Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934890 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #690 Dátum: 2006.01.07 21:47:57 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "andzsin"
Viszont az tetszik nagyon a Yarisban, hogy kb. 2 perc után már érezhető valami langymeleg is a befúvókából, 5 perc után már kifejezetten meleget nyomat, ezt nagyon bírom értékelni a hidegben.

Ez az, amit mi dízelesek irigyelünk a benzinesektől  :wink:


ott miért tart tovább a melegedés?

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #691 Dátum: 2006.01.08 00:09:40 »
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "andzsin"
Viszont az tetszik nagyon a Yarisban, hogy kb. 2 perc után már érezhető valami langymeleg is a befúvókából, 5 perc után már kifejezetten meleget nyomat, ezt nagyon bírom értékelni a hidegben.

Ez az, amit mi dízelesek irigyelünk a benzinesektől  :wink:


ott miért tart tovább a melegedés?


Jobb a hatásfoka a dieselnek, így nem csoda.

Az utolsó tankolásom adatai szerint 6.7-et evett meg vegyesben a Yarisom :hmm: , pedig városban nagyon finoman jártam vele, országúton se túlságosan hajtottam. Viszont nem fűtött garázsból indul szegénykém.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #692 Dátum: 2006.01.08 08:13:58 »
Idézetet írta: "m"
Idézetet írta: "andzsin"
ott miért tart tovább a melegedés?


Jobb a hatásfoka a dieselnek, így nem csoda.

Pontosan. Eleve a motornak sokkal több idő kell. Alapjáraton pl. be se lehet ilyen téli hidegben melegíteni: egyszer próbáltam: 15 perc alapjárat után is csak langyosat fújt és még bőven világított a kék hőmérő  :?

A jó fogyasztás oltárán fel kell áldozni a gyors melegedést.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #693 Dátum: 2006.01.08 11:58:33 »
Idézetet írta: "Szeke"

Pontosan. Eleve a motornak sokkal több idő kell. Alapjáraton pl. be se lehet ilyen téli hidegben melegíteni: egyszer próbáltam: 15 perc alapjárat után is csak langyosat fújt és még bőven világított a kék hőmérő  :?

A jó fogyasztás oltárán fel kell áldozni a gyors melegedést.


Végülis a motor eredeti rendeltetését tekintve a hő csak fölösleg. Olyan ez, mint a hagyományos villanykörte: a fénye hasznos nekünk csak, de mellette fűt is rendesen. Folytatva az analógiát a diesel meg a neon cső: gazdaságosabb de nem is fűt :D

Amúgy nekem sem sikerült még alapjáraton eltüntetni a kis kék hőmérőt a benzinesemen.

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #694 Dátum: 2006.01.08 14:20:04 »
Hi!
Ti hogy kezelitek a benzines Yarisokat ebben a hidegben?
Fűtetlen garázsból indulva, kb. 5-6 perc alatt alszik ki a zöld lámpácska. Addig szigorúan 2000 alatt jár a moci és még utána 10 km-t 2000 alatt teszek meg. Ez túlzott óvatosság? Valaki azt mondta, hogy miután kialszik a hőfokjelző lehet nyomni neki, ami a csövön kifér....

Jah és köszönet mindenkinek, aki segített a problémáim megoldásában.
Írtam a TMH-nak, akik szóltak a kereskedőnek és megoldották a problémáimat. Több, mint 100.000 Ft -os anyagköltségbe került a TOYOTÁNAK.

Ezeket javították.
http://www.gus.tuti.hu/keret.cgi?/yarishibak.html

Így azért már jobban teccik:)
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #695 Dátum: 2006.01.08 16:39:37 »
addig jó, hogy 2000 alatt járatod, de utána sem érdemes nyomni neki, mint az állat, majd a hozzáértők elmagyarázzák miért...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #696 Dátum: 2006.01.08 16:55:30 »
Idézetet írta: "andzsin"
addig jó, hogy 2000 alatt járatod, de utána sem érdemes nyomni neki, mint az állat, majd a hozzáértők elmagyarázzák miért...


Én is várom türelemmel a hozzáértők véleményét, érdekelne a dolog! Én sem szoktam 2 ezer felé húzatni amíg el nem alszik a kis kék lámpácska, de utána is max 2500-3000 ig, gondolom a 3 ezer sem jelent problémát, vagy igen? De a 3 ezer az már a kék lámpa elalvása után van, és max 3 ezer...
Toyota Yaris T SPORT
153



KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #697 Dátum: 2006.01.08 18:36:23 »
Hát hosszú távon biztos, hogy az egyenletes melegítés tesz jót a kocsinak, de én nem tudok arra ügyelni Pesten, hogy 2000 alatt maradjon a fordulat, ezért én a 3000 alatt húzom meg a határt, mert akkor sose melegedne be, és sose jutnék ki az első kereszteződésen. Szal sajna annyira nem kímélem a gépet. Apu volt, hogy 4000 fölé is ment mikor még kék volt, dehát neki magyarázhat az ember, neki 5 személlyel is 10 másodperc alatt kell gyorsulni 100 ra.
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #698 Dátum: 2006.01.09 00:21:42 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "andzsin"
addig jó, hogy 2000 alatt járatod, de utána sem érdemes nyomni neki, mint az állat, majd a hozzáértők elmagyarázzák miért...


Én is várom türelemmel a hozzáértők véleményét, érdekelne a dolog! Én sem szoktam 2 ezer felé húzatni amíg el nem alszik a kis kék lámpácska, de utána is max 2500-3000 ig, gondolom a 3 ezer sem jelent problémát, vagy igen? De a 3 ezer az már a kék lámpa elalvása után van, és max 3 ezer...

Minek vettél T Sportot, ha nem huzatod 3k fölé???

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #699 Dátum: 2006.01.09 09:29:26 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "andzsin"
addig jó, hogy 2000 alatt járatod, de utána sem érdemes nyomni neki, mint az állat, majd a hozzáértők elmagyarázzák miért...


Én is várom türelemmel a hozzáértők véleményét, érdekelne a dolog! Én sem szoktam 2 ezer felé húzatni amíg el nem alszik a kis kék lámpácska, de utána is max 2500-3000 ig, gondolom a 3 ezer sem jelent problémát, vagy igen? De a 3 ezer az már a kék lámpa elalvása után van, és max 3 ezer...

Minek vettél T Sportot, ha nem huzatod 3k fölé???


Bocsi, lehet hogy rosszul fogalmaztam... A max 3 ezer a bemelegedés után van a kis kék lámpa elalvása után még kb. olyan 10 percig, utána ami belefér! Hát nem gondolod, hogy max 3 ezerig pörgetem a kis ravaszt, egy TS-t igen is néha húzatni kell, pl. szombaton egy OFF Civicet ON simán lenyomtam a Lágymányosin! A Lurdynál piroslámpa, első sor, mellém áll egy OFF Civic ON, morogtat, én rá nézek és mosolygok, akkor még nem voltam biztos benne, hogy VTI vagy sima 1.4-es vagy 1.5-ös... Na mindegy, 1.5-ös VTEC volt, de rányomtam legalább 3-4 hosszat, én is meglepődtem, simán 5500-6000 ezer körül voltak a váltások, még ezelőtt nem nagy volt ilyen.  Nagyon jó érzés volt látni a srác fejét, csak úgy távolodott a tükörben! :vezetes:  :vag2:  :twisted:
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #700 Dátum: 2006.01.09 11:58:32 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "andzsin"
addig jó, hogy 2000 alatt járatod, de utána sem érdemes nyomni neki, mint az állat, majd a hozzáértők elmagyarázzák miért...


Én is várom türelemmel a hozzáértők véleményét, érdekelne a dolog! Én sem szoktam 2 ezer felé húzatni amíg el nem alszik a kis kék lámpácska, de utána is max 2500-3000 ig, gondolom a 3 ezer sem jelent problémát, vagy igen? De a 3 ezer az már a kék lámpa elalvása után van, és max 3 ezer...

Minek vettél T Sportot, ha nem huzatod 3k fölé???


Bocsi, lehet hogy rosszul fogalmaztam... A max 3 ezer a bemelegedés után van a kis kék lámpa elalvása után még kb. olyan 10 percig, utána ami belefér! Hát nem gondolod, hogy max 3 ezerig pörgetem a kis ravaszt, egy TS-t igen is néha húzatni kell, pl. szombaton egy OFF Civicet ON simán lenyomtam a Lágymányosin! A Lurdynál piroslámpa, első sor, mellém áll egy OFF Civic ON, morogtat, én rá nézek és mosolygok, akkor még nem voltam biztos benne, hogy VTI vagy sima 1.4-es vagy 1.5-ös... Na mindegy, 1.5-ös VTEC volt, de rányomtam legalább 3-4 hosszat, én is meglepődtem, simán 5500-6000 ezer körül voltak a váltások, még ezelőtt nem nagy volt ilyen.  Nagyon jó érzés volt látni a srác fejét, csak úgy távolodott a tükörben! :vezetes:  :vag2:  :twisted:

OK, így már értem... :idea:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #701 Dátum: 2006.01.09 13:47:15 »
Hát igen, ezeket a mocikat pörgetni kell rendesen, hogy húzzanak. Multkor is kijöttem valaki elé, aztán elég rendesen beletapostam 1. ben, talán 37-el mentem, mikor váltottam, a fordulatot nem néztem, de gondolom 5000 körül volt, de cserébe nem tartottam fel az ürgét. Sajna ilyenkor a fogyi elég rendesen megugrik, dehát ez van, az élvezet pénzbe kerül. Apropó, volt már olyan veletek, hogy lefulladt a kocsi, de mégse? Úgy értem, tolattam tegnap, és elég meredek volt a hely, és nem akartam nagy lendülettel tolatni, mert nem láttam jól ki, és közben figyeltem a fordulatszámmérőt is a szemem sarkából, és 1szer csak 0 volt, semmi kijelzés, hallottam, hogy a moci is megáll, de abban a tizedmásodpercben benyomtam a kuplungot, és újra visszajött a fordulat. Gondolom ez nem tesz jót neki  :szomoru:
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #702 Dátum: 2006.01.09 14:33:43 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát igen, ezeket a mocikat pörgetni kell rendesen, hogy húzzanak. Multkor is kijöttem valaki elé, aztán elég rendesen beletapostam 1. ben, talán 37-el mentem, mikor váltottam, a fordulatot nem néztem, de gondolom 5000 körül volt, de cserébe nem tartottam fel az ürgét. Sajna ilyenkor a fogyi elég rendesen megugrik, dehát ez van, az élvezet pénzbe kerül. Apropó, volt már olyan veletek, hogy lefulladt a kocsi, de mégse? Úgy értem, tolattam tegnap, és elég meredek volt a hely, és nem akartam nagy lendülettel tolatni, mert nem láttam jól ki, és közben figyeltem a fordulatszámmérőt is a szemem sarkából, és 1szer csak 0 volt, semmi kijelzés, hallottam, hogy a moci is megáll, de abban a tizedmásodpercben benyomtam a kuplungot, és újra visszajött a fordulat. Gondolom ez nem tesz jót neki  :szomoru:


Ilyen még velem nem történt... Én csak egyszer fuladtam le, miután elhoztuk a kereskedésből, kb. 2 perc múlva le is fulladtam!  :mivan: De szerencsére, azóta nem, hamar megszoktam...
Toyota Yaris T SPORT
153



Xabissimus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #703 Dátum: 2006.01.09 22:56:23 »
Hmmm, az első teletankos nullázás után 630km után tankoltam, 34 vmennyi ment bele, vagyis 5.5ös fogyasztásom lett.Viszont az átlag fogyasztásmérő a végére csak 5öt mutatott.Elég nagy az eltérés, talán mert sokat járt egyhelyben az autó, amikor ugye nem mér liter/kilométert, mivel a liter fogy, a megtett kilométer meg nulla.Óra per liter lenne a megoldás, vagyis 5öt fogyasztott 100 kilométeren átlagban, egyhelyben járva (állva) meg mondjuk 0.8 litert óránként . Végülis az adatokból igy is ki tudom számolni, hogy egyhelyben járva garázsból kiállás, piros lámpa stb 2 liter anygot égettem el a tankból.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #704 Dátum: 2006.01.10 00:56:53 »
Idézetet írta: "Xabissimus"
Hmmm, az első teletankos nullázás után 630km után tankoltam, 34 vmennyi ment bele, vagyis 5.5ös fogyasztásom lett.Viszont az átlag fogyasztásmérő a végére csak 5öt mutatott.Elég nagy az eltérés, talán mert sokat járt egyhelyben az autó, amikor ugye nem mér liter/kilométert, mivel a liter fogy, a megtett kilométer meg nulla.Óra per liter lenne a megoldás, vagyis 5öt fogyasztott 100 kilométeren átlagban, egyhelyben járva (állva) meg mondjuk 0.8 litert óránként . Végülis az adatokból igy is ki tudom számolni, hogy egyhelyben járva garázsból kiállás, piros lámpa stb 2 liter anygot égettem el a tankból.

A fedcomp az átlagfogyasztást nem a pillantanyi fogyasztások átlagolásával számítja, így tényleg nagyon fals értékek jönnének ki az állás miatt.
Az átlagfogyiban a állással töltött idő fogyasztása is benne van. Próbáld ki: nullázd le menj egy kicsit, állj meg és járasd a motort, ekkor az átlagfogyasztás elkezd felfelé kúszni.
Egyébként a fél liter eltérés soknak tűnik a comp és a számított között. Biztos ugyanannyira tankoltad meg mint amennyi induláskor volt?