Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916067 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1755 Dátum: 2008.07.24 19:03:50 »
...az átlagfogyasztás mérő mennyire mutat mérvadó eredményeket?

Úgy semennyire, abszolút nem mérvadó...

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1756 Dátum: 2008.07.24 19:55:11 »
Sziasztok!
Mi a tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy a még megtehető kilóméterek számát jelző mutaó, és az átlagfogyasztás mérő mennyire mutat mérvadó eredményeket?
Tegnap megnéztem, a sárga lámpácska már világított, 0 megtehető km volt hátra, az átlagfogyasztás jelző 8 litert mutatott, kb 470-480 utsó tankolás óta megtett kilóméterrel gurultam be a kúthoz, és 38 liter ment bele, úgy, hogy tényleg csurig töltöttem.
ha ugyebár 45 literes a tank, akkor még volt benne 7, akkor elvileg még 87,5 kilómétert meg lehetett volna tenni vele ilyen fogyasztással?

Az átlagfogyi mérő decire pontos.
A megtehető km-eket pedig a sárga lámpa felgyulladásáig írja. Tehát akkor 0, amikor felgyullad a sárga. Japán autók mindig nagy biztonsági tartalékkal "gondolkoznak" ezért van így.


Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1757 Dátum: 2008.07.24 20:03:42 »
Japán autók mindig nagy biztonsági tartalékkal "gondolkoznak" ezért van így.

Nagy koponya volt aki kitalálta, mert a Yarisznál még az üzemanyagszintből se lehet kikövetkeztetni, egyszer csak elkezd villogni az utolsó ikon, aztán találd ki mennyi lehet még benne...

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1758 Dátum: 2008.07.24 21:58:07 »
Japán autók mindig nagy biztonsági tartalékkal "gondolkoznak" ezért van így.

Nagy koponya volt aki kitalálta, mert a Yarisznál még az üzemanyagszintből se lehet kikövetkeztetni, egyszer csak elkezd villogni az utolsó ikon, aztán találd ki mennyi lehet még benne...
na ez az,ezzel én is így vagyok,kettes ikonnal sokat megyek vele,aztán elkezd egyszer csak villogni az egyes ikon,és akkor gőzöm sincs,vajon mennyit mehetek még vele?így ilyenkor mindíg megtankolok.Április óta van meg a kis autóm,de vesszek meg ha ki tudtam tapasztalni.
Valami javaslat vkitől?
mert azért úgy nem szeretnék járni,hogy kifogy alattam a benzin. :online2long:
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1759 Dátum: 2008.07.24 21:59:45 »
Sziasztok!
Mi a tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy a még megtehető kilóméterek számát jelző mutaó, és az átlagfogyasztás mérő mennyire mutat mérvadó eredményeket?
Tegnap megnéztem, a sárga lámpácska már világított, 0 megtehető km volt hátra, az átlagfogyasztás jelző 8 litert mutatott, kb 470-480 utsó tankolás óta megtett kilóméterrel gurultam be a kúthoz, és 38 liter ment bele, úgy, hogy tényleg csurig töltöttem.
ha ugyebár 45 literes a tank, akkor még volt benne 7, akkor elvileg még 87,5 kilómétert meg lehetett volna tenni vele ilyen fogyasztással?

Az átlagfogyi mérő decire pontos.
A megtehető km-eket pedig a sárga lámpa felgyulladásáig írja. Tehát akkor 0, amikor felgyullad a sárga. Japán autók mindig nagy biztonsági tartalékkal "gondolkoznak" ezért van így.

na most lehet hülyének fogok tűnni,de milyen sárga lámpa és hol? :oops: :helpsmilie:
szneki

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1760 Dátum: 2008.07.24 22:06:42 »
Valami javaslat vkitől?
mert azért úgy nem szeretnék járni,hogy kifogy alattam a benzin. :online2long:

Ha elkezd villogni az utolsó ikon, akkor lenullázom a TRIP A/B-t, és az alapján számolgatok ::) akkor már csak az állandó villogás idegesít :censored: persze ha nem nálam kezdi, akkor cink van, olyankor én is inkább tankolok, hazardírozzon aki kitalálta :fuk2:

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1761 Dátum: 2008.07.24 22:10:05 »
na most lehet hülyének fogok tűnni,de milyen sárga lámpa és hol? :oops: :helpsmilie:

Nálam sincs sárga lámpa...

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1762 Dátum: 2008.07.24 22:14:36 »
Valami javaslat vkitől?
mert azért úgy nem szeretnék járni,hogy kifogy alattam a benzin. :online2long:

Ha elkezd villogni az utolsó ikon, akkor lenullázom a TRIP A/B-t, és az alapján számolgatok ::) akkor már csak az állandó villogás idegesít :censored: persze ha nem nálam kezdi, akkor cink van, olyankor én is inkább tankolok, hazardírozzon aki kitalálta :fuk2:

nos a számolgatással nekem gondjaim vannak :oops:
bevallom,nincs azon mit pirongani...hülye vagyok és kész.
marad a tankolás mihamarabb :cool2:
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1763 Dátum: 2008.07.24 22:15:05 »
na most lehet hülyének fogok tűnni,de milyen sárga lámpa és hol? :oops: :helpsmilie:

Nálam sincs sárga lámpa...
ugye..ugye...akkor lehet mégsem vagyok "annyira" hülye :clap:
szneki

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1764 Dátum: 2008.07.24 22:26:21 »
nos a számolgatással nekem gondjaim vannak :oops:
bevallom,nincs azon mit pirongani...hülye vagyok és kész.
marad a tankolás mihamarabb :cool2:

Én lenullázom és kb. 80km-nél rátankolok, addig simán kibírja, olyan 6-7liter lehet a villogásnál, effektív 4napig eljárok még a kocsival melózni, úgy hogy 0km a megtehető táv :whistling:

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1765 Dátum: 2008.07.24 22:27:40 »
nos a számolgatással nekem gondjaim vannak :oops:
bevallom,nincs azon mit pirongani...hülye vagyok és kész.
marad a tankolás mihamarabb :cool2:

Én lenullázom és kb. 80km-nél rátankolok :) addig simán kibírja, olyan 6-7liter lehet a villogásnál, effektív 4napig eljárok még a kocsival melózni, úgyhogy már javában "üres a tank" és 0km a megtehető táv :whistling:
azta de "kafa"
ide a bökőt,kiprószálom legközelebb,most tankoltam rá ugyan ma,miután megjártam Váctól Bécset oda vissza,úgy hogy kettesen állt a mutatóm,és rátankoltam 31 litert,visszafele Budapest közepén elkezdett villogni,Vácig elvitt,aztán indultam munkába,így inkább rátoltam egy kis benzint némi pénzért :innocent:
szneki

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1766 Dátum: 2008.07.24 22:41:46 »
...ide a bökőt,kiprószálom legközelebb.

Azért óvatosan a teszteléssel ::) az ilyen mennyit bír az autóm dolgokat inkább egy 5literes marmonkanna társaságában próbálgasd, amiben persze benzin is van :)

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1767 Dátum: 2008.07.24 23:03:03 »
...ide a bökőt,kiprószálom legközelebb.

Azért óvatosan a teszteléssel ::) az ilyen mennyit bír az autóm dolgokat inkább egy 5literes marmonkanna társaságában próbálgasd, amiben persze benzin is van :)

rendben van,hallgatok rád :innocent:
szneki

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1768 Dátum: 2008.07.25 07:39:32 »
vajon mennyit mehetek még vele
elkezd villogni az utolsó ikon, aztán találd ki mennyi lehet még benne...
... a sárga lámpácska már világított, 0 megtehető km volt hátra, ... 38 liter ment bele, úgy, hogy tényleg csurig töltöttem.
ha ugyebár 45 literes a tank, akkor még volt benne 7...

Ti csak olvastok, de nem értelmezitek? :shifty:

Gleris leírta,h mennyi üzemanyag volt még a villogáskor( Ts-ben a sárga lámpa kigyulladásakor) a tankban.

elkezd villogni, onnantól kezdve kb6-7 literrel számolhatsz, azaz 100km-t meg lehet vele tenni, (de inkább a Peti-féle 80km után tankolás módszer a tuti :) )

egyébként Zénóka által beírtat csak megerősíteni tudom: a fogyasztásmérő 1, max 2 decit "csal" (az én autómban).
Range-funkció (ami a faceliftes yaris1-ben van) a villogás megkezdéséig számolja a megtehető km-t.

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1769 Dátum: 2008.07.25 07:49:13 »

Ti csak olvastok, de nem értelmezitek? :shifty:

Gleris leírta,h mennyi üzemanyag volt még a villogáskor( Ts-ben a sárga lámpa kigyulladásakor) a tankban.

elkezd villogni, onnantól kezdve kb6-7 literrel számolhatsz, azaz 100km-t meg lehet vele tenni, (de inkább a Peti-féle 80km után tankolás módszer a tuti :) )

egyébként Zénóka által beírtat csak megerősíteni tudom: a fogyasztásmérő 1, max 2 decit "csal" (az én autómban).
Range-funkció (ami a faceliftes yaris1-ben van) a villogás megkezdéséig számolja a megtehető km-t.

Köszi a precíz választ, és a sárga lámpa-utolsó villogó ikon problémának a többiek felé való tisztázását :)