Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 936705 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #840 Dátum: 2006.02.28 19:12:43 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Tegnap az összes főúton 60-90 között mentem, ekkor 6 alatt volt a fogyi  :nagymosoly:

Leborulok a max. 90-el haladni képes autósok előtt. Nekem még nem sikerült.
Zénókának pedig szobrot emeltetünk.

30-40 kilóméter erejéig el lehet lenni, pláne ilyen szar utakon, végig 60-as tábla volt amúgy, meg 30-as néhol, ehhez képest még utánfutóval is lenyomtak, meg varjúval is. Utánna nyomtam neki 1 kövéret a pályán, de a fogyi ellensúlyozása miatt szükség volt erre a lassúzásra.
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #841 Dátum: 2006.02.28 23:35:01 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Tegnap az összes főúton 60-90 között mentem, ekkor 6 alatt volt a fogyi  :nagymosoly:

Leborulok a max. 90-el haladni képes autósok előtt. Nekem még nem sikerült.
Zénókának pedig szobrot emeltetünk.

Nálam ez kedv kérdése, 1x írtam, hogy levittem a fogyit 4.5l/ múltkor megdöntöttem 4,3l igaz olyan 70km/h val haladtam max  :nagymosoly: .

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #842 Dátum: 2006.03.01 09:30:50 »
5,28 volt a fogyim :kacsint: 678km-en, ebből kb 220km volt éjszakai max 60-as tötyörgés
most 5,4 áll 40km után

Szeke:
próbáld ki,h ráálsz egy, a jobb lábadnak-bokádnak kellemes pozicióra - ami nem feltétlenül padlógáz :twisted: - és 90 körüli sebességet produkál, aztán lassan a füled is hozzászokik :nagymosoly: nem kell hozzá sok...10-15.000km  :D
nálam már annyira megszokottá vált,h ha mással bíbelődöm, és nem koncentrálok, akkor is mindig 96-tal megyek :kacag:
de ez csak a saját yarisomra érvényes...öcsémével már nem megy, csak odafigyeléssel :nana:

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #843 Dátum: 2006.03.01 09:34:28 »
Idézetet írta: "leszilaci"


Szeke:
próbáld ki,h ráálsz egy, a jobb lábadnak-bokádnak kellemes pozicióra - ami nem feltétlenül padlógáz :twisted: - és 90 körüli sebességet produkál, aztán lassan a füled is hozzászokik :nagymosoly: nem kell hozzá sok...10-15.000km  :D


De az is lehet megoldás, ha téglát nem a gázpedálra, hanem alá rakod :nagymosoly:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #844 Dátum: 2006.03.01 09:42:42 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Szeke"
Zénókának pedig szobrot emeltetünk.
Nálam ez kedv kérdése, 1x írtam, hogy levittem a fogyit 4.5l/ múltkor megdöntöttem 4,3l igaz olyan 70km/h val haladtam max  :nagymosoly: .
Hááát lassan ez is szobor gyanús. A talapzat helyét már keresem  :rohog:

Ha még gurulgatni is kezdesz a körforgalmak és lámpák előtt, akkor tényleg felfogadom újra a Zénóka szobrát készítő vállalkozót. :nagymosoly:
Üdv: Kishaver 74

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #845 Dátum: 2006.03.01 09:51:54 »
Idézetet írta: "kishaver"


Egyébként 110-120 a tempóm közúton és pályán 130-140. Sietni is szoktam, az 150 körül mindenhol. Nem vagyok vad, de kiszoktam hasznáni, hogy ültetve van a kocsi. Főleg a körforgalmakat bírom. Jön mögöttem a nagyon erős paraszt és tol a 3-4000 köbcentis valamivel. Aztán jön a kanyar vagy körforgalom és sok esetben (a 14-es gyári kerékkel) rájuk verek igen súlyos métereket. Amit persze nem bírnak és 180-al előznek meg ha tudnak. Nagyon bírom a szitut. :vezetes:  :rohog: Jól szokott jönni a nyomatékgazdag kis súlyú motor előnye kigyorsításkor is.  :nagymosoly:


Ez nagy élmény lehet, de tényleg nyomatékban gazdag a kis verda, néha meglepődnek ám az emberkék akik nagyképűen eléd vágnak vagy csak 180-al tudnak megelőzni... Ezekért IS annyira imádom a kis verdát, hogy nem igaz!  :szemez:  :szivecske:  :toy:  :vezetes:  :mrgreen:
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #846 Dátum: 2006.03.01 10:06:54 »
Egy elég érdekes téma (angolul) ami a dízel Yarisokat illeti a Toyota Owners Club oldalán, pontosabban az aceton hozzáadása a gázolajhoz. Sok pozitív visszajelzés elhangzik ami a fogyit, nyomatékot és gyorsaságot illeti, egy páran kipróbálták... Csupán 50-60 ml. elég egy telitankhoz (45l.) és csoda történik!  :hmm:
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #847 Dátum: 2006.03.01 10:15:34 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Szeke"
Zénókának pedig szobrot emeltetünk.
Nálam ez kedv kérdése, 1x írtam, hogy levittem a fogyit 4.5l/ múltkor megdöntöttem 4,3l igaz olyan 70km/h val haladtam max  :nagymosoly: .
Hááát lassan ez is szobor gyanús. A talapzat helyét már keresem  :rohog:

Ha még gurulgatni is kezdesz a körforgalmak és lámpák előtt, akkor tényleg felfogadom újra a Zénóka szobrát készítő vállalkozót. :nagymosoly:

4 literes fogyi alatt már hozom a betont a talapzatnak....persze csak talicskában tolva, mert úgy a mixer sem fogyaszt :rohog:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #848 Dátum: 2006.03.01 12:19:25 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Szeke"
Zénókának pedig szobrot emeltetünk.
Nálam ez kedv kérdése, 1x írtam, hogy levittem a fogyit 4.5l/ múltkor megdöntöttem 4,3l igaz olyan 70km/h val haladtam max  :nagymosoly: .
Hááát lassan ez is szobor gyanús. A talapzat helyét már keresem  :rohog:

Ha még gurulgatni is kezdesz a körforgalmak és lámpák előtt, akkor tényleg felfogadom újra a Zénóka szobrát készítő vállalkozót. :nagymosoly:

Ha hiszed ha nem nagyobb lejtőkön üresben szoktam gurulni  :nagymosoly: , és ha nem tartok fel senkit akkor a lámpánál sem kell sűrün fékpedált nyomkodnom :pofa: .
Ha viszon kijön belőlem az álat akkor 7l alatt nem áll meg a fogyim....

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #849 Dátum: 2006.03.01 14:20:03 »
Idézetet írta: "ToTo"
aceton hozzáadása a gázolajhoz.

Ezt ki fogom próbálni! Épp üresedik a tank, bele is töltöm a következőnél  :figyellek:   :vag2:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #850 Dátum: 2006.03.01 14:58:28 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
aceton hozzáadása a gázolajhoz.

Ezt ki fogom próbálni! Épp üresedik a tank, bele is töltöm a következőnél  :figyellek:   :vag2:

 :kormom:  :kormom:  :kormom:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #851 Dátum: 2006.03.01 15:06:42 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
aceton hozzáadása a gázolajhoz.
Ezt ki fogom próbálni! Épp üresedik a tank, bele is töltöm a következőnél  :figyellek:   :vag2:
Te most viccelsz? Vagy tényleg borítasz a tankba egy kis acetont? Én bazira nem vagyok képbe, hogy milyen kütyük hogyan figyelik a  kocsiba, a számomra ugyancsak ismeretlen (gázolaj) égésterméket. Arról meg aztán pláne nincs fogalmam, hogy ha ezt az égésterméket némi aceton adagolással módosítom, akkor mi történik... :figyellek:  Jó ötlet ez a próbálgatás? Köztudott, hogy (fizetett reklám) Vénusz étolajjal is elmegy a kis UFO, még sem rohantam a (másik fizetett reklám) Tesco-ba... :nagymosoly:
Üdv: Kishaver 74

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #852 Dátum: 2006.03.01 15:17:21 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
aceton hozzáadása a gázolajhoz.

Ezt ki fogom próbálni! Épp üresedik a tank, bele is töltöm a következőnél  :figyellek:   :vag2:

Én meg nyomok egy kis kerozint a benzinesbe  :ordog:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #853 Dátum: 2006.03.01 15:29:00 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Én meg nyomok egy kis kerozint a benzinesbe  :ordog:

kerozin?
Te is szoktad hallgatni, hogy:
 "kismalac, kismalac engedj be...nemengedlek lóóóf@@@sz a seggedbe"
 :ordog:  :rohog:  :kacag:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #854 Dátum: 2006.03.01 15:54:57 »
Idézetet írta: "leszilaci"
ráálsz egy, a jobb lábadnak-bokádnak kellemes pozicióra - ami nem feltétlenül padlógáz

Ez nálam 130-nál van. De komolyan 105-115 között mentem 100km-et a pályán, és utánna mikor először a fékbe kellett lépni, akkor reccsent egyet a bokám, meg elötte is zsibbadt már. 130-nál már pont annyira kell nyomni, hogy nem fárasztó.
Laco 73 :D