Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 908038 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2280 Dátum: 2010.02.04 14:29:24 »

Ne is mondd, nem emeltem, túl lusta vagyok... Régebben még ment a dolog, de most már nem foglalkozom vele, inkább várom a jobb időt, hogy még lejjebb kerüljön.  :ph34r:
Amúgy nekem is gondot okoz a hó, nehéz közlekedni ahol nincs eltakarítva, voltak nálam is érdekes és kellemetlen hangok, de megszoktam nézni és minden rendben!
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2281 Dátum: 2010.02.04 22:25:43 »
Ma este kiprobaltam a Carrera 100at. Eddig csak jo tapasztalataim vannak vele. Tankolas utan kinullaztam a fogyasztasmerot. Hazafele (~15-20 km) a belet is kitapostam, mert szinte minden lampanal gyorsulni akartak a boyracerek mi autonkkal :)... es igy is 8 alatt mardt az atlag  :wub:. Erzesre is jobban megy, de lehet, hogy csak  a tudat miatt :)

Majd lemerem atlagos hasznalat mellett a fogyasztast. Ha nem fogyaszt sokkal kevesebbet, akkor nagyon nem eri meg. 30 forinttal dragabb a Carrera 95nel, pedig az is dragabb az alapnal :(

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2282 Dátum: 2010.02.04 22:34:05 »
Na látod, akkor lehet hogy ez a titka az egésznek... Amúgy még régebben tankoltam Shell VPower 100-at, akkor nem volt ilyen jó a fogyasztásom. Mostanában meg azt hallottam, hogy a Shell VPower 100-as már nem is 100 oktánszámú, hanem 98 lett.

Kiket sikerült hazavágnod hazafelé?  :ph34r:
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2283 Dátum: 2010.02.04 23:06:43 »
Volt uj swift, gondolom nem az 1.6os, mert csak akkor indultam meg amikor fel autonyival elorebb volt, de csunyan ottmaradt... :whistling: Egy 307 CC nagyon fitogtatta az erejet, elottem csikorgo gumival indult, de aztan nem sikerult egymas melle beallni. Volt egy CC elotti passat is. Kicsit lomhan indul (gondolom a nagyobb suly miatt) de utana nagyon megy...

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2284 Dátum: 2010.02.08 10:13:50 »
Hát nemtom, nekem minden benzint ugyanúgy zabál :D
Egyébként kihalok attól hogy minden shell kúton jönnek és mondják a betanult szöveget…mostanában már félbeszakítani sem tudom a tudományos mondókáját a 350Ft-os benzinjéről….egyszerűen 0 nagy nulla érzékük van az eladáshoz….egyszer jött oda egy ember úgy hogy na látom sportos verdád van kipróbáljuk-e stb….annak engedtem is…de ez a szar sablonszövegük…minden megvárom amíg végigmondja aztán megmondom hogy nem.csak a múltkor már rendesen harcolnom kellett hogy dugja a seggébe a benzinjét.vicc…

ToTo neked milyen csip van a kocsidban-amitől kevesebbet eszik és mégis erősebb az autó???

Pzs neked Ts-ed van?

Valaki gyorsult már le 1.6-os Swiftet?
Yaris Ts 05'

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2285 Dátum: 2010.02.08 10:47:24 »
Hát nemtom, nekem minden benzint ugyanúgy zabál :D
Egyébként kihalok attól hogy minden shell kúton jönnek és mondják a betanult szöveget…mostanában már félbeszakítani sem tudom a tudományos mondókáját a 350Ft-os benzinjéről….egyszerűen 0 nagy nulla érzékük van az eladáshoz….egyszer jött oda egy ember úgy hogy na látom sportos verdád van kipróbáljuk-e stb….annak engedtem is…de ez a szar sablonszövegük…minden megvárom amíg végigmondja aztán megmondom hogy nem.csak a múltkor már rendesen harcolnom kellett hogy dugja a seggébe a benzinjét.vicc…

ToTo neked milyen csip van a kocsidban-amitől kevesebbet eszik és mégis erősebb az autó???

Pzs neked Ts-ed van?

Valaki gyorsult már le 1.6-os Swiftet?


Igen, TS-em van. En meg nem probalkoztam 1.6 swiftel, de nagyjabol kiegyenlitett lenne, mert az papiron 8.9 a TS meg 9.0...  Ebbol az kovetkezik, hogy ToTo megenne reggelire :).
2 dolog miatt nem tankolok Shellnel. Egyik az altalad leirt a masik meg az, hogy semmivel sem erzem jobbnak a benzinjuket. OMV-nel is eljatszottak parszor, de mivel legtobbszor ugyanazon a helyen tankolok, mar tudjak, hogy oda sem kell jonni hozzam :)

A nagy atlag sajnos csak par decivel kevesebb 100assal mint a a Carrera 95tel, ugyhogy valszeg 95 marad a befuto az ara miatt...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2286 Dátum: 2010.02.08 11:08:41 »
Hali!

Dastek Unichip van az autóban, ezt a megoldást találtam a legmegbízhatóbbnak és legjobbnak amikor belevágtam. 100-as benzinhez van írva, szóval nekem azt kell tankolnom. Régebben mindig a Shellnél tankoltam, de képzeljétek, hogy annak ellenére, hogy mindig a V-Power Racing-et használtam, mindig lenyomták a szöveget, ja és ugyanazon a kúton!  :surrender:

Már egy éve hogy váltottam az OMV-re, ahol a Carrera 100-ast használom. Itt legalább engem sem cseszegetnek... Nemrég azt hallottam, hogy a Shellnél a V-Power Racing már nem is 100-as, hanem 98-as...

Nekem volt már részem Swift 1-6-os vadászatban, sima ügynek tűnt. Állítólag van egy pár turbós kis hazánkban, ahhoz viszont lehet hogy kevés lennék...
Toyota Yaris T SPORT
153



Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2287 Dátum: 2010.02.17 12:27:49 »
Kedves Yarisos márkatársak! :helpsmilie:
Végigolvastam az elejétől a fogyikkal kapcsolatos eszmefuttatásokat de még mindig kíváncsi lennék a véleményetekre:
Inkább országúti/elővárosi (stabil 60-70-es tempó) használatra (esetleg néha havi 1-2 autópálya menet 200km-en át) 1.0-1.3, netán 1,5 VVTI-t ajánlotok?
Ha jól vettem ki (és a fogyi guruk adatait nem értem ide) normális használat mellett 1,3 VVTI alig kóstál többet mint 1.0VVTI .
(Jómagam az 1,6VVTI Coriból is 5,3-5,8/100km-es átlagot tudok kihozni ált.)
Előre is köszi!
Today, tomorrow and after tomorrow!

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2288 Dátum: 2010.02.17 13:01:14 »
Szerintem hasonlo vezetesi stilus mellett kb. 1 literrel szamolhatsz tobbet a TS eseteben. Ami viszont lenyeges es nem tudom, hogy a tobbi eseteben is igy van e az az autopalyas fogyasztas (gondolom 1.3 eseteben nem, mert ott azt hiszem hosszabbak a fokozatok): 120ig teljesen elfogadhato, 7 liter alatt megall. 140nel 5.ben viszont mar kereken 4000et porog es itt mar a fogyasztas is fel tud menni 8 fole (foleg tobb utassal).
Atlagos vegyes hasznalat mellett (nem valtok el 2000 alatt, de nem is porgetem) nekem olyan 7-7.5 kozott alakul. Mostanaban kicsit tobb, mert sok a hideg inditas.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2289 Dátum: 2010.02.17 15:36:05 »

Te sem váltasz el 2000 alatt? Hmmm... A Corollásoknál most épp megy erről egy vita.
Toyota Yaris T SPORT
153



kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2290 Dátum: 2010.02.17 15:43:07 »
(Jómagam az 1,6VVTI Coriból is 5,3-5,8/100km-es átlagot tudok kihozni ált.)
Általában hol/milyen fordulatnál váltasz fel és le, hogy vezetsz, milyen útvonalon, távolságra, stb?
Nekem a legjobb fogyim volt 5.7  (az átlag 6.5) a 4E-FE-vel és állítólag fél-egy literrel magasabb a vvt-ik átlagfogyija az enyémnél. Te pedig úgy másfél literrel alatta vagy.  :D
         

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2291 Dátum: 2010.02.17 16:47:40 »

Te sem váltasz el 2000 alatt? Hmmm... A Corollásoknál most épp megy erről egy vita.

Tudom. Nem azert nem valtok el, mert feltem a gepet az alacsony fordulattol, hanem azert mert nekem igy kenyelmesebb. Egyebkent erdemes lenne belegondolni, hogy Leszilaci meg Zenoka, valszeg hasznalja alacsonyabb tartomanyban is es ha jol tudom Zenoka Yarisaban par 100benne van es nem volt olyan jellegu gondja mindeddig amit a kollega emlitett...
Nem vagyok gepeszmernok, de en sem hiszem, hogy artana a motornak...  :whistling:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2292 Dátum: 2010.02.17 17:27:57 »

Én sem vagyok egy szaki ezen a téren, de valahogy így vagyok vele én is, mármint hogy mi baja lehet ha túl alacsonyan váltasz, igazán nem tudom...
Zénóka és leszilaci már jó nagy távolságokat megtettek, gondolom eléggé alacsony fordulaton pörög a mocijuk és váltanak, eddig én sem hallottam
egyéb problémáról vagy hasonlóról ami felmerült volna emiatt...
Toyota Yaris T SPORT
153



seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2293 Dátum: 2010.02.17 18:19:28 »
Nektek nullázni kell tankolás után?! A miénk automatikusan megcsinálja...

Ma este kiprobaltam a Carrera 100at. Eddig csak jo tapasztalataim vannak vele. Tankolas utan kinullaztam a fogyasztasmerot. Hazafele (~15-20 km) a belet is kitapostam, mert szinte minden lampanal gyorsulni akartak a boyracerek mi autonkkal :)... es igy is 8 alatt mardt az atlag  :wub:. Erzesre is jobban megy, de lehet, hogy csak  a tudat miatt :)

Majd lemerem atlagos hasznalat mellett a fogyasztast. Ha nem fogyaszt sokkal kevesebbet, akkor nagyon nem eri meg. 30 forinttal dragabb a Carrera 95nel, pedig az is dragabb az alapnal :(

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2294 Dátum: 2010.02.17 18:24:26 »
Autópályára még az 1,3 is kevés teljesítményre, fogyasztása leginkább sebesség függő. A miénk az átlagtól többet eszik, mégis sikerült már 200km-en 4,4-es átlagot mennem (1,3 Y2).

Kedves Yarisos márkatársak! :helpsmilie:
Végigolvastam az elejétől a fogyikkal kapcsolatos eszmefuttatásokat de még mindig kíváncsi lennék a véleményetekre:
Inkább országúti/elővárosi (stabil 60-70-es tempó) használatra (esetleg néha havi 1-2 autópálya menet 200km-en át) 1.0-1.3, netán 1,5 VVTI-t ajánlotok?
Ha jól vettem ki (és a fogyi guruk adatait nem értem ide) normális használat mellett 1,3 VVTI alig kóstál többet mint 1.0VVTI .
(Jómagam az 1,6VVTI Coriból is 5,3-5,8/100km-es átlagot tudok kihozni ált.)
Előre is köszi!