Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 936751 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

beltram

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #900 Dátum: 2006.03.17 21:14:45 »
ma mértem a fogyit, 200 km megtétele után pont 12 litert sikerült tankolnom.
ja, és 100% bp, minimális dugókkal.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #901 Dátum: 2006.03.17 21:46:05 »
Idézetet írta: "beltram"
ma mértem a fogyit, 200 km megtétele után pont 12 litert sikerült tankolnom.
ja, és 100% bp, minimális dugókkal.

Hány köbcentis az Ufód?

beltram

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #902 Dátum: 2006.03.17 22:52:07 »
1L-es miért?

Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "beltram"
ma mértem a fogyit, 200 km megtétele után pont 12 litert sikerült tankolnom.
ja, és 100% bp, minimális dugókkal.

Hány köbcentis az Ufód?

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #903 Dátum: 2006.03.18 00:00:26 »
Semmi kül. csak érdeklődöm, akkor annyi idős, és köbcentis mint az enyém  :pofa: . Csakhogy tudjam a fogyasztásod mihez mérten kell nézni.

spring

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #904 Dátum: 2006.03.18 08:44:25 »
Sziasztok!
Csak figyelek, hogy mennyit eszik az autótok. Ezek szerint az enyém túl mohó, mert a nagyon minuszokban 8-9 volt a fogyija. Mostanság 7-8 körül zabál  :szomoru: !!! Igaz, hogy téligumi, full város, napi kb. 20 km, de a sok lámpa miatt 45-55 km/h. Én városban nem használom az 5.-et. Kellene? Ilyen alacsony sebességnél is?
1-es motor, 2000 km. Mennyi km után várható, hogy lejjebb megy a fogyasztás?
 :?: Üdv.: :szemez:

beltram

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #905 Dátum: 2006.03.18 09:51:55 »
én is napi kb 20 km, a hungárián.
azt nem tudom, hogy mikor fog beállni a fogyid, de szerintem ne aggódj. :)

Idézetet írta: "spring"
Sziasztok!
Csak figyelek, hogy mennyit eszik az autótok. Ezek szerint az enyém túl mohó, mert a nagyon minuszokban 8-9 volt a fogyija. Mostanság 7-8 körül zabál  :szomoru: !!! Igaz, hogy téligumi, full város, napi kb. 20 km, de a sok lámpa miatt 45-55 km/h. Én városban nem használom az 5.-et. Kellene? Ilyen alacsony sebességnél is?
1-es motor, 2000 km. Mennyi km után várható, hogy lejjebb megy a fogyasztás?
 :?: Üdv.: :szemez:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #906 Dátum: 2006.03.18 12:50:28 »
Idézetet írta: "spring"
Sziasztok!
Csak figyelek, hogy mennyit eszik az autótok. Ezek szerint az enyém túl mohó, mert a nagyon minuszokban 8-9 volt a fogyija. Mostanság 7-8 körül zabál  :szomoru: !!! Igaz, hogy téligumi, full város, napi kb. 20 km, de a sok lámpa miatt 45-55 km/h. Én városban nem használom az 5.-et. Kellene? Ilyen alacsony sebességnél is?
1-es motor, 2000 km. Mennyi km után várható, hogy lejjebb megy a fogyasztás?
 :?: Üdv.: :szemez:

55 nél már nem árt az 5. alkalmazása. Nekünk ez 3 decivel csökkentette a fogyit. Most 6,5-ön áll, mert sokszor mentünk vele gyorsabban vidéken, meg több személlyel városban. Remélem nyárra lemegy megint 5,8 körülre, sztem az az ideális. Mi kisebb utakra szoktuk használni, napi 20-25km max.
Laco 73 :D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #907 Dátum: 2006.03.18 15:13:39 »
Idézetet írta: "KLaco"

55 nél már nem árt az 5. alkalmazása. Nekünk ez 3 decivel csökkentette a fogyit.


Városban nagy forgalomban, nem biztos hogy egészséges az 5. egyrészt fársztó, mert sokkal többet kapcsolgatsz, másrészt ha kicsit bele kell lépni akkor az alacsony fordulatszám miatti erőlködés miatt, nemhogy
csökkenni, inkább növekedni fog a fogyasztás. Vagy lehet visszakapcsolni, az meg megint idő és energia.
Persze, ha lehet rendesen haladni akkor lehet, hogy jobb az 5.

beniz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #908 Dátum: 2006.03.18 15:29:40 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "KLaco"

55 nél már nem árt az 5. alkalmazása. Nekünk ez 3 decivel csökkentette a fogyit.


Városban nagy forgalomban, nem biztos hogy egészséges az 5. egyrészt fársztó, mert sokkal többet kapcsolgatsz, másrészt ha kicsit bele kell lépni akkor az alacsony fordulatszám miatti erőlködés miatt, nemhogy
csökkenni, inkább növekedni fog a fogyasztás. Vagy lehet visszakapcsolni, az meg megint idő és energia.
Persze, ha lehet rendesen haladni akkor lehet, hogy jobb az 5.


Én is szoktam 5. kapcsolni, bár inkább 55-el megyek. Igaz ez óra szerint annyi, ami ugye a valóságban kevesebb. Ja és néha nem kapcsolok 4-et. Ha sietek akkor 3. meghuzatom és 5-ik.

spring

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #909 Dátum: 2006.03.18 17:35:40 »
ha nem szükséges, én nem szeretek nagyon sokat váltani, és nem annyira a fordulatot nézem, inkább a hangját figyelem...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #910 Dátum: 2006.03.18 19:55:10 »
Idézetet írta: "beniz"
Én is szoktam 5. kapcsolni, bár inkább 55-el megyek. Igaz ez óra szerint annyi, ami ugye a valóságban kevesebb. Ja és néha nem kapcsolok 4-et. Ha sietek akkor 3. meghuzatom és 5-ik.

Erről van szó sporttárs :) 55 helyett én 60-al megyek, ha nem sajnálom a benyát. Ja és 48 tól fölfelé, ha padlót nyomsz, akkor nem dadog a moci, szal nem kell visszakapcsolni. 4. et én is ki szoktam hagyni városban, azt csak akkor szoktam használni, ha 40-re lassul a forgalom, vagy 40-es tábla van.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #911 Dátum: 2006.03.18 19:57:00 »
Idézetet írta: "spring"
ha nem szükséges, én nem szeretek nagyon sokat váltani, és nem annyira a fordulatot nézem, inkább a hangját figyelem...

Mé, van hangja? :D 3000 felett talán. De én szoktam nézni a fordszámmérőt, hozzászoktam. Ezzel lehet amúgy alacsony fogyit elérni. 2500nál váltassz 3000 helyett, az kb 4deci fogyasztás csökkentés.
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #912 Dátum: 2006.03.18 20:08:17 »
Idézetet írta: "beniz"
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "KLaco"

55 nél már nem árt az 5. alkalmazása. Nekünk ez 3 decivel csökkentette a fogyit.


Városban nagy forgalomban, nem biztos hogy egészséges az 5. egyrészt fársztó, mert sokkal többet kapcsolgatsz, másrészt ha kicsit bele kell lépni akkor az alacsony fordulatszám miatti erőlködés miatt, nemhogy
csökkenni, inkább növekedni fog a fogyasztás. Vagy lehet visszakapcsolni, az meg megint idő és energia.
Persze, ha lehet rendesen haladni akkor lehet, hogy jobb az 5.


Én is szoktam 5. kapcsolni, bár inkább 55-el megyek. Igaz ez óra szerint annyi, ami ugye a valóságban kevesebb. Ja és néha nem kapcsolok 4-et. Ha sietek akkor 3. meghuzatom és 5-ik.

55nél nem kapcsolok 5. be csak akkor ha tartósan megy 60nal és pillanatnyilag visszaejtem 55ig de ha tartós 55 akkor 4. ki tudja mikor kell hirtelen gyorsítani, meg aztán ha túl alacsonyan van a ford. az sem használ a motornak.
Valahol olvastam 50km/h nál 4.ket ajánlják, az 5 kevés.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #913 Dátum: 2006.03.18 20:11:58 »
Idézetet írta: "spring"
Sziasztok!
Csak figyelek, hogy mennyit eszik az autótok. Ezek szerint az enyém túl mohó, mert a nagyon minuszokban 8-9 volt a fogyija. Mostanság 7-8 körül zabál  :szomoru: !!! Igaz, hogy téligumi, full város, napi kb. 20 km, de a sok lámpa miatt 45-55 km/h. Én városban nem használom az 5.-et. Kellene? Ilyen alacsony sebességnél is?
1-es motor, 2000 km. Mennyi km után várható, hogy lejjebb megy a fogyasztás?
 :?: Üdv.: :szemez:

Nyugodj meg, nyáron nyári gumival 6körüli lesz a fogyid télen nagyon felmegy a fogyi, főleg ha nem garázsban áll nekem is 7-8 körül eszik míg szivatón van a motor városban.
Hosszú távon le tudom vinni 5.5ig simán.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #914 Dátum: 2006.03.18 20:16:12 »
Idézetet írta: "galland"
55nél nem kapcsolok 5. be csak akkor ha tartósan megy 60nal és pillanatnyilag visszaejtem 55ig de ha tartós 55 akkor 4. ki tudja mikor kell hirtelen gyorsítani, meg aztán ha túl alacsonyan van a ford. az sem használ a motornak.
Valahol olvastam 50km/h nál 4.ket ajánlják, az 5 kevés.

Erről Zénókával konzultálj  :nagymosoly:
Laco 73 :D