Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 908037 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2295 Dátum: 2010.02.18 06:48:43 »
Kedves Yarisos márkatársak! :helpsmilie:
Végigolvastam az elejétől a fogyikkal kapcsolatos eszmefuttatásokat de még mindig kíváncsi lennék a véleményetekre:
Inkább országúti/elővárosi (stabil 60-70-es tempó) használatra (esetleg néha havi 1-2 autópálya menet 200km-en át) 1.0-1.3, netán 1,5 VVTI-t ajánlotok?
Ha jól vettem ki (és a fogyi guruk adatait nem értem ide) normális használat mellett 1,3 VVTI alig kóstál többet mint 1.0VVTI .
(Jómagam az 1,6VVTI Coriból is 5,3-5,8/100km-es átlagot tudok kihozni ált.)
Előre is köszi!
Ha nincs szükséged az 1.3-as többlet teljesítményére, akkor az 1.0 mindenképpen kevesebbet fogyaszt. Amúgy tényleg kicsi a különbség; összesítve, átlagban csak kb. 3-4 deci - de mivel te keveset mennél nagyobb tempóval, ezért inkább fél literrel számolhatsz az 1.0 javára (az 1.0. fogyasztás-előnye városban nagyobb, mert a rövidebb váltója miatt hamarabb fel lehet kapcsolni magasabb fokozatba).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2296 Dátum: 2010.02.18 06:53:57 »

Én sem vagyok egy szaki ezen a téren, de valahogy így vagyok vele én is, mármint hogy mi baja lehet ha túl alacsonyan váltasz, igazán nem tudom...
Semmi. Hacsak nem gyilkolod állandóan 1200-as fordulaton padlógázzal (!) a motort, akkor semmi.

Én a Camryt 147 ezer km-rel vettem, most van benne 375 ezer. Rendszeresen (!) használom nagy gázzal, sőt nem ritkán padlógázzal 1500-2000 közötti fordulatokon (pl. emelkedőkön fölfelé inkább így megyek, mintsem hogy visszakapcsolnék - mert így kevesebbet fogyaszt) - eddig még nem lett semmi baja (és szerintem ha eddig nem lett, ezután sem lesz).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2297 Dátum: 2010.02.18 10:05:10 »
(Jómagam az 1,6VVTI Coriból is 5,3-5,8/100km-es átlagot tudok kihozni ált.)
Általában hol/milyen fordulatnál váltasz fel és le, hogy vezetsz, milyen útvonalon, távolságra, stb?
Nekem a legjobb fogyim volt 5.7  (az átlag 6.5) a 4E-FE-vel és állítólag fél-egy literrel magasabb a vvt-ik átlagfogyija az enyémnél. Te pedig úgy másfél literrel alatta vagy.  :D
Jómagam a max 2ezres felváltósok táborába tartozom, útvonal 2-es út nem BP felé (!)fix 16km oda vissza naponta 2x óra szeint 65-70km6h belterületen is 60km/h, óra szerint!.
Átlag havi 1 alkalom Bp-Miskolc M3 óra szerint 100-110km/h kb. 3000-3200ford/min, elenyészó Bp-i használat Váci úton.
indulás: 13-15 fokos garázsból, előmelegítés nélkül, utas nélkül, jómagam 80kg vagyok :innocent: guminyomás min. 2,2 bar de inkább picit több, 175/65 R14 Fulda Eco Control, most méret ugyanez csak Michelin Alpin A3.
Autó gyári állapotú, egyéb átalakítás nincs.
A csurig töltött tankkal(madaras tecsó 95 oktános benya mindig) min 740km-t megyek még a mostani hidegben is, amúgy 800km körül szokott lenni, max 850km volt.
Today, tomorrow and after tomorrow!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2298 Dátum: 2010.02.18 10:11:41 »
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.18 10:14:40 írta kleingy »
         

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2299 Dátum: 2010.02.18 12:23:12 »

Én sem vagyok egy szaki ezen a téren, de valahogy így vagyok vele én is, mármint hogy mi baja lehet ha túl alacsonyan váltasz, igazán nem tudom...
Semmi. Hacsak nem gyilkolod állandóan 1200-as fordulaton padlógázzal (!) a motort, akkor semmi.

Én a Camryt 147 ezer km-rel vettem, most van benne 375 ezer. Rendszeresen (!) használom nagy gázzal, sőt nem ritkán padlógázzal 1500-2000 közötti fordulatokon (pl. emelkedőkön fölfelé inkább így megyek, mintsem hogy visszakapcsolnék - mert így kevesebbet fogyaszt) - eddig még nem lett semmi baja (és szerintem ha eddig nem lett, ezután sem lesz).

Köszi szépen a választ, akkor semmi para, mivel én is szoktam néha így közlekedni...
Toyota Yaris T SPORT
153



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2300 Dátum: 2010.02.19 02:04:12 »
Semmi para  :) ... Nincs az az alacsony fordulaton "erőltetés", ami akár csak megközelítőleg annyit ártana a motornak, mint az ellenkezője (ti. a pörgetés). A fogyasztás szempontjából meg egyértelmű az ábra, ezt bárki megerősítheti, aki "hivatásszerűen" foglalkozik ezzel (Zénóka, leszilaci)  ;) ... Kis fordulat = kis fogyasztás. Én is szkeptikus voltam kicsit, fedcomppal leellenőriztem - de tényleg így van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2301 Dátum: 2010.02.19 08:19:31 »
Semmi para  :) ... Nincs az az alacsony fordulaton "erőltetés", ami akár csak megközelítőleg annyit ártana a motornak, mint az ellenkezője (ti. a pörgetés). A fogyasztás szempontjából meg egyértelmű az ábra, ezt bárki megerősítheti, aki "hivatásszerűen" foglalkozik ezzel (Zénóka, leszilaci)  ;) ... Kis fordulat = kis fogyasztás. Én is szkeptikus voltam kicsit, fedcomppal leellenőriztem - de tényleg így van.
Régebben hallottam egy olyanról, hogy azért nem javasolták a nagyon alacsony fordulaton lévő nagy terhelést, mert a csapágyaknál elvékonyodhat, megszűnhet az olajfilm a szivattyú kis szállítása, nyomása miatt. Szerintem ma már ilyen probléma nem nagyon lehet, az ember úgyis érzi mikor alacsony már a fordulat és visszakapcsol. A másik, hogyha megnézünk egy teljesítmény/nyomatékgörbét (amely teljes terhelés mellett van felvéve), ha 1500-tól indul, akkor lehet onnan bátran használni a motort, nem lesz baja.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2302 Dátum: 2010.02.22 22:42:30 »
Sziasztok!

Mi a véleményetek a bioetanol tankolásról?
Lehet Yarisba átalakítás és károsodás nélkül ilyet tankolni huzamosabb ideig?
Van valakinek tapasztalat ezügyben?
Sok rémhírt hallani elhasználódott, etanol által kikezdett alkatrészekről, de sok a kamu, rémhír is amiket nem hozzáértők terjesztenek.
(Van ismerős aki Golf III-at 50-50 etanol-benzin arányban tankol és tökéletesen megy huzamosabb ideje.
Másik ismerős aki "trepni gázzal" közlekedik A6 Quattro-val szintén ezzel itatja a gépet és eddig tökéletes.)

Féltem "Dudi urat" ettől az üzemanyagtól, de szeretnék spórolni is a mai benzinárak mellett.
Az etanol.blog.hu -n olvastam, hogy valami átalakító kütyüt építettek Yarisba és azzal tökéletesen működik.
A kütyü nem is az üzemanyagot befolyásolja, hanem "hidegindításkor jobban dúsít"...mert áll. hidegen nehezen/nehezebben indul így a kocsi.
A kütyü 40e,-Ft körül alakul, de nem szándékozom ilyesmibe befektetni, csak melegebb időben itatnám a kérdéses folyadékkal a kocsit.

Van valakinek tapsztalata, korrekt információja ezzel kapcsolatban?
Örömmel fogadok némi tájékoztatást.
Üdv:
Ati
Dudu 1.0

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2303 Dátum: 2010.02.23 08:02:32 »
Szia!

Van E85 etanol topicunk, olvasgass ott, van Yarisos tapasztalat.
         

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2304 Dátum: 2010.02.23 12:58:26 »
Szia!

Van E85 etanol topicunk, olvasgass ott, van Yarisos tapasztalat.

Köszi!
Dudu 1.0

zohan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2305 Dátum: 2010.02.24 00:06:35 »
Ethanol ?
Ha csak az anyagiak miatt használnád felejtsd el!
Számolj utána:Ethanolból 25-30% -al többet be fog tolni, illik hozzá ez átalakító szerkezet kb 25-40 ezer ha mindez megvan jöhet a hideg motorral való folyamatos szopás , sűrü benzinszűrő csere.
Ha ez sem elég országunk kitűnő vezetése majd feltolja az ethanol árát.
A kipuffogó gázod cserébe olyan tiszta lesz,hogy a műszakin csak néznek.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2306 Dátum: 2010.02.24 16:19:37 »
Amióta így használjuk az autónkat kevesebbet fogyaszt, de 1,3-as létére olyan kormos a kipufogó vége, mint egy dízelnek. Szerintem nem erre találták ki, vagy csak a mi autónk selejtes.

Semmi para  :) ... Nincs az az alacsony fordulaton "erőltetés", ami akár csak megközelítőleg annyit ártana a motornak, mint az ellenkezője (ti. a pörgetés). A fogyasztás szempontjából meg egyértelmű az ábra, ezt bárki megerősítheti, aki "hivatásszerűen" foglalkozik ezzel (Zénóka, leszilaci)  ;) ... Kis fordulat = kis fogyasztás. Én is szkeptikus voltam kicsit, fedcomppal leellenőriztem - de tényleg így van.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2307 Dátum: 2010.02.24 16:22:02 »
30-40%-ig mehet bele gond nélkül, 50%-tól nekünk (Yaris II 1,3) már check engine...
Ha csak minimálisat öntesz bele 10-20% nem eszik többet, afölött már igen.

Sziasztok!

Mi a véleményetek a bioetanol tankolásról?
Lehet Yarisba átalakítás és károsodás nélkül ilyet tankolni huzamosabb ideig?
Van valakinek tapasztalat ezügyben?
Sok rémhírt hallani elhasználódott, etanol által kikezdett alkatrészekről, de sok a kamu, rémhír is amiket nem hozzáértők terjesztenek.
(Van ismerős aki Golf III-at 50-50 etanol-benzin arányban tankol és tökéletesen megy huzamosabb ideje.
Másik ismerős aki "trepni gázzal" közlekedik A6 Quattro-val szintén ezzel itatja a gépet és eddig tökéletes.)

Féltem "Dudi urat" ettől az üzemanyagtól, de szeretnék spórolni is a mai benzinárak mellett.
Az etanol.blog.hu -n olvastam, hogy valami átalakító kütyüt építettek Yarisba és azzal tökéletesen működik.
A kütyü nem is az üzemanyagot befolyásolja, hanem "hidegindításkor jobban dúsít"...mert áll. hidegen nehezen/nehezebben indul így a kocsi.
A kütyü 40e,-Ft körül alakul, de nem szándékozom ilyesmibe befektetni, csak melegebb időben itatnám a kérdéses folyadékkal a kocsit.

Van valakinek tapsztalata, korrekt információja ezzel kapcsolatban?
Örömmel fogadok némi tájékoztatást.
Üdv:
Ati

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2308 Dátum: 2010.02.24 16:23:03 »
Már emeltek rajta 10%-ot (20Ft). :cry:

Ethanol ?
Ha csak az anyagiak miatt használnád felejtsd el!
Számolj utána:Ethanolból 25-30% -al többet be fog tolni, illik hozzá ez átalakító szerkezet kb 25-40 ezer ha mindez megvan jöhet a hideg motorral való folyamatos szopás , sűrü benzinszűrő csere.
Ha ez sem elég országunk kitűnő vezetése majd feltolja az ethanol árát.
A kipuffogó gázod cserébe olyan tiszta lesz,hogy a műszakin csak néznek.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2309 Dátum: 2010.02.24 17:05:56 »
Amióta így használjuk az autónkat kevesebbet fogyaszt, de 1,3-as létére olyan kormos a kipufogó vége, mint egy dízelnek. Szerintem nem erre találták ki, vagy csak a mi autónk selejtes.
Nem mondom hogy papírzsepivel kipucolhatnám a cső végét és hófehér maradna, de koromnak szemmel láthatóan semmi nyoma sincs.
Ezek szerint nem nézetted meg a szoftvert, nincs-e átprogramozva dúsabb üzemre?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive