Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934889 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #705 Dátum: 2006.01.10 10:53:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát igen, ezeket a mocikat pörgetni kell rendesen, hogy húzzanak. Multkor is kijöttem valaki elé, aztán elég rendesen beletapostam 1. ben, talán 37-el mentem, mikor váltottam, a fordulatot nem néztem, de gondolom 5000 körül volt, de cserébe nem tartottam fel az ürgét. Sajna ilyenkor a fogyi elég rendesen megugrik, dehát ez van, az élvezet pénzbe kerül. Apropó, volt már olyan veletek, hogy lefulladt a kocsi, de mégse? Úgy értem, tolattam tegnap, és elég meredek volt a hely, és nem akartam nagy lendülettel tolatni, mert nem láttam jól ki, és közben figyeltem a fordulatszámmérőt is a szemem sarkából, és 1szer csak 0 volt, semmi kijelzés, hallottam, hogy a moci is megáll, de abban a tizedmásodpercben benyomtam a kuplungot, és újra visszajött a fordulat. Gondolom ez nem tesz jót neki  :szomoru:

Igen, én is tapasztaltam már ilyet, a semmiből visszaugrott a motor. :mivan: De megcsinájja ezt is, bázel! :magasztal:
Yaris Blue Ice 1.0

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #706 Dátum: 2006.01.10 20:15:11 »
Nekem is volt már ilyen,h a semmiből jött vissza a fordulat!Asszem,nekem is tolatásnál.Nekem így télen 5,9 és 6,2 között mozog(jobb lábtól függően)! :kacag:
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #707 Dátum: 2006.01.10 20:18:22 »
GUS,a te autód mennyi idős(km-es)?Nem mondod,h új korában így nézett ki...?!A mienk 4 évesen 80ezer km-mel nem néz ki így!EJJJ
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #708 Dátum: 2006.01.10 20:28:59 »
Hi!
A yaris 3 hetesen nézett így ki:(
Sajnos nem gondoltam, hogy a szalonban lévő zsír új autót alaposan át kell nézni:(
Egyébként rossz helyre írtam:(
A probléma a yarisommal topicba címeztem a hozzászólást, de valószínűleg két ablak volt nyitva és ebbe jött le:(
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #709 Dátum: 2006.01.10 20:36:36 »
Most van benne 3000km. 2005. okt 6-án vásárolódott.
Egyébként itt olvashatsz róla bővebben: http://www.toyotaclub.hu/mickey/forum/viewtopic.php?t=90&postdays=0&postorder=asc&start=1050
77930-as hozzászólás
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #710 Dátum: 2006.01.10 21:49:15 »
Hát ez durva,nagyon!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #711 Dátum: 2006.01.12 15:23:26 »
5,4-et mutat most

újév első napjaiban, amikor szakadt az eső....unatkoztam otthon, és elugrottam esztergom irányába.....éjszaka szép a Bazilika kivilágítva :)
mivel senki sem autózik ilyenkor, kipróbáltam, hogy mennyire lehet levinni ilyen időben a fogyasztást...50-60as sebességgel gurultam kb 80-100kmt
4,2 lett a fogyasztás :)
téligumi, hideg+eső.... :vag2:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #712 Dátum: 2006.01.12 15:28:24 »
Idézetet írta: "leszilaci"
5,4-et mutat most

újév első napjaiban, amikor szakadt az eső....unatkoztam otthon, és elugrottam esztergom irányába.....éjszaka szép a Bazilika kivilágítva :)
mivel senki sem autózik ilyenkor, kipróbáltam, hogy mennyire lehet levinni ilyen időben a fogyasztást...50-60as sebességgel gurultam kb 80-100kmt
4,2 lett a fogyasztás :)
téligumi, hideg+eső.... :vag2:

leszilaci, most már azt kell modjam szerncséd hogy nem jött össze a TS projekt!  :ordog: Egy hónapon belül idegroccsá váltál volna tankoláskor  :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #713 Dátum: 2006.01.12 15:34:21 »
Idézetet írta: "kmr"

leszilaci, most már azt kell modjam szerncséd hogy nem jött össze a TS projekt!  :ordog: Egy hónapon belül idegroccsá váltál volna tankoláskor  :nagymosoly:

hááááááát
a yaris verso miatt is csóválom a fejem, hogy 6,7-et mutat átlagban....
persze még bejáratos, és csak rövid utakat kap...ha egyáltalán kiállnak vele a garázsból....el kellene már adni azt a tipo-t, mert a szüleim mindig azzal mennek a verso helyett....féltik az új kocsit :nagymosoly:
900km van benne....
de, most, hogy a sajátom monoron van, azért gurulok vele egy picikét :kacsint:

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #714 Dátum: 2006.01.12 15:55:26 »
Üdv mindenkinek!

Gondoltam beszámolok én is.
2000-es évjárat, 52e km-el.

Városban 5.5 az átlag.
Ha este megyek haza (40-es táblánál nem illik többel) kb 45km/h-val 5 fokozatban vízszintesen 4.2-4.5L (a műszer szerint)

Hidegen (-4Cfok) a pillanatnyi fogyi indításkor 73L volt...
ez elég durva mert apám 4.0-es járgányán szokott ennyi lenni -10fokban...
persze ez ugyis lényegtelen mert pár másodperc az egész de érdekesség.

Időnként azonban 6.5-öt mutat átlagban pedig finoman megyek vele...ez normális?
(persze hideg van...)

Balamber
Dudu 1.0

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #715 Dátum: 2006.01.12 20:07:27 »
Idézetet írta: "leszilaci"
5,4-et mutat most

újév első napjaiban, amikor szakadt az eső....unatkoztam otthon, és elugrottam esztergom irányába.....éjszaka szép a Bazilika kivilágítva :)
mivel senki sem autózik ilyenkor, kipróbáltam, hogy mennyire lehet levinni ilyen időben a fogyasztást...50-60as sebességgel gurultam kb 80-100kmt
4,2 lett a fogyasztás :)
téligumi, hideg+eső.... :vag2:

 :shock:
Kár, hogy mostanában nem megyek 15km -nél hosszabb utakra, mert így, hidegben, éppen hogy fel tud melegedni a moci, és horribilis 6,6l-es átlagot mutat a fed.comp.  :szomoru:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #716 Dátum: 2006.01.12 22:30:56 »
Idézetet írta: "Balamber"

Időnként azonban 6.5-öt mutat átlagban pedig finoman megyek vele...ez normális?
(persze hideg van...)
Balamber


Nyugodj meg, ez teljesen normális  :figyellek: .
Ha egy márkatárs mögötted ugyanabban a forgalomban menne mint te, annyit fogyasztana mint te.
A fogyasztás NAGYON forgalomfüggő. Átlagfogyasztásról nincs értelme két pont közötti utazásnál beszélni, mert így én is elértem multkor az 1,6VVTI Corollámmal 6,4-es "átlagot". Persze eszem ágában sem lenne ezt mint az autó átlagfogyasztását feltüntetni. Jelenleg 6,9L-en áll a fogyi 200Km megtétele után, és ha más jellegű utakra használnám, akár lehetne kevesebb is.
De ami a lényeg, SIMÁN fogyaszthatnék a BP-i dugóba akár 9L-t is ÁTLAGBA. És ez csak azonos stílus melett mondom. Akkor jön a vezetői különbség, ami még lehet akát 3l/100Km is.
Így ha kérdeznék mennyit eszik átlagban az autó, azt mondanám 7-8L között. A Carinám (2.0-ás) 8-9 között evett, a régi 1,3-as Yarisom 6-7 között evett a mostani 1.0 Yarisom meg 6 körül eszik.
A Carinának egy teljes évig írtam a fogyasztását, és egy tanka vetítve volt 10,5L és volt 7,8L is a fogyija. Ha ennél rövidebb utakat nézek (nem az abszolult rövidség a lényeg) akár lehetett volna 7L meg 13L is.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #717 Dátum: 2006.01.13 15:04:00 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Idézetet írta: "Balamber"

Időnként azonban 6.5-öt mutat átlagban pedig finoman megyek vele...ez normális?
(persze hideg van...)
Balamber


Nyugodj meg, ez teljesen normális  :figyellek: .
Ha egy márkatárs mögötted ugyanabban a forgalomban menne mint te, annyit fogyasztana mint te.
A fogyasztás NAGYON forgalomfüggő. Átlagfogyasztásról nincs értelme két pont közötti utazásnál beszélni, mert így én is elértem multkor az 1,6VVTI Corollámmal 6,4-es "átlagot". Persze eszem ágában sem lenne ezt mint az autó átlagfogyasztását feltüntetni. Jelenleg 6,9L-en áll a fogyi 200Km megtétele után, és ha más jellegű utakra használnám, akár lehetne kevesebb is.
De ami a lényeg, SIMÁN fogyaszthatnék a BP-i dugóba akár 9L-t is ÁTLAGBA. És ez csak azonos stílus melett mondom. Akkor jön a vezetői különbség, ami még lehet akát 3l/100Km is.
Így ha kérdeznék mennyit eszik átlagban az autó, azt mondanám 7-8L között. A Carinám (2.0-ás) 8-9 között evett, a régi 1,3-as Yarisom 6-7 között evett a mostani 1.0 Yarisom meg 6 körül eszik.
A Carinának egy teljes évig írtam a fogyasztását, és egy tanka vetítve volt 10,5L és volt 7,8L is a fogyija. Ha ennél rövidebb utakat nézek (nem az abszolult rövidség a lényeg) akár lehetett volna 7L meg 13L is.


Közelmúltban feleségem és fiam is használta ugyanazon az úton az autónkat. Feleségem ovatosan, lassan vezet. Fiam lendületesen. Akár hiszitek, akár nem ugyanazon az útón a fiam átlagfogyasztás volt a kevesebb. Ennek csak az lehetett az oka, hogy alacsony motorfordulatnál erőlködik a motor, s ezért valószínű egy kicsit többet fogyaszt, mint mondjuk egy kicsit magasabb fordulatszámnál, de kedvezőbb nyomatéki viszonyoknál. Mit ne mondjak igyencsak meglepett.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #718 Dátum: 2006.01.13 15:13:41 »
Idézetet írta: "uandor"
Közelmúltban feleségem és fiam is használta ugyanazon az úton az autónkat. Feleségem ovatosan, lassan vezet. Fiam lendületesen. Akár hiszitek, akár nem ugyanazon az útón a fiam átlagfogyasztás volt a kevesebb. Ennek csak az lehetett az oka, hogy alacsony motorfordulatnál erőlködik a motor, s ezért valószínű egy kicsit többet fogyaszt, mint mondjuk egy kicsit magasabb fordulatszámnál, de kedvezőbb nyomatéki viszonyoknál. Mit ne mondjak igyencsak meglepett.

Sajnálom, de nem talált :D A megoldás a következő. A feleséged 20 másodperc alatt gyorsul 50-re, finoman gyorsít, fékezésnél pedig nem használja a motorféket. A fiad meg lendületesen gyorsít, de nem 5000ig pörgeti persze, hanem full padlógázzal 3000nél váltogat, és fékezésnél használja a mociféket. Ennyi a megoldás. Ez a 2 dolog csökkenti a városi fogyit. Ha nem hiszed, járj utánna. Ja és még vmi, amikor az utazósebességet elérted akkor olyan finoman kell nyomni a gázt, hogy +-1 km/h-n belül mozogjon a sebesség, ne azt csináld, hogy néha nyomod, néha nem, folyamatosan egyenletesen kell menni, még az is fontos, hogy ne tapadj rá az elötted menőre, mert akkor szükségtelenül sokat kell fékezni, hanem maradj le tőle annyire, hogy max gázelvétel kelljen. És mindig alacsony fordulaton kell menni. Ez tapasztalat 1 évig használtuk 50-60 között a 4. et, utánna 5. et használjuk 1 éve, és csökkent az átlagfogyi 4 decit. Nem vicc. Télen és nyáron is persze.
Laco 73 :D

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #719 Dátum: 2006.01.13 15:24:04 »
Idézet

Sajnálom, de nem talált :D A megoldás a következő. A feleséged 20 másodperc alatt gyorsul 50-re, finoman gyorsít, fékezésnél pedig nem használja a motorféket. A fiad meg lendületesen gyorsít, de nem 5000ig pörgeti persze, hanem full padlógázzal 3000nél váltogat, és fékezésnél használja a mociféket. Ennyi a megoldás. Ez a 2 dolog csökkenti a városi fogyit. Ha nem hiszed, járj utánna. Ja és még vmi, amikor az utazósebességet elérted akkor olyan finoman kell nyomni a gázt, hogy +-1 km/h-n belül mozogjon a sebesség, ne azt csináld, hogy néha nyomod, néha nem, folyamatosan egyenletesen kell menni, még az is fontos, hogy ne tapadj rá az elötted menőre, mert akkor szükségtelenül sokat kell fékezni, hanem maradj le tőle annyire, hogy max gázelvétel kelljen. És mindig alacsony fordulaton kell menni. Ez tapasztalat 1 évig használtuk 50-60 között a 4. et, utánna 5. et használjuk 1 éve, és csökkent az átlagfogyi 4 decit. Nem vicc. Télen és nyáron is persze.


Valóban nem tudom az okát, minden lehet. Az azonban biztos, hogy aki távolságot tart és motrféket használ az a feleségem, és a fiam az, aki rátapad mindenkire. Mondjuk ez az állítás bár igaz, nem játszik szerepet, mert mindkét út éjjel 10 és 11 óra között volt, tehát forgalom sem volt igazán.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004