Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934313 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #615 Dátum: 2005.12.02 11:42:29 »
Tőlem is megkapja mindazt ami jár neki...8 ezrenként olajat cserélek benne, csak castrolt kap, 10-40 est!

Szeke,mikor kell ékszíjat meg feszítőgörgőket cserélni a 1.0 yarisban? Kicsit kezd hangos lenni! :|

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #616 Dátum: 2005.12.02 12:12:16 »
Idézetet írta: "SzzS"
Tőlem is megkapja mindazt ami jár neki...8 ezrenként olajat cserélek benne, csak castrolt kap, 10-40 est!

Szeke,mikor kell ékszíjat meg feszítőgörgőket cserélni a 1.0 yarisban? Kicsit kezd hangos lenni! :|


Ha jól rémlik akkor 100ezrenként kell az ékszíjat cserélni. Feszítőgörgő meg nincs  :nagymosoly: csak a vízpumpán, a főtengelyen, és a generátoron fut végig a szíj nálad... És a generátorral feszítesz. Vagy rosszul tudom?
Hogy érted hogy kezd hangos lenni? Mi és milyen hangot ad?  :hmm:
Xanyi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #617 Dátum: 2005.12.02 12:29:06 »
Nem tudom, milyen hangot ad,mert nem tom leírni sajnos! :ordog:
Akkor az ékszíjat le kell róla dobni mindenképpen!
Tavaszra kell rá költenem "rendesen"...
Ékszíj, (ha kell akkor + feszítőgörgők)
4 gátló
féktárcsa, fékbetét, fékolaj,
benzinszűrő, pollenszűrő

most megyek vele olajcserére, az nem tétel,de lehet hogy azért van kicsit nagyobb hangja a motornak mert már megérett az olaj a cserére?
A franc se tudja! :toy: :vezetes:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #618 Dátum: 2005.12.02 14:16:34 »
Idézetet írta: "Xanyi"


Ha jól rémlik akkor 100ezrenként kell az ékszíjat cserélni. Feszítőgörgő meg nincs  :nagymosoly: csak a vízpumpán, a főtengelyen, és a generátoron fut végig a szíj nálad... És a generátorral feszítesz. Vagy rosszul tudom?


Jól tod :figyellek:  nincsen feszítőgörgő. 105-nél kell elvileg cserélni.
Ha hangja van fújd meg szilikonnal, mert általában attól lesz hangja, hogy ilyenkor a sós lé ráfröcsög a jobb első keréktől. Esetleg előtte mosás. :kacsint:  :nagymosoly:


SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #619 Dátum: 2005.12.02 18:10:38 »
leborulok tudásotok előtt... :figyellek:  :crazy:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #620 Dátum: 2005.12.03 17:59:39 »
Az autóknak lelke van. .[/quote]

Egyetértek veled!

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #621 Dátum: 2005.12.03 18:01:04 »
Idézetet írta: "SzzS"
leborulok tudásotok előtt... :figyellek:  :crazy:


Hány kilóméter van az autódban? Mikor kell fékolajat cserélni, és miért?

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #622 Dátum: 2005.12.03 22:13:32 »
Idézetet írta: "Szeke"
Szerintem meg semmi baja nem lesz a tartós 160tól csak nagyon vigyázni kell leállításkor, ennyi. Meg persze fincsi 5w-40 olaj kell neki.


Szeke, hogy érted hogy nagyon vigyázni kell a leállításkor? Minden leállításkor?  :elkeseredett:
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #623 Dátum: 2005.12.03 22:34:24 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Szeke"
Szerintem meg semmi baja nem lesz a tartós 160tól csak nagyon vigyázni kell leállításkor, ennyi. Meg persze fincsi 5w-40 olaj kell neki.


Szeke, hogy érted hogy nagyon vigyázni kell a leállításkor? Minden leállításkor?  :elkeseredett:

A D4D-ről volt szó. A turbó miatt ne hirtlen legyen leállítva a nagy terhelés után, hanem legyen ideje visszahülni.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #624 Dátum: 2005.12.03 22:42:10 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Szeke"
Szerintem meg semmi baja nem lesz a tartós 160tól csak nagyon vigyázni kell leállításkor, ennyi. Meg persze fincsi 5w-40 olaj kell neki.


Szeke, hogy érted hogy nagyon vigyázni kell a leállításkor? Minden leállításkor?  :elkeseredett:

A D4D-ről volt szó. A turbó miatt ne hirtlen legyen leállítva a nagy terhelés után, hanem legyen ideje visszahülni.


Csá, aha értem, csak nem tudtam hogy pontosan miröl volt szó... Egyébként benzinesnél is hallottam pár embertől ilyesmit, hogy nem árt egy kicsit járatni leállítás előtt, ez igaz? :shock:
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #625 Dátum: 2005.12.03 22:47:44 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Szeke"
Szerintem meg semmi baja nem lesz a tartós 160tól csak nagyon vigyázni kell leállításkor, ennyi. Meg persze fincsi 5w-40 olaj kell neki.


Szeke, hogy érted hogy nagyon vigyázni kell a leállításkor? Minden leállításkor?  :elkeseredett:

A D4D-ről volt szó. A turbó miatt ne hirtlen legyen leállítva a nagy terhelés után, hanem legyen ideje visszahülni.


Csá, aha értem, csak nem tudtam hogy pontosan miröl volt szó... Egyébként benzinesnél is hallottam pár embertől ilyesmit, hogy nem árt egy kicsit járatni leállítás előtt, ez igaz? :shock:

A benzines is lehet turbós  :nagymosoly:  :nagymosoly:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #626 Dátum: 2005.12.03 23:02:01 »
Idézetet írta: "kmr"



A benzines is lehet turbós  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Azt tudom!  :kacag: De én csak sima benzinesről hallottam ezt, turbónélküliről...  :faradt:
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #627 Dátum: 2005.12.03 23:15:30 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "kmr"



A benzines is lehet turbós  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Azt tudom!  :kacag: De én csak sima benzinesről hallottam ezt, turbónélküliről...  :faradt:

A turbó nélküli benzineseknél is igaz, hogy a nagyobb terhelés nagyobb hőterheléssel jár. Főleg a hengerfejben kialakulnak nagyobb hőmérséklet-különbségek. Hirtelen leállítás esetén, a hűtővíz áramlása megszűnik, ennek következtében egyes alkatrészek hőmérséklete még tovább emelkedhet. A lehülés során nagyobb feszültségek keletkezhetnek bennük, mintha a motor visszahül a normál hőmérsékletére és onnan állítod le. Ez a hatás jóval mérsékeltebb mint ami a turbóknál, de ha nagyon meg volt hajtva a motor azzal biztos nem ártasz neki, ha jár még egy kicsit...
Remélem érthető, és talán igaz is... :)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #628 Dátum: 2005.12.04 20:56:21 »
Idézetet írta: "kmr"

A turbó nélküli benzineseknél is igaz, hogy a nagyobb terhelés nagyobb hőterheléssel jár. Főleg a hengerfejben kialakulnak nagyobb hőmérséklet-különbségek. Hirtelen leállítás esetén, a hűtővíz áramlása megszűnik, ennek következtében egyes alkatrészek hőmérséklete még tovább emelkedhet. A lehülés során nagyobb feszültségek keletkezhetnek bennük, mintha a motor visszahül a normál hőmérsékletére és onnan állítod le. Ez a hatás jóval mérsékeltebb mint ami a turbóknál, de ha nagyon meg volt hajtva a motor azzal biztos nem ártasz neki, ha jár még egy kicsit...
Remélem érthető, és talán igaz is... :)


Nagyon is érthető, köszi, most már tudom miért is beszéltek egypáran a hirtelen leállításról és hogy kerüljük ha tudjuk!  
:wink:  :vag2: :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #629 Dátum: 2005.12.08 10:18:44 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "kmr"

A turbó nélküli benzineseknél is igaz, hogy a nagyobb terhelés nagyobb hőterheléssel jár. Főleg a hengerfejben kialakulnak nagyobb hőmérséklet-különbségek. Hirtelen leállítás esetén, a hűtővíz áramlása megszűnik, ennek következtében egyes alkatrészek hőmérséklete még tovább emelkedhet. A lehülés során nagyobb feszültségek keletkezhetnek bennük, mintha a motor visszahül a normál hőmérsékletére és onnan állítod le. Ez a hatás jóval mérsékeltebb mint ami a turbóknál, de ha nagyon meg volt hajtva a motor azzal biztos nem ártasz neki, ha jár még egy kicsit...
Remélem érthető, és talán igaz is... :)
Nagyon is érthető, köszi, most már tudom miért is beszéltek egypáran a hirtelen leállításról és hogy kerüljük ha tudjuk!  
:wink:  :vag2: :kacsint:
Érdemes járatni VVTi-t is. Én már láttam olyan videót, ahol az autóval (benzines) pörögtek jobbra balra, aztán mikor megunták, akkor leállították a motort egyből. Pár mp és DURR. Valami szétment az autóban. Bazi nagy gőz, meg röhögő tömeg. Neten láttam. Valaki talán séróból vágja a linket.
Üdv: Kishaver 74