Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 905478 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #15 Dátum: 2005.05.05 11:42:17 »
Idézetet írta: "andzsin"
Hú basszus, akkor én nagyon meghajtottam szegény 1.0-át, ha 6,3-at produkált. :cry: Az adataidból elég durva az, hogy télen nem fogyasztott többet, mint nyáron???


nem hiszem, hogy nagyon hajtod, csak esetleg nem mész folyamatos-hosszú utakat!
50-nél lehet az 5.sebességfokozatot kapcsolni, sokat számít, és bírja nyomatékból!
és persze 100-110 max speed autópályán is :)

öcsém 1.3yarisa 6,2-6,8 körül fogyaszt, és ő csak városban használja(meg nyomja neki  :twisted: )

télen még inkább visszafogtam a sebességet!
a jóidővel pedig a lábam is nehezedett :)
egyébként a téli gumival+ a hideggel kb 0,3-0,6 literrel többet fogyaszt!

az esőt sem szereti igazán! olyankor +3deci (vagypedig lassabban mész)

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #16 Dátum: 2005.05.05 11:44:20 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "leszilaci"
automatikusan kiszedi a tabulátort:(

Tegyél közé pontokat, azt nem szedi ki :idea:
Mellesleg ezek igen barátságos fogyasztási adatok :lol:  :lol:  :lol:


vagy a pontok helyett beírom a háttérrel azonos színnel, hogy TABTABTAB :P

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #17 Dátum: 2005.05.05 11:47:06 »
Idézetet írta: "beniz"

Ezek nagyon jó átlagok!

Nekem eddig 2 tankolás után 5,5-6,5. Igaz bejáratós. Bejáratás után mennyivel csökken?


szerintem nem sokkal fog csökkenni :oops: max2-3deci
inkább a lábadtól függ majd,meg hogy mennyire szoksz az autóhoz  :D

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #18 Dátum: 2005.05.05 11:52:07 »
mennyi a maximum, amit 1 tankkal fogyasztottatok?
nekem kb7,5 volt, de abban benne volt egy padlógázas m7 autópálya siófokig, amit kevesebb, mint 30 perc alatt abszolváltam(visszafelé már nem kellett "annyira" sietni --> 160)  :twisted:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #19 Dátum: 2005.05.06 12:50:18 »
Ezt a gumik topicból másolom ide, ha nem haragudtok, inkább itt válaszolok, itt mégiscsak itthon vagyunk :D

Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "whis"
1. Szerintem a 145-ös nagyon virsli lesz a Yarisra, a kanyarvételi tulajdonságok sokat fognak romlani.
2. A B391 pláne nem egy kanyarodóbajnok, főleg ha egy kicsit vizes is az út!  8)
Szerinted Zénókát zavarja a kisebb kanyarsebesség?  :D  Nem hinném  :D
Egész biztos, hogy nem zavarja!!!!  :lol:

Itt a fogyasztási világrekord megdöntése forog kockán, tessék komolyan venni a dolgot :D
Hajrá Zénóka  :!:  :!:  :!:  :D

U. i: Nem tom mennyire szabályos, de szerintem 1 felvezető kamion mögött sokat tudnál javítani a fogyin :D


Én csak a saját rekordomat szeretném döntögetni, de azért jól esik a bíztatás köszönöm :D

A kamionos dolog egyébként kíváló ötlet, elég sokat "hoz" a fogyin, de a köfelverödések miatt nálam kizárt :lol:


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #20 Dátum: 2005.05.06 12:54:21 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Ezt a gumik topicból másolom ide, ha nem haragudtok, inkább itt válaszolok, itt mégiscsak itthon vagyunk :D

Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "whis"
1. Szerintem a 145-ös nagyon virsli lesz a Yarisra, a kanyarvételi tulajdonságok sokat fognak romlani.
2. A B391 pláne nem egy kanyarodóbajnok, főleg ha egy kicsit vizes is az út!  8)
Szerinted Zénókát zavarja a kisebb kanyarsebesség?  :D  Nem hinném  :D
Egész biztos, hogy nem zavarja!!!!  :lol:

Itt a fogyasztási világrekord megdöntése forog kockán, tessék komolyan venni a dolgot :D
Hajrá Zénóka  :!:  :!:  :!:  :D

U. i: Nem tom mennyire szabályos, de szerintem 1 felvezető kamion mögött sokat tudnál javítani a fogyin :D


Én csak a saját rekordomat szeretném döntögetni, de azért jól esik a bíztatás köszönöm :D

A kamionos dolog egyébként kíváló ötlet, elég sokat "hoz" a fogyin, de a köfelverödések miatt nálam kizárt :lol:

Gondoltam csak ismersz 1 kamionost, akiben megbízol, elötte 1 parkolóban kiszeditek a kerekekből a kavicsokat :D
Majd mi is próbálkozunk hosszabb utakra, és akkor hátha csökken a fogyi. Bár ha nem én vezetek, akkor szinte kizárt, mert az én lábam kicsit egyenletesebb a többiekénél :D
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #21 Dátum: 2005.05.06 13:30:12 »
Azért vannak érdekes dolgok. fel nem foghatom azt, hogy hogyan lehet hogy  egy autó (kicsit sok a "hogy:)), szóval 140-es tempónál 3,9-et zabáljon??? Emelkedőn fölfelé 5ösben 70-él 8-10 között ingadozik, kettesben, ill. egyesben meg 10-20l között. Ez utóbbit nem értem a legjobban. Ha nincs fordulatszám, márpedig 10-15km/h-nál nincsen, akkor miért zabál ennyit?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #22 Dátum: 2005.05.06 14:14:57 »
Idézetet írta: "andzsin"
Azért vannak érdekes dolgok. fel nem foghatom azt, hogy hogyan lehet hogy  egy autó (kicsit sok a "hogy:)), szóval 140-es tempónál 3,9-et zabáljon??? Emelkedőn fölfelé 5ösben 70-él 8-10 között ingadozik, kettesben, ill. egyesben meg 10-20l között. Ez utóbbit nem értem a legjobban. Ha nincs fordulatszám, márpedig 10-15km/h-nál nincsen, akkor miért zabál ennyit?

A pillanatnyi mérő az nem a legjobb, tévedhet elég sokat hosszabb távon. Az átlagfogyi mérő az igazi, és az is kb 2-3 km után mutat valós értéket. Egyébként alacsony fordulaton kevesebbet kellene ennie, de ha erőlködik, ez nem biztos, hogy igaz.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #23 Dátum: 2005.05.06 15:55:02 »
Idézetet írta: "andzsin"
Azért vannak érdekes dolgok. fel nem foghatom azt, hogy hogyan lehet hogy  egy autó (kicsit sok a "hogy:)), szóval 140-es tempónál 3,9-et zabáljon??? Emelkedőn fölfelé 5ösben 70-él 8-10 között ingadozik, kettesben, ill. egyesben meg 10-20l között. Ez utóbbit nem értem a legjobban. Ha nincs fordulatszám, márpedig 10-15km/h-nál nincsen, akkor miért zabál ennyit?

Mert alacsony fordulaton kicsi a teljesítmény és erölködik a motor, sok energia elmegy arra, hogy elég levegőt szívjon. (De ez nem biztos, hogy igaz. De kb 1500-as fordulat alatt rosszabbul fogyaszt, mint nagyobb fordulaton, kisebb sebességben.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #24 Dátum: 2005.05.06 16:36:46 »
Idézetet írta: "afekete"

Mert alacsony fordulaton kicsi a teljesítmény és erölködik a motor, sok energia elmegy arra, hogy elég levegőt szívjon. (De ez nem biztos, hogy igaz. De kb 1500-as fordulat alatt rosszabbul fogyaszt, mint nagyobb fordulaton, kisebb sebességben.)


De igaz, teljes mértékben. :wink:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #25 Dátum: 2005.05.06 18:08:26 »
Idézetet írta: "andzsin"
Azért vannak érdekes dolgok. fel nem foghatom azt, hogy hogyan lehet hogy  egy autó (kicsit sok a "hogy:)), szóval 140-es tempónál 3,9-et zabáljon??? Emelkedőn fölfelé 5ösben 70-él 8-10 között ingadozik, kettesben, ill. egyesben meg 10-20l között. Ez utóbbit nem értem a legjobban. Ha nincs fordulatszám, márpedig 10-15km/h-nál nincsen, akkor miért zabál ennyit?


Nem téved az a pill. fogyimérö, csak ugye /100km-re vetiti a fogyasztást, úgyhogy az 1-2ben nem a fordulat hiányzik, hanem a sebesség, tehát az adott idö alatt megtett út.


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #26 Dátum: 2005.05.06 18:21:58 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "afekete"

Mert alacsony fordulaton kicsi a teljesítmény és erölködik a motor, sok energia elmegy arra, hogy elég levegőt szívjon. (De ez nem biztos, hogy igaz. De kb 1500-as fordulat alatt rosszabbul fogyaszt, mint nagyobb fordulaton, kisebb sebességben.)


De igaz, teljes mértékben. :wink:


Hát tényleg igaz, de csak teljesen nyitott fojtószelepnél (padlógázon), amikor 100%-os teljesítményen üzemel 1 motor.

Itt a gond az, hogy általában 1500-as alatti fordulaton nem "illik" padlógázzal menni, és részteljesítménynél már nem ennyire 1értelmü a dolog. Az elmélet és gyakorlat(om) szerint is 10-20%-os részterhelésig kevesebbet fogyaszt a motor 1000-1500-as fordulaton mint felette. Viszont ez valóban nem érvényes teljes terhelésnél :)


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #27 Dátum: 2005.05.06 18:51:23 »
Amúgy ez a hol fogyaszt kevesebbet a motor problémára mindig jó példa a honda jazz cvt-je, ami ugye teljesen fokozatmentes és comp. vezérelt, no ennél érdekes az, hogy ha csak úgy éppen annyi gázt adunk, hogy a sebességet tartsuk, vagy egy picit gyorsuljunk akkor a fordulatot mindig éppen 1200-on tartja (0-80km/h), és mindezt gazdaságossági szempontból.
Vagy, hogy ne menjünk messze a háztól vegyünk pl az mmt-t ami a yaris esetében, ha enyhe gázzal gyorsulunk, akkor 8-11km/h nál váltja a 2-est, 21-25 nél a 3-ast, 33-35-nél a 4-est. Ilyenkor a fordulat 1100-1300 körülire esik vissza.
Persze mindkét esetben, ha nagyobb gázt nyomunk egyböl magasabb fordulaton történik a váltás.
 Gondolom az a néhány(száz) félidióta japán mérnök, aki több hónapig számolgatta, hogy hogyan "löje" be a váltót vezérlö kompjútert, azok szem elött tartották a fogyasztási és a túl alacsony fordulaton jelentkezö kopás közötti legjobb kompromisszumot.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #28 Dátum: 2005.05.06 22:09:02 »
Idézetet írta: "andzsin"
Azért vannak érdekes dolgok. fel nem foghatom azt, hogy hogyan lehet hogy  egy autó (kicsit sok a "hogy:)), szóval 140-es tempónál 3,9-et zabáljon???

Ha például előtte 160-nal mentél és leveszed a lábadat a gázról (teljesen), akkor akár 0-t is tud mutatni 140-nél :!:
Mérvadónak csak azt lehet tekinteni, ahol sík úton mész, és tartósan - több km-en keresztül ugyanazt, de legalábbis legfeljebb 1-2 decis eltérésű értéket mutat a kijelző.
music     

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #29 Dátum: 2005.05.06 22:28:09 »
Ja persze lejtőn lefelé nulla, ha nincs gáz 0, sőt ha áll akkor is nulla :lol: Pedig fogyasztás gondolom álló helyzetben is van, méghozzá nem is kevés, ha jól tudom. :?:  Sík úton direkt figyeltem ma reggel 130-140 között az M7-en, 3,8-5 között ingadozott a fogyija és számomra nem kiszámolható módon, tehát van úgy hogy 110-nél magasabb az érték és 140-él kisebb, van úgy hogy fordítva. Kisebb sebességnél - ez mondjuk emelkedőn fölfelé volt - észrevettm, hogy 70-es tempónál négyesben többet zabál 2-3 literrel, mint ötösben, mondjuk erre számítottam :P

Zénóka: és a Yaris esetében (1.0) ez most akkor hogyan van belőve??? Igazából azt sem értem, amit a Yaris tesztek írnak, hogy olyan intelligens a VVTi, hogy szinte kitalálja az ember szándékát és a vátó e szerint kapcsolható vagy kapcsolódik, vagy kapcsolja az ember :) Szóval én nem tudtam összerakni, mert intelligencia ide vagy oda ha van egy Polski Fiat és odalépek neki [smilie=sm43.gif] , akkor amikor érzem, hogy már lehet följebb váltani akkor váltok, józan paraszti ésszel ez minden autónál így működik, fordulatszám-maximalizálás és váltás. Akkor hol itt feedback? Mit kéne éreznem?