Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934295 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #645 Dátum: 2005.12.22 20:53:26 »
Ennek fényében érthető a dolog. 120 felett már a pillfogyimérő is 9 felett jár.
Laco 73 :D

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #646 Dátum: 2005.12.22 21:09:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ennek fényében érthető a dolog. 120 felett már a pillfogyimérő is 9 felett jár.
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #647 Dátum: 2005.12.22 21:27:36 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ennek fényében érthető a dolog. 120 felett már a pillfogyimérő is 9 felett jár.


A pillanatnyi fogyimérőt felesleges ilyenkor nézni.  120-130 körül amúgy az átlagfogyasztás 6 körül van. Ha ebben az esetben nem lett volna szembeszél , akkor úgy 8 körül lett volna az átlagfogyi. :nagymosoly:
Szilvi 62

Xabissimus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #648 Dátum: 2005.12.25 15:46:50 »
Idézetet írta: "leszilaci"
most 4,9-et mutat előző tanklást 5,2vel zártuk, elötte pedig 5,5
kezdünk hozzászokni a téli hideghez


Az enyém is 4.9et mutat átlagnak, még két vonás van a tankban és 550 km-t tettem meg. Ez az első eset hogy lenulláztam a teletanknál, mennyire pontos ez a computer?

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #649 Dátum: 2005.12.25 22:25:26 »
A mi Yarisunk (1.0) átlaga jelenleg (2200Km-nél) 6,1L/100Km.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #650 Dátum: 2005.12.27 17:35:00 »
Az első tankolás eredménye, 830 km-re 39 liter gázolaj, 4.7 körüli átlag.
Jó, nem mentem túl lassan (átlag 100-115), de azért ez kicsit sok. :D Fene a bejáratásba  :figyellek:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #651 Dátum: 2005.12.27 19:08:55 »
Idézetet írta: "Szeke"
Az első tankolás eredménye, 830 km-re 39 liter gázolaj, 4.7 körüli átlag.
Jó, nem mentem túl lassan (átlag 100-115), de azért ez kicsit sok. :D Fene a bejáratásba  :figyellek:

Ha gondolod, cserélhetünk autót, nekem mostanában 8 felett eszik...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #652 Dátum: 2005.12.27 20:51:54 »
Idézetet írta: "music"
Ha gondolod, cserélhetünk autót, nekem mostanában 8 felett eszik...

Nem éreznéd jól magad a Yarisban, elvégre az Astra is eggyel nagyobb kategória és tágasabb. Te sem vagy kistermetű és nem szeretném, ha később maradandó testi vagy lelki (klausztrófóbia, stb..) sérülésed adódna a cseréből  :twisted:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #653 Dátum: 2005.12.27 21:13:04 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Ha gondolod, cserélhetünk autót, nekem mostanában 8 felett eszik...
Nem éreznéd jól magad a Yarisban, elvégre az Astra is eggyel nagyobb kategória és tágasabb. Te sem vagy kistermetű és nem szeretném, ha később maradandó testi vagy lelki (klausztrófóbia, stb..) sérülésed adódna a cseréből  :twisted:

Akkor ezt megbeszéltük... :nagymosoly:
music     

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #654 Dátum: 2005.12.28 10:05:48 »
Idézetet írta: "Xabissimus"
Az enyém is 4.9et mutat átlagnak, még két vonás van a tankban és 550 km-t tettem meg. Ez az első eset hogy lenulláztam a teletanknál, mennyire pontos ez a computer?


nálam pontos...a legdurvább eltérés 0,37l/100km volt...(ott sem tankolok mégegyszer!)

volt "szerencsém" kipróbálni az omv evo99-esét....ez sem ér meg literenként +50ft-ot, de még 10-et sem!
testvérem volt olyan balga,hogy ilyet tankolt (egyébként 98ast szokott....bár szerintem azt is feleslegesen, de ő váltig állítja,hogy érezni a 95-98 különbségét magasabb fordulaton...ott én meg ritkán járok :) )

ami számomra meglepő volt, hogy tankolás után az őáltala tett 120km-t követően az átlagfogyimérő kerek 7-es átlagot mutatott!!!! pedig akkor még nem volt hó!
egyébként  6,5-tel szokott eljárni a 98assal (a 95össel dettó)

aztán persze 55-60 km fővárosi közlekedés alatt letornáztam ezt az értéket 6,4-re. :vezetes:
úgy, hogy 24-én karácsonyi meglepetésként valami fals szöveggel elkértem a kocsiját, és beleszereltettem távirányítót  :nagymosoly:

hogy az evo 99 "megérje", közel 1 literrel kevesebbet kellene fogyasztania a gépnek.....nemhogy még többet igyon :roll:
gyengébnek éreztem a motorféket is az én kocsimhoz képest...bár lehet, hogy ez nem a benzintől függ, hanem a környezetvédelmi oszt sorolás miatt más egy kicsit a motor karakterisztikája.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #655 Dátum: 2005.12.28 15:43:42 »
Idézetet írta: "leszilaci"
volt "szerencsém" kipróbálni az omv evo99-esét....ez sem ér meg literenként +50ft-ot, de még 10-et sem!
testvérem volt olyan balga,hogy ilyet tankolt (egyébként 98ast szokott....bár szerintem azt is feleslegesen, de ő váltig állítja,hogy érezni a 95-98 különbségét magasabb fordulaton...ott én meg ritkán járok :) )

ami számomra meglepő volt, hogy tankolás után az őáltala tett 120km-t követően az átlagfogyimérő kerek 7-es átlagot mutatott!!!! pedig akkor még nem volt hó!
egyébként  6,5-tel szokott eljárni a 98assal (a 95össel dettó)

aztán persze 55-60 km fővárosi közlekedés alatt letornáztam ezt az értéket 6,4-re. :vezetes:
úgy, hogy 24-én karácsonyi meglepetésként valami fals szöveggel elkértem a kocsiját, és beleszereltettem távirányítót  :nagymosoly:

hogy az evo 99 "megérje", közel 1 literrel kevesebbet kellene fogyasztania a gépnek.....nemhogy még többet igyon :roll:
gyengébnek éreztem a motorféket is az én kocsimhoz képest...bár lehet, hogy ez nem a benzintől függ, hanem a környezetvédelmi oszt sorolás miatt más egy kicsit a motor karakterisztikája.


Utoljára a Karburátoros 626 Mazdámnál tankoltam rendszeresen 98-ast, mert ha arra állítottam  a gyújtást, akkor majd 1 literrel kevesebbet evett, mint a 95-ből, ráadásul azzal kb 10-el több volt a végsebessége, és jól érezhetően alacsonyabb fordulatról húzott, és jobban gyorsult. - amióta befecskendezős, computervezérelt kocsikat hajtok, nem tudtam érdemi különbséget sem benzinben, sem erőben kimutatni a 95 és a vépówer között sem!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xabissimus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #656 Dátum: 2005.12.28 19:02:45 »
Ááá én sem tankolok soha 98ast meg 99est, teljesen felesleges, kidobott pénz, olyan mintha azt mondanám holnaptól legyen több a kötelező biztositásom dija mert akkor jobb nekem :D  :crazy:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #657 Dátum: 2005.12.28 22:19:52 »
Én meg úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy mindenki tegyen belátása szerint. Senkit nem beszélek le a 99 és 98 as benzinről mert biztos jobb, a kérdés h. mennyivel. A Yarisom mindíg 95-öst kap + soha nem mondta h. jobb kell neki :) .

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #658 Dátum: 2005.12.28 23:07:56 »
Idézetet írta: "Tamás69"


Utoljára a Karburátoros 626 Mazdámnál tankoltam rendszeresen 98-ast, mert ha arra állítottam  a gyújtást, akkor majd 1 literrel kevesebbet evett, mint a 95-ből, ráadásul azzal kb 10-el több volt a végsebessége, és jól érezhetően alacsonyabb fordulatról húzott, és jobban gyorsult. - amióta befecskendezős, computervezérelt kocsikat hajtok, nem tudtam érdemi különbséget sem benzinben, sem erőben kimutatni a 95 és a vépówer között sem!


Lehet, hogy ez a titka, mármint hogy a befecskendezős - számítógépes kocsiknál oly mindegy hogy sima 95-ös, V-Power, V-Power Racing, Mol 99-es, vagy Evo 99-es az üzemanyag... Nem?  :elkeseredett:
Toyota Yaris T SPORT
153



Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #659 Dátum: 2005.12.28 23:37:55 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Tamás69"


Utoljára a Karburátoros 626 Mazdámnál tankoltam rendszeresen 98-ast, mert ha arra állítottam  a gyújtást, akkor majd 1 literrel kevesebbet evett, mint a 95-ből, ráadásul azzal kb 10-el több volt a végsebessége, és jól érezhetően alacsonyabb fordulatról húzott, és jobban gyorsult. - amióta befecskendezős, computervezérelt kocsikat hajtok, nem tudtam érdemi különbséget sem benzinben, sem erőben kimutatni a 95 és a vépówer között sem!


Lehet, hogy ez a titka, mármint hogy a befecskendezős - számítógépes kocsiknál oly mindegy hogy sima 95-ös, V-Power, V-Power Racing, Mol 99-es, vagy Evo 99-es az üzemanyag... Nem?  :elkeseredett:



Pontosan, computeres gép nem megy jobban az előírásnál jobb benzintől!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!