Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934309 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #585 Dátum: 2005.11.23 12:35:34 »
nem akarlak elkeseríteni de az ilyen automata váltós kocsinkál nem is fog...anyósnak van egy c2 vtr je és 8 alá nem tud vele menni városban, kint meg 7 körül teker...! amikor meg ráugrik  a gázra akkor 10 lityi körül!
Szóval talán egy litert majd csökken ha rendesen bejáratódik a kocsid, kb 20.000. km felett!
de lehet én tom rosszul!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #586 Dátum: 2005.11.23 12:42:22 »
Idézetet írta: "SzzS"
nem akarlak elkeseríteni de az ilyen automata váltós kocsinkál nem is fog...

Ezt most éppen rosszul tudod, mert az MMT váltós Yarisnak alacsonyabb a megadott fogyasztása, mint a kéziváltósnak...

-----------------------
DOKI:

Szoktad nullázni a fogyimérőt? Vagy a szalonból való kigurulás óta nem nulláztad?
Milyen hosszú utakon használod?
A lábaddal nem lehet baj biztosan? Taposod neki vagy óvatos vagy? Mennyit jelent az a városon kívüli tempó?
A bejáratás után tényleg csökkenni fog valamennyit (párezer km. után) de ez csak pár deci lesz max.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

D_O_K_I

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • StartÜzlet
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #587 Dátum: 2005.11.23 15:51:41 »
Mindig nullázva van, tanukolás után... volt ez az érték az elején 8.5 is.... picit elkeserítő...(persze tudom még nem sok km van benne)
Nem én használom édesanyámé a kocsi. Én Celicat hajtok :lol:

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #588 Dátum: 2005.11.23 20:04:34 »
Idézetet írta: "D_O_K_I"
Mindig nullázva van, tanukolás után... volt ez az érték az elején 8.5 is.... picit elkeserítő...(persze tudom még nem sok km van benne)
Nem én használom édesanyámé a kocsi. Én Celicat hajtok :lol:


No azt Én is hajtanék, főleg egy olyat ami a hétvégén a Totalcar-ban volt. Ha valaki elmulasztotta fönt van a neten érdemes megnézni.
De mivel az nem érné be 4-5 literrel, így asszem maradok a kis olajkályhámnál, legalábbis amíg nem lesz benzinkutam :oops:  :cry:

Frankys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Fogyasztás
« Válasz #589 Dátum: 2005.11.24 10:28:44 »
Urak!!! Normális az, hogy ez az ezres porszívó 8.2-es átlagfogyival hozta az első tankot??????
Alapban a feleségem használja, ez azt jelenti, hogy biztos nem versenyez.  A városból mondjuk ki sem tette a lábát a kocsi. 400 km van benne, de ezt a fogyit nagyon durvának tartom. Nálunk ez második autó, de  ha nem változik a helyzet, akkor megy a háztól az biztos.

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #590 Dátum: 2005.11.24 10:57:04 »
8,2 :?:  :shock:
az szép, az ilyen fogyasztáshoz kb 170-es tempót kell diktálni autópályán, folyamatosan 8)

1250km gurultam, azóta nem 0-tam le az átlagfogyimérőt...
most 4,7-et mutat
(tegnap még 4,6 volt, csak a testvéremnek odaadtam 30km-es távra :oops: ....az övé 6,5 eszik nemkímélve)
 
ezéves átlagfogyim októberrel bezáróan:
43950km-en 4,95 l/100km

szerintem annyira nem rossz....
persze az életemből jópár órát "elrabolt" az, hogy lassabb tempóban haladtam :P
de szeretek a yarisban üldögélni és bámulni a tájat :wink:

és sikerült a terv, hogy 5 liter alatt autókázzam! :boldog:  :dancing:  :elephant:  :happy:
 :lol:

D_O_K_I

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • StartÜzlet
Re: Fogyasztás
« Válasz #591 Dátum: 2005.11.24 12:11:22 »
8.2 ? Akkor lehet, hogy ez normális pár ezer km-ig?Elöző Yarisunk is 0km-es volt azt én hajtottam az nem fogyasztott ennyit...télen is max 7.5 volt..

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #592 Dátum: 2005.11.24 12:17:18 »
8,2 az tényleg nagyon sok. Majd várni kell, hátha 3-4e km mulva lejebb megy.
Nekem a mostani hidegben eszik az 1,3-as 6,3 -at és ezt is sokallom :D (igaz, már be van járatva :) )
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Fogyasztás
« Válasz #593 Dátum: 2005.11.24 12:28:22 »
Idézetet írta: "Frankys"
Urak!!! Normális az, hogy ez az ezres porszívó 8.2-es átlagfogyival hozta az első tankot??????
Alapban a feleségem használja, ez azt jelenti, hogy biztos nem versenyez.  A városból mondjuk ki sem tette a lábát a kocsi. 400 km van benne, de ezt a fogyit nagyon durvának tartom. Nálunk ez második autó, de  ha nem változik a helyzet, akkor megy a háztól az biztos.

Ennyit a TS-em fogyaszt úgy hogy 4-5 km-t megyek vele és azt is majdnem végig dugóban  :shock:
Ez az érték a fogyasztásmérő vagy tankolás/megtett km alapján jött ki, mennyire voltan rövidek az utak?
Ha a fogyimérő alapján, akkor ellenőrizd le rövidebb távokon meleg motornál mindig nullázva a fogyasztásmérőt. Ha továbbra is ez jön ki akkor szervíz. Vagy a fogyasztásmérőben vagy a motorban van hiba.

Frankys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #594 Dátum: 2005.11.24 13:02:49 »
Már leellenőriztem amit lehetett. Számolás alapján is annyi jött ki. Mondjuk a feleségem is 4-5km-t megy, ez ugye nagyjából hideg motorral, és dugóban városban. D eakkor is húzós szerintem. Még várok, aztán majd meglátjuk.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #595 Dátum: 2005.11.24 13:14:49 »
Idézetet írta: "Frankys"
Már leellenőriztem amit lehetett. Számolás alapján is annyi jött ki. Mondjuk a feleségem is 4-5km-t megy, ez ugye nagyjából hideg motorral, és dugóban városban. D eakkor is húzós szerintem. Még várok, aztán majd meglátjuk.


Amíg be nem járatódik a motor biztos, hogy többet fog fogyasztani. És hát ez a 4-5 km sem sok.
Talán egy hosszabb úton való mérés reálisabb lenne.
Arról nem is beszélve, hogy nem kell ahhoz száguldozni, hogy sokat fogyasszon a kocsi, elég ha rendszeresen későn vált,
meg ilyenek (3-asnál följebb nem is vált). Sajnos ez utóbbi elég gyakran meesik lány sofőröknél.
De náltok asszem csak arról van szó, hogy még új a kocsi.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #596 Dátum: 2005.11.24 13:44:14 »
Idézetet írta: "Frankys"
Már leellenőriztem amit lehetett. Számolás alapján is annyi jött ki. Mondjuk a feleségem is 4-5km-t megy, ez ugye nagyjából hideg motorral, és dugóban városban. D eakkor is húzós szerintem. Még várok, aztán majd meglátjuk.

Hát a motornak sem túl jó ha az első pár száz km-ét végig hidegen teszi meg, csak rövid utakon, amikor a kénés és az égés még nem optimális.
Mindenképpen javasolnék egy hosszabb pár száz km-es vidéki utat, bejáratásként is, és ott valós képet kaphatnál a fogyasztásról is.
A városban megtett rövid utak, éppencsak bemelegszik a kocsi mire odaérsz, főleg még dugóban is, extém fogyasztásokat tudnak produkálni.
A munkahelyemen szoktunk mérőkocsis vizsgálatokat végezni Bp.-en, menetdinamikai és fogyasztási stb. adatok meghatározására. Általában ezres vagy 1.3 Suzukival mértünk 6 liter körüli átlagfogyival. De egyes rövidebb szakaszokon ahol sok volt a megállás, elindulás rendszeres a dugó, könnyedén kijöttek 10-15l-es fogyasztások az adott szakszra, és voltak még ennél kiugróbb adatok is. Mindezek bejáratott autóval, üzemmeleg motorral, finoman vezetve..

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #597 Dátum: 2005.11.24 13:48:04 »
A 4-5 km az éppen annyi, hogy bemelegedjen a motor. Ha tényleg csak a dugóban áll akkor nem is sok.
Végülis minden relatív. A 40 liter/100km-es fogyasztás sem sok, ha figyel rá az ember, hogy elég sokat álljon egyhelyben és lehetőleg 5 méternél ne haladjon többet egyhuzamban előre. Azt is lehetőleg intenzív gyorsulás/fékezéssel.

Szal azért valami jobb mérési módszer kéne, mint hogy így a dugó, úgy a dugó. Pl országúton prószáld ki. Egyenletes 80-nál 4, ilyenkor (hidegben) 4,5 körül kell lennie. Fogyimérőt lenulláz oszt gó. Lehetőleg ne legyen közben dugóban állás. Utána megvitatjuk / megszakértjük :D
Amúgy bejáratás alatt min 1 liter a plussz. Olyan 2000km körül már alakul, 6-7000-nél lesz okés.


Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #598 Dátum: 2005.11.24 14:05:42 »
Idézetet írta: "Frankys"
Már leellenőriztem amit lehetett. Számolás alapján is annyi jött ki. Mondjuk a feleségem is 4-5km-t megy, ez ugye nagyjából hideg motorral, és dugóban városban. D eakkor is húzós szerintem. Még várok, aztán majd meglátjuk.

A többi kocsitok mennyit eszik ilyen körülmények közt? Előző kocsija mennyit evett?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Fogyasztás
« Válasz #599 Dátum: 2005.11.25 01:47:30 »
Idézetet írta: "Frankys"
Urak!!! Normális az, hogy ez az ezres porszívó 8.2-es átlagfogyival hozta az első tankot??????
Alapban a feleségem használja, ez azt jelenti, hogy biztos nem versenyez.  A városból mondjuk ki sem tette a lábát a kocsi. 400 km van benne, de ezt a fogyit nagyon durvának tartom. Nálunk ez második autó, de  ha nem változik a helyzet, akkor megy a háztól az biztos.

Nem, ez nem normális.
A fedcomp mutat ennyit, vagy meg is tankoltál?
Ha az utóbbi, akkor ugyanaddig tankoltad a kocsit mindkétszer?
music