Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934878 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xabissimus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #660 Dátum: 2005.12.29 10:11:12 »
Viszont azt hiszem van benne kopogásérzékelõ(nekem a régebbbi autómban is volt) és ha 95ösnél gyengébb anyag kerül bele, akkor gyengébb teljesitmény mellett elõbb gyújtja be a szikra a keveréket hogy ne kontrollálatlanul robbanjon be a mondjuk 91es  benzin és megóvja a motort a károsodástól. Viszont a 98as anyagtól nem lesz jobb a motor sûritési értéke ás hatásfoka sem, igy elvileg a 98asból egy grammal sem fogyaszthat kevesebbet a gép és jobban sem mehet. Talán egyszerûbb elképzelni a dolgot, ha a régi benzinekre gondol az ember, ahol a kopogásállóságot(oktánszámot) ólommal oldották meg. Nem nehéz belátni, hogy az ólom nem ég jobban ha több van benne :D Az ólommentes benzinben csak ólomhelyettesitõ adalék van.  De én is azt mondom, tankoljon 98ast akinek jólesik :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #661 Dátum: 2005.12.29 13:30:40 »
A héten biztos jó fogyasztása lesz a Yarisnak. A héten még nem indítottam el. Amióta leesett a hó nem volt rá szükség. Nem is tervezem amíg nagy hó lesz, h. megyek vele, ha csak nem lesz rá szükség.
Meg aztán egy kicsit lusta vagyok kiásni...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #662 Dátum: 2005.12.29 13:45:24 »
Idézetet írta: "galland"
A héten biztos jó fogyasztása lesz a Yarisnak. A héten még nem indítottam el. Amióta leesett a hó nem volt rá szükség. Nem is tervezem amíg nagy hó lesz, h. megyek vele, ha csak nem lesz rá szükség.
Meg aztán egy kicsit lusta vagyok kiásni...

Én holnap ha mindenigaz megyek be a városba kocsikázni 1 kicsit, remélem addigra eltakarítják a havat, ami fog esni délelőtt. Meg remélem, hogy lesz parkolóhely 100m-es körzetben.
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #663 Dátum: 2005.12.29 20:43:32 »
Képzeljétek, most 6,8-at mutat a fogyimérő és már tankolás óta 275 kilómétert megtettem és még azt jelzi, hogy 320 van hátra! Ez azért nem tünik rosszank...  :kacsint:

Egyébként utánanéztem a könyvben, de nem találtam semmi infót a 0 AV. jelzésre ami a kijelzőn látható. Csak nem átlagot jelent?  :hmm: Ez mindenkinél mindig látható, ott a helye vagy el lehet tüntetni?
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #664 Dátum: 2005.12.29 22:50:18 »
Ma fogyasztási rekordot döntöttem.
Bp.-Donovaly oda vissza kb. 420 km. A fogyasztásnak kedvező sebességnek köszönhetően 5.9-es átlaggal, pedig a hegyen volt tötyögés is rendesen.
Azért az 1.0 Yarisokkal így sem tudok versenyre kelni...  :kacsint:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #665 Dátum: 2005.12.30 11:19:55 »
Idézetet írta: "kmr"
Ma fogyasztási rekordot döntöttem.
Bp.-Donovaly oda vissza kb. 420 km. A fogyasztásnak kedvező sebességnek köszönhetően 5.9-es átlaggal, pedig a hegyen volt tötyögés is rendesen.
Azért az 1.0 Yarisokkal így sem tudok versenyre kelni...  :kacsint:


Ja, hát képzeld ha 1.0-al mentél volna, akkor 3 vagy 4???  :hmm:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #666 Dátum: 2005.12.30 11:46:20 »
Idézetet írta: "ToTo"
Ja, hát képzeld ha 1.0-al mentél volna, akkor 3 vagy 4???  :hmm:

Azért nem kell ennyire túlmisztifikálni. 5 alatt nem lett volna nagyon az sem, sőt. Hiába kicsi a motor, nagyon rövid a váltó és sokat pörög.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #667 Dátum: 2005.12.30 14:43:32 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
Ja, hát képzeld ha 1.0-al mentél volna, akkor 3 vagy 4???  :hmm:

Azért nem kell ennyire túlmisztifikálni. 5 alatt nem lett volna nagyon az sem, sőt. Hiába kicsi a motor, nagyon rövid a váltó és sokat pörög.


Nekem 1.0-ás Yarisom van. Hát nem vettem észre, hogy olyan keveset fogyasztana. Ugyanannyit eszik mint 1.2, 1.3 sőt talán megkockáztatom az 1.4-et is bár nemtom. Ha 70km/h val megyek akkor 4.5l eszik százon a fed.komp. ezt méri ha pedig 90-110km/h között megeszi a 5-6.0 l ennyit biztos eszik bármelyik másik a nagyobb autóknak nem kell annyira nyomni ha emelkedőn mész +ha nem egyedül mész akkor 1.0-ás a béka fenek alatt van.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #668 Dátum: 2005.12.30 15:50:04 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
Ja, hát képzeld ha 1.0-al mentél volna, akkor 3 vagy 4???  :hmm:

Azért nem kell ennyire túlmisztifikálni. 5 alatt nem lett volna nagyon az sem, sőt. Hiába kicsi a motor, nagyon rövid a váltó és sokat pörög.


Nekem 1.0-ás Yarisom van. Hát nem vettem észre, hogy olyan keveset fogyasztana. Ugyanannyit eszik mint 1.2, 1.3 sőt talán megkockáztatom az 1.4-et is bár nemtom. Ha 70km/h val megyek akkor 4.5l eszik százon a fed.komp. ezt méri ha pedig 90-110km/h között megeszi a 5-6.0 l ennyit biztos eszik bármelyik másik a nagyobb autóknak nem kell annyira nyomni ha emelkedőn mész +ha nem egyedül mész akkor 1.0-ás a béka fenek alatt van.


Hát nemtom :kacsint: . Ezek az értékek amit írsz igazából fagypont alatti hőmérsékletnél reálisak. Persze gondolom nem a pillanatnyi fogyimérőt lesegeted objektív mérés gyanánt. 70-et tartva 10 km-en keresztül előtte átlagfogyimérő nullázva, na így igen. De ez nem lesz négyfél :pofa:

A ts yaris és az 1.0 között 1 liter a különbség. Tehát picivel 5 alatt lettél volna, ha ugyanúgy mész mint a ts-el. Amúgy gratula hozzá, csak így tovább, lesz ez még jobb is, csak türelem kell hozzá :nagymosoly:  :10:


leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #669 Dátum: 2005.12.30 16:24:22 »
Idézetet írta: "Zénóka"

A ts yaris és az 1.0 között 1 liter a különbség.


az 1.0, és az 1.3 között Szerinted mekkora különbség lehet?

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #670 Dátum: 2005.12.30 16:57:48 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
Ja, hát képzeld ha 1.0-al mentél volna, akkor 3 vagy 4???  :hmm:

Azért nem kell ennyire túlmisztifikálni. 5 alatt nem lett volna nagyon az sem, sőt. Hiába kicsi a motor, nagyon rövid a váltó és sokat pörög.


Nekem 1.0-ás Yarisom van. Hát nem vettem észre, hogy olyan keveset fogyasztana. Ugyanannyit eszik mint 1.2, 1.3 sőt talán megkockáztatom az 1.4-et is bár nemtom. Ha 70km/h val megyek akkor 4.5l eszik százon a fed.komp. ezt méri ha pedig 90-110km/h között megeszi a 5-6.0 l ennyit biztos eszik bármelyik másik a nagyobb autóknak nem kell annyira nyomni ha emelkedőn mész +ha nem egyedül mész akkor 1.0-ás a béka fenek alatt van.


Hát nemtom :kacsint: . Ezek az értékek amit írsz igazából fagypont alatti hőmérsékletnél reálisak. Persze gondolom nem a pillanatnyi fogyimérőt lesegeted objektív mérés gyanánt. 70-et tartva 10 km-en keresztül előtte átlagfogyimérő nullázva, na így igen. De ez nem lesz négyfél :pofa:

A ts yaris és az 1.0 között 1 liter a különbség. Tehát picivel 5 alatt lettél volna, ha ugyanúgy mész mint a ts-el. Amúgy gratula hozzá, csak így tovább, lesz ez még jobb is, csak türelem kell hozzá :nagymosoly:  :10:


Kössz! Csak azt nem értem, hogyan nullázzam le. Az új(abbak ráncfelvarrottak) Yarisokban gondolom más fogyasztásmérő van mint a régiben. ha leállítom az autót, akkor elfelejt mindent. Gondolom az újak olyanok mint a bátyám off Skoda Fábiája folyamatosan mér ha leállítja utána is meg tudja nézni az értékeket.
Akkor mit nullázzak le? hiszen ha leállítom akkor lenullázza magát. Soha nem nézem a pillanatnyi fogyimérőt! Egyébként köszi a felvilágosítást !!!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #671 Dátum: 2005.12.30 17:54:54 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Zénóka"

A ts yaris és az 1.0 között 1 liter a különbség.


az 1.0, és az 1.3 között Szerinted mekkora különbség lehet?

Szerintem az ezres és az egyhármas között nem lehet egyértelműen megmondani a különbséget az eltérő áttételezés miatt.
Városban az 1.0 valamivel kevesebbet fogyaszt, de lehet olyan is hogy az 1.3-as fog kvesebbet fogyasztani.
Autópályán 120-130 fölött szerintem már az 1.0 fogyaszt többet.
De majd Zénóka a fogyasztásszakértő  :kacsint: megmondja...

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #672 Dátum: 2006.01.04 10:50:38 »
Idézetet írta: "ToTo"
Képzeljétek, most 6,8-at mutat a fogyimérő és már tankolás óta 275 kilómétert megtettem és még azt jelzi, hogy 320 van hátra! Ez azért nem tünik rosszank...  :kacsint:

Egyébként utánanéztem a könyvben, de nem találtam semmi infót a 0 AV. jelzésre ami a kijelzőn látható. Csak nem átlagot jelent?  :hmm: Ez mindenkinél mindig látható, ott a helye vagy el lehet tüntetni?

Average, vagyis átlagos, középérték.  A legutóbbi nullázása alatt megtett km-ek fogyátlaga. Ez ott trónol, ha ezen a funkción van a kompi.
Valamit nyomogattam menet közben, és a kijelző egyszercsak elkezdte mutatni a cd-ről játszott időt min, sec -ben. Ezt eddig nem is tudtam, hogy tudja. :mivan:
Yaris Blue Ice 1.0

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #673 Dátum: 2006.01.04 15:13:08 »
Ez az első telem a TS-el és úgy néz ki durván 1 literrel fogyaszt többet mint mondjuk nyáron, pedig akkor ment a légkondi télen pedig rövidtávon nem fűtök légkondicionálóval.

Átlag tehát 8.3 liter van benne állatkodás is, de inkább dinamikusnak mondanám a vezetési stílusomat. Nem tudom, hogy jó-e v. rossz, ennyi. Inkább az zavar továbbra is, hogy a rövid váltó miatt ez gyakorlatilag 140-150-es utazótempónal is ennyi ... utána pedig a csillagos ég.
Persze illúzioim nincsenek, gondolom az összes hasonló autó így fogyaszt, sőt a Fiesta RS-nél tudom, hogy különösebb szakértelem nélkül lehet 10 föle tornászni a fogyasztást.

u.i.: A pill. fogy. mérő másnéven átfolyásmérő. Így természetesen relevans, ha kettesben 20l /100km-t ír ... az más kérdés, hogy ebből kár bármire is következtetni.

üdv.: Latek
dv.: Latek

Yaris TS

beniz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #674 Dátum: 2006.01.04 19:26:43 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
Ja, hát képzeld ha 1.0-al mentél volna, akkor 3 vagy 4???  :hmm:

Azért nem kell ennyire túlmisztifikálni. 5 alatt nem lett volna nagyon az sem, sőt. Hiába kicsi a motor, nagyon rövid a váltó és sokat pörög.


Nekem 1.0-ás Yarisom van. Hát nem vettem észre, hogy olyan keveset fogyasztana. Ugyanannyit eszik mint 1.2, 1.3 sőt talán megkockáztatom az 1.4-et is bár nemtom. Ha 70km/h val megyek akkor 4.5l eszik százon a fed.komp. ezt méri ha pedig 90-110km/h között megeszi a 5-6.0 l ennyit biztos eszik bármelyik másik a nagyobb autóknak nem kell annyira nyomni ha emelkedőn mész +ha nem egyedül mész akkor 1.0-ás a béka fenek alatt van.


Nekem is 1.0 van és a téli átlagfogyim 5,5. 90-100 környékén 5,2-5,4 között kellene lennie. Nekem ott van  :hmm:

Nyáron nekem 5 volt az átlagom. Igaz vidéki város+közút