Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 907200 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #240 Dátum: 2005.07.07 10:50:31 »
Idézetet írta: "SZegecs"
pillanatnyit én kiakasztottam már és 99,9 litert mutatott :-) Csak nyomni kell neki:-)
Persze ne bejáratás alatt próbáld ki  :!:


Naná, hogy nem bejáratásnál! :)

A kézikönyvben annyit olvastam még, hogy az első 1000 km-en nem szabad sokáig egy sebességfokozatban hagyni...akkor ezek szerint addig ne menjek autópályára?  :shock:  Merthogy ott nem sűrűn szoktam 130-nál fel le kapcsolgatni a sebességet.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #241 Dátum: 2005.07.07 11:41:58 »
Idézetet írta: "legslie"
Idézetet írta: "SZegecs"
pillanatnyit én kiakasztottam már és 99,9 litert mutatott :-) Csak nyomni kell neki:-)
Persze ne bejáratás alatt próbáld ki  :!:


Naná, hogy nem bejáratásnál! :)

A kézikönyvben annyit olvastam még, hogy az első 1000 km-en nem szabad sokáig egy sebességfokozatban hagyni...akkor ezek szerint addig ne menjek autópályára?  :shock:  Merthogy ott nem sűrűn szoktam 130-nál fel le kapcsolgatni a sebességet.

Így van, mi 5-öst nem is kapcsoltunk nagyon, ha van rá lehetőség, 100 fölé nem is vittük sokáig, mondjuk mi városban használjuk inkább. Talán mostmár kezd bejáratódni, bár erről másnak más a véleménye :D
Laco 73 :D

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #242 Dátum: 2005.07.07 11:50:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
Így van, mi 5-öst nem is kapcsoltunk nagyon, ha van rá lehetőség, 100 fölé nem is vittük sokáig, mondjuk mi városban használjuk inkább. Talán mostmár kezd bejáratódni, bár erről másnak más a véleménye :D


Ez eddig OK mert én is városban használom főleg, de azért szoktam autópályán is közlekedni úgyhogy nem tudom, hogy fogom kibekkelni ezt az időszakot. :?

Gondolom ha mégis muszáj és finoman járatom a motort akkor attól se lesz semmi baja. És mi van azokkal akik esetleg nap mint nap közlekednek autópályán addig kérnek kölcsönautót? :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #243 Dátum: 2005.07.07 12:54:08 »
Idézetet írta: "legslie"
Idézetet írta: "KLaco"
Így van, mi 5-öst nem is kapcsoltunk nagyon, ha van rá lehetőség, 100 fölé nem is vittük sokáig, mondjuk mi városban használjuk inkább. Talán mostmár kezd bejáratódni, bár erről másnak más a véleménye :D


Ez eddig OK mert én is városban használom főleg, de azért szoktam autópályán is közlekedni úgyhogy nem tudom, hogy fogom kibekkelni ezt az időszakot. :?

Gondolom ha mégis muszáj és finoman járatom a motort akkor attól se lesz semmi baja. És mi van azokkal akik esetleg nap mint nap közlekednek autópályán addig kérnek kölcsönautót? :D

Kérdezd meg Kishaver-t, ő mit csinált, ha jól emlékszek mellékúton ment 80-al, de pályán is lehet annyival menni, csak tedd ki a feliratot, hogy "azért megyek lassan, mert bejáratom"
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #244 Dátum: 2005.07.07 13:06:20 »
Idézetet írta: "KLaco"
Kérdezd meg Kishaver-t, ő mit csinált, ha jól emlékszek mellékúton ment 80-al
Igen én nyomtam egy Karcag-Miskolc-Zalaegerszeg- Sopron- Zalaegerszeget 3 nap alatt. Ez több, mint 1000 km. Csak közúton és 80-90 környékén. Persze a lakott területen negyedikben, és harmadikban a diesellel. Aztán még majd további 1800 km-en keresztül ment a finom vezetés, de akkor már 90-100-as tempókkal, óvatos gyorsításokkal. Aztán 2800-3000 km-nél ereszd el a hajam egyre többször. Azóta se nagyon hajtottam meg annyira, mint akkor. Na jó párszor..... :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #245 Dátum: 2005.07.07 14:19:32 »
Ez a kiteszem az ablakba a bejáratom szöveget tetszett. :)

Hát lehet én is teszek egy kis vidéki túrát akkor közúton, mert ha csak a napi mászkálásomat nézem akkor legalább 1 hónap mire kijön az 1000 km és közben meg elég sokat kell mászkálnom autópályán. Úgyhogy vagy ez, vagy tényleg kirakom a "Azért megyek lassan mert bejáratom a motort" szöveget.  :wink:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #246 Dátum: 2005.07.07 14:37:56 »
Idézetet írta: "legslie"
Ez a kiteszem az ablakba a bejáratom szöveget tetszett. :)

Hát lehet én is teszek egy kis vidéki túrát akkor közúton, mert ha csak a napi mászkálásomat nézem akkor legalább 1 hónap mire kijön az 1000 km és közben meg elég sokat kell mászkálnom autópályán. Úgyhogy vagy ez, vagy tényleg kirakom a "Azért megyek lassan mert bejáratom a motort" szöveget.  :wink:


Véleményem szerint azért is jobb, ha kevesebb indítással járatod be, mert a motor legnagyobb igénybevételei a hidegindításkor keletkeznek. Na jó, azért SzzS tud még mutatni újat a :toy: tervezőknek is biztos, de ez bele van kalkulálva erősen, mert bírja a kis ufó. Szóval lehet, hogy minden hidegindítás felér legalább 100 levezetett km-el. Most csak saccolom, de ennyit érzek paraszti ésszel. Nyilván nem lehet általánosítani, de nagyjából erről van szó.
Üdv: Kishaver 74

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #247 Dátum: 2005.07.07 15:21:34 »
Idézetet írta: "kishaver"
Véleményem szerint azért is jobb, ha kevesebb indítással járatod be, mert a motor legnagyobb igénybevételei a hidegindításkor keletkeznek. Na jó, azért SzzS tud még mutatni újat a :toy: tervezőknek is biztos, de ez bele van kalkulálva erősen, mert bírja a kis ufó. Szóval lehet, hogy minden hidegindítás felér legalább 100 levezetett km-el. Most csak saccolom, de ennyit érzek paraszti ésszel. Nyilván nem lehet általánosítani, de nagyjából erről van szó.


Akkor szerintem lemegyek a Volt fesztiválra aztán vissza...az már egész jó kis út. :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #248 Dátum: 2005.07.07 16:13:04 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "legslie"
Ez a kiteszem az ablakba a bejáratom szöveget tetszett. :)

Hát lehet én is teszek egy kis vidéki túrát akkor közúton, mert ha csak a napi mászkálásomat nézem akkor legalább 1 hónap mire kijön az 1000 km és közben meg elég sokat kell mászkálnom autópályán. Úgyhogy vagy ez, vagy tényleg kirakom a "Azért megyek lassan mert bejáratom a motort" szöveget.  :wink:


Véleményem szerint azért is jobb, ha kevesebb indítással járatod be, mert a motor legnagyobb igénybevételei a hidegindításkor keletkeznek. Na jó, azért SzzS tud még mutatni újat a :toy: tervezőknek is biztos, de ez bele van kalkulálva erősen, mert bírja a kis ufó. Szóval lehet, hogy minden hidegindítás felér legalább 100 levezetett km-el. Most csak saccolom, de ennyit érzek paraszti ésszel. Nyilván nem lehet általánosítani, de nagyjából erről van szó.

Akkor a mienk már kezd kopni, mert naponta 6szor minimum el van indítva, és sose megyünk vele 10km-nél többet 1 huzamban, csak hétvégén.
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #249 Dátum: 2005.07.07 16:14:44 »
Idézetet írta: "legslie"
Idézetet írta: "kishaver"
Véleményem szerint azért is jobb, ha kevesebb indítással járatod be, mert a motor legnagyobb igénybevételei a hidegindításkor keletkeznek. Na jó, azért SzzS tud még mutatni újat a :toy: tervezőknek is biztos, de ez bele van kalkulálva erősen, mert bírja a kis ufó. Szóval lehet, hogy minden hidegindítás felér legalább 100 levezetett km-el. Most csak saccolom, de ennyit érzek paraszti ésszel. Nyilván nem lehet általánosítani, de nagyjából erről van szó.
Akkor szerintem lemegyek a Volt fesztiválra aztán vissza...az már egész jó kis út. :)
Speciel én ma megyek, aztán pénteken is ott leszek, de még hétvégén is!!! Gyere járasd be a gépet!!!

Aki Sopronba megy VOLT fesztiválra bakancsot vigyen, mert esik az eső és kiba világ lesz az biztos!!!!!
Üdv: Kishaver 74

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #250 Dátum: 2005.07.07 17:11:47 »
Hehe, rekordot döntöttem: sikerült 5,4-et autózni a csákóval, autópálya nélkül. Azért ez elég jó nem?

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #251 Dátum: 2005.07.08 08:48:57 »
Idézetet írta: "andzsin"
Hehe, rekordot döntöttem: sikerült 5,4-et autózni a csákóval, autópálya nélkül. Azért ez elég jó nem?

ez jó!
nekem meg, tegnap Fót-Hajdúböszörmény-Fót távon fogyasztott 4,4-et  :wink:
440km, kb a fele ótópálya, a másik fele meg nagyobb városokat teljesen elkerülő útak (33-as)

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #252 Dátum: 2005.07.08 08:58:46 »
Én meg szídhatom a kölcsön Corsát úgy nyeli a városi 9-et mint kacsa a nokedlit, ráadásul benzint.
Már alig várom, hogy megcsörrenjen a telefon, hogy mehetek a kis olajkályhámért.

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #253 Dátum: 2005.07.08 09:02:58 »
Idézetet írta: "Zso"
Én meg szídhatom a kölcsön Corsát úgy nyeli a városi 9-et mint kacsa a nokedlit, ráadásul benzint.
Már alig várom, hogy megcsörrenjen a telefon, hogy mehetek a kis olajkályhámért.

gondolom, azért nem kíméled....mert 9l az ***@ sok! :oops:
nekem a yaris folyamatos 170 környékén fogyasztott ennyit

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #254 Dátum: 2005.07.08 09:08:21 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Zso"
Én meg szídhatom a kölcsön Corsát úgy nyeli a városi 9-et mint kacsa a nokedlit, ráadásul benzint.
Már alig várom, hogy megcsörrenjen a telefon, hogy mehetek a kis olajkályhámért.

gondolom, azért nem kíméled....mert 9l az ***@ sok! :oops:
nekem a yaris folyamatos 170 környékén fogyasztott ennyit


Nem kap sokkal többet, mint a Yaris. Hozzá kell tennem csak városi járkálás.
De azért, hogy őszinte legyek egyszer kétszer jól kihúzattam :wink: