Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 907689 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4455 Dátum: 2015.03.07 21:11:39 »
Szerintem kerek öt liter nem hozható ki, de 5,5 alá vihető ilyen stabil tempóval. A lényeg a vezetési stílus, minél egyenletesebb tempóval menni.
Igen, valahogy így. Ha jól emlékszem, az 1.4 D-4D MMT Corolla E12 HB 5.5 körül fogyasztott, pályán (M7) óra szerint 140-es utazóval. És 3000 körül volt ekkor a fordulatszám, ötödikben.  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4456 Dátum: 2015.03.09 21:51:14 »
Én egy légtömeg-mérő-szonda tisztítást mindenképpen megejtenék első lépésként...a 7,4 kicsit soknak tűnik.

Köszi a tippet, majd lehet megnézetem bár most még várok egy kicsit- amúgy miután lecseréltem az olajat, meg a többit, kapott új gyertyákat is (amik igencsak ráfértek a szerelő szerint) sőt még váltóolajat is kapott, ami után sokkal szebben jár a váltó, bár a kettest még így sem szereti igazán, na azóta vegyesben 6,55 az átlagom (spritmonitoron vezetem) 4000+ km-re vetítve, kb 65%-ban városban és ugye tél volt. Szóval jót tett az összeszokás, az szent- most leszek kíváncsi a következő tankolásra, mert már nincs olyan hideg (dec-jan-ban csak városban 2-3km utakkal 7,4-t hörpintett) most a műszer 7,1-t mutat stabilan- csak városban használva, mondjuk az elég hektikusan működik, 5-10%-s eltérés simán kijön a tankolt eredményhez képest.
Az eddigi legjobb eredményem 4.4- lett- városon kívül, olyan 75-85% tempóval, ezt kétszer is hozta, ua. azon az úton- ettől mondjuk mosolyra hajlik a szám rendesen :)


és elnézést, hogy csak most válaszolok!  :)

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4457 Dátum: 2015.03.09 22:01:28 »
Semmi. Ennyit fogyaszt. 1.0 benzines, gyengécske, főleg alul - tehát nyomni kell neki, hogy menjen. A váltója is rövid, ergo sokat pörög. Megjegyzem: lehet, hogy nem kéne annyira simogatnod a gázt, mert így csak szenved a motorod váltás után. Szerintem ha kicsit jobban összeszoktok, azért pár deci lejön majd még ebből :)

Nekem 7.3 most az átlagom - ez közel 12 ezer km-t fed le, akkor volt utoljára nullázva a fedcomp. OK, ennek a nagyobbik részében tanuló vezetett - viszont van benne országút is (kb. a táv ötöde), meg persze a saját útjaim is.

Városban ez az autó csak akkor fog enni 6.5 alatt, ha az a város mondjuk Békéscsaba... esetleg Debrecen, vagy Szeged. És ott is csak takarékos vezetéssel.

"Vigasztaljon", hogy nyáron, ha bekapcsolod a klímát, többet fog enni  ::)

Lehet abban valami amit mondasz- a következő körben majd megnézem, mit eszik, ha 2000 fölött tartom a fordulatot  :)
Amúgy érdekes, hogy pont Békéscsabát említettél: ott lakom :D
Na most tényleg kíváncsi leszek, hogy tavasszal/ nyáron mit művel a szentem, mert aztán, ahogy írtam a 7,4 az csak a legdurvább mínuszokban jötte elő újra, úgy hogy egy sz@r Kumho négyévszakos került fel rá téliként- a nyári Conti Eco-kat meg most lopták el a garázsból, hogy fene vinné el őket, így úgy tűnik egy darabig még ezekkel megyek. :/

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4458 Dátum: 2015.03.09 22:09:25 »

Amúgy érdekes, hogy pont Békéscsabát említettél: ott lakom :D

akkor ajánlom figyelmedbe: 2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba  ;)

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4459 Dátum: 2015.03.09 22:14:35 »
Közben eszembe jutott pár dolog, amit megkérdeznék tőletek:
Pontosan milyen felnik mennek a 1.0 Yarisra (2000) és milyen gumi méretek passzolnak ezekhez?
Valakinél olvastam, hogy ő az Aygo R13-s felnijét használja. Ez lehetséges? Megéri olyat használni? Ha igen: arra milyen gumi megy?
Az alacsony gördülési ellenállású gumik közül melyik a legjobb ár-érték arányban? (Eddig Conti Ecocontact 3 volt, de mint fentebb írtam ellopták őket, s a későbbiekben beruháznék egy új szettre, de már acélfelnistül)

Köszi! :)

Nagycitrom: Köszi neked is! Mindenképp szeretnék csatlakozni a társasághoz :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4460 Dátum: 2015.03.10 07:13:50 »
Szia Ádám. Én is Bcsabán lakom, ha esetleg szükséged lesz egy jó szerelőre, tudok ajanlani kifejezetten Toyotás szakembert.

Gumik közül én a GY-t használom (Efficient Grip Performance)használom, ez is kiváló gumi, a Conti EC5,  a Fulda EcoControl HP, a Dunlop BlueResponse, a Michelin ES+ is mind-mind jóféle üzemanyag-takarékossági típusok. A Michigan extrém kopásálló, cserébe a tapadása nedves felületen hiányos. A legjobb ár/értek aranyu ezek közül a Fulda, illetve még a Hankook K425 Kinergy Eco.

Városban, télen teljesen jó a 7 liter körüli fogyasztás, valszeg nincs gond az autóddal. Erdemes figyelmed a zöld hullámot, és aszerint belőni a sebessegesek, hogy feleslegesen ne kelljen gyorsítani-lassítani.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4461 Dátum: 2015.03.11 22:44:57 »
Hali köszi a tippeket, majd elkérném a szaki elérhetőségét- nem mintha a mostanival nem lennék megelégedve. Köszi még egyszer!

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4462 Dátum: 2015.03.14 18:48:53 »
A lényeg a vezetési stílus, minél egyenletesebb tempóval menni.

Ez nem kimondottan igaz. Pulse & Glide-al sokat lehet spórolni az egyenletes tempóhoz képest...

Gumiban véleményem szerint még mindig magasan vezet a Bridgestone, nem véletlenül az összes "zöld" autó alatt ezek vannak.  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4463 Dátum: 2015.03.15 18:05:44 »
Ez nem kimondottan igaz. Pulse & Glide-al sokat lehet spórolni az egyenletes tempóhoz képest...
Hibriddel biztosan.
music     

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4464 Dátum: 2015.03.17 19:29:55 »
Hibriddel biztosan.

benzinessel is főleg megfelelő terepviszonyok esetén... csak melós még ha raksz is bele leszi, zeno féle kill switchet is.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4465 Dátum: 2015.03.17 19:44:04 »
Hibriddel biztosan.

Hibriddel nem tudsz...

benzinessel is főleg megfelelő terepviszonyok esetén... csak melós még ha raksz is bele leszi, zeno féle kill switchet is.

Kill switch nélkül is hatásos, de valóban a leállítós dolog sokat hoz a konyhára. Nekem is benne van, ha oda figyelek, akkor 3 liter alattit lehet prdukálni az autóval.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4466 Dátum: 2015.03.17 20:44:55 »
... zeno féle kill switchet is.

??? Az meg mi ???

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4467 Dátum: 2015.03.17 22:48:49 »
Hibriddel nem tudsz...
Tudni tudsz, csak másképp. ;)
music     

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4468 Dátum: 2015.03.18 18:39:52 »
Mondd el kérlek hogyan. Azt hiszem az átlagnál jártasabb vagyok hibrid témában... Kíváncsivá tettél.

??? Az meg mi ???

Egy kapcsoló, ami elveszi a gyújtást amikor megnyomod. Minden más működik, a fedélzeti sem vesz észre semmit az egészből. Gyakorlatilag 7km alatt 2-3 km-t ingyen (üresben gurulva, álló motorral) tudsz megtenni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.18 18:42:24 írta Waresz »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4469 Dátum: 2015.03.18 21:34:24 »
 :eek: Nem kockázatos ez?
- amikor vissza adod a gyújtást mi indítózza meg, menet közben?
- szervó, fék, stb.-ket nem befolyásolja?