Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 936712 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #855 Dátum: 2006.03.01 15:56:27 »
Idézetet írta: "kishaver"
Jó ötlet ez a próbálgatás?

Nem próbálgatás.
http://www.pureenergysystems.com/news/2005/03/17/6900069_Acetone/
Aki tud egy kicsit angolul, elolvashatja.
Állítólag kb. 50ml aceton kell egy tank (kb. 40 liter) gázolajhoz/benzinhez. A pontos hatásmechanizmusát nem akarom leírni, a cikk szépen leír mindent. Egy próbát szerintem megér a dolog. Az angol toyotaklub fórumon is van már több elégedett használó.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #856 Dátum: 2006.03.01 16:02:40 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kishaver"
Jó ötlet ez a próbálgatás?

Nem próbálgatás.
http://www.pureenergysystems.com/news/2005/03/17/6900069_Acetone/
Aki tud egy kicsit angolul, elolvashatja.

És akkor mit is "okoz" ha teszek mondjuk a Yarisba acetont?
Jobb lesz nekem? Vagy a kocsinak? Már kíváncsi vagyok rá mi is ez.
Csak röviden a lényeget. Fáradt vagyok a szótározgatáshoz. :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #857 Dátum: 2006.03.01 16:11:35 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
És akkor mit is "okoz" ha teszek mondjuk a Yarisba acetont?
Jobb lesz nekem? Vagy a kocsinak? Már kíváncsi vagyok rá mi is ez.
Csak röviden a lényeget. Fáradt vagyok a szótározgatáshoz. :)

Csökkenti az üzemanyag részecskéinek a felületi feszültségét, ezáltal jobban porlasztható lesz, könnyebben ég.
Ez tisztább üzemhez és kisebb fogyasztáshoz vezet.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #858 Dátum: 2006.03.01 16:21:54 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Deep Rush"
És akkor mit is "okoz" ha teszek mondjuk a Yarisba acetont?
Jobb lesz nekem? Vagy a kocsinak? Már kíváncsi vagyok rá mi is ez.
Csak röviden a lényeget. Fáradt vagyok a szótározgatáshoz. :)

Csökkenti az üzemanyag részecskéinek a felületi feszültségét, ezáltal jobban porlasztható lesz, könnyebben ég.
Ez tisztább üzemhez és kisebb fogyasztáshoz vezet.

És a linkelt cikk szerint nem csak a gázolajhoz, hanem a benzinhez keverve is kifejti ezt a hatását.
Elsőként én sem fogok belevágni ebbe a kutyulásba, de szívesen veszem a tapasztalatokat a benzines kollégáktól is...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #859 Dátum: 2006.03.01 16:30:52 »
Idézetet írta: "kmr"
És a linkelt cikk szerint nem csak a gázolajhoz, hanem a benzinhez keverve is kifejti ezt a hatását.
Elsőként én sem fogok belevágni ebbe a kutyulásba, de szívesen veszem a tapasztalatokat a benzines kollégáktól is...

Fontos tudni, hogy nem minden motorban egyformán hatásos. Dízelekben egy kicsit kevesebb a hatása, benzinesekben több. Van egy ábra a cikk közepe táján, ott jól látható, hogy nem egyformán viselkedik minden motorban és nem mindegy milyen a koncentráció. Túl sok belőle szintén nem jó! Én az angol srácok tapasztalatai alapján kb 40-50ml alkalmazásával fogok próbálkozni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #860 Dátum: 2006.03.01 19:30:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kishaver"
Jó ötlet ez a próbálgatás?

Nem próbálgatás.
http://www.pureenergysystems.com/news/2005/03/17/6900069_Acetone/
Aki tud egy kicsit angolul, elolvashatja.
Állítólag kb. 50ml aceton kell egy tank (kb. 40 liter) gázolajhoz/benzinhez. A pontos hatásmechanizmusát nem akarom leírni, a cikk szépen leír mindent. Egy próbát szerintem megér a dolog. Az angol toyotaklub fórumon is van már több elégedett használó.


Igy van, azt hittem hogy majd jó sokan lecsesznek ha beteszem a linket a TOC oldaláról a cikkről, de ott is sokan elégedettek és mondták, hogy sokkal nyomatékosabb és jobban megy a verda miután pár telitanknál belenyomtak 50-60ml acetont, szal egy próbát tényleg megér... Viszont ott a cikkben csak dízelhez ajánlották, most majd utánanézek a benzineshez is.

Szeke és a többiek, kiváncsian várom a tapasztalatokat!  :turelmetlen:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #861 Dátum: 2006.03.01 20:37:56 »
Idézetet írta: "ToTo"
Viszont ott a cikkben csak dízelhez ajánlották, most majd utánanézek a benzineshez is.

Nem olvastad el rendesen  :wink:  
A fórumuk nyitó-hozzászólásában ott van a forráslink. Abban pedig szépen le van írva, hogy "gasoline and diesel", azaz benzines és dízel kocsikhoz is jó. Sőt, még a négyütemű fűnyírókhoz és hómarókhoz is ajánlják  :nagymosoly: Csak benzinesnél arra kell figyelni, hogy ne legyen alkohollal kevert az üzemanyag (külföldön már sok helyen kapható ilyen). Nálunk még biztosan nem keverik, úgy tudom, szóval nincs probléma :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #862 Dátum: 2006.03.01 20:45:16 »
Idézetet írta: "Szeke"

Nem olvastad el rendesen  :wink:  
A fórumuk nyitó-hozzászólásában ott van a forráslink. Abban pedig szépen le van írva, hogy "gasoline and diesel", azaz benzines és dízel kocsikhoz is jó. Sőt, még a négyütemű fűnyírókhoz és hómarókhoz is ajánlják  :nagymosoly: Csak benzinesnél arra kell figyelni, hogy ne legyen alkohollal kevert az üzemanyag (külföldön már sok helyen kapható ilyen). Nálunk még biztosan nem keverik, úgy tudom, szóval nincs probléma :)


Nem arról a cikkről beszélek, hanem a TOC oldalán lévőről amit én linkeltem be, az végül is nem is cikk, hanem a fórumon az egyik téma. Most viszont elolvastam azt a cikket amit te tettél be, ott viszont már látom a benzines verdát is.

Olvastam az alkoholról is, és hogy nem jó az autónak hosszútávon, meg valaki használta még generátorban is! Nem hangzik rossznak, kiváncsi vagyok! Most fogod próbálni? Nem túl kevés az a 50-60ml. egy telitankhoz, ahhoz hogy egyáltalán hatással legyen valamire?   :?:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #863 Dátum: 2006.03.01 20:52:18 »
Idézetet írta: "ToTo"
Nem arról a cikkről beszélek, hanem a TOC oldalán lévőről amit én linkeltem be, az végül is nem is cikk, hanem a fórumon az egyik téma. Most viszont elolvastam azt a cikket amit te tettél be, ott viszont már látom a benzines verdát is.

Olvastam az alkoholról is, és hogy nem jó az autónak hosszútávon, meg valaki használta még generátorban is! Nem hangzik rossznak, kiváncsi vagyok! Most fogod próbálni? Nem túl kevés az a 50-60ml. egy telitankhoz, ahhoz hogy egyáltalán hatással legyen valamire?   :?:

A fórumon is beszélnek arról, hogy jó benzinesbe is, csak vigyázni kell az alkohollal  :wink:  Na de mind1.
Igen, az eredeti forráscikk szerzője megemlíti, hogy egyszerűen nem érti, miért használnak alkoholt. Hiába környezetkímélő, kártékony az autó alkatrészeire! Az aceton ezzel szemben nem okoz kárt.

Az 50-60ml nem kevés, sőt, talán még sok is. Inkább 40-el fogom megpróbálni először. Ez a poén benne, icipici mennyiség kell csak, ez is megteszi a hatását  :wink:  A túl sok pedig még növeli is a fogyasztást!! Ahogy a cikkben találóan írták: "Less is more". Azaz a kevesebb a több.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #864 Dátum: 2006.03.01 21:06:06 »
Idézetet írta: "Szeke"

A fórumon is beszélnek arról, hogy jó benzinesbe is, csak vigyázni kell az alkohollal  :wink:  Na de mind1.
Igen, az eredeti forráscikk szerzője megemlíti, hogy egyszerűen nem érti, miért használnak alkoholt. Hiába környezetkímélő, kártékony az autó alkatrészeire! Az aceton ezzel szemben nem okoz kárt.

Az 50-60ml nem kevés, sőt, talán még sok is. Inkább 40-el fogom megpróbálni először. Ez a poén benne, icipici mennyiség kell csak, ez is megteszi a hatását  :wink:  A túl sok pedig még növeli is a fogyasztást!! Ahogy a cikkben találóan írták: "Less is more". Azaz a kevesebb a több.


Igen, "less is more", teljesen igazad van! Meg hogy még maga a benzin minőségétől is függ mert mindenhol más. Csak fura, hogy az a kevés 40-60ml. tud egyáltalán valamit tenni annak érdekében, hogy úgymond "javuljon" az autó, jobb legyen a gyorsulás, nyomaték, és kedvezőbb legyen a fogyasztás? Ezt már régebben is kitalálták volna, nem?
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #865 Dátum: 2006.03.01 21:12:20 »
Idézetet írta: "ToTo"
Csak fura, hogy az a kevés 40-60ml. tud egyáltalán valamit tenni annak érdekében, hogy úgymond "javuljon" az autó, jobb legyen a gyorsulás, nyomaték, és kedvezőbb legyen a fogyasztás? Ezt már régebben is kitalálták volna, nem?

Igen, tud. Segít az üzemanyagnak a jobb éghetőségben. Ehhez pedig nem feltétlen kell sok!
Ki is találták régebben. A fő-fő mágus már 50(!!!) éve használja gépekben, milliós nagyságrendű mérföldet megtéve.
Majd kipróbálom és beszámolok az eredményekről. Szeretek kísérletezni  :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #866 Dátum: 2006.03.01 21:20:28 »
Idézetet írta: "Szeke"

Igen, tud. Segít az üzemanyagnak a jobb éghetőségben. Ehhez pedig nem feltétlen kell sok!
Ki is találták régebben. A fő-fő mágus már 50(!!!) éve használja gépekben, milliós nagyságrendű mérföldet megtéve.
Majd kipróbálom és beszámolok az eredményekről. Szeretek kísérletezni  :nagymosoly:


Nagyon kiváncsian várom majd a véleményedet és eredményeket! Amúgy elég érdekes a cikk, jó részletesen le van írva minden, már nagyon izgat a dolog.  :mivan: Ilyen egyszerű lenne az egész és kész?  :banging:
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #867 Dátum: 2006.03.02 08:06:16 »
sokat gombolkoztam az este ezen....
igazából nem tudom,h számomra megérné-e kisérletezni, m nekem most is elég az a teljesítmény, amit a bringa tud, sőt, ezt sem használom ki :hmm: ... de mégsem árt soha egy kis plussz :kacsint:
aztán gyakorlati kérdések-problémák merülnek fel bennem:
milyen aceton kell bele? sima körömlaklemosó? :mivan:
az okés,h kiméricskéled mindjuk egy fecskendővel a pontos mennyiséget, de azt utána rögtön beletöltöd a tankba, vagy egy benzineskannába töltöd,h kicsit "felüssed"...
ezt tankolás előtt kell beletölteni, és rátölteni az üzemanyagot?
nem fog ez "kicsapódni"? értem ezalatt azt,h leülepszik a tank aljára, vagy feljön az üzemanyag tetejére, ha mondjuk áll a kocsi mozdulatlanul 2-3 napig?
nem tesz ez kárt semmiféle alkatrészben? injektorban, befecskendezőben?
 :hmm:
lehet,h el kellene olvasnom azt az angol cikket :oops:
de tegnap már nem volt kedvem szótárazni, és elég sok számomra ismeretlen szó van a szövegben...

mindenesetre kiváncsian várom Szeke, alias:Öveges-prof  :nagymosoly: kísérletének eredményét

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #868 Dátum: 2006.03.02 08:35:42 »
Wazzzze, hogy felpörgött ez az aceton téma!!!

Tudok angolul, de olyan szintre süllyedtem az évek során, hogy éppen nem adnak el qrvának, ha külföldön vagyok. Egy ilyen cikk nekem már akár németül is jöhet. A lényeg úgy is a számomra ismeretlen szavak mögött van sajna.   :elkeseredett:

Engem is nagyon érdekel a téma, mert bazi sokat megyek saját pénztárcára játszva, mindemelett a lovacskákból sosem elég  :twisted:  

Milyen acetont vegyünk? Hol? Gyógyszertári tisztaság kell? Vagy jó lesz az illatosított is? Azt hiszem felhívom az egyik vegyész haverom is. (Toyotás ő is) Olaj szakon végzett vegyészként(ha jól tudom). Csak tud valami érdekességet ő is.

Ha Szeke 4 hét múlva is írja, hogy mekkora szuper dolog ez kérem, akkor a védőnő anyukámat azonnal ráizzítom az 50 ml-es fecskendőkre. Illetve kapható lesz nálam jutányos áron! :toy: klubbosoknak 20% kedvezmény  :nagymosoly:

Egyébként ha belegondolok 30-40 ml a 40 literhez.... szinte semmi. Lehet, hogy a víz is segít nem? Ki is próbálom délután  :rohog:
Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #869 Dátum: 2006.03.02 08:56:36 »
Idézetet írta: "kishaver"
Egyébként ha belegondolok 30-40 ml a 40 literhez.... szinte semmi. Lehet, hogy a víz is segít nem?


mikor tegnap este felvetettem ezt a témát öcsémnek, hasonlóan reagált, mint Te...
laikusként aszonta,h amellett a mennyiségű víz mellett, ami az üzemanyagba van, elfér még egy kis aceton is :rohog: