Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934321 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #630 Dátum: 2005.12.08 10:21:58 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "afekete"
Neked mi erről a véleményed - esetleg a M+F-é: 5w-40 vagy 0w-30 olaj a jobb a VVTi és D-4D motoroknak?
Mi 5w-40-est tennénk bele. Normál használati viszonyok közt megfelelőbb, általánosabb. A VVT-i motorkba 10w-40 az előírás, a D4D-kbe 5w-40 synth. Ezért az 5w-40 mindkét fajta motorba tökéletes.
Efölött az olajos dolog mellett mindenki elsiklott. Lehet, hogy már 1000x megbeszéltük és azért, de én úgy tudom, hogy 5W-30 van előírva a D4D-nek. Ezzel szemben én most 0W-30-at adok neki télre.
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #631 Dátum: 2005.12.08 11:53:52 »
Idézetet írta: "kishaver"
Érdemes járatni VVTi-t is. Én már láttam olyan videót, ahol az autóval (benzines) pörögtek jobbra balra, aztán mikor megunták, akkor leállították a motort egyből. Pár mp és DURR. Valami szétment az autóban. Bazi nagy gőz, meg röhögő tömeg. Neten láttam. Valaki talán séróból vágja a linket.

Hátha gyötröd, akkor érdemes egy kicsit. De azért nem szokták, mert többnyire egy ilyen menet után mindig van pihentető rész, pl. ha autópályán 200-zal rohantál, akkor szokott jönni az autópálya vége, meg a városi szakasz.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #632 Dátum: 2005.12.08 16:44:06 »
Idézetet írta: "kishaver"
de én úgy tudom, hogy 5W-30 van előírva a D4D-nek.

Én 5w-40 Synth-et tudok, de megnézem neked holnap.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #633 Dátum: 2005.12.09 08:47:21 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kishaver"
de én úgy tudom, hogy 5W-30 van előírva a D4D-nek.
Én 5w-40 Synth-et tudok, de megnézem neked holnap.
Ma net közelben vagyok! Várom az infót!! Az olaj (0W-30) már a kocsiban van pár napja és várja a cserét.

Zénóka!!! Nagyon hallgatsz a témában. Igaz, mi már jópár egységet eltelefonáltunk ez ügyben..........
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #634 Dátum: 2005.12.09 11:55:28 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kishaver"
de én úgy tudom, hogy 5W-30 van előírva a D4D-nek.
Én 5w-40 Synth-et tudok, de megnézem neked holnap.
Ma net közelben vagyok! Várom az infót!! Az olaj (0W-30) már a kocsiban van pár napja és várja a cserét.

Zénóka!!! Nagyon hallgatsz a témában. Igaz, mi már jópár egységet eltelefonáltunk ez ügyben..........

Figyu, szerintem nem teszel rosszat a kocsinak, mert az illesztések itt is ugyanolyan pontosak sztem, mint a benzineseknél, amikre ajánlják, és nyárig úgyis lecseréled, nem? Mert nyárra lehet, hogy a 40-es jobb neked, aki sokat autópályázik.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #635 Dátum: 2005.12.10 09:31:42 »
-!%**'+?!!    
Elfelejtettem megkérdezni  :|   :crazy:
Amint tudom, pótolom  :oops:

Mentségemre majd 1-2 héten belül fel tudok hozni talán valamit, majd meglátjátok  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #636 Dátum: 2005.12.18 21:47:10 »
Tegnap kiruccantunk a családdal Bécsbe megnézni az Adventet és a Karácsonyi vásárokat, meg hát a szép kis boltokat, hogy mindenki örüljön.Négyen mentünk, összesen 550 km távolság 35 ilter benyához, fogyi: 6.4!  :pofa:
Szerintem nem is olyan rossz, ahhoz képest hogy sokkal rosszab fogyit jósoltak nekem egypáran... A sebesség 100-150 között ingadozott és végig autópálya meg Bécsben azért volt egy kis kocsikázás is. Ja, amúgy 05-ös Yaris TS-ről van szó.
 :szivecske:  :toy:  :szemez:
Toyota Yaris T SPORT
153



galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #637 Dátum: 2005.12.20 18:13:41 »
Idézetet írta: "ToTo"
Tegnap kiruccantunk a családdal Bécsbe megnézni az Adventet és a Karácsonyi vásárokat, meg hát a szép kis boltokat, hogy mindenki örüljön.Négyen mentünk, összesen 550 km távolság 35 ilter benyához, fogyi: 6.4!  :pofa:
Szerintem nem is olyan rossz, ahhoz képest hogy sokkal rosszab fogyit jósoltak nekem egypáran... A sebesség 100-150 között ingadozott és végig autópálya meg Bécsben azért volt egy kis kocsikázás is. Ja, amúgy 05-ös Yaris TS-ről van szó.
 :szivecske:  :toy:  :szemez:


Az én 1.0-ás Yarisom is eszik ennyit simán. . . és szerintem elég jó a fogyid!

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #638 Dátum: 2005.12.20 18:16:58 »
Az én kis Yarisom most 6,6 l/100 -at mutat :?
Kicsit sokallom.
Igaz több városi tötyörgés volt mostanában, mint szokott, meg ugye a hideg...
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #639 Dátum: 2005.12.20 20:05:31 »
az én kicsikém 8.2-nél tart jelenleg! Egy két menekülés hülyék elől, városi tötymörgés, hideg is van, stb...pedig most nem is lépem neki mert kicsit sokat költöttem karácsonyra! :rolleyes:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #640 Dátum: 2005.12.22 08:36:32 »
most 4,9-et mutat előző tanklást 5,2vel zártuk, elötte pedig 5,5
kezdünk hozzászokni a téli hideghez

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #641 Dátum: 2005.12.22 15:07:17 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Az én kis Yarisom most 6,6 l/100 -at mutat :?
Kicsit sokallom.
Igaz több városi tötyörgés volt mostanában, mint szokott, meg ugye a hideg...

Most tankoltunk, nekünk is ennyi, pedig volt benne 50km ahol sztem 70 körül volt az átlag városban, és a fordulat inkább 4000 felett.
Laco 73 :D

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #642 Dátum: 2005.12.22 20:03:23 »
Idézetet írta: "SzzS"
az én kicsikém 8.2-nél tart jelenleg! Egy két menekülés hülyék elől, városi tötymörgés, hideg is van, stb...pedig most nem is lépem neki mert kicsit sokat költöttem karácsonyra! :rolleyes:


SzzS lassan szavadon foglak.  :twisted: Tegnap voltunk Veszprémben. Odafelé sikerült a drágámból 10 lityis fogyasztás kihajszolni, mivel eléggé el voltunk csúszva. Tehát próbálok mindent elkövetni annak érdekében, hogy megdöntsem a rekordodat. :nagymosoly:
Szilvi 62

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #643 Dátum: 2005.12.22 20:08:23 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "SzzS"
az én kicsikém 8.2-nél tart jelenleg! Egy két menekülés hülyék elől, városi tötymörgés, hideg is van, stb...pedig most nem is lépem neki mert kicsit sokat költöttem karácsonyra! :rolleyes:


SzzS lassan szavadon foglak.  :twisted: Tegnap voltunk Veszprémben. Odafelé sikerült a drágámból 10 lityis fogyasztás kihajszolni, mivel eléggé el voltunk csúszva. Tehát próbálok mindent elkövetni annak érdekében, hogy megdöntsem a rekordodat. :nagymosoly:

mennyivel mentetek? 5000-es fordulat felett volt a kocsi folyamatosan?
Laco 73 :D

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #644 Dátum: 2005.12.22 20:13:30 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "SzzS"
az én kicsikém 8.2-nél tart jelenleg! Egy két menekülés hülyék elől, városi tötymörgés, hideg is van, stb...pedig most nem is lépem neki mert kicsit sokat költöttem karácsonyra! :rolleyes:


SzzS lassan szavadon foglak.  :twisted: Tegnap voltunk Veszprémben. Odafelé sikerült a drágámból 10 lityis fogyasztás kihajszolni, mivel eléggé el voltunk csúszva. Tehát próbálok mindent elkövetni annak érdekében, hogy megdöntsem a rekordodat. :nagymosoly:

mennyivel mentetek? 5000-es fordulat felett volt a kocsi folyamatosan?


Végig 140-160 + szembeszél.
Szilvi 62