Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 933558 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #555 Dátum: 2005.11.05 08:22:34 »
Idézetet írta: "SzzS"
6200 nál szabályoz, a max nyomatékot nem 6000 nél adja le hanem jóval alatta...de lehet én tom osszul!

4100-nál adja le a max. nyomatékot.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #556 Dátum: 2005.11.05 09:08:24 »
Tessék visszaolvasni, mert én LÓERŐRŐL beszéltem.  :lol:
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #557 Dátum: 2005.11.05 09:11:09 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Egy érdekesség:

A www.spritmonitor.de -n, ha a die sparsamstem Autos-ra kattintunk bejön az oldalon regisztrált autók fogyasztása benzin-dízel, ezen belül típusokra bontva. Érdemes megnézni a benzines autók közül melyik van elöl :wink:  :D
Mindez 20.797 autó által megtett 134 millió kilométer és 10,5 millió liter elfogyasztott üzemanyag összesítéséből :lol:

Ha valaki nagyon nem találja: http://www.spritmonitor.de/de/die_sparsamsten_autos.html


Ne tagadd!!! Azért ehhez Te is erősen kellesz!!!  :lol:  :lol:

Milyen furcsa, hogy sehol egy D4D Yaris!!!! Pedig az is nagyon elől végezne, mert az általam nem igazán spórolós üzemmódban használt autó 4,3 körül hoz 45e km-en. Holmi Fabiak, Lupok (4,9 lityivel) mit akarank meg Citrom C2 (5,0)?????? Horror is lenne, ha nekem ennyit enne, akkor 130 alatt nem járnék (városban lámpától lámpáig)!!! :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #558 Dátum: 2005.11.06 21:16:08 »
Ma voltunk egyet kirándulni Upponyban!Ez egy kis falu a Bükkben,nagyon szép kis hely,ajánlom mindenkinek!Jászberény-Ippony-Jászberény kb. 250 km.60 km-es átlagsebesség jött ki,és 5,6-os átlagfogyi,100 és 120 között mentem lakott-területen kivül,és a dimbes-dombos kanyargós utakon toltam neki rendesen!Nagyon élveztem Egertől!Nagyon elégedett vok! :lol:
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #559 Dátum: 2005.11.07 12:53:45 »
Hvg-n 690 km Bp.-Eger-Szikszó-Bp. útvonalon 5,6 l / 100 km. Ebből kb. fele autópálya 100-120-szal, a többi 1/4 város, 1/4 országút. Egy kis szakaszon próbáltam 160-at, de ott igen szomjas lett, viszont lehalkult. :)
Yaris Blue Ice 1.0

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #560 Dátum: 2005.11.07 14:45:17 »
Idézetet írta: "SzzS"
6200 nál szabályoz, a max nyomatékot nem 6000 nél adja le hanem jóval alatta...de lehet én tom osszul!
Az se jó ha az ember 2-3000 nél váltogat,mert akkor nagyon lusta lesz az autó!


Ha nem sietek sehova mindig 2000-körül váltok. Eddig nem lustult semmit, igaz még szinte bejáratós. Majd talán a következő 270 ezren :wink: . Akkor meg már had lustuljon. Legfeljebb majd mondogatom neki, hogy gyijja és jól megrugdosom az oldalát ez mint mondják, a lusta lovaknál is csodákra képes :lol:  :D  :lol:


Kacsa

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1327
  • a club védett madara
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #561 Dátum: 2005.11.07 15:48:09 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "SzzS"
6200 nál szabályoz, a max nyomatékot nem 6000 nél adja le hanem jóval alatta...de lehet én tom osszul!
Az se jó ha az ember 2-3000 nél váltogat,mert akkor nagyon lusta lesz az autó!


Ha nem sietek sehova mindig 2000-körül váltok. Eddig nem lustult semmit, igaz még szinte bejáratós. Majd talán a következő 270 ezren :wink: . Akkor meg már had lustuljon. Legfeljebb majd mondogatom neki, hogy gyijja és jól megrugdosom az oldalát ez mint mondják, a lusta lovaknál is csodákra képes :lol:  :D  :lol:


ne bátsd :?
nem szabad!! :cry:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #562 Dátum: 2005.11.07 20:27:31 »
Én már csak halkan szeretném beírni, hogy sikerült negatív rekordot dönteni hétvégén, tankolás után rövid utakat mentem, forgalmas helyen, sietve, szal 7,6 lett a fogyi  :shock:
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #563 Dátum: 2005.11.07 21:49:52 »
Nekem is kicsit sok a fogyim ebben a hidegben. 6,2  :oops:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #564 Dátum: 2005.11.08 08:37:30 »
Sziasztok!

Egy ideje már nem foglalkozom a fogyasztással... de most ránéztem és 6,8 lett az átlagfogyi. Ahhoz képest nem is rossz hogy nem 1x mentem vele autópályán 150-160-al 5-600 km-t illetve a dugóban araszolás meg kigyorsítások sem csökkentik a fogyit :) Teljesen elégedett vagyok én 10-15 literhez szoktam.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #565 Dátum: 2005.11.08 16:47:25 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Zénóka"
Hát igen, ebben nehéz megtalálni az arany középutat. Mondjuk azt én sem bírom, mikor valaki szándékosan totyorog, de azért az sem az arany középúthoz tartozik, hogy azért forgassam a gépet 3000-ig, mert a többiek sietnek. Ha 1-ben 3000-ig forgatom az önmagában is elég szépen gyilkolássza a féltengelycsuklókat, ami igaz, hogy "toyotából van", de azért nehogymá a mögöttem  jövők miatt kelljen 150-nél (vagy kellett volna :lol: ) cserélgetni. Amúgy is ha valaki nagyon siet, arról megint nem tehetek, ha én el tudtam indulni időben akkor ő miért nem. Ha meg valaki annyira siet, akkor előzzön meg, vagy kerüljön ki. A múlt héten nekem is sikerült nyomni egy Bp-tompaládonyt 1:32 perc alatt (220km), de közben senkire nem villogtam vagy dudáltam. Igaz, hogy párszor elmentem a sor mellett záróvonalnál és a piroslámpát is "figyelmen kívül hagytam", de erre mondom, ha valaki siet oldja meg. Nem azt kell batyogatni, aki időben fel tudott kelni és el tudott indulni. Amúgy is villogni, meg a dudát nyomni a legkönnyebb, azt mindenki tudja.
Van néhány klubtárs aki már ült mellettem hosszabb távon. :lol:  Pl Kishaverrel jöttünk 1x tládony-oberwart távon egy lendületesebbet. Kérdezzétek meg hányszor  dudáltam közben, pedig kerültük a sort rendesen. Xanyi kollegát ne kérdezzétek, amikor vele mentünk nagyon takarékra voltam hegyezve, szal az nem a  haladásról szólt :lol:

Nem tom, én nem vagyok az a gyilkolászós típus, de azért 3000 nél váltok az esetek 80%-ában. Mostanában a hideg miatt amíg ég a lámpa, próbáltam 2200nál váltani, de ezt csak ott lehet megtenni, ahol a forgalmat nem tartom fel. Szal szerintem ennyi koptatás belefér a kocsinak, hogy 3000 ig pörgessem. Ennyiből nem szabad gyorsan kanyarodni, mert az meg a futóműre nézve terhelő. Igazából csak egyenesen szabadna menni... Szal meg kell találni az arany középutat, ahogy te is mondtad. 6000nél van a LE max, szal 3000 az pont középen van  :lol:


Én sem szoktam nagyon kihuzatni 2-3000 között járok hidegen pedig nem is adok gázt megy az magától is...havonta egyszer viszton biztos, hogy padlóig nyomom, vagy ha a helyzet úgy hozza. A legjobban azt bírom mikor visszakapcsolok egyet és gond nélkül felpörög mint állat. :)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #566 Dátum: 2005.11.08 18:02:14 »
Beírom bosszantásul a kocsim késői leszármozattjainak:
7 litert eszik az ősötök vegyesben , ráadásul gázból  :twisted:
Ezek a mai fiatal, virgonc Yarisok sem tudnak mindent jobban...  :twisted:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #567 Dátum: 2005.11.08 19:03:12 »
Idézetet írta: "Szeke"
Beírom bosszantásul a kocsim késői leszármozattjainak:
7 litert eszik az ősötök vegyesben , ráadásul gázból  :twisted:
Ezek a mai fiatal, virgonc Yarisok sem tudnak mindent jobban...  :twisted:

Na ja, cserében jobb a töréstesztje, gyorsabban megy, nagyobb a hely benne ...
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #568 Dátum: 2005.11.08 20:30:01 »
Idézetet írta: "KLaco"
Na ja, cserében jobb a töréstesztje, gyorsabban megy, nagyobb a hely benne ...

Védekezz csak... Akkor is jó az öreg a háznál  :twisted:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #569 Dátum: 2005.11.08 20:35:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Na ja, cserében jobb a töréstesztje, gyorsabban megy, nagyobb a hely benne ...

Védekezz csak... Akkor is jó az öreg a háznál  :twisted:

Ki mondta, hogy nem?
Tudod, a korához képest nagyon jó kis kocsi. Sőt... A régi Toyoták nagyon jók voltak, a mostaniakról meg majd kiderül 20 év múlva, hogy milyenek.
Laco 73 :D