Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915972 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2145 Dátum: 2010.01.01 08:47:26 »
Amortizációt meg mit számoljak 7 év és ennyi km után  ;) :)
Hát ha a valós km-állással próbálnád eladni az autódat, akkor tényleg maximum vmi mindenre elszánt nepper venné meg, mondjuk annyi forintért, ahány kilométer van benne  ;) ... De hogy utána 300-at lekapna belőle, és mindenki készséggel el is hinné (én is), hogy ez valós, és egymillióért adná el, az is biztos  :whistling:

Érdekességképpen ha "normálisan" autóztam volna azzal idén (5,7 liter helyett 3,8) 609 ezer ft helyett 917 ezer forint, azaz 308 ezer ft többletkiadást jelentett volna  :excl:
Mellesleg 5 tonna helyett közel 7,5 tonna széndioxid került volna a levegőbe :)
Ütős számok, de én azért kb. utánaszámoltam, hogy mit adtál cserébe  ;) ... Nagyságrendileg egy hetet a kormány mögött, pluszban. Órabérben kifejezve, kb. szűk 2000 forint . Végül is nem rossz  :)

Egyébként imádom az ilyen statisztikákat  :yes: ! Számomra főleg az a döbbenetes, hogy ilyen kevés gumiabroncsot használtál el  :sorcerer: ... Ezt a nagyon kímélő vezetés igazából nem is magyarázza. Magic  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2146 Dátum: 2010.01.01 08:50:59 »
4.28 l/100km-es átlagfogyi.
Ez ciki...
 
idei átlagfogyi: 3,79 l/100km
A Spritmonitoron csak 3 deci van az 1.0 és az 1.3 Yaris fogyija között  :hmmmm: ... Laci, vmit nem jól csinálsz  :tt2: ...  [rohog] ...  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.01 08:53:25 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2147 Dátum: 2010.01.01 12:03:53 »
4.28 l/100km-es átlagfogyi.
Ez ciki...
idei átlagfogyi: 3,79 l/100km
A Spritmonitoron csak 3 deci van az 1.0 és az 1.3 Yaris fogyija között  :hmmmm: ... Laci, vmit nem jól csinálsz  :tt2: ...  [rohog] ...  :flowers:
Mindkettőből még lefaragható vagy fél liter, tessék idén rákapcsolni.:D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2148 Dátum: 2010.01.01 13:13:02 »
Amortizációt meg mit számoljak 7 év és ennyi km után  ;) :)
Hát ha a valós km-állással próbálnád eladni az autódat, akkor tényleg maximum vmi mindenre elszánt nepper venné meg, mondjuk annyi forintért, ahány kilométer van benne  ;) ... De hogy utána 300-at lekapna belőle, és mindenki készséggel el is hinné (én is), hogy ez valós, és egymillióért adná el, az is biztos  :whistling:

Érdekességképpen ha "normálisan" autóztam volna azzal idén (5,7 liter helyett 3,8) 609 ezer ft helyett 917 ezer forint, azaz 308 ezer ft többletkiadást jelentett volna  :excl:
Mellesleg 5 tonna helyett közel 7,5 tonna széndioxid került volna a levegőbe :)
Ütős számok, de én azért kb. utánaszámoltam, hogy mit adtál cserébe  ;) ... Nagyságrendileg egy hetet a kormány mögött, pluszban. Órabérben kifejezve, kb. szűk 2000 forint . Végül is nem rossz  :)

Egyébként imádom az ilyen statisztikákat  :yes: ! Számomra főleg az a döbbenetes, hogy ilyen kevés gumiabroncsot használtál el  :sorcerer: ... Ezt a nagyon kímélő vezetés igazából nem is magyarázza. Magic  :D

A kilométerhez  csak ennyi:  ez az autó most 70 ezerrel eladható úgy, hogy sem a szgépes szervízkönyv, sem az utolsó zk kmóraállás, sem az utolsó vizsga km állását tekintve sem derül ki soha az életben mennyi volt benne az eredeti km ;)   úgyis tudod mivel foglalkozom, gondolhatod nem 450 ezerrel lesz eladva ;) :D
Pont emiatt  féltek én mindenkit a használt vásárlásától :excl:

A plusz 1 hét miatt no para..... csodálatos egy hét volt sajnálom, hogy nem tölthettem el többet a gépben...felért egy szép nyaralással  ;) ;) :lol: :clap:

A gumihoz: A gyári dunlop sp10 bírta a legkevésbé...110 nél csere volt. Ezután 2x volt michelin e3b na abból az első 190 ezret ment el, a második nem futott végig, közben rágerjedtem az ecopiára  :D
Volt közben még 1-2 hét ts kerekes próbálkozás (2x is :) ) yokohama és bridgestone-val, illetve utána egy 165/65-15-ös bridgestone b250-es a fogyi miatt (szintén ts kerékhez), de ezeket el is adtam, jöttek-mentek nem igazán jelentettek kiadást. Mondjuk ez az ecopia nem fogja annyit bírni mint a michelin, de nem érdekes a 2-3 deci nekem fontosabb :) :wub:

no meg egyszer egy volt 17-es oz felni 205/40-17 es goodyear f1-el, de azt csak egy hétvégéig bírtam a többletfogyi miatt :cry:


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2149 Dátum: 2010.01.01 13:23:11 »
Elembetegek vagytok srácok (jó értelemben véve). Gratulálok mindkettőtöknek.  :flowers: :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2150 Dátum: 2010.01.01 13:34:15 »
Ezután 2x volt michelin e3b na abból az első 190 ezret ment el...
Ja, erre emlékeztem az egyik pécsi taliról. Magic, de tényleg, magic  :sorcerer: !

Írtad, hogy a másik Yaris "normál" pályás használatban 5-5.5-öt kajál. Az is 1.0? Milyen utazónál eszik ennyit?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2151 Dátum: 2010.01.01 14:12:45 »
4.28 l/100km-es átlagfogyi.
idei átlagfogyi: 3,79 l/100km
A Spritmonitoron csak 3 deci van az 1.0 és az 1.3 Yaris fogyija között  :hmmmm: ... Laci, vmit nem jól csinálsz  :tt2: ...  [rohog] ...  :flowers:
4,28-3,79=0,49 azaz közel fél liter.

ha a két motor közötti 2-3decit levonod, akkor marad még 2-3deci különbség, ami a következőkből jöhet össze:

Zénóka autója 145-ecopia gumikkal terpeszkednek az úton :D 14"-os lemezfelniken.
enyémen 165 széles gumi, 15" TTE "könnyűfém"felnik.
közel 2deci javulást hozna az ecopia (a 13" lemezfelnin, a 155-ös gumikkal is picivel jobbat lehet menni, mint a 165-tel)

aztán Zénóka szerencsés helyzetben van olyan szempontból,h nem ingázik naponta 40km-t a kora reggeli, és délutáni fót-pest-fót forgalomban :surrender:
nomeg a villanyos-állófűtéssel előmelegített motorral is lehet nyerni sokat. én "csak" 14-15fokos, fűtött garázsból indulok reggelente.

ezek persze nem vonnak le semmit a szép eredményéből :clap: minden deciért keményen kell agyalni/küzdeni :yes:

kicsit off, de a 1.4dízel fábiákkal a hosszabb utakon közel azt az eredményt hozom (napi rendszerességgel beszámolunk...nem unalmas...nekünk [rohog] ), mint Ő az 1.0benzines yarissal :sorcerer: . sokkal, de sokkal többet kell bűvészkedni egy benzinessel,h 4 alatt legyen az átlag.

szerk.: ja és a xenon 1 decit ront a halogénhez képest :banging: nem is használom sokat :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.01 14:28:44 írta leszilaci »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2152 Dátum: 2010.01.01 14:33:40 »
kicsit off, de a 1.4dízel fábiákkal a hosszabb utakon közel azt az eredményt hozom (napi rendszerességgel beszámolunk...nem unalmas...nekünk [rohog] ), mint Ő az 1.0benzines yarissal :sorcerer: . sokkal, de sokkal többet kell bűvészkedni egy benzinessel,h 4 alatt legyen az átlag.
Ez tiszta sor. Ezért (is) szimpatikus nekem a dízel. Nemtom, olvastátok-e (mármint te és Zénóka) a fogyasztási rekord-kísérletemet az Avensissel; az "Avensis, mi más?" topikban írtam róla, még vmikor decemberben. Na, a lényeg az, hogy kíváncsi voltam, le tudom-e vinni 5 liter alá. Hát, levittem; 4.9-et produkáltam egy Pécs-Szentlőrinc-Pécs menetben; de horror volt, tempomat 60, szóval tényleg vánszorgás, mindenki engem előzött, a seggemben jöttek, óriási sor alakult ki mögöttem, gyűlöltem a szitut, soha többet. És mindez 4.9-hez volt elég, ami persze marha jó egy kétliteres benzinestől - de whis pl. fogná magát a kétliteres dízel Avéjával, és szerintem úgy cirka 40 kmh-val magasabb tempóval simán összehozná ugyanezt a fogyit. 60-al meg szerintem 4 alatt lenne. Ahogy mondod, a benzinessel igazán spórolni tényleg nehéz.

A többit pedig viccnek szántam  :D - én is sejtettem kb., hogy aránylag miért magasabb a te fogyid.

Amúgy nem semmi, hogy nagy átlagban tényleg csak 3 decivel eszik többet az 1.3-as... Nagyon nem semmi! Városban mekkora lehet a különbség? Gondolom, nagyobb. Fél liter?
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.01 14:36:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2153 Dátum: 2010.01.01 14:42:50 »
Olvasom, hogy villamos állófűtéssel is lehet fogyasztást csökkenteni. Én sokat használom munkába járásra, ami fűtetlen garázsból való indulást jelent, illetve onnan meg csillaggarázsban való állás után jövök haza. Az út cirka 6,5km. Logikusnak látszana egy ilyen szerkezet beépíteni, mondjuk egy villamosat. Az tiszta sor, hogy kisebb motorkopás, kisebb fogyasztás, utastérben hamarabb van meleg, de hogy mennyit lehet megtakarítani azt nem tudom megítélni, van valakinek konkrét összehasonlítási alapja? Árat sem tudok, hogy mennyit kóstál egy ilyen szerkezet éshogy a Yarisba minden további nélkül beépíthető-e.
Találtam egy ilyen szerkezetet, ismeri valaki? Vagy valamilyen más típust?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2154 Dátum: 2010.01.01 14:46:45 »
Itt beszélgettek állófűtésről.
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2155 Dátum: 2010.01.01 14:55:22 »
Itt beszélgettek állófűtésről.
Köszi, a benzines/gázolajos változatról rémlett is hogy ennyibe kerül, a villamosról kellene infó, szerintem azt egyszerűbb lehet beépíteni és ezáltal olcsóbb is. Ja, és mi történik ha egy ilyen szerkentyű egy garis járgányba kerül beépítésre, azt hogy érinti?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2156 Dátum: 2010.01.01 15:03:18 »
Semmit nem tudok ezekről, csak gúgliztam egyet az ár miatt.
Ilyen sajnos nekem nem jöhetne szóba, mivel közterületen parkolok (ergo nincs 220 a környéken).
És egy kis blogbejegyzés dízel esetében.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2157 Dátum: 2010.01.01 15:05:32 »
Zénókának a fagydugó helyére van beépítve egy fűtőszál, és konnektorból nyeri az energiát. Ez a lehető legegyszerűbb megoldás. Egész biztosan beszerezhető ez új Yarisba is, vagy bármilyen autóba, hiszen mindbe van fagydugó a blokkba. A blokkban lévő hűtővizet melegíti fel, ennek minden előnyével. Egyszerű és nagyszerű megoldás.

Az üzemanyaggal működő állófűtés egész más. Sokkal bonyolultabb viszont többet is nyújt. Be van kötve a hűtőkörbe, keringeti is a hűtőfolyadékot, és a belső ventillátort is indítja időzíthetően. Tehát konkrétan az utasteret is befűti.
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2158 Dátum: 2010.01.01 16:59:07 »
Nekem gyári toyota (made in sweden) van az autóban. Van cikkszáma is, rendelhető toy márkakereskedésekben ára olyan 30-38 ezer között van. Innentől nem gond sem a gari, sem a minőség.
Nagyon finom darab, elvileg az első lökhárítóba kéne építeni a csatlakozót, nekem nem volt szhivem megfúrni, az első "hídon" a duda fölött lett alulról beszerelve. Így minden használathoz fel kell nyitni a motorháztetőt, de szeretem nyitogatni szép látvány mindig keresem hátha találok vmelyik csavaron kezdődő felületi rozsdát, de eddig semmi :D

400 wattot fogyaszt, azaz óránként alig 20 forintot, nyáron 30p-1 óra alatt 70-80 fokos a víz, ilyenkor 2-2,5 óra. Igazából a hidegindítás szempontjából ha 20 percet melegszik már az is csodás, az ilyenkor 30 körüli vízhőmérsékletet eredményez, magyarán mintha nyári kánikulában indítana az ember. 2 óra után mindig úgy indul, mintha csont meleg lenne minden, semmi emelt fordulat vagy ilyesmi.

A megtakarítás nyilván attól függ mekkora távokon használja az ember. Rövidebb távokon sokkal nagyobb spórolás elérhető, az én 400 km-es etapjaimon, a hidegindítás okozta többletfogyi már nem olyan jelentős. Azért az idei 1,5 decis spórolásban nagyon benne van.  Egy 10-20 km-es távon ingázva, sztem lazán 5-8 decit lehet vele spórolni. Otthonról hideg motorral indulva sopron keresztbe (4km) 5.5-6 között van, ha mindezt előmelegített motorral teszem akkor 4 alatt. Inkább úgy közelíteném a dolgot, hogy alig van mérhető különbség ha így előmelegített motorral vagy eleve mondjuk világ végéről hazaérve, 5 perc várakozás után eleve meleg motorral indulok....és az azért valami:)
No és nem mellesleg egyből jön a meleg mint az állat az utastérbe :)

Beszerelés elsőre olyan fél óra volt, másodikra sztem 20p. Lökhárítót akkor sem kell leszedni, ha a "gyári" helyére akarja fúrni az ember.
Én egy kis időkapcsolós órával használom(600ft), nagyjából úgyis tudja az ember mikor kell autózni :)
Pár nap és előkotrom a beszerelésről a fotókat, akit érdekel küldöm.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.01 17:01:46 írta Zénóka »


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2159 Dátum: 2010.01.01 16:59:50 »
Semmit nem tudok ezekről, csak gúgliztam egyet az ár miatt.
Ilyen sajnos nekem nem jöhetne szóba, mivel közterületen parkolok (ergo nincs 220 a környéken).
És egy kis blogbejegyzés dízel esetében.
Nekem legalább a reggeli indítást megoldaná, már az is előny lenne, persze függvény hogy mennyibe kerül. Majd ennél a cégnél rákérdezek, mondjanak árat rá.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive