Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934873 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #675 Dátum: 2006.01.04 20:41:19 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "ToTo"
Képzeljétek, most 6,8-at mutat a fogyimérő és már tankolás óta 275 kilómétert megtettem és még azt jelzi, hogy 320 van hátra! Ez azért nem tünik rosszank...  :kacsint:

Egyébként utánanéztem a könyvben, de nem találtam semmi infót a 0 AV. jelzésre ami a kijelzőn látható. Csak nem átlagot jelent?  :hmm: Ez mindenkinél mindig látható, ott a helye vagy el lehet tüntetni?

Average, vagyis átlagos, középérték.  A legutóbbi nullázása alatt megtett km-ek fogyátlaga. Ez ott trónol, ha ezen a funkción van a kompi.


Köszi!  :kacsint: Ha nem ezen a funkción van a kompi akkor mit mutat? Mármint ha nem AV. akkor mire van állítva?
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #676 Dátum: 2006.01.04 20:51:47 »
Idézetet írta: "Latek"
Ez az első telem a TS-el és úgy néz ki durván 1 literrel fogyaszt többet mint mondjuk nyáron, pedig akkor ment a légkondi télen pedig rövidtávon nem fűtök légkondicionálóval.

Átlag tehát 8.3 liter van benne állatkodás is, de inkább dinamikusnak mondanám a vezetési stílusomat. Nem tudom, hogy jó-e v. rossz, ennyi. Inkább az zavar továbbra is, hogy a rövid váltó miatt ez gyakorlatilag 140-150-es utazótempónal is ennyi ... utána pedig a csillagos ég.
Persze illúzioim nincsenek, gondolom az összes hasonló autó így fogyaszt, sőt a Fiesta RS-nél tudom, hogy különösebb szakértelem nélkül lehet 10 föle tornászni a fogyasztást.

u.i.: A pill. fogy. mérő másnéven átfolyásmérő. Így természetesen relevans, ha kettesben 20l /100km-t ír ... az más kérdés, hogy ebből kár bármire is következtetni.

üdv.: Latek


Csá! Nekem is ez az első telem a TS-el!  :kacsint: Nálam az elején mutatott 8.3-at a fogyimérő, akkor természetesen elég dinamikusan nyomtam neki  :vezetes: , most viszont itt a tél és muszáj volt visszavennem...  :kacag: Nekem most 6.8-7.0 között mozog, ez majdnem mind városban néhol dugóval és egy kis országút, de minimális. A rövidváltó alatt mit értsz, mármint konkrétan a rövidváltó érdekel.  :hipnozis:
Toyota Yaris T SPORT
153



music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #677 Dátum: 2006.01.04 21:51:29 »
Idézetet írta: "Latek"
Ez az első telem a TS-el és úgy néz ki durván 1 literrel fogyaszt többet mint mondjuk nyáron, pedig akkor ment a légkondi télen pedig rövidtávon nem fűtök légkondicionálóval.

Ez kb. stimmel, városra mindenképpen igaz. (Szóval semmi gond a kocsival.)
music     

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #678 Dátum: 2006.01.04 22:44:44 »
Idézet
A rövidváltó alatt mit értsz, mármint konkrétan a rövidváltó érdekel.


Úgy tudom, a TS-ben ugyanazok az áttételek vannak, mint az ezresben, és ez meg is érződik. Ezt értettem, vagyis azt, hogy a jó gyorsulásnak azért ára van ... autopályán is nyakal (és pörög) az autó rendesen. Az 1.3-asé hosszabb fokozatokból áll.
dv.: Latek

Yaris TS

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #679 Dátum: 2006.01.04 22:46:40 »
Idézetet írta: "music"
Ez kb. stimmel, városra mindenképpen igaz. (Szóval semmi gond a kocsival.)


Köszi! Igazából helyesen vagy helytelenül, de a körülöttem levő 1.6-os alsóközepesekhez hasonlítottam. Ezért tehát még nem mentem Dunának.  :kacsint:
dv.: Latek

Yaris TS

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #680 Dátum: 2006.01.04 22:49:39 »
Idézetet írta: "ToTo"
Ha nem ezen a funkción van a kompi akkor mit mutat? Mármint ha nem AV. akkor mire van állítva?


Nyomogasd a "TRIP"-et, és jönnek sorra, átlagfogyi, átfolyásmérő, átlagseb., és hatótávolság. Utóbbit csak álló helyzetben tudod "reset"-elni.
dv.: Latek

Yaris TS

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #681 Dátum: 2006.01.04 23:06:54 »
Idézetet írta: "Latek"
Idézet
A rövidváltó alatt mit értsz, mármint konkrétan a rövidváltó érdekel.


Úgy tudom, a TS-ben ugyanazok az áttételek vannak, mint az ezresben, és ez meg is érződik. Ezt értettem, vagyis azt, hogy a jó gyorsulásnak azért ára van ... autopályán is nyakal (és pörög) az autó rendesen. Az 1.3-asé hosszabb fokozatokból áll.


Az hogy ára van a gyorsulásnak, mármint üzemanyag?  :elkeseredett:
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #682 Dátum: 2006.01.04 23:09:12 »
Idézetet írta: "Latek"
Idézetet írta: "ToTo"
Ha nem ezen a funkción van a kompi akkor mit mutat? Mármint ha nem AV. akkor mire van állítva?


Nyomogasd a "TRIP"-et, és jönnek sorra, átlagfogyi, átfolyásmérő, átlagseb., és hatótávolság. Utóbbit csak álló helyzetben tudod "reset"-elni.


Ezt értem és csinálom is, de a kis AV. felirat mindig ott van vagy van olyan funkció amikor nem jelenik meg és el lehet tüntetni?
Toyota Yaris T SPORT
153



Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #683 Dátum: 2006.01.05 00:46:01 »
Idézetet írta: "ToTo"
Ezt értem és csinálom is, de a kis AV. felirat mindig ott van vagy van olyan funkció amikor nem jelenik meg és el lehet tüntetni?


Az "AV" az csak az átlag rövidítése, tehát ha magyar lenne, akkor "ÁTL" lenne ott. Értelemszerűen a hatótávolságnál (range) és az átfolyásmérőnél (vagy pillanatnyi fogyasztásmérőnél, hívjuk, ahogy tetszik) nincs ott az AV.
A pill. és átlagfogyiknál is egy áthúzott nulla v. o betű van.

u.i.: A gyorsulás ára nem csak a benyában jelenik meg, hanem utazási komfortban is. Szívből imádom az autómat, de mondjuk 160-170-nél, amit ugyebár kacagva megy az autó, mind a hangszint mind a fogyasztás az egekbe szökik. Gyanítom persze nem véletlen, hogy ez a váltó került bele és tényleg így jó a gép, ahogy van.
dv.: Latek

Yaris TS

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #684 Dátum: 2006.01.06 20:46:56 »
Idézetet írta: "Latek"


Az "AV" az csak az átlag rövidítése, tehát ha magyar lenne, akkor "ÁTL" lenne ott. Értelemszerűen a hatótávolságnál (range) és az átfolyásmérőnél (vagy pillanatnyi fogyasztásmérőnél, hívjuk, ahogy tetszik) nincs ott az AV.
A pill. és átlagfogyiknál is egy áthúzott nulla v. o betű van.

u.i.: A gyorsulás ára nem csak a benyában jelenik meg, hanem utazási komfortban is. Szívből imádom az autómat, de mondjuk 160-170-nél, amit ugyebár kacagva megy az autó, mind a hangszint mind a fogyasztás az egekbe szökik. Gyanítom persze nem véletlen, hogy ez a váltó került bele és tényleg így jó a gép, ahogy van.


Köszi szépen, erre gondoltam én is, mármint a kijelzővel kapcsolatban!  :kacsint: Szerintem is így jó a gép ahogy van!  :pofa:
Toyota Yaris T SPORT
153



andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #685 Dátum: 2006.01.07 09:17:32 »
1.0 városi körülmények 6,3 az még elmegy nem? elég sokat kell használnom rövid utakon, még fel sem melegszik szerencsétlen motor és már le is állítom:(, sok a kettes, hármas fokozat...szerintetek?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #686 Dátum: 2006.01.07 10:22:06 »
Idézetet írta: "andzsin"
1.0 városi körülmények 6,3 az még elmegy nem? elég sokat kell használnom rövid utakon, még fel sem melegszik szerencsétlen motor és már le is állítom:(, sok a kettes, hármas fokozat...szerintetek?

Nem sok, nekünk 6.6 most, de ez azért mert a többi családtagom nem tud spórolósan vezetni, ha csak én közlekednék a kocsival, 6,3 lenne nekünk is. Sajna a gyorsítások nem tesznek jót a fogyinak, márpedig a lámpáknál, meg a kereszteződéseknél meg kell állni.
Laco 73 :D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #687 Dátum: 2006.01.07 10:43:42 »
Idézetet írta: "andzsin"
1.0 városi körülmények 6,3 az még elmegy nem? elég sokat kell használnom rövid utakon, még fel sem melegszik szerencsétlen motor és már le is állítom:(, sok a kettes, hármas fokozat...szerintetek?


Nekem a dízel jár mostanság 6l környékén de azért inkább alatta. Ugyanazzal a problémával állok szemben, mint Te, mire célt érek arra melegszik be.
Ha meg kicsit pörgetem, hogy előbb bemelegedjen, akkor azért eszik többet. Jöhetne már a tavasz!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #688 Dátum: 2006.01.07 13:50:45 »
Jó akkor megnyugodtam, végül is szerintem 1l+ az kifejezetten jó arány. Megboldogult Matizom pl. a maga 800cm3-ével és 3 hengerével többet evett, mint a Yaris.
Viszont az tetszik nagyon a Yarisban, hogy kb. 2 perc után már érezhető valami langymeleg is a befúvókából, 5 perc után már kifejezetten meleget nyomat, ezt nagyon bírom értékelni a hidegben.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #689 Dátum: 2006.01.07 19:20:16 »
Idézetet írta: "andzsin"
Viszont az tetszik nagyon a Yarisban, hogy kb. 2 perc után már érezhető valami langymeleg is a befúvókából, 5 perc után már kifejezetten meleget nyomat, ezt nagyon bírom értékelni a hidegben.

Ez az, amit mi dízelesek irigyelünk a benzinesektől  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D