Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916019 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2505 Dátum: 2010.04.19 10:35:27 »
nem mindegy?  :no: ha végig országút, úgy, hogy meleg motorral indította a számlálot és egyszer se kellett a 247km alatt fékeznie és hátszele is volt és ...... akkor is brutálisan-elképzelhetetlenül jó a 2.8l/100kmes fogyi 66os átlaggal.

Nekem egy Pécs->Barcs =120km 74km/h átlag város 50 városon kívül 90-100 = 5.1l igaz itt hideg motor is benne van meg pár pirossárgazöld.

kövnek megpróbálom, Barcs->pécs vonalon, hogy városban természetes 50 országút max 75el ~=66os átlagsebességgel mit tudok összehozni ha hátszél van és nincs eső és Pécs táblától mérek azaz már meleg a motor. Ja és elötte megmérem 100% 2.5 van e a gumikban és leszerelem az antennát is mint légellenállás növelő akármit.

juteszembe: vmi nem horror árú disztárcsát nem tudtok javasolni? jobb lenne minnél fogyasztásbarátibb persze....
Az 5.1 nagyon jó eredmény, hová akarod még csökkenteni, talán Zénókát überelni? :flowers:
Nálam akkor jön ki a 65 km/h átlagsebesség, ha országúton 80-85 között megyek, lakott területen 50-55 között. Igaz hogy nekem át kelni a Bakonyon, de így is 4,9-5,0 körülire jön ki a fogyasztás. ha azt nézzük hogy tiéd nagyobb kocsi, máris jobb vagy. :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2506 Dátum: 2010.04.19 12:07:33 »
Hömm, emberek, milyen 2.8 liter/100 km? 2.8 bar nyomás a gumiban!  :D Az átlagfogyija 5.6!
2.8-as átlagfogyit csak Zénóka meg leszilaci tud!  :D :lol:

Igen a válaszok asszem összekeveredtek kicsit, mert a 2.8-as fogyira vonatkozó észrevétel gondolom Leszilaci képeire vonatkozott, nem az én keréknyomimra :D

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2507 Dátum: 2010.04.19 12:14:13 »
Szerintem ez nagyon jó fogyasztási érték. :flowers:
Ez a mostani etap pontosan mit takar? Végig országút vagy van benne más is? Milyen tempóval mentél, mennyire használtad ki a motorféket vagy üresben gurulást?

Szia Villi!

Ebben a 700 km-ben gyakorlatilag a munkaba menés-jövés van, ami napi szinten kb 45km autópálya 100-110-el, kb 5 km országút max 80, és egy kis földút :devil:. Hétvégi bevásárlás, de akkor nincs forgalom még pesten sem.

Próbálom a leírtak szerint használni sokat a motorféket, üresben gurulást is stb, 2000-2200 környékén elváltok, de van mág mit javítani gondolom. Meg mentálisan is fel kell dolgozni, hogy mindenki elsuhan mellettem :lol:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2508 Dátum: 2010.04.19 13:10:39 »
Szia,

akkor meg csak gratulálni tudok, ennek fényében nagyon jó eredmény. :clap:
Ha ennél kisebb fogyasztást szeretnél, dízelre kell váltanod. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2509 Dátum: 2010.04.19 20:30:02 »
Szia,

akkor meg csak gratulálni tudok, ennek fényében nagyon jó eredmény. :clap:
Ha ennél kisebb fogyasztást szeretnél, dízelre kell váltanod. :)

köszi, azért még próbálkozgatok, mert kb. még csak 1 hónapja kattantam rá :yes:

hát igen egy toyota dízel kocsi jó lenne, de ha váltás lesz napirenden, akkor vmi családi járgányt szeretnénk, és sajna csak használtra lesz keret, abból meg jót nehéz lesz kifogni.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2510 Dátum: 2010.04.19 20:49:37 »
Viszonylag nem drága beruházás még egy villamos motorelőmelegítő, a kocsimba holnapután lesz beszerelve.
Legalább reggel már előmelegített hűtővíz lesz, így már nem is igazán hidegindtásnak lehet mondani, a fogyira ennek is jótékiny hatása lesz, különösen a hűvös, hideg időkben még akkor is ha garázsban áll.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2511 Dátum: 2010.04.19 22:10:30 »

Ebben a 700 km-ben gyakorlatilag a munkaba menés-jövés van, ami napi szinten kb 45km autópálya 100-110-el, kb 5 km országút max 80, és egy kis földút :devil:. Hétvégi bevásárlás, de akkor nincs forgalom még pesten sem.


Önmagában a 2.5 bar 2.2 helyett ilyen tempónál nem sokat hoz. A gördülési ellenállás csökkentése inkább alacsonyabb tempóknál hoz látványos eredményt. Ennek oka, hogy nagyobb temponál arányaiban sokkal jelentősebb a sebességgel négyzetesen növekvő légellenállás, mint a közel konstans gördülési ellenállás. Érthetőbben 60km/h-nál az autót visszatartó erő 1 "egység" gördülési ellenállásból és 1 egység légellenállásból tevődik össze, addig 120nál 1 egység gördülési ellenállás és 4!! egység légellenállás. Emiatt minél gyorsabb a tempó annál kevésbé jelentkezik a gördülési ellenállásból adódó "nyereség".

ha csak országút lenne végig 80-al akkor a 2.5 bar 2-3 deci javulást okozna, így hogy az út 90% 100-110 így max 1 deci.

Javallom próbáld meg az autópályás tempót levinni 90-95 körülire. Egyrészt pont ennyivel mennek a kamionok, így nem kell őket előzgetni, másrészt időben ez 45km-en nem jelent 1-2 percél nagyobb időveszteséget, harmadrészt így is úgyis megelőz mindenki, akkor meg már nem mindegy ? :)  ..negyedrészt ha ezt megpróbálod ettől önmagában 4-5 decit fog javulni a fogyasztásod....  közel 10% javulás néhány perc veszteségért...nem is rossz :)
Az elváltást pedig (most munkábajárásról beszélünk nem hétvégi élményautózásról) vidd lejjebb. 1500-2000 között már bőven tolhatod a következőt. Váltást követően 1000 fölé kerüljön egy picit a fordulat. 1000-nél is lehet tartósan autózni, de nem dombon felfelé, és csak nagyon finom alapgázon. Ez nagyon jót tesz a fogyinak. Önmagában ez a 2000-2200-es váltáshoz képest 3-4 deci.

Egyébként gratulálok, hogy egyáltalán érdekel és foglalkozol a témával, az eredmény sem várat majd magára :) Ha az ember naponta ennyit ingázik munkába, akkor nagyon nem mindegy mennyi megy el a bemzinre :)


DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2512 Dátum: 2010.04.19 22:39:39 »
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat...

Még pár hónappal ezelőtt nem foglalkoztam a fogyasztás kérdésével nagyon, 6.8-7.6 között volt 6 év átlaga, gondoltam ez ennyit eszik, de aztán ide találtam :devil:

Zénóka megpróbálom a tanácsaidat betartani, beszámolok az eredményről, kiváncsi vagyok..., kérdésem az lenne, hogy ilyen alacsony fordulat mellett (nálam úgy 1000-1800 között) nincs vmi szép hangja a mocinak, mintha erölködne, pedig nem terhelem, finom gázadás stb., ez nálad is így van? Mert azt tudom, sokszor leírtátok, hogy nem árt, sőt..., meg a te yarisodnál nem kell jobb bizonyíték.

Willi, nálam fűtött garázsban alszik a kocsim, akkor is ajánlott a motormelegítő? mert szoktam nézni, és elég hamar bemelegszik a motor a reggeli indulásoknál.

Kicsit off, de megemlítem ,hogy párom kocsija clio 1.4, 2002-es 10 litert eszik, tragédia. Sajna nagyon rövid utakra használja, gyakorlatilag be sem melegszik a motor, bár minden körülmény között bő 1 literrel többet fogyaszt mint az én corollám :yes: lehet abba kéne a melegítő, de arra a kocsira mér nem akarunk költeni nagyon.

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2513 Dátum: 2010.04.19 22:50:26 »

Ebben a 700 km-ben gyakorlatilag a munkaba menés-jövés van, ami napi szinten kb 45km autópálya 100-110-el, kb 5 km országút max 80, és egy kis földút :devil:. Hétvégi bevásárlás, de akkor nincs forgalom még pesten sem.


Önmagában a 2.5 bar 2.2 helyett ilyen tempónál nem sokat hoz. A gördülési ellenállás csökkentése inkább alacsonyabb tempóknál hoz látványos eredményt. Ennek oka, hogy nagyobb temponál arányaiban sokkal jelentősebb a sebességgel négyzetesen növekvő légellenállás, mint a közel konstans gördülési ellenállás. Érthetőbben 60km/h-nál az autót visszatartó erő 1 "egység" gördülési ellenállásból és 1 egység légellenállásból tevődik össze, addig 120nál 1 egység gördülési ellenállás és 4!! egység légellenállás. Emiatt minél gyorsabb a tempó annál kevésbé jelentkezik a gördülési ellenállásból adódó "nyereség".



Na így már érthető  :hmmmm:, akkor tovább nem erőltetem.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2514 Dátum: 2010.04.19 23:42:32 »
Nyilván más  hangja van a motornak alacsonyabb fordulaton, de majd hozzászokik a füled :)

Szerintem az átlagfogyimérőt nullázd mondjuk naponta.... mindig ugyanakkor. Jobban látod a változást, ha így mész meg ha úgy :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2515 Dátum: 2010.04.20 18:42:56 »
... kérdésem az lenne, hogy ilyen alacsony fordulat mellett (nálam úgy 1000-1800 között) nincs vmi szép hangja a mocinak, mintha erölködne, pedig nem terhelem, finom gázadás stb., ez nálad is így van? Mert azt tudom, sokszor leírtátok, hogy nem árt, sőt...
Pontosítanám: akkor nem árt, ha nem adsz nagy gázt. Hanem csak egész finom gázzal gyorsítasz (ahogy Zénóka is írta). Ami káros, az az, ha ilyen alacsony fordulaton nagy gázt vagy pláne padlógázt adsz a motornak - ez a hajtókarcsapágyakat terheli. Ha ezt elkerülöd, akkor tényleg nem ártalmas az alacsony fordulat, sőt.

Megjegyzem: az általad kifogásolt abnormális hang nem is nagyon fog jelentkezni, ha az adott fordulatszámon csak kisebb gázt adsz. De ha nagyon zavar, inkább forgasd pár százzal följebb váltás előtt (mondjuk, úgy, hogy váltás után ne essen 1300-1400 alá a fordulat), és inkább az utazósebességedet csökkentsd. Pályán a 110 helyett 95 (=kamiontempó) egy 45 km-es távon tényleg csak 3-4 perccel hosszabb menetidő, viszont a fogyid így jópár decivel lejjebb mehet, pláne hogy így tényleg haladhatsz végig a külsőben egyenletes tempóval, gyorsítások nélkül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2516 Dátum: 2010.04.20 18:57:07 »
Ha az ember naponta ennyit ingázik munkába, akkor nagyon nem mindegy mennyi megy el a bemzinre :)
Én mióta Kaposvárra ingázok a tanfolyamra, szintén próbálok odafigyelni mert nyilván nagyon nem mindegy... Viszont hogy az átlagtempóm mégse csökkenjen le annyira, ezért igyekszem a tempót lakott területen belül pont a közigbírság-határ alá maximálni. Nos, ezt nem árt nagyon odafigyelve művelni - ahogy az a Starlet-topikban látható...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2517 Dátum: 2010.04.20 20:34:08 »
Igen, az alacsony fordulaton csak kis gázzal szabályt ismerem, és próbálom is alkalmazni, de a Zénóka által javasolt fordulatszámon történő felváltást még szoknom kell, mert 2000-2200 ig olyan szép gyorsan felpörög....

Az általatok javasolt kamiontempónak meg is lett az eredménye, a 200km-re vetített átlagfogyim le is ment estére 5.4-re :clap:; rögtön jó kedvem lett :D, kezdek vérszemet kapni. Ezzel a tempóval tényleg érezni hogy kíméli az ember a gépet, már nem is értem, hogy voltam képes az 1.4-es kocsimmal 160-al is menni :lol:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2518 Dátum: 2010.04.20 21:25:05 »
Szia DTamás,

szerintem az előmelegítőnek fűtött garázsban is van létjogosultsága, hiszen te is tudod hogy amíg nem üzemmeleg a motor, dúsabb keverék kell.
Nálam a fűtetlen garázsban télen simán fagypont körül van a hőmérséklet, nem tudom hogy nálatok hány fok lehet, de kánikula biztos nincs. A kocsi meg csak max azt a hőmérsékletet tudná átvenni, ami még messz van attól, amire az előmelegítő fel tudja a vizet melegíteni. 1 óra alatt akár 50 fokos is lehet, így már szint melegindítással ér fel, nem lesz dúsított keverék, emelt alapjárat. Ugye így csökken a fogyasztás, környezetszennyezés, előbb lesz fűtés a kocsiban, ez meg plusz kényelem. Talán az az egy hátránya van, hogy lényegében csak az otthoni elinduláshoz használható, máshol, pl. munkahelyen nem mindenki tudja odavinni a hálózati feszültséget. De még így is megéri szerintem.
Igaz hogy az enyém 1,3-as Yaris, de városban már 2000 vagy alatta felváltok úgy, hogy 1500 környékére esik vissza a fordulatszám és érzem hogy a motor erőlködés nélkül könnyedén viszi a kocsit sík úton. Emelkedőn, felüljárón persze visszakapcsolok. Óra szerinti 50-nél 5.-ben forogja az 1500-at.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2519 Dátum: 2010.04.20 21:47:31 »
Hömm, emberek, milyen 2.8 liter/100 km? 2.8 bar nyomás a gumiban!  :D Az átlagfogyija 5.6!
2.8-as átlagfogyit csak Zénóka meg leszilaci tud!  :D :lol:

Ez nemaz? http://lh6.ggpht.com/_hrABAIVjJ-g/S8LIFNLbU-I/AAAAAAAAJnE/-7oZcdVNg30/s144/Image0032.jpg

meg írta is, hogy tavaly uitt 3.3l/100km...

« Utoljára szerkesztve: 2010.04.20 21:54:01 írta Fade »