Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 935667 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xabissimus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #810 Dátum: 2006.02.14 16:43:13 »
3. tankolásomkor is tapasztalnom kellett, hogy 5.7es lett a fogyasztásom a mutatott 5.1el szemben :hmm:
Ez az 5.7 is kiváló, mert a leghidegebb időszakhoz kötődik és rengeteg hideginditással, igaz különlegesen odafigyelő vezetéssel.
Ami még jó, hogy 10 perc után fújja a forró levegőt

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #811 Dátum: 2006.02.14 18:06:04 »
Ebben a nagy hidegben nekem is felment kicsit több, mint 5 literre...
Jó mondjuk ebben csak kékhőmérős rövid utak, sok melegítés, álló helyzetben fűtés meg hasonlók vannak :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #812 Dátum: 2006.02.14 18:24:42 »
Nekem, még mindig 6 fölött, igaz klímával, de akkor is kezd tele lenni a hócipőm......

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #813 Dátum: 2006.02.15 07:34:58 »
Idézetet írta: "Zso"
Nekem, még mindig 6 fölött, igaz klímával, de akkor is kezd tele lenni a hócipőm......

miért klímázol?
párásodsz?
mondjuk én 99%ban 1magam használom (királyi többesben magammal  :vag1:  :nagymosoly: ) és akkor nem csapódik le semmi az ablakokra, de ha beülnénk 3-an, de inkább  4-en, és menne a dumálás, akkor pikk-pakk nem látsz ki

Balee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #814 Dátum: 2006.02.15 10:04:21 »
Yaris d4d szinte kizárólag városban hajtva, sok kék hőmérő, 2-3 különböző sofőr. Van aki tapossa, persze nem hidegen és van, aki csak az 1-2-3 fokozatot ismeri. Átlag 5,5-5,6.

Összehasonlításként egy offtopic Clio 1.5 dCi ha 5 fok felett van tartósan a hőmérséklet, 5 liert eszik hasonló viszonyok között, most a mínuszokban 5,8 litert.

Volt valahol egy összehasonlítás, a kiskategóriás dízeleket vetették össze, melyik eszik legkevesebbet, a Clio nyerte. Szerintem nincs akkora különbség fogyiban, mint az a tesztből várható lenne.
Kicsit orrnehéz, kicsit billeg, a nagyobbak semmibeveszik, de nagyon húz, alig eszik és nagyon lehet szeretni - ez a dízel Yaris.

Xabissimus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #815 Dátum: 2006.02.15 10:47:39 »
Namost kinek mi a különbség a mutatott átlag és a valós fogyasztás között?
Mondom nekem telitank nullázás után 5.1et mutatott és mégiscsak 605 km-re 34 liter ment bele, úgyhogy 5.7 lett a valódi.
Elég nagynak találom a különbséget.
Gondoltam arra, hogy 2 hónap is eltelik mire kifogy egy tank és annyi idő alatt párolog is el valami a garázsban. Persze ez biztos hülyeség mert hideg is van, meg benzinszagnak se hire se hamva
Nos nektek hogy mutat a comp?

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #816 Dátum: 2006.02.15 11:32:36 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Zso"
Nekem, még mindig 6 fölött, igaz klímával, de akkor is kezd tele lenni a hócipőm......

miért klímázol?
párásodsz?
mondjuk én 99%ban 1magam használom (királyi többesben magammal  :vag1:  :nagymosoly: ) és akkor nem csapódik le semmi az ablakokra, de ha beülnénk 3-an, de inkább  4-en, és menne a dumálás, akkor pikk-pakk nem látsz ki


Nem bírja a kényes orrom a városi bűzt, ezért állandóan belső keringetésere vagyok állítva. Így viszont klíma nélkül 1 percen belül fehér minden ablakom,
ha rányomom a klímát nem párásodik csak a hátsó rész. A hátsó ablakot leviszi a fűtés a két oldalsó meg nem zavar.

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #817 Dátum: 2006.02.15 11:42:23 »
Idézetet írta: "Xabissimus"
Namost kinek mi a különbség a mutatott átlag és a valós fogyasztás között?
Nos nektek hogy mutat a comp?


nekem pontos..talán fél-max1 deci eltérés van

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #818 Dátum: 2006.02.16 07:37:57 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Zso"
Nekem, még mindig 6 fölött, igaz klímával, de akkor is kezd tele lenni a hócipőm......

miért klímázol?
párásodsz?
mondjuk én 99%ban 1magam használom (királyi többesben magammal  :vag1:  :nagymosoly: ) és akkor nem csapódik le semmi az ablakokra, de ha beülnénk 3-an, de inkább  4-en, és menne a dumálás, akkor pikk-pakk nem látsz ki


Nem bírja a kényes orrom a városi bűzt, ezért állandóan belső keringetésere vagyok állítva. Így viszont klíma nélkül 1 percen belül fehér minden ablakom,
ha rányomom a klímát nem párásodik csak a hátsó rész. A hátsó ablakot leviszi a fűtés a két oldalsó meg nem zavar.

jó,hogy erről beszélgetünk....februárban még nem kapcsoltam be a klímát....pedig min. havonta ugye illik használni azt is :hmm:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #819 Dátum: 2006.02.16 07:42:43 »
ma reggel tunkoltam  :nagymosoly:
41,1litert
726km-t autóztam
a fed comp. a tegnapi reggeli értékhez képest felkúszott 0,1-et, így 5,7et mutatott
a számolt érték: 5,66
szerintem pontos :nagymosoly:

Xabissimus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #820 Dátum: 2006.02.16 12:24:31 »
Irigyellek, az valóban pontos.  :wink:
Nekem marad tankolás után a számológép és hasonlitgatás :cry:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #821 Dátum: 2006.02.16 12:35:55 »
Idézetet írta: "Xabissimus"
Irigyellek, az valóban pontos.  :wink:
Nekem marad tankolás után a számológép és hasonlitgatás :cry:

Én ugyan nem szoktam számolgatni, de egyszer-kétszer már kiszámoltam, és hasonlóan pontos adat jött ki mint leszilacinál.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #822 Dátum: 2006.02.16 12:39:41 »
Idézetet írta: "leszilaci"
ma reggel tunkoltam  :nagymosoly:
41,1litert
726km-t autóztam
a fed comp. a tegnapi reggeli értékhez képest felkúszott 0,1-et, így 5,7et mutatott
a számolt érték: 5,66
szerintem pontos :nagymosoly:

Hogy tudsz ilyen fogyit csinálni?  :hmm:
Nekem most 6.8 lett ....  Mondjuk igazsághoz hozzátartozik, hogy reggelente mindig késében vagyok (szeretek minél tovább aludni :D) és ilyenkor 120 körüli tempóval szoktam menni (kb 15km -t ).
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #823 Dátum: 2006.02.16 13:50:42 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "leszilaci"
ma reggel tunkoltam  :nagymosoly:
41,1litert
726km-t autóztam
a fed comp. a tegnapi reggeli értékhez képest felkúszott 0,1-et, így 5,7et mutatott
a számolt érték: 5,66
szerintem pontos :nagymosoly:

Hogy tudsz ilyen fogyit csinálni?  :hmm:
Nekem most 6.8 lett ....  Mondjuk igazsághoz hozzátartozik, hogy reggelente mindig késében vagyok (szeretek minél tovább aludni :D) és ilyenkor 120 körüli tempóval szoktam menni (kb 15km -t ).


aludni én is szeretek :sleeping:
de viszont max 4-5 perc amit tudnék nyerni, ha kitaposom a tűzfalat :twisted:
megér az annyit???? :?:
inkább tovább maradok a melóhelyen...a munka megvár...nem végzi el helyettem senki :nyelv:
meg az igazsághoz hozzátartozik, h fótról a 13.kerbe bejutni elég jól lehet reggel7 előtt, akkor még elfogadható a forgalom :nagymosoly: (befelé én is sietek, és nyaldosom a 120-as sebesség alját a 2/a-m3 bevezetőn)
hazafelé 4óra körül pedig a főúttal párhuzamos jobbkezes utcákban lassan eltötyögök :vag2: (és akkor már a gyorsforgalmi úton is max 80-nal megyek...persze közutálat tárgya vagyok, de a 2*2 sávos úton elférnek mellettem :mrgreen: )

ja, és volt egy 160-180km-es vidéki utam, ahol a szakadó hó, sötét, és ismeretlen hely miatt max 60-nal mentem (nem tartottam fel senkit, sőt nekem kellett leelőznöm 1 szutyukist, meg 1 trabit)

ha az a "spórolós" út nem lett volna, akkor olyan 5,9-re számoltam
de még mindig nem 6  :kacag:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #824 Dátum: 2006.02.16 22:38:13 »
Idézetet írta: "Deep Rush"

Hogy tudsz ilyen fogyit csinálni?  :hmm:

áááááááááá ez semmiség!
nézegetted Zénóka fogyasztási adatait????
 :shock:  :hipnozis:
 :prayer: