Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934319 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Frankys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #600 Dátum: 2005.11.25 08:29:39 »
A fedcomp szerint már csak 40 km-t lehetett volna elmenni a kocsival, így mutatott 8.2-t. Viszont mikor telivágtam,
volt még benne úgy 11 liter. Ez még a 40-hez úgy 100+ km. Viszont valami olyasmit olvastam a könyvben, hogy a fedcomp a tartalékhoz viszonyít. Tehát a tartlalékon (5-6-7-8l a franc tudja pontosan mennyi) megtehető utat már nem veszi bele a megtehető kilóméterekbe. A fene tudja miért.
Azt is észrevettem, hogy mondjuk álló helyzetben, ha csak jár a motor a pillanatnyi fogyi az---, viszont az átlagra átkapcsolva szinte tizedekkel nő az átlagfogyi. Az én szekerembe ez úgy működik, hogy 0.6 l/h-ra átvált a l/km-ről.
Na mind1 végül, csak kicsit elkenődtem, mert mi kimondottan városi közlekedésre vettük a kicsikét, és hogy őszinte legyek, nem nagyon akarok vele vidéki utakat járni 90-nel ötödikbe, mert olyan körülmények közt, még egy zil is jól eszik, és hát persze az sem valós. Az én kétszer akkora ( 2000-es) 1500kg-os igaz dizel, viszont abba is csak 3000km van, éppen csak 7 fölé kúszott hasonló körülmények között, és ebbe benne van az is, hogy én néha odalépek neki a városban is. Hát összefoglalva ennyi.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #601 Dátum: 2005.11.25 12:40:20 »
Idézetet írta: "Frankys"
A fedcomp szerint már csak 40 km-t lehetett volna elmenni a kocsival, így mutatott 8.2-t. Viszont mikor telivágtam,
volt még benne úgy 11 liter. Ez még a 40-hez úgy 100+ km. Viszont valami olyasmit olvastam a könyvben, hogy a fedcomp a tartalékhoz viszonyít. Tehát a tartlalékon (5-6-7-8l a franc tudja pontosan mennyi) megtehető utat már nem veszi bele a megtehető kilóméterekbe. A fene tudja miért.
Azt is észrevettem, hogy mondjuk álló helyzetben, ha csak jár a motor a pillanatnyi fogyi az---, viszont az átlagra átkapcsolva szinte tizedekkel nő az átlagfogyi. Az én szekerembe ez úgy működik, hogy 0.6 l/h-ra átvált a l/km-ről.
Na mind1 végül, csak kicsit elkenődtem, mert mi kimondottan városi közlekedésre vettük a kicsikét, és hogy őszinte legyek, nem nagyon akarok vele vidéki utakat járni 90-nel ötödikbe, mert olyan körülmények közt, még egy zil is jól eszik, és hát persze az sem valós. Az én kétszer akkora ( 2000-es) 1500kg-os igaz dizel, viszont abba is csak 3000km van, éppen csak 7 fölé kúszott hasonló körülmények között, és ebbe benne van az is, hogy én néha odalépek neki a városban is. Hát összefoglalva ennyi.


Csak viszonyítás miatt gondoltuk, hogy jobban lehet mérni egy országúti  próbán mint a városin. Ha bp-n vagyok akkor a nappali dugóban akár 10 fölé is mehet a fogyasztásom, viszont mikor éjjel átjövök Bp-n, akkor elég a 4 is.
A átlagfogyi tizedei nyilván attól függően nőnek, hogy mikor nulláztad utoljára.
A nagy kérdés még mindig az, hogy hogyan használja a használója a gépet. Van köztünk olyan aki állandóan Bp-n használja yarisát és 7 körül fogyaszt neki, illetve van olyan aki ugyanezt 5 ből símán hozza. A dolog lábfüggő. Legalább ülj be 1x a sofőr mellé és nézd meg, hogy mit csinál ha már az nem fér bele, hogy egy országúti szakaszon 10 percig menjél 80-90-el a mérés kedvéért. Tudod akkor legalább kiderülne, hogy a géppel van valami gond, vagy pedig csak máshogy használjátok. Az nem viszonyítási alap, hogy Te a dízellel így meg úgy. Nem a dízel miatt, hanem Miattad. Ha autót cseréltek 1 tankolás erejéig akkor megint közelebb kerülnénk az igazsághoz. Ennél viszont egyszerübb egy 10 perces próbaút. A környéken csak van valahol egy autópálya vagy országúti szakasz.


andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #602 Dátum: 2005.11.25 19:20:08 »
Sikerült 6 fölé tornászni az 1.0-át. nem vártam rá, de sejtettem, hogy a hideg megteszi hatását :szomoru: fenébe...de nem vagyok ám elkenődve  :pofa:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #603 Dátum: 2005.11.25 21:16:22 »
Szerintem meg kéne nézni, milyen stílusban van az a Yaris használva. A nagyláb effektusra gyanakszom, illetve arra, hogy ideje sincs bemelegedni a kocsinak és az állandó dugó is betesz neki.
Dízeleket ne hasonlítsuk a benzinesekhez. A dízelek városban vannak elemükben, mert az állandó dugó és a gyorsítgatások kevésbé növelik meg a fogyasztásukat. Városon kívül pedig a benzines is jól fogyaszt.

A feleséged előző autója mennyit evett az ilyen fogyasztásgyilkos körülmények közt?
Ha pedig ez az első autója, ne lepődjetek meg, más kocsi sem fog kevesebbet enni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #604 Dátum: 2005.11.26 01:51:50 »
http://elmundomotor.elmundo.es/elmundomotor/2002/05/31/tecnica/1022862089.html#
http://www.quotidiano.net/motori/modules.php?name=News&file=article&sid=222

egy kis érdekesség. Aygo alapok, 1,4 d4d motor (legalább nem citrom hdi), cvt fokozatmentes, stop & go rendszer, 700kg.
vegyes átlagfogyi 2,7 liter/100km.

Te Szeke ha jönne ilyenetek szólj már lécci :kacsint:  úgy érzem 2 alatt tudnék maradni vele  :nagymosoly:


kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #605 Dátum: 2005.11.28 09:36:21 »
Idézetet írta: "Balee"
Idézetet írta: "kishaver"

Milyen furcsa, hogy sehol egy D4D Yaris!!!! Pedig az is nagyon elől végezne, mert az általam nem igazán spórolós üzemmódban használt autó 4,3 körül hoz 45e km-en.
A te nem igazán spórolós üzemmódod nem tudom, mit takar, de az én nem igazán spórolós üzemmódom 5,4-6,2-t hoz fogyasztásra a D4D Yarisnak. 5,4 klíma nélkül fele autópálya, fele város+120-130-as kinti közlekedés. 5,8 klímával 140-150-es autópálya. 6,2 klíma nélkül 160-as autópálya+pesti cikázások. Feleslegesen nem szoktam pörgetni, lámpánál sem akarok első lenni, úgy használom, mint a Primerát használtam. Ennyi a fogyi.
Én sem vagyok az utsó a lámpáknál és szeretek meglepit okozni a köcsög passatosoknak, akik próbálnak furakodni. Tempóm 100-110 közúton, 120-130 pályán. Maximum 140-150, de ez csak indokolt esetben. Ilyenkor a fogyi 5,4-5,5 körül alakul, klímával a te 5,6-5,8-adat hozom. Tehát nem különböznek az autók csak te nagyobb talpú cipőben születtél.  :nagymosoly:

Ha olvasom amiket írsz (5,4-6,2 átlag) az azt jelenti, hogy folyamatosan 120-160-al jársz. Ez az autó nem erre való és valószínűleg meg is fogja bosszulni hamarosan.

Csak érdekesség képpen mondom, hogy most van 50e km az autóban és a féktárcsámnak még nincs köröm mélységű válla. Magyarul, nem akad bele a körmöm ha vakargatom/tesztelem a szélét. Ez nagyjából elárulja, hogy hol és hogyan vezetek. Talán még a fogyasztásomra is enged következtetni nagy vonalakban és azt is megsúgom, hogy a Zénóka tempójától messze vagyok (mondjuk a fogyasztásától is  :elkeseredett: ), de a gondolkodásmódjától nem.  :kacsint:

Simán lehet autózni a 90-110-el 4,3-at. Ha rámjön a hoppáré és próbálok odafigyelni, akkor a 3,8-3,9 is simán megy a 80-90-es tempóval, úgy, hogy néha néha azért városban is furikázok. Nagy átlagban a két tempó közt 120 km-es (Zeg-Sopron) szakaszon majdnem 8-10 percet vesztek vagy spórolok (hozzáállás kérdése) ez meg vicces ugye?
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #606 Dátum: 2005.11.28 09:59:13 »
Idézetet írta: "Zénóka"
http://elmundomotor.elmundo.es/elmundomotor/2002/05/31/tecnica/1022862089.html#
http://www.quotidiano.net/motori/modules.php?name=News&file=article&sid=222

egy kis érdekesség. Aygo alapok, 1,4 d4d motor (legalább nem citrom hdi), cvt fokozatmentes, stop & go rendszer, 700kg.
vegyes átlagfogyi 2,7 liter/100km.

Te Szeke ha jönne ilyenetek szólj már lécci :kacsint:  úgy érzem 2 alatt tudnék maradni vele  :nagymosoly:
Mindig is csodáltalak, hogy ilyen dolgokat hogy találsz meg a neten. A fordításról már nem is beszélek. Vagy beszélsz 5-6 nyelven?? Vagy csak a számadatokat nézted.......nem hiszem......precízebb vagy te attól, hogy csak a képeken, meg a számokon fuss végig.
Üdv: Kishaver 74

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #607 Dátum: 2005.11.28 20:33:03 »
Idézetet írta: "kishaver"


Ha olvasom amiket írsz (5,4-6,2 átlag) az azt jelenti, hogy folyamatosan 120-160-al jársz. Ez az autó nem erre való és valószínűleg meg is fogja bosszulni hamarosan.


Ezt hogy érted kishaver, hogy az autó valószínűleg meg is fogja bosszulni hamarosan?
Toyota Yaris T SPORT
153



kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #608 Dátum: 2005.11.30 14:00:06 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "kishaver"
Ha olvasom amiket írsz (5,4-6,2 átlag) az azt jelenti, hogy folyamatosan 120-160-al jársz. Ez az autó nem erre való és valószínűleg meg is fogja bosszulni hamarosan.
Ezt hogy érted kishaver, hogy az autó valószínűleg meg is fogja bosszulni hamarosan?
Valami olyasmit próbálok most majd megfogalmazni, amit az autókillerek nem értenek meg soha!

Az autóknak lelke van. Ha csak folyamatosan gyilkolod a gépet, akkor megbosszulja. Van erre példám is. Volt egy Off Mitsu Lancerem 1,8 ternészetesen diesel. Igaz csak szívó, de ez ebben az esetben szerencse is volt. Ez volt az első autóm. Szóval megvettem úgy, hogy mutatott az óra olyan 220 e km körül. Aztán az első télen jöttek a gondok. Nem indult. Kapott új porlasztócsúcsokat. Ugye ez alap, ha már haldoklik a motor. Ettől minden rendbe jött az indítások terén. Közben már voltak arra utaló jelek, hogy az autó hamarosan kileheli lelkét. PL hosszabb emelkedőkön egy személlyel, már vissza vissza kellett váltogatnom és kamionok előztek meg. Illetve 100-ra gyorsulni majd fél perc kellett. A végsebesség pedig 130 körül volt, de ezt rendszerint használtam utazó sebességnek. Persze mikor már volt pénzem és jól be volt járatva a lopott gázolajos csartorna (mindegy volt a fogyi), akkor már kínáltam rendesen a gépnek. Már az volt a ciki, ha nem füstölt a gép. Minden váltás után padló és hasonlók. Aztán eldöntöttem, hogy eladom, de előtte költök rá picit, hogy egyáltalán eladható legyen. Szerelés előtt azért megnézettem a kocsit és a hengertérben normálisnak számító 24-26 bar-os nyomás helyett volt egy 13 bar-os henger (azt hiszem az egyes) és a másik 3 henger olyan 16-18 bar körül mozgott. Tehát kompresszió már szinte semmi volt. A mérést végző ember a szemének nem akart hinni. Szóval lett egy laza gyűrű csere és az ismételt bejáratás után rögtön eladtam. De az eladás napján defektet kaptam és a kereskedőtől elkéstem emiatt. Szóval még egyszer vissza kellett mennem. Mondjuk akkor már nem rakoncátlankodott, de ezt én egyértelműen annak tudtam be, hogy büntet a gép.

Ez közel 6 éve volt. Azóta sem volt defektem és előtte sem volt soha, pedig jópár 1000 km-t lekűűűdtem már.

Ha most visszatérünk az eredeti problémára: 160-170-es tempó egy olyan autónak (D4D Yaris), aminek a gyári végsebessége 174. Ráadásul egy diesel gépről beszélünk, aminek a pörgetés nincs a vérében, nem erre való. Annál a tempónál már nem a nyomaték viszi az autót, hanem a turbo. Az  1,4-es diesel motor nem igazán lenne erős, enélkül. Azt mindenki tudja, hogy a futásteljesítményt erősen befolyásolják a használati körülmények. Ilyen tempónál pedig egészen biztos, hogy a legszűkebb keresztmetszet a turbo. Akkor miért kell kipróbálni, hogy meddig bírja az a szerencsétlen????? Persze nekem nem baj, ha tesztelik, mert akkor legalább kiderül, hogy tényleg mit tud a gép és mennyit bír. Ha ezt így évekig bírja, akkor nekem 10-15 évig biztos nem kell autót cserélnem motor elhalás miatt és mindenki örül.
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #609 Dátum: 2005.11.30 15:19:41 »
Ezzel Én most vitatkoznék egy kicsit :nagymosoly:  :nagymosoly:
A dízelnél a 160-as tempó 3500-as fordulatszámmal párosul,
ami nem alacsony, de nem is olyan hűde sok.
És akkor nem is beszéltem arról, hogy az óra szerinti 160 az ölég
messze van a 160-tól, nem beszélve a végsebességtől.
Aztán 160-ról még elég szépen meglendül a gép, ha lepadlózód,
ezzel is jelezvén, hogy nem a végét járja.
Az autó minden mozgó porcikája egyenletesen jár, mi baj lehet?
Ha be van tartva a rendszeres szervíz és nincs házilag hozzápiszkálva
imitt-amott, akkor ettől nem lehet baja.
Az öreg mitsu-d ki tudja milyen szervízeket, kenőanyagokat meg
ukrán gázolajakat látott, ebből én nem vonnék le következtetéseket. :hmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #610 Dátum: 2005.11.30 20:14:24 »
Lelked rajta. Lehet, hogy a 3500 nem olyan sok, de biztos nem egészséges dolog a végsebesség közelében rendszeresen tartósan autózni. :!:
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #611 Dátum: 2005.12.01 11:16:05 »
Szerintem meg semmi baja nem lesz a tartós 160tól csak nagyon vigyázni kell leállításkor, ennyi. Meg persze fincsi 5w-40 olaj kell neki.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #612 Dátum: 2005.12.01 16:12:55 »
Idézetet írta: "Szeke"
Meg persze fincsi 5w-40 olaj kell neki.

Szeke!

Neked mi erről a véleményed - esetleg a M+F-é: 5w-40 vagy 0w-30 olaj a jobb a VVTi és D-4D motoroknak?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #613 Dátum: 2005.12.02 10:20:48 »
Idézetet írta: "afekete"
Neked mi erről a véleményed - esetleg a M+F-é: 5w-40 vagy 0w-30 olaj a jobb a VVTi és D-4D motoroknak?

Mi 5w-40-est tennénk bele. Normál használati viszonyok közt megfelelőbb, általánosabb. A VVT-i motorkba 10w-40 az előírás, a D4D-kbe 5w-40 synth. Ezért az 5w-40 mindkét fajta motorba tökéletes.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #614 Dátum: 2005.12.02 11:31:55 »
Idézetet írta: "Szeke"
Szerintem meg semmi baja nem lesz a tartós 160tól csak nagyon vigyázni kell leállításkor, ennyi. Meg persze fincsi 5w-40 olaj kell neki.


Tőlem mindent megkap a kicsike, egy hosszabb pályázás után percekig járatom, meg olajat is sűrűbben cserélek, mint az előírt és persze a "fincsi 5w-40"-est kapja. Úgyhogy nem prüszkölhet, ha néha kicsit megkergetem. Csak a nagyobb üzemanyag és gumifogyasztás engedélyezett  :kacsint: