Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 898556 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szaboka75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4500 Dátum: 2015.11.04 18:04:29 »
Sziasztok!
Van egy 2000 évjáratú  1.0 yarisom, nemrég vettem ezért nem tudom hogy városi használatban 7.1 l fogyasztás az szerintetek megfelelő ?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4501 Dátum: 2015.11.04 23:14:12 »
Erre így nagyon nehéz válaszolni. Először is, hogy jött ki a 7,1 - bc, vagy teletankolásos módszer? Ha az utóbbi, akkor igyekeztél pontosan ugyanaddig tölteni, és hány km alapján ennyi?
Másodszor a város nagyon tág fogalom. Ha nincsenek benne rövid utak, légkondizás, dugók, akkor még akár 6 liter alatti is lehet ennek a motornak a városi fogyija. Ha meg csak pár km-es utakra használod, esetleg sok benne a parkolás, hegymenet, ácsorgás, még a 8 liter is lehet kedvező.
music     

Szaboka75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4502 Dátum: 2015.11.05 14:04:55 »
Köszi,az utolsó mondatodban meg is kaptam a választ a kérdésemre.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4503 Dátum: 2015.11.06 11:33:37 »
csak egy példa: egyszer kíváncsiságból lemértem, hogy a reggeli köröm, amit néha gyerekekkel meg kell tennem. Hideg téli reggelen 13 literes átlagot eredményez, anúgy meg 7 alatt elboldogul...
music     

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4504 Dátum: 2016.01.03 17:16:51 »
Elso fogyimeresem tankolassal (pisztoly lekattanasig) az ezres Yarisban 5,66L/100km. 127+127km orszagut 90-95km/h koruli haladassal, nehany alfoldi emelkedovel,  telepuleseken 50-60, + volt 16km elovarosi forgalom is. Ez gondolom normalis fogyasztas ebben a teli hidegben 1 utassal. A fordulatot vegig 3000 alatt igyekeztem tartani, bar nem konnyu, kicsit nem figyelek oda mar 90-en tul jar, 95-nel mar megvan a 3000. Muszerfal szerint 90 alatt 5 liter korul ki lehet jonni. Jo lenne egy hatodik fokozat, nem erezni benne a sebesseget, mindig 100 korul kapok eszbe, hogy lassitani kene mert nagyon porog.

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4505 Dátum: 2016.01.04 08:42:50 »
Sziasztok.

Yaris 1.33 as 2015.05 vettem 0km.
Fogyasztása.
  Km 7739km
   Megtett út 418.4 km
   Fogy 23.68 l
Óra sz fogy 5.6l/100km
Számolt 5.66l/100km
Eböl kb 45-50 km város a többi autópálya   
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4506 Dátum: 2016.01.04 08:45:26 »
Adalék az előzőhöz

Autopálya 90-120km/h
Az út Bp - Zalakaros
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4507 Dátum: 2016.01.13 19:33:04 »
Örülök, hogy a legutóbbi tankolásommal nem döntöttem rekordot. December közepe óta gyűlt a km, a megtett bő 600 km 30% volt vidék - nagyrészt autópálya 5,8-as átlaggal, a maradék 70% város benne dugókkal is, meg egy kis agglomeráció. 6.27 lett a vége, ezzel teljesen ki tudok egyezni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.15 10:34:39 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4508 Dátum: 2016.02.15 10:42:03 »
Örülök, hogy a legutóbbi tankolásommal nem döntöttem rekordot. December közepe óta gyűlt a km, a megtett bő 600 km 30% volt vidék - nagyrészt autópálya 5,8-as átlaggal, a maradék 70% város benne dugókkal is, meg egy kis agglomeráció. 6.27 lett a vége, ezzel teljesen ki tudok egyezni.
Azóta kettőt tankoltam, az egyiknek 2, a másiknak 1harmada volt autópálya, a többi város, és még ennyi sem lett. Most már kijelenthetem, hogy télen városban is bőven 7 alatt tartható a fogyija, ha csak rövid utakból tevődik össze, akkor ennek közelében, de ha inkább a bemelegedős utak dominálnak, akkor 6 liter környékén. Ez a Corsához képest 100 km-enként majd 1,5 literrel kevesebb. 9 hónap alatt ~50.000 Ft-nyi különbség.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4509 Dátum: 2016.02.17 10:25:21 »
Érdekes dolog történt a benzinszintjelzővel. A tankolás óta eltelt km-ek alapján a környékén vagyok annak, amikor az első téglának el kell tűnnie. Tegnap este, amikor leállítottam a motort, az összes égett. Ma, amikor reggel elindítottam, a legfelső hiányzott. Viszont csak rövid utat mentem, (<1,5km) és amikor újra elindítottam, megint megvolt az összes tégla. Ezek szerint, ha nem is menet közben, de azért valamifajta módon mégis képes arra a bc, hogy módosítsa álláspontját az elfogyott üzemanyag mennyiségéről. Persze nincs kétségem, hogy néhány km-en belül véglegesen eltűnik a legfelső tégla, de azért érdekes, hogy tud így oda-vissza menni, ami a mutatós üzemanyagszint mérőknél mondjuk természetes.
music     

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4510 Dátum: 2016.02.17 12:25:32 »
Érdekes dolog történt a benzinszintjelzővel. A tankolás óta eltelt km-ek alapján a környékén vagyok annak, amikor az első téglának el kell tűnnie. Tegnap este, amikor leállítottam a motort, az összes égett. Ma, amikor reggel elindítottam, a legfelső hiányzott. Viszont csak rövid utat mentem, (<1,5km) és amikor újra elindítottam, megint megvolt az összes tégla. Ezek szerint, ha nem is menet közben, de azért valamifajta módon mégis képes arra a bc, hogy módosítsa álláspontját az elfogyott üzemanyag mennyiségéről. Persze nincs kétségem, hogy néhány km-en belül véglegesen eltűnik a legfelső tégla, de azért érdekes, hogy tud így oda-vissza menni, ami a mutatós üzemanyagszint mérőknél mondjuk természetes.

Ne feledjük, hogy ez a kijelzési forma igazi "digitális" elven működik. Tehát elég egy nagyon kicsi távadó/jel-elmozdulás, hogy a kijelzés átbillenjen ide, vagy oda...ebben az analóg műszerek pontosabbak voltak.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

K.Péter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4511 Dátum: 2016.02.17 19:24:21 »
Sziasztok!

Új fórumtagként üdvözlök Mindenkit!

Nagy szerencsémre szolgál, hogy büszke tulajdonosa lehetek egy új Yaris III. Active Trendnek. Előtte egy 2006-os Yaris 1.0 II.-őm volt. Na, azzal csodákat fogyasztottam (pl.: Győr - Leányfalu 3,7 szabályokat betartva). Hogy ne legyek off topic,segítenétek, hogy "mire" kell figyelnem a fogyasztás csökkentésével kapcsolatban. Van-e relevanciája az autó kapcsolást segítő nyilainak, vagy van ennél sokkal hatékonyabb kapcsolási mód (sebességek - sebességhatárok)? A korábbiakban olvasgattam, hogy hány km/h-nál lehet már felkapcsolni, stb. Árt-e, árthat-e a motornak, vagy bármi másnak hosszútávon, ha "alákapcsolok" rendszeresen és alacsony fordulatról gyorsítok? Az autó nagyon friss, tehát - amennyiben van egyáltalán - nincs bejáratva.

Minden választ, tapasztalatot szívesen veszek.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4512 Dátum: 2016.02.17 19:28:53 »
Sziasztok!

Új fórumtagként üdvözlök Mindenkit!

Nagy szerencsémre szolgál, hogy büszke tulajdonosa lehetek egy új Yaris III. Active Trendnek. Előtte egy 2006-os Yaris 1.0 II.-őm volt. Na, azzal csodákat fogyasztottam (pl.: Győr - Leányfalu 3,7 szabályokat betartva). Hogy ne legyek off topic,segítenétek, hogy "mire" kell figyelnem a fogyasztás csökkentésével kapcsolatban. Van-e relevanciája az autó kapcsolást segítő nyilainak, vagy van ennél sokkal hatékonyabb kapcsolási mód (sebességek - sebességhatárok)? A korábbiakban olvasgattam, hogy hány km/h-nál lehet már felkapcsolni, stb. Árt-e, árthat-e a motornak, vagy bármi másnak hosszútávon, ha "alákapcsolok" rendszeresen és alacsony fordulatról gyorsítok? Az autó nagyon friss, tehát - amennyiben van egyáltalán - nincs bejáratva.

Minden választ, tapasztalatot szívesen veszek.

Kerüld, ha teheted!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4513 Dátum: 2016.02.17 19:58:42 »
Legjobb fogyasztás 1800-2000 fordulatszám között van. Sokat motorfékezz, ha lehet, és mindig csak apró gázadásokkal dolgozz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4514 Dátum: 2016.02.17 22:10:40 »
Csak akkor menj alá, ha az nem okoz erőlködést a motornak! Nem tudom, a nyilak mikor jeleznek, én rendszeresen kapcsolok már 40-nél 5-et, ha legalább enyhén lejt az út, és van lehetőségem az óvatos gyorsításra. Ha jönnek a nyakamban, akkor viszont ilyenkor még a 4-t sem.
Amúgy az alacsony fogyi legfontosabb eleme, hogy őrizd meg a lendületed, ahol csak tudod. Ha ez megy, akkor már olyan sokat nem tudsz lefaragni. (Most a hipermilereket hagyjuk, ők nem tartoznak a rendes földi halandók közé...)
music