Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915923 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1815 Dátum: 2008.07.30 22:04:49 »
Tehát 3000-hez közel 110 tartozik ötödikben - ez teljesen baráti, megegyezik (kb.) az 1.6-os Carina E áttételezésével  :yes: ... Ezzel együtt tudnék élni, asszem.

Köszi, Laci  :)

Hm, kezd szimpi lenni az 1.3-as... Viszont akkor felbukkan a kérdés: ha 1.3 Yaris, akkor miért ne mindjárt 1.4 Corolla? E11 facelift kb. azonos árban van a Yaris I-el. Közel azonosban. Kábé ugyanolyan fix költségek (adó, biztosítás), kábé ugyanolyan menetteljesítmények, kicsit nagyobb fogyasztás, cserébe csomagtartó, hátsó helykínálat, menetkényelem... Izé  ::) ... Nem lett könnyebb.
Ha az E11 Coriból kifogsz egy hibátlan példányt, akkor azt biztos nagyon tudnád szeretni. Menetteljesítményben sztem veri az 1.3 Yarist is. Vezettem ezt is azt is. A Yaris rugalmasabb, de a Cori pörgetve nagyot lép. A fogyiját pedig vissza lehet fogni 5,3 körülire is. (90-100 országút...inkább 90) Ott van pl a Kecskeméten látott piros E11... :wub: :clap:
Gabe 254.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1816 Dátum: 2008.07.30 22:47:16 »
Corimhoz képest klasszisokkal jobbnak néz ki a fogyi (vagy az én lábam nehéz... meg rövid utakon járok vagy városban  :whistling: ).

Ahogy leszűrtem, a Yaris 1.0-nak ez a fő felségterülete: a város, és a ráérős országúti haladás  :yes: ... Ebben a két esetben marha keveset eszik, ezeket az értékeket 1.4 dízel Corival se nagyon lehetne alulmúlni. De ha elereszted a fordulatszámot, relatíve (arányaiban) elég csúnyán megugrik a fogyasztása. A 130-140-nél 6.5-nél pl. szerintem a Corid se nagyon enne többet.

hát amikor nagyon sietek akkor 12-14/100km alatt nem tudok menni!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1817 Dátum: 2008.07.30 23:13:26 »
Ha az E11 Coriból kifogsz egy hibátlan példányt, akkor azt biztos nagyon tudnád szeretni...

Corolla topikban válaszolok!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1818 Dátum: 2008.07.31 09:59:05 »
szia Palack!
személyes tapasztalatom,hogy a yaris I.-essel a legjobb fogyasztást pl. országúton 90-100 km/h -ás tempóval érem el.Ilyenkor oan 5.1 a fogyim.
Autópályán 120-130 km/h- nál már felszalad 6.5- ig is akár.
Városban ha ügyes vagyok,megvan a 4.1-4.5 fogyi.
üdv.:Zsuzsi

Köszi neked is az infókat  :flowers: !

Úgy saccolom, hogy nálam olyan 5.7-5.8 körül enne átlagban ez a kis jószág. 30 % város, 10 % autópálya, a többi országút, ahol én jellemzően a 110 körüli tempót részesítem előnyben.

Nagy pozitívum az alacsony városi fogyasztás, és hogy a Yarisban megvan az eléggé extrém spórolás lehetősége: az azért nem semmi, hogy 4 literekkel el lehet vele menni a még épp hogy (számomra) emberinek tekinthető 80-as tempóval. Magyarul meg tudnám vele járni a Balatont 10 liter üzemanyaggal, hmmm  :cool2: ...

Másik fő jelöltemmel, a Carinával ennyire spórolni nem lehet: annál kb. 5 liter az alsó határ, amivel "guruló útakadály" üzemmód nélkül (értsd: legalább az említett 80 körüli tempóval haladva) el lehet közlekedni országúton. Mondjuk ez se sok, ha megnézzük, mekkora utasteret és puttonyt cipel a Carina  ::) ...

Na, majd eldöntöm. Addig még agyalok "kicsit" ;) .............

ahha,szóval vacilálsz?
hát én csak ajánlani tudom a yariskát,sztem nem bánod meg ha veszel egyet,de azért gondold át.
Én áprilisban vettem ez évben,és januártól kezdve 4 hónapon át olvasgattam,kérdezgettem stb. hogy mi is legyen a végleges döntés,tehát megfontoltan esett választásom a yariskára,amit nem bántam meg :clap:
kíváncsi vagyok,hogy döntessz,de majd biztos megosztod velünk :innocent:
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1819 Dátum: 2008.07.31 10:00:55 »
És még én hittem magamról, hogy nehéz ügy voltam, mikor a Cori mellett döntöttem sok lehetséges variáció közül és kiválasztottam:winkiss: :flowers:

Nézd, örökség révén jutottam a pénzhez, amit a majdani autóba fogok fektetni, úgyhogy -finoman szólva- nem szeretném elkapkodni, hogy hogyan fektetem be ezt az egyszeri "adományt", mert ha elpuskázom, nem lesz miből pótolni.

Másrészt ugye idült autóbuznyák vagyok, és mégis ki járja körül minél alaposabban az autóvásárlás kérdését, ha nem egy idült autóbuznyák ;) ...

Maholnap két évtizede van kocsim, de eddig csak egyszer váltottam (Moszkvicsból volt a birtokomban jópár, de azokat vehetjük egynek). Kilenc év Moszkvicsozás után jött a Camry. Most eltelt újabb tíz év, és most áll küszöbön a második váltás. Ilyen ütem mellett, szerintem rászánhatok némi időt arra, hogy ne hamarkodjam el a döntést  :yes:

én is Örökségből tettem szert a kicsikémre...
bizony nem mindegy,mire költöd el ezt az "egyszeri" adományt :innocent:
szneki

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1820 Dátum: 2008.07.31 11:46:10 »
7+40,1 litert tankoltam (azaz összesen 47,1 liter)
autókáztam 996km-t
kijött 4,73 l/100km

kicsit soknak tűnik, bár, ha figyelembe vesszük,h a leghosszabb út is fót-kakucsring távolság volt(ahol kapott pár kemény kört az autó), és szinte naponta kellett átmennem budára ezzel a vastag gumival, akkor nem annyira :clap:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1821 Dátum: 2008.07.31 21:32:29 »
A kemény köröket - igaz, kívülről - tanúsíthatom...  :clap:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1822 Dátum: 2008.08.02 02:51:07 »
ahha,szóval vacilálsz?
hát én csak ajánlani tudom a yariskát,sztem nem bánod meg ha veszel egyet,de azért gondold át.
Én áprilisban vettem ez évben,és januártól kezdve 4 hónapon át olvasgattam,kérdezgettem stb. hogy mi is legyen a végleges döntés,tehát megfontoltan esett választásom a yariskára,amit nem bántam meg :clap:
kíváncsi vagyok,hogy döntessz,de majd biztos megosztod velünk :innocent:

Naná, hogy megosztom  :yes: !

Amúgy igen, vacillálok erősen.

Yaris lenne anyagilag a legjobb megoldás, lévén ez okozná a legkisebb költségeket. De nincs csomagtartója, márpedig én megszoktam, hogy ha hipphopp be kell dobni egy biciklit az autóba, akkor bedobom  ::) ...

A legfrissebb ötletem a gülüszemű E11 Corolla kombi. 1.4-es motorral lehetőleg. Megfelelő menetteljesítmények, alacsony fix költségek, kis fogyasztás, ugyanakkor majdnem annyi hely, amennyit a Camrym nyújt. És azzal lenne egy legalább ugyanakkora individualitás-faktorom, mint a Camryvel  :yes: ... Azt a kocsit aztán nemigen lehet mással összetéveszteni. És magasról tennék rá, hogy sokak szerint ronda. Korábban én is rondának láttam, de ez valamiért kezd változni  :) ... Ha képes voltam négy évig autózni egy fekete Moszkvics kombival, amit mindenki halottaskocsinak titulált (márpedig képes voltam), akkor ezzel sem lennének problémáim  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1823 Dátum: 2008.08.02 12:57:27 »
Naná, hogy megosztom  :yes: !
Amúgy igen, vacillálok erősen.
Yaris lenne anyagilag a legjobb megoldás, lévén ez okozná a legkisebb költségeket. De nincs csomagtartója, márpedig én megszoktam, hogy ha hipphopp be kell dobni egy biciklit az autóba, akkor bedobom  ::) ...
A legfrissebb ötletem a gülüszemű E11 Corolla kombi. 1.4-es motorral lehetőleg. Megfelelő menetteljesítmények, alacsony fix költségek, kis fogyasztás, ugyanakkor majdnem annyi hely, amennyit a Camrym nyújt. És azzal lenne egy legalább ugyanakkora individualitás-faktorom, mint a Camryvel  :yes: ... Azt a kocsit aztán nemigen lehet mással összetéveszteni. És magasról tennék rá, hogy sokak szerint ronda. Korábban én is rondának láttam, de ez valamiért kezd változni  :) ... Ha képes voltam négy évig autózni egy fekete Moszkvics kombival, amit mindenki halottaskocsinak titulált (márpedig képes voltam), akkor ezzel sem lennének problémáim  :clap:

A gülüszemű Corival én is így voltam, bűnrandának tartottam, aztán rájöttem, hogy fenét randa, csak szokatlan volt. Alaposan körbenéztem kleingy verdáját és most inkább bájosnak, egyedinek tartom, és simán bevállanék egy kombit, jóllehet nem igazi kombi, nagyon keskeny a tető közelében. (nekem az igazi kombi a kocka , de legalább téglatest alakú hátsó traktus.

Halottas Moszkva kombi.... Az szép lehetett, nincsen képed??? (veterántocsikban sztem elférne)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1824 Dátum: 2008.08.02 15:18:52 »
Válasz a "Minden, ami Corollával kapcs." topikban ;) ...
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.02 15:20:55 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1825 Dátum: 2008.08.02 22:47:20 »
Válasz a "Minden, ami Corollával kapcs." topikban ;) ...

nekem a corollák közül a legszebb az a wrc alap...
meg most egyre jobban tetszik az 5 ajtós TS! főleg feketében... :eek:

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1826 Dátum: 2008.08.04 10:05:06 »
ahha,szóval vacilálsz?
hát én csak ajánlani tudom a yariskát,sztem nem bánod meg ha veszel egyet,de azért gondold át.
Én áprilisban vettem ez évben,és januártól kezdve 4 hónapon át olvasgattam,kérdezgettem stb. hogy mi is legyen a végleges döntés,tehát megfontoltan esett választásom a yariskára,amit nem bántam meg :clap:
kíváncsi vagyok,hogy döntessz,de majd biztos megosztod velünk :innocent:

Naná, hogy megosztom  :yes: !

Amúgy igen, vacillálok erősen.

Yaris lenne anyagilag a legjobb megoldás, lévén ez okozná a legkisebb költségeket. De nincs csomagtartója, márpedig én megszoktam, hogy ha hipphopp be kell dobni egy biciklit az autóba, akkor bedobom  ::) ...

A legfrissebb ötletem a gülüszemű E11 Corolla kombi. 1.4-es motorral lehetőleg. Megfelelő menetteljesítmények, alacsony fix költségek, kis fogyasztás, ugyanakkor majdnem annyi hely, amennyit a Camrym nyújt. És azzal lenne egy legalább ugyanakkora individualitás-faktorom, mint a Camryvel  :yes: ... Azt a kocsit aztán nemigen lehet mással összetéveszteni. És magasról tennék rá, hogy sokak szerint ronda. Korábban én is rondának láttam, de ez valamiért kezd változni  :) ... Ha képes voltam négy évig autózni egy fekete Moszkvics kombival, amit mindenki halottaskocsinak titulált (márpedig képes voltam), akkor ezzel sem lennének problémáim  :clap:

értem,szal hajlassz a Corolla felé..
ahogy mondod az nem sok mindenkinek tetszik,annyira nekem sem,de nem minden a külső ugyebár!Bár mióta toyota tulajdonos vagyok,másképp nézek az összes toyotára:)-lehet ez baromság,de én így vagyok vele-.Na de ne tévesszen meg a yariska csomagtere,igaz egy bringát lehet nem húzgálsz vele,de ajánlom nézd meg a "mit vittem már yarissal"című topikot,hát sok érdekességet olvashatsz,olykor meghökkentő.
Nem írom plusszba ide,mert oda beírtam,hogy pl,miket tudtam vinni vele :clap:
szneki

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1827 Dátum: 2008.08.04 10:51:26 »
igaz egy bringát lehet nem húzgálsz vele...

Dehogyisnem :yes:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1828 Dátum: 2008.08.15 08:17:34 »
Tegnap Győr-Bécs-Győr autópályán, odafelé 130 körül légkondival, visszafelé légkondi nélkül, de egy órás araszolgatás a határon (agyatlan aki a főszezonra ezt kitalálta), így lett 6,4 az átlag a fed.comp. szerint.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1829 Dátum: 2008.08.15 15:10:28 »
Tegnap Győr-Bécs-Győr autópályán, odafelé 130 körül légkondival, visszafelé légkondi nélkül, de egy órás araszolgatás a határon (agyatlan aki a főszezonra ezt kitalálta), így lett 6,4 az átlag a fed.comp. szerint.
Mit találtak ki a főszezonra?
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV