Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916063 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3780 Dátum: 2011.12.06 23:12:16 »
Mindkettőt meg tudnád venni ujban :yes:
Most már nem tudlak követni  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3781 Dátum: 2011.12.06 23:16:11 »
...15-16 ezer lesz a vizsga - s ezt elbukhatod már az elején, a rutinpályán vmi bagatell hibával  ::)
Mese nincs, át kell menni elsőre  ::)
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3782 Dátum: 2011.12.06 23:16:19 »
Lehet, hogy a kb. 0,4 liter a nyár óta használt 5W-30-as olajnak, és a vezetési stíluváltásomnak is betudható. Nehéz meghatározni a kocsi viselkedését, hogy most alul-, vagy felülkormányozott-e, de valami nem "gömbölyű" azóta. Elnézést a kissé amatőr fogalmazásért...
Azt most le sem merem írni, hogy talán az út volt kissé "nyunyikos" és még nem szoktam meg az idei évszakváltást???(ez már az öregség jele)
Kösz a válaszokat :flowers:
Figyelj, 10000 %, hogy ilyen drasztikus változásokat ilyen minimális nyomáskülönbség nem okozhat.

Én ősszel, mikor felkerültek a Yarisra a téli gumik, kíváncsiságból felfújtam elöl 3.5-re, hátul 3.3-ra, s úgy indultam el Tirolba. Na, akkor tapasztaltam olyasmit, amiről te írtál... A kocsi nyomasztóan "elkönnyült", a kormány mintha a levegőben forgott volna, az autó folyamatosan táncolt, instabil volt egyenes haladás közben is, a legkisebb kormánymozdulatra ugrott, kanyarokban mocorgott a hátulja, de közben az eleje is "súlytalan" volt stb... Rettentő rossz érzés volt, 30 km megtétele után beálltam egy kúthoz, és leeresztettem elöl 2.6-ra, hátul 2.4-re. Utána tökéletesen stabil lett - pedig ugye ez is jelentősen a gyári érték fölött van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3783 Dátum: 2011.12.06 23:18:15 »
Mese nincs, át kell menni elsőre  ::)
Hát a tanulók is így gondolják... S pont emiatt szúrják gyakrabban el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3784 Dátum: 2011.12.07 11:29:48 »

Én ősszel, mikor felkerültek a Yarisra a téli gumik, kíváncsiságból felfújtam elöl 3.5-re, hátul 3.3-ra, s úgy indultam el Tirolba.

 :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:
Errol nem is tudtam es oszinten szolva ki se neztem volna.  :nono:
Kisertetted a mindenkor melletted ulo kaszast rendesen. Csoda es egyben szerencse, hogy nem vitt magaval.  :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :helpsmilie: ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3785 Dátum: 2011.12.07 13:34:47 »
Cö-cö  ;) ... Köszi az aggodalmat  :hug: , de azért nem volt ilyen vészes a helyzet, pl. azért sem, mert ez kísérleti jelleggel történt, ergo utána nagyon is óvatosan mentem, figyelve az autó viselkedését. Szal no para  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3786 Dátum: 2011.12.07 17:41:37 »
Figyelj, 10000 %, hogy ilyen drasztikus változásokat ilyen minimális nyomáskülönbség nem okozhat.

Én ősszel, mikor felkerültek a Yarisra a téli gumik, kíváncsiságból felfújtam elöl 3.5-re, hátul 3.3-ra, s úgy indultam el Tirolba. Na, akkor tapasztaltam olyasmit, amiről te írtál... A kocsi nyomasztóan "elkönnyült", a kormány mintha a levegőben forgott volna, az autó folyamatosan táncolt, instabil volt egyenes haladás közben is, a legkisebb kormánymozdulatra ugrott, kanyarokban mocorgott a hátulja, de közben az eleje is "súlytalan" volt stb... Rettentő rossz érzés volt, 30 km megtétele után beálltam egy kúthoz, és leeresztettem elöl 2.6-ra, hátul 2.4-re. Utána tökéletesen stabil lett - pedig ugye ez is jelentősen a gyári érték fölött van.

Tökéletesen leírtad a nálam tapasztaltakat.Ezek után megmérem a nyomásokat, mert a fiamat kértem meg erre...
Ui.: ma, száraz idöben jobbnak találtam a helyzetet.
Köszi!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3787 Dátum: 2011.12.07 18:28:51 »
Ha ennyire a lökettérfogat számít, nem lenne célszerűbb ha a 3 hengeres yaris is inkább 2 hengeres lenne? Az nem kiegyensúlyozottabban jár? A négyütemből kifolyólag gondolom, hogy minden második fordulatra esik munkavégzés, a 3 henger sehogy nem klappol, 2-vel is jobb lenne nem?
Azt nem értem még, igaz ez már motorkerékpárok, hogy akkor 250ccmből miért csinálnak már soros 4hengerest? Annál durván kicsi lehet a henger, nem az ezres 4hengeres yarisé a kicsi akkor már :D :D
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3788 Dátum: 2011.12.07 18:40:54 »
Ha ennyire a lökettérfogat számít, nem lenne célszerűbb ha a 3 hengeres yaris is inkább 2 hengeres lenne? Az nem kiegyensúlyozottabban jár? A négyütemből kifolyólag gondolom, hogy minden második fordulatra esik munkavégzés, a 3 henger sehogy nem klappol, 2-vel is jobb lenne nem?
Azt nem értem még, igaz ez már motorkerékpárok, hogy akkor 250ccmből miért csinálnak már soros 4hengerest? Annál durván kicsi lehet a henger, nem az ezres 4hengeres yarisé a kicsi akkor már :D :D
A motorkerékpárnál a 250.es kihegyezett pörgös, sportmotor tulajdonságokkal. Simán pörgetik 10 e felett. Gondolom a japán belpiacon a köbcm volt a határ ezért a 250-esből ki kellett hozni  a maxot. (felette sok adót kellett fizetni.)
A GS 500-as 2 hengeres zörgös, vibrál , szinte hallani minden munkaütemet, de viszonylag nyomatékos, rugalmas 4-5 e fordulaton már jól használható. Talán emlékszel a Kispolszkikra, nem voltak valami kulturált motorok- mai szemmel nézve.

TSityu

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3789 Dátum: 2011.12.07 19:12:56 »
...nem lenne célszerűbb ha a 3 hengeres yaris is inkább 2 hengeres lenne? Az nem kiegyensúlyozottabban jár?

Gondolom az sem kerülte el a figyelmed, hogy a két dugattyúnak egyszerre kell járnia, azt hogy lehet rendesen kiegyensúlyozni? (kispolák effektus)  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3790 Dátum: 2011.12.07 19:46:55 »
Na, egy konkrét fogyasztási adat a "tanulóval a városban" témakörből.

Ma úgy adódott, hogy pont azelőtt nulláztam az átlagsebesség- és átlagfogyasztás-mérőt, hogy elindultunk a tanulókkal a városban.

Négy tanóra alatt, összesen két tanulóval, összesen 60 km-t mentünk. Normál délutáni városi forgalomban, végig a városközpont környékén. Az átlagsebesség 20 kmh, az átlagfogyasztás 7.6 liter lett.

Tehát kb. ez a realitás. A sztorihoz hozzátartozik, hogy ezek a tanulók már eléggé ügyesek, nem nagyon fullasztgatják le, nem húzatják feleslegesen, 50-el már négyesben mennek stb. Viszont tényleg javarészt kisebb utcákon jártunk, rengeteg kereszteződést, körforgalmat stb. érintve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3791 Dátum: 2011.12.07 19:52:24 »
Ha ennyire a lökettérfogat számít, nem lenne célszerűbb ha a 3 hengeres yaris is inkább 2 hengeres lenne? Az nem kiegyensúlyozottabban jár? A négyütemből kifolyólag gondolom, hogy minden második fordulatra esik munkavégzés, a 3 henger sehogy nem klappol, 2-vel is jobb lenne nem?
Azt nem értem még, igaz ez már motorkerékpárok, hogy akkor 250ccmből miért csinálnak már soros 4hengerest? Annál durván kicsi lehet a henger, nem az ezres 4hengeres yarisé a kicsi akkor már :D :D
Egy kéthengeres motor járása sokkal durvább, mint egy háromhengeresé.

Amúgy, ahogy már írtam: különböző szempontokat kell tető alá hozni. Egy motorkerékpárnál azért meglehetősen mások a prioritások, mint egy (kis) személyautónál - a nyomatékosságnak és a gazdaságosságnak pl. sokkal kisebb szerepe van. Annál többet számít pl. a pörgősség (amihez pl. minél kisebb, ergo minél könnyebb dugattyúk kellenek), pláne egy sportmotornál. De azért a négyhengeres 250-es ott sem egy gyakori megoldás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3792 Dátum: 2011.12.07 20:06:14 »
Gondolom az sem kerülte el a figyelmed, hogy a két dugattyúnak egyszerre kell járnia, azt hogy lehet rendesen kiegyensúlyozni? (kispolák effektus)  :D
Nem KELL egyszerre járnia. Többféle megoldás létezik erre. A Kispók motorja tényleg ilyen, ún. parallel-twin működésű soros kéthengeres - ezért is jellemzi a durva, egyenetlen járás. Ebben ugye a dugattyúk egyszerre, egy irányban mozognak. De a másik megoldás, a 180 fokos twin, ahol a dugattyúk felváltva mozognak, már lényegesen kiegyensúlyozottabb járást tesz lehetővé. Ilyen pl, a Fiatnál maradva, az aktuális 500-asban a 875 köbcentis TwinAir motor.

És akkor ott vannak még a boxer, illetve a V-elrendezésű kéthengeresek is, szóval eléggé szerteágazó a téma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3793 Dátum: 2011.12.07 20:18:18 »
És akkor ott vannak még a boxer, illetve a V-elrendezésű kéthengeresek is, szóval eléggé szerteágazó a téma.

Ok, ezt a kettőt értem, de ezek nem spórolós megoldások, de azt a harmadikat nem vágom, van erről valami leírás?  :hmmmm:

Én azt sakkoztam ki, hogy muszáj, hogy a két dugó egyszerre legyen a felső holtponton. (így is csak két fordulatonként jut egy hasznos ütem)

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3794 Dátum: 2011.12.07 21:20:21 »
Egyébként ha már beszéltünk róla Yarisból, melyik fogyaszt kevesebbet, melyik jobb motor az ezresek közül a 3 vagy a 4 hengeres? Mert ha választani lehetne, persze én a 4 henger mellett döntenék valamiért, még ha kicsit többet is fogyaszt(hat)