értelmezni" a pill fogyi mutatta értékeket.
Amit inkább javasolok: Alkalmanként nullázni az átlagméröt, és azt lesegetni. Ennek 5-10 kilóméteren keresztül már van valami értelme.
1 dolog viszont biztos: 140-nél többet fogyaszt mint 110-nél ezen kár gondolkozni sajnos :(

Amúgy az átlagfogyimérö a pillanatnyi adatait használja az átlag számítására. Ráadásul elég pontosan. Az, hogy a pill fogyi csak 3 mp-ként frissiti a kijelzöt nem azt jelenti, hogy közben ö nem tudja konstans a mindenkori értéket. Ez csak azért van, hogy ne ugráljon folyamatosan a kijelzö.  Az átlag fogyimérö meg csak 10mp-ként frissiti a kijelzöt. de csak azt :)


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #31 Dátum: 2005.05.07 19:56:29 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Az m7-esen sajnos nem nagyon van vízszintes szakasz. Az m1-en is csak a 94-töl 101-es kilóméterig van egy közel vízszintesnek nevezhetö 7 kilóméteren 2 méter szintkülönbség (a bábolnai mekitöl györ felé) azon kívül max 500méteres szakaszokat találni. Ezen ugybár nehéz "értelmezni" a pill fogyi mutatta értékeket.
Amit inkább javasolok: Alkalmanként nullázni az átlagméröt, és azt lesegetni. Ennek 5-10 kilóméteren keresztül már van valami értelme.
1 dolog viszont biztos: 140-nél többet fogyaszt mint 110-nél ezen kár gondolkozni sajnos

Azért nem kell ilyen szigorúnak lenni, a közel vízszintes részek hosszabb távon nagyjából jó eredményt mutatnak - arra kell csak figyelni, hogy a gázpedál állása legyen ugyanaz, ne a sebesség.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #32 Dátum: 2005.05.07 22:37:16 »
Idézetet írta: "andzsin"
Ja persze lejtőn lefelé nulla, ha nincs gáz 0, sőt ha áll akkor is nulla :lol: Pedig fogyasztás gondolom álló helyzetben is van, méghozzá nem is kevés, ha jól tudom. :?:

Ha áll és jár a motor, akkor végtelen a fogyasztás – 0-val osztás – és emlékeim szerint ilyenkor nem is 0-t, hanem egy vízszintes vonalat mutat.

Idézetet írta: "andzsin"
Szóval én nem tudtam összerakni, mert intelligencia ide vagy oda ha van egy Polski Fiat és odalépek neki [smilie=sm43.gif] , akkor amikor érzem, hogy már lehet följebb váltani akkor váltok, józan paraszti ésszel ez minden autónál így működik, fordulatszám-maximalizálás és váltás. Akkor hol itt feedback? Mit kéne éreznem?

Ha akkor váltasz, amikor már kell – szóval huzatod a motort – akkor gyorsulni akarsz, nem pedig keveset fogyasztani. Viszont 1500-nál már el lehet váltani, akkor keveset fog fogyasztani. Szóval mégis csak inteligens ez a motor. ;-)
(Az 1500-as fordulatot csak tippeltem, már nem emlékszem rá, de a Corollánál ez működik.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #33 Dátum: 2005.05.07 23:35:09 »
Nem tudom, hogy nálatok pl. a benzinszintjelző lámpicsku hogyan működik, de már az előző tanknál is észrevettem, hogy félig nagyon lassan megy el, utána meg gyorsan elfogynak az osztások. Most direkte figyeltem: 400km-nél ment a fele alá, most még három osztásom van (535-nél járok),de a fene se tudja, mert amikor elindultam ma du. akkor már villogott az "E" lámpa, aztán lett 1 osztás, aztán megint visszament, aztán beállt három osztásra. Mindenesetre ha tartaná magát az eredeti "tervhez", akkor 800km-t kéne mennem, ami lehetetlen, szinte. :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #34 Dátum: 2005.05.07 23:38:13 »
Idézetet írta: "andzsin"
Nem tudom, hogy nálatok pl. a benzinszintjelző lámpicsku hogyan működik, de már az előző tanknál is észrevettem, hogy félig nagyon lassan megy el, utána meg gyorsan elfogynak az osztások. Most direkte figyeltem: 400km-nél ment a fele alá, most még három osztásom van (535-nél járok),de a fene se tudja, mert amikor elindultam ma du. akkor már villogott az "E" lámpa, aztán lett 1 osztás, aztán megint visszament, aztán beállt három osztásra. Mindenesetre ha tartaná magát az eredeti "tervhez", akkor 800km-t kéne mennem, ami lehetetlen, szinte. :)

Én csak annzi jegyeytem meg, hogy amikor elkezd villogni az utolsó vonás, akkor még 100 km belefér.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #35 Dátum: 2005.05.08 10:38:47 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "andzsin"
Nem tudom, hogy nálatok pl. a benzinszintjelző lámpicsku hogyan működik, de már az előző tanknál is észrevettem, hogy félig nagyon lassan megy el, utána meg gyorsan elfogynak az osztások. Most direkte figyeltem: 400km-nél ment a fele alá, most még három osztásom van (535-nél járok),de a fene se tudja, mert amikor elindultam ma du. akkor már villogott az "E" lámpa, aztán lett 1 osztás, aztán megint visszament, aztán beállt három osztásra. Mindenesetre ha tartaná magát az eredeti "tervhez", akkor 800km-t kéne mennem, ami lehetetlen, szinte. :)

Én csak annzi jegyeytem meg, hogy amikor elkezd villogni az utolsó vonás, akkor még 100 km belefér.


Igen az még 5 lityi az első villogástól inkább 6. Ekkor kb. 39-40l-t lehet tankolni a tankba, kiszámoltam... :)  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #36 Dátum: 2005.05.08 12:13:06 »
Idézetet írta: "andzsin"
Nem tudom, hogy nálatok pl. a benzinszintjelző lámpicsku hogyan működik, de már az előző tanknál is észrevettem, hogy félig nagyon lassan megy el, utána meg gyorsan elfogynak az osztások. Most direkte figyeltem: 400km-nél ment a fele alá, most még három osztásom van (535-nél járok),de a fene se tudja, mert amikor elindultam ma du. akkor már villogott az "E" lámpa, aztán lett 1 osztás, aztán megint visszament, aztán beállt három osztásra. Mindenesetre ha tartaná magát az eredeti "tervhez", akkor 800km-t kéne mennem, ami lehetetlen, szinte. :)

Ez a mutatós óráknál is így van éspedig azért, mert a tank nem téglatest alakú, így a kiürülés nem egyenletes.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #37 Dátum: 2005.05.08 12:13:21 »
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "andzsin"
Nem tudom, hogy nálatok pl. a benzinszintjelző lámpicsku hogyan működik, de már az előző tanknál is észrevettem, hogy félig nagyon lassan megy el, utána meg gyorsan elfogynak az osztások. Most direkte figyeltem: 400km-nél ment a fele alá, most még három osztásom van (535-nél járok),de a fene se tudja, mert amikor elindultam ma du. akkor már villogott az "E" lámpa, aztán lett 1 osztás, aztán megint visszament, aztán beállt három osztásra. Mindenesetre ha tartaná magát az eredeti "tervhez", akkor 800km-t kéne mennem, ami lehetetlen, szinte. :)

Én csak annzi jegyeytem meg, hogy amikor elkezd villogni az utolsó vonás, akkor még 100 km belefér.


Igen az még 5 lityi az első villogástól inkább 6. Ekkor kb. 39-40l-t lehet tankolni a tankba, kiszámoltam... :)  :D

Most tankoltam a megtehető kilóméter 0 volt már 3 kilóméter óta, és belement kemény 41.3 liter. Na erről ennyit :D Tankoltam már ennél többet is, nem Range 0-nál :D
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #38 Dátum: 2005.05.09 10:15:03 »
Nekem még életemben sem sikerült 39 litertől többet préselni a kis gépbe, pedig volt már kínos izzadás, mikor 95 km-t mentem villogó lámpával és a kutak sorban zárva voltak hajnal kettőkor a pusztában. Ja és mindig annyit tankolok, hogy látni lehessen a gázolajat, de még ne csorduljon. Akkor biztos, hogy egyformány tankolok és akkor a átlagfogyi kalkulátorom nem csal  :lol:  :lol:

Egyébként a fogyasztás bazira függ attól, hogy ki milyen vérmérséklettel vezet (gondolom most aztán csodálkoztok, mert ez új mi??  :lol:  :lol: ). Az én megfigyeléseim szerint ez több dologból tevődik össze.

1. Óvatos gyorsítások. Tehát nem kell kilőni tele talppal, hanem egyenletesen adni a gázt, ahogy "kéri" és kész.

2. Alacsony fordulaton elváltogatni. Én pl ritkán járok 2500-as tartományban. Ez alól kivétel a pályán való furikázás, ott én is 3000-et forgok 130-al. Gyakran váltok 2000 környékén és sok esetben haladok alapjárat felett.

3. Nem kell visszaváltogatni ha keresztülhúz egy falun az ember. Tartani szépen 5.-ben 60-al a sebességet és tábla előtt lassan adagolni, hogy azért még se tartsuk fel a sort. Mikor eléri a 95-100-at, akkor tartani okosan és a tájra bambulni.

4. Viszonylag nagy követési távolságot tartani és ha a sor lassul, akkor mi motorfékkel korrigálunk, addig is 0-át fogyasztunk és nem kell fékezni, illetve nem kell annyira lelassulni, mint a sor, mert sok esetben mire fékezni kellene 70-ről, addigra a 60-ra lassult sor már megint gyorsul. A nagyobb féktáv még a nagyon gyors autók előzését is segíti, amit okos pilóták szeretnek a buta gyakorlatlanokat meg idegesít.

-Ennyi.-

Persze ez mind semmis, ha sietünk!!!

...és azt se felejtsük el a fordulatszámok jegyzetelése előtt, hogy D4D-ről beszéltem.  :lol:  :lol:


Mindig eszembe jut valami: 5 centis ültetés után 3-4 decivel eszik kevesebbet a kis dög normál gumi nyomásnál. Azért ez nem semmi, ha azt is figyelembe veszem, hogy az átlagom 4,1-4,5 közt mozog normál használat mellett! Most tudjuk azt, hogy Zeg-Miskolc 115-125 közt végig 4,3-4,4 !!! Eddig ez mindig 4,6-4,8 volt!!!
Üdv: Kishaver 74

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #39 Dátum: 2005.05.09 12:02:07 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nekem még életemben sem sikerült 39 litertől többet préselni a kis gépbe, pedig volt már kínos izzadás, mikor 95 km-t mentem villogó lámpával és a kutak sorban zárva voltak hajnal kettőkor a pusztában. Ja és mindig annyit tankolok, hogy látni lehessen a gázolajat, de még ne csorduljon. Akkor biztos, hogy egyformány tankolok és akkor a átlagfogyi kalkulátorom nem csal  :lol:  :lol:

Egyébként a fogyasztás bazira függ attól, hogy ki milyen vérmérséklettel vezet (gondolom most aztán csodálkoztok, mert ez új mi??  :lol:  :lol: ). Az én megfigyeléseim szerint ez több dologból tevődik össze.

1. Óvatos gyorsítások. Tehát nem kell kilőni tele talppal, hanem egyenletesen adni a gázt, ahogy "kéri" és kész.

2. Alacsony fordulaton elváltogatni. Én pl ritkán járok 2500-as tartományban. Ez alól kivétel a pályán való furikázás, ott én is 3000-et forgok 130-al. Gyakran váltok 2000 környékén és sok esetben haladok alapjárat felett.

3. Nem kell visszaváltogatni ha keresztülhúz egy falun az ember. Tartani szépen 5.-ben 60-al a sebességet és tábla előtt lassan adagolni, hogy azért még se tartsuk fel a sort. Mikor eléri a 95-100-at, akkor tartani okosan és a tájra bambulni.

4. Viszonylag nagy követési távolságot tartani és ha a sor lassul, akkor mi motorfékkel korrigálunk, addig is 0-át fogyasztunk és nem kell fékezni, illetve nem kell annyira lelassulni, mint a sor, mert sok esetben mire fékezni kellene 70-ről, addigra a 60-ra lassult sor már megint gyorsul. A nagyobb féktáv még a nagyon gyors autók előzését is segíti, amit okos pilóták szeretnek a buta gyakorlatlanokat meg idegesít.

-Ennyi.-

Persze ez mind semmis, ha sietünk!!!

...és azt se felejtsük el a fordulatszámok jegyzetelése előtt, hogy D4D-ről beszéltem.  :lol:  :lol:


Mindig eszembe jut valami: 5 centis ültetés után 3-4 decivel eszik kevesebbet a kis dög normál gumi nyomásnál. Azért ez nem semmi, ha azt is figyelembe veszem, hogy az átlagom 4,1-4,5 közt mozog normál használat mellett! Most tudjuk azt, hogy Zeg-Miskolc 115-125 közt végig 4,3-4,4 !!! Eddig ez mindig 4,6-4,8 volt!!!


Most pont ezt csináltam, ma vagy holnap tankolok és megmondom az átlagfogyit.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #40 Dátum: 2005.05.09 12:48:30 »
Idézetet írta: "andzsin"
Most pont ezt csináltam, ma vagy holnap tankolok és megmondom az átlagfogyit.
Kíváncsian várom, gondolom te is. Szerintem amit leírtam az normál forgalomban megvalósítható, anélkül, hogy néha meg kelljen védeni magad az atrocitásoktól. Persze lehet finomítani a technikát olyanra, mint Zénókáé, de ehhez kell egy bizonyos érettség, megfelelő műszaki felkészültség és türelem, türelem, meg némi türelem.

Ezennel megnyitjuk a fogyasztás csökkentők iskoláját. Zénóka az elméleti és gyakorlati tanár, meg természetesen a direktor. Talán lehetek a tanársegéd.  :lol:  :lol:  , de eminens biztosan. Mondjuk nem nekem köszönhető a jó fogyi, hanem a kocsinak, mert én aztán 90-100 alatt nem vagyok hajlandó autózni.
Üdv: Kishaver 74

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #41 Dátum: 2005.05.09 13:36:37 »
Az általában minden kocsira igaz, gondolom a Yarisra is, hogy 90-110 között fogyaszt a legjobban (országút 5-ösben).

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #42 Dátum: 2005.05.09 13:59:59 »
Idézetet írta: "andzsin"
Az általában minden kocsira igaz, gondolom a Yarisra is, hogy 90-110 között fogyaszt a legjobban (országút 5-ösben).


És pont ezért akarják bevezetni az EU-ban a max. 90-es sebességet még autópályán is. :oops:  :cry:  :x
De remélem nem fog sikerülni....döntsem már el én, hogy mennyi pénzt szánok üzemanyagra...
Egyébként sikerült 5,5 alá tornásznom a városi átlagomat :D  :D  :D
Az autópályás viszont még nem ment 6 alá, nem tudom megszokni a 150-160 alatti autózást, egyenesen unatkozom....
Ha tényleg bevezetik egyszer a 90-es korlátot, mint az amcsiknál az 50 mérföldet, vonattal fogok járni a Balcsira, legalább lehet sörözni a cimborákkal :wink:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #43 Dátum: 2005.05.09 15:26:23 »
Idézetet írta: "Zso"
Egyébként sikerült 5,5 alá tornásznom a városi átlagomat :D  :D  :D
Az autópályás viszont még nem ment 6 alá, nem tudom megszokni a 150-160 alatti autózást, egyenesen unatkozom....
Ha csak 120-130 körül mennél, akkor nyáron 4,5-4,7 lenne a fogyid még akkor is ha vadul előznél meg nem kíméletesen gyorsulnál 130-ra, mellette klímáznál meg ilyenek. A motor nem használódik, a turbó meg egyenesen felsóhajtana egy ilyen lájtos tempótól. Mennyit is spórolsz időbe, ha 160-al mész és nem 130-al?? Bp-Siófok sacc 120 km.

Akkor 120/160=0,75 óra x 60 perc = 45 Perc
Akkor 120/130=0,923 óra x 60 perc = 55 Perc

10 koszos percért megy a kínzás?? Mikor Zamárdinál van 3-4 lámpa?? Van úgy hogy ott beérek nagy autókat, akik addig ezerrel mentek el mellettem, mindig mosolygok rajtuk  :lol:  :lol:  Sőt olyat is soxor látok, hogy megelőznek aztán kávéznak a kúton majd megint megelőznek fél óra múlva. Nem sok értelme van ennek.....
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #44 Dátum: 2005.05.09 17:12:59 »
Idézetet írta: "kishaver"
10 koszos percért megy a kínzás?? Mikor Zamárdinál van 3-4 lámpa?? Van úgy hogy ott beérek nagy autókat, akik addig ezerrel mentek el mellettem, mindig mosolygok rajtuk  :lol:  :lol:  Sőt olyat is soxor látok, hogy megelőznek aztán kávéznak a kúton majd megint megelőznek fél óra múlva. Nem sok értelme van ennek.....

Már hogyne volna értelme. Képzeld mikor érne oda, ha 130-al menn és még kávézna is. :-)
Na meg olyankor hol marad az élvezet...
Attila 31
  - Avensis
- Prius