Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 907285 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

K.Péter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4515 Dátum: 2016.02.19 19:01:02 »
Köszönöm a tanácsokat!

Az első pár km-en az a tapasztalatom, hogy a "számítógép" kb. 2100-2200-as fordulatnál jelez felfelé kapcsolást. 40-nél még nem jelez négyesben felfelé, 55-nél viszont már felkapcsolva 5-be nem érzem, hogy kevés lenne a motornak. A 6-ost meg csak 70 körül "tudom" kapcsolni, de a kapcsolgatás nyilván inkább városban jellemző.

Egyébként a lendület megtartása alatt azt értitek, hogy - amennyiben a közlekedési körülmények engedik - próbáljak egyfajta folyamatos és egyenletes gyorsítást produkálni?

A fogyim elővárosi és városi forgalomban, napi 25 km-ek 5.83. Ez úgy jött ki, hogy a fedélzeti számítógép "még megtehető távolság" adatát összeadtam a már megtett távolsággal és a 42 l-t elosztottam ezzel a számmal, ami 720 km volt. Persze  pontos adatot majd az első tankolást követően fogok kapni, de ha ez a szám (fogyasztás) mondjuk 6 l körül megáll télen, akkor én már nagyon boldog leszek. :clap:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4516 Dátum: 2016.02.19 23:13:37 »
A lendület megtartása alatt azt értem, hogy amennyire lehet, kerüld a fékezést-gyorsítást. (Pl. zöldhullámnál a lámpák és a forgalom ritmusa alapján olyan sebességet válassz, hogy se túl korán, se túl későn ne érkezz a következő lámpához!)
Ha már mindenképp muszáj fékezni, akkor ezt inkább motorfékkel tedd, illetve a legfontosabb, hogy ne álljon meg teljesen az autó! Ha csak annyit elérsz, hogy álló helyzet helyett 5-10 km/h-ról gyorsítasz kettesben, az már nagy spórolás.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4517 Dátum: 2016.02.20 09:21:43 »
Köszönöm a tanácsokat!

Az első pár km-en az a tapasztalatom, hogy a "számítógép" kb. 2100-2200-as fordulatnál jelez felfelé kapcsolást. 40-nél még nem jelez négyesben felfelé, 55-nél viszont már felkapcsolva 5-be nem érzem, hogy kevés lenne a motornak. A 6-ost meg csak 70 körül "tudom" kapcsolni, de a kapcsolgatás nyilván inkább városban jellemző.

Egyébként a lendület megtartása alatt azt értitek, hogy - amennyiben a közlekedési körülmények engedik - próbáljak egyfajta folyamatos és egyenletes gyorsítást produkálni?

A fogyim elővárosi és városi forgalomban, napi 25 km-ek 5.83. Ez úgy jött ki, hogy a fedélzeti számítógép "még megtehető távolság" adatát összeadtam a már megtett távolsággal és a 42 l-t elosztottam ezzel a számmal, ami 720 km volt. Persze  pontos adatot majd az első tankolást követően fogok kapni, de ha ez a szám (fogyasztás) mondjuk 6 l körül megáll télen, akkor én már nagyon boldog leszek. :clap:
A váltást segítő nyilak nem csak a fordulatszámtól függően működnek, hanem pl a gázpedál állástól is. Ha kevésbé nyomod neki, hamarabb kapcsoltat fel, ha erőteljesebben gyorsítasz, akkor később.

Nem. A lendület megtartása az, hogy nem fékezzük el a már megszerzett lendületet. A fékezés drága dolog: kopik a fék és a sebesség visszaszerzése üzemanyagba kerül  :yes: 

grtomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4518 Dátum: 2016.02.25 10:14:04 »
Sziasztok!
Ez lenne az első posztom a fórumban, remélem valaki tud majd segíteni vagy válaszolni a kérdésemre.
2008-as 1.3-as Yaris-om van, ~ 180 000Km-rel, az utóbbi időben nagyon megugrott a fogyasztás és nem tudok rájönni, hogy mi lehet az oka. Eddig a computer szerint 5.4-6.8l között jártam vele, nagyon extrém esetben volt 7.0l autópályázás 4 személlyel sok csomaggal. Most viszont nem tudom 7.2-7.4l alá vinni a fogyasztást sehogy sem. Egy Pécs-Budapest út 4 emberrel volt olyan hogy 8.2l körül jött ki, a megszokott 6.5l helyett.
Most cserélünk féltengely csuklókat mert már nagyon elkoptak és kopogtak, illetve gyertya csere lesz ma. Szerintetek mi lehet a kiváltó ok? A szervíz lámpa már ég legalább 50 000 km óta, de több szervízben is megnézték és nem találtak semmit, katalizátor hatásfok-ra adja a hibát, de a szondák jók, katalizátor is egyben van.
Köszönöm előre is! 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4519 Dátum: 2016.02.25 19:53:41 »
Ez azért elég sokesélyes, a gyertyacsere biztos nem fog ártani. Olajcsere mikor volt?
music     

grtomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4520 Dátum: 2016.02.29 07:15:16 »
Tudom, nem egyszerű a dolog, olajcsere is most volt, de eddig is mindig tartva volt a 15 000km-es ciklus. Értetlenül állok a dolog előtt.  :helpsmilie:

K.Péter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4521 Dátum: 2016.03.05 15:12:07 »
Nahhh...

Ha esetleg valaki hezitál, hogy 1.33-as, vagy 1.0-ás motorú yarist vegyen, akkor egy kis segítség.

Megvolt az első tankolás. 35 l és 580 km. Ez nagyjából 6 l-es fogyasztást jelent, elővárosi és városi forgalomban. Nem igazán húzattam, de nem is kíméltem. Az előző 1.0-ás Yarisom ugyanúgy 15 colos téli gumikkal, ugyanezen a távon és időben 5.6 l körül fogyasztgatott, úgyhogy azt hiszem a toyota mérnökei joggal lehetnek büszkék magukra.

Az üzemanyagmérőt még szoknom kell, mert úgy látom, hogy ezt is biztonságra tervezték.  Ugyanis már teljesen elfeküdt a mutató és égett a tankolást jelző jel, de még vagy 7 l körül volt benne, úgyhogy bő 100 km ráhagyás van, legalább is ami a városi fogyasztást illeti.

Viszont lenne egy kérdésem tapasztaltabb tulajok felé. A hideg hűtővíz lámpa baromi hamar kialszik, legalább is az előző Yarisomhoz képest. Valami 1 km-el rövidebb távon bemelegszik. Még 0 fok kinti hőmérséklet esetén sincs össz.2 km a bemelegedés fázisa. Ez azért van, mert rövidebb lehet a hűtőköre? Nyáron extrém melegben nem okoz ez gondot? Abszolút laikusként kérdezem.

Köszönettel

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4522 Dátum: 2016.03.05 18:00:22 »
Nahhh...

Ha esetleg valaki hezitál, hogy 1.33-as, vagy 1.0-ás motorú yarist vegyen, akkor egy kis segítség.

Megvolt az első tankolás. 35 l és 580 km. Ez nagyjából 6 l-es fogyasztást jelent, elővárosi és városi forgalomban. Nem igazán húzattam, de nem is kíméltem. Az előző 1.0-ás Yarisom ugyanúgy 15 colos téli gumikkal, ugyanezen a távon és időben 5.6 l körül fogyasztgatott, úgyhogy azt hiszem a toyota mérnökei joggal lehetnek büszkék magukra.

Az üzemanyagmérőt még szoknom kell, mert úgy látom, hogy ezt is biztonságra tervezték.  Ugyanis már teljesen elfeküdt a mutató és égett a tankolást jelző jel, de még vagy 7 l körül volt benne, úgyhogy bő 100 km ráhagyás van, legalább is ami a városi fogyasztást illeti.

Viszont lenne egy kérdésem tapasztaltabb tulajok felé. A hideg hűtővíz lámpa baromi hamar kialszik, legalább is az előző Yarisomhoz képest. Valami 1 km-el rövidebb távon bemelegszik. Még 0 fok kinti hőmérséklet esetén sincs össz.2 km a bemelegedés fázisa. Ez azért van, mert rövidebb lehet a hűtőköre? Nyáron extrém melegben nem okoz ez gondot? Abszolút laikusként kérdezem.

Köszönettel


Retkesebb a felületnövelt hűtési csőhálózat!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4523 Dátum: 2016.03.29 10:07:02 »
Sziasztok

Yaris 1.33 as 2014 es 73KW Húsvétkor Zalakaros.
400 km oda vissza Előzetes fogyasztás 5.3l/100km
kb 40 km városi il Zalakaros.
Autópályán 100km/h előzéseknél max 120km/h
Most fogok a napokba tankolni,majd a pontos fogyasztást leírom .
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4524 Dátum: 2016.03.29 16:44:46 »
Én most Szegedet járom meg a pályán, gps szerinti 115-120-szal, ez óra szerint 120-125, előtte 140km város után 5,9 volt a bc-n, most félútig 5,5-re lement.
music     

magos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4525 Dátum: 2016.03.29 18:37:55 »
Azt  szeretném kérdezni, hogy ha a 175- ös gumit amivel  gyárilag szerelik a Yarisokat 205-ösre cserélném szerintetek mennyivel nőne  a fogyasztásom?

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4526 Dátum: 2016.03.29 20:28:46 »
Ha egy legalább 50ezret futott használtat cserélsz, egy 205-ös vadi újra, akkor kis autónál akár 0.5 vagy 1Lit/100km növekedésre számíthatsz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4527 Dátum: 2016.03.29 22:58:37 »
Én most Szegedet járom meg a pályán, gps szerinti 115-120-szal, ez óra szerint 120-125, előtte 140km város után 5,9 volt a bc-n, most félútig 5,5-re lement.
Hazafelé 5,6-ig ment föl, egy kis ideig 5,7 is volt.
music     

magos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4528 Dátum: 2016.03.30 12:36:40 »
Sejtettem,  hogy kb fél liter de arra nem gondoltam, hogy 1 literrel is nőhet a fogyasztásom!  Egyébként ebben a gumiban úgy mint az autóban még csak 7500Km van. Azt hiszem ebből nem lesz csere:-) 
 Köszönöm a segítséget.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4529 Dátum: 2016.03.30 13:57:17 »
Gondolj csak bele, 1/6-val megnő a gumi szélessége, nagyjából a tapadási felülete is, az azért sok!
music