Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 932732 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #465 Dátum: 2005.09.19 20:08:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Amúgy én is imádom a Yaris Versot, praktikumban még a mostani Corolla Versot is veri!


Ezzel egyetértek. A Corolla Verso előnye, a csomagtartó rovására beállítható "gyerekülés" Én nagyon szeretem az enyémet. Sajnálom, hogy az új yarisból nem csinálnak Verso-t
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #466 Dátum: 2005.09.19 21:27:47 »
Akkor én és a családom lesz az elenyésző kisebbség, akinek nem tetszik. Nekem nem jön be formailag, nagyon magas, szinte már doboz, ami a WagonR miatt nekem felborulás fóbiát okozna. De ez csak az én véleményem.
Laco 73 :D

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #467 Dátum: 2005.09.20 08:18:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor én és a családom lesz az elenyésző kisebbség, akinek nem tetszik. Nekem nem jön be formailag, nagyon magas, szinte már doboz, ami a WagonR miatt nekem felborulás fóbiát okozna. De ez csak az én véleményem.

Én sem a szépsége miatt vettem. :P Remélem senkit sem inspirál az ellopására! :P
Viszont jónak jó, és nagyon nagy is.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #468 Dátum: 2005.09.23 11:16:39 »
Cserélje le mindenki a benzines ufót dieselre, aki 30.000 km-t vagy felette megy egy évben. Tutira megéri. Simán lehet vele 3,7-3,9-es fogyit hozni normál körülmények közt. Az pedig jónak mondható. Mostanra úgy néz ki bejáratódott minden (a lábam is)  :lol:  Zeg-Bp-Zeg (durván 500 km); Zeg-Sopron-Zeg (durván 250 km) meg egy adag zalaegerszegi városi furika (100 km) nem egészen 32 lityi gázolajjal :shock:  :shock:  Nem autópályáztam egyszer sem és a seb határokat tartottam. Ennyi. Normálisan autóztam. Tök durva, hogy 800 km autózás után még vígan azt jelzi a műszerfal, hogy félig van a tank. Jó tudjuk, hogy miért van ez, de azért pszichésen tényleg durva. Imádom. :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #469 Dátum: 2005.09.23 13:22:27 »
Idézetet írta: "kishaver"
Cserélje le mindenki a benzines ufót dieselre, aki 30.000 km-t vagy felette megy egy évben.Imádom. :lol:  :lol:


nemcserélem :lol:
hétfőn voltam szombathelyen, akkor kijött a 4,5-ös fogyi
tegnap meg hajdúböszörmény, itt viszont 4,3

igaziból már kipróbáltam dizelufót, de a verso-s kasznival, és egy nem tetszett:
5-ben 50 környékén (de főleg alatta) rezonál, és nem tetszik hangja van.
egyébként olyan csendes, hogy nem hittem el elsőre, hogy valóban dízel,csak amikor elindultam, és kisebb gázra is jobban megindult mint a sajátom

de az biztos, hogy 3 személlyel 70-80tól úgy gyorsult 5ben, hogy a benzinessel vissza kellett volna váltanom legalább 1-et(vagy 2-őt)

a verso-n tetszettek a tükrök; mintha nagyobbak lettek volna, és más optikával. könnyebb volt vele parkolni tükörből :)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #470 Dátum: 2005.09.23 14:36:44 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "kishaver"
Cserélje le mindenki a benzines ufót dieselre, aki 30.000 km-t vagy felette megy egy évben.Imádom. :lol:  :lol:
nemcserélem :lol:
Nem erőszak a disznótor  :D
Idézetet írta: "leszilaci"
nem tetszett: 5-ben 50 környékén (de főleg alatta) rezonál, és nem tetszik hangja van.
Ezt nem vitatom. Zénókának és nekem sem tetszik 50-nél 5-ben a hangja. Ezért ő is és én is 60-al használjuk/használtuk  :lol:  :lol:  Ott már kellemes a hang és a fogyi is)
Idézetet írta: "leszilaci"
de az biztos, hogy 3 személlyel 70-80tól úgy gyorsult 5ben, hogy a benzinessel vissza kellett volna váltanom legalább 1-et(vagy 2-őt)
Biztos, hogy nem cseréled le?? :twisted:  :twisted:
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #471 Dátum: 2005.09.24 10:39:29 »
Idézetet írta: "kishaver"
Cserélje le mindenki a benzines ufót dieselre, aki 30.000 km-t vagy felette megy egy évben. Tutira megéri. Simán lehet vele 3,7-3,9-es fogyit hozni normál körülmények közt. Az pedig jónak mondható. Mostanra úgy néz ki bejáratódott minden (a lábam is)  :lol:  Zeg-Bp-Zeg (durván 500 km); Zeg-Sopron-Zeg (durván 250 km) meg egy adag zalaegerszegi városi furika (100 km) nem egészen 32 lityi gázolajjal :shock:  :shock:  Nem autópályáztam egyszer sem és a seb határokat tartottam. Ennyi. Normálisan autóztam. Tök durva, hogy 800 km autózás után még vígan azt jelzi a műszerfal, hogy félig van a tank. Jó tudjuk, hogy miért van ez, de azért pszichésen tényleg durva. Imádom. :lol:  :lol:

Sajna most nincs pénz lecserélni a kocsit, de talán, majd ha meglátjuk az új dízel Yaris árát, akkor talán, vagy hanyatt esünk  :) Sajna mi nem megyünk sokat, szal csak a komfort miatt lenne jó a dízel, az árát nem hozná be. Kb 1 literrel fogyasztana kevesebbet, vagy 1,3-al a mi stílusunkban, mint az 1 literes.
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #472 Dátum: 2005.09.25 19:17:01 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kishaver"
Cserélje le mindenki a benzines ufót dieselre, aki 30.000 km-t vagy felette megy egy évben. Tutira megéri. Simán lehet vele 3,7-3,9-es fogyit hozni normál körülmények közt. Az pedig jónak mondható. Mostanra úgy néz ki bejáratódott minden (a lábam is)  :lol:  Zeg-Bp-Zeg (durván 500 km); Zeg-Sopron-Zeg (durván 250 km) meg egy adag zalaegerszegi városi furika (100 km) nem egészen 32 lityi gázolajjal :shock:  :shock:  Nem autópályáztam egyszer sem és a seb határokat tartottam. Ennyi. Normálisan autóztam. Tök durva, hogy 800 km autózás után még vígan azt jelzi a műszerfal, hogy félig van a tank. Jó tudjuk, hogy miért van ez, de azért pszichésen tényleg durva. Imádom. :lol:  :lol:

Sajna most nincs pénz lecserélni a kocsit, de talán, majd ha meglátjuk az új dízel Yaris árát, akkor talán, vagy hanyatt esünk  :) Sajna mi nem megyünk sokat, szal csak a komfort miatt lenne jó a dízel, az árát nem hozná be. Kb 1 literrel fogyasztana kevesebbet, vagy 1,3-al a mi stílusunkban, mint az 1 literes.


egyetértek, kaparni fogjuk a falat az ára miatt:))

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #473 Dátum: 2005.09.26 09:58:54 »
Idézetet írta: "leszilaci"


igaziból már kipróbáltam dizelufót, de a verso-s kasznival, és egy nem tetszett:
5-ben 50 környékén (de főleg alatta) rezonál, és nem tetszik hangja van.


No, de kérem és a fordulatszámmérő  :!:  :?:  :!:  :?:
50 alatt 5-ben a dízel, már alig forog, ne csodálkozzunk, hogy köhög szegény, 1,4 dízel és a turbo még alszik akkor, egyenesen kínzás.
50 alatt negyediket nem kapcsolok :wink:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #474 Dátum: 2005.09.26 19:25:32 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "leszilaci"


igaziból már kipróbáltam dizelufót, de a verso-s kasznival, és egy nem tetszett:
5-ben 50 környékén (de főleg alatta) rezonál, és nem tetszik hangja van.


No, de kérem és a fordulatszámmérő  :!:  :?:  :!:  :?:
50 alatt 5-ben a dízel, már alig forog, ne csodálkozzunk, hogy köhög szegény, 1,4 dízel és a turbo még alszik akkor, egyenesen kínzás.
50 alatt negyediket nem kapcsolok :wink:


hol jár a fordulatszámmérő?
mennyit pörög olyankor?
a benzinest simán lehet 40től 5-be rakni (igaz, hogy gyorsulni alig fog, de nem dadog ,és nem ráz)
itt most nem dízel-benzin vitát szeretnék "kirobbantani".
belátom, hogy a dízel valóban jobban "megéri" :wink:
azonban, ha a pénztárcám engedné, akkor nem dízelben gondolkodnék, hanem inkább Tsportban :twisted:

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #475 Dátum: 2005.09.27 09:29:50 »
Idézetet írta: "leszilaci"

hol jár a fordulatszámmérő?
mennyit pörög olyankor?
a benzinest simán lehet 40től 5-be rakni (igaz, hogy gyorsulni alig fog, de nem dadog ,és nem ráz)
itt most nem dízel-benzin vitát szeretnék "kirobbantani".
belátom, hogy a dízel valóban jobban "megéri" :wink:
azonban, ha a pénztárcám engedné, akkor nem dízelben gondolkodnék, hanem inkább Tsportban :twisted:


65-nél 5. kb. 1400  - itt szoktam ötödiket kapcsolni -
60-nál 5. kb. 1300  - alatta már kapcsolok vissza 4-be -
50-nél 5. kb. 1150  - legkésőbb 45-nél vissza három -
40-nél 5. kb. 1000
35-nél alapjárat
a turbó úgy 1400-nál kezd el éledezni, hogy addig mi van No Comment.
Az, hogy dadog és ráz kicsit túlzás, tény jelzi némi rezgés, hogy vissza kéne kapcsolni, de nekem a 2.3-as BMW-m is ráz ha 50-nél lepadlózom alapjáraton. :oops:
A fent említett stílusban, ha kell kicsit pörgősebben eszik 5,5 nyáron klímával csak városban.
Amúgy abszolut benzinpárti vagyok, pusztán takarékosságból vettem dízelt, jó helyről van gázolajam és min. 1,5 literrel kevesebbet eszik, mint a benzines.
A Tsport nekem is bejön, de ha belegondolok, hogy most nyeletném vele a 10 litert 300-ért, borsódzik a hátam.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #476 Dátum: 2005.09.27 12:22:43 »
Idézetet írta: "leszilaci"
ha a pénztárcám engedné, akkor nem dízelben gondolkodnék, hanem inkább Tsportban :twisted:

...akkor viszont nem fogsz sokat írni ebbe a topicba - vagy legfeljebb nagy számokat :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #477 Dátum: 2005.09.27 13:16:23 »
Csinálni kell egy "Mennyit fogyaszt a TS Yarisod" topicot   :lol:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #478 Dátum: 2005.09.27 14:55:48 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Csinálni kell egy "Mennyit fogyaszt a TS Yarisod" topicot   :lol:

Biztos sok post lenne oda :D
És csak felfele lehetne licitálni :!:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #479 Dátum: 2005.09.29 16:13:11 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "leszilaci"
ha a pénztárcám engedné, akkor nem dízelben gondolkodnék, hanem inkább Tsportban :twisted:

...akkor viszont nem fogsz sokat írni ebbe a topicba - vagy legfeljebb nagy számokat :D


hajjajj :)

tegnap elött először léptem ki yarissal a határon túlra.
picikét sietni kellett, ezért az m1-en 150-160-as tempóval haladva a határátlépés előtt megnéztem az átlagfogyit: 6,8  :oops:

innentől visszafogtam, és betartottam az óra szerinti 130-as határt.
(persze bécsnél kb 45percet álltam dúgóban :evil: )

visszafelé még a magyar oldalon is max130-as sebességgel lecsökkent az átlag 5,9-re :)

730-km mentem 1 tankkal
érdekes, hogy kiszámolva 5,7-re jött ki :!:

szóval 4000-es fordulatszámtartomány felett nagyon szereti az üzemanyagot :oops: