Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 907022 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #225 Dátum: 2005.07.06 12:43:19 »
Idézetet írta: "Zso"
...nem szeretem a 160-nál ugrándozást enyhén szólva veszélyes!!!
Visszatérve a súlyhoz érdekes a dízel, mikor egy benzinest telepakolsz érezhetően lomha lesz és zabál ezerrel. A dízelen szinte semmit nem venni észre. ÉLJEN A NYOMATÉK!!! Kit érdekel a lóerő?! :wink:
Ültetve azért 1 felsőbb kategóriát megszégyenítve jobb lesz. Tudom, nem akarod.....

Mondjuk azért 160-al megeszik 5-5,5 százon, míg 120-nál csak 4,5-4,7 körül. Ez azért különbség. Persze azzal is tisztába vagyok, hogy a benzineseknél ez az ugrás jóval nagyobb. Nem merek írni, mert azonnal kijavítanak, de míg a dieseleknél 120 kontra 160 jelent 7-8 decit százon, addig benzineseknél biztosan jelent 1,5 litert....

ÉLJEN A NYOMATÉK!!! Kit érdekel a lóerő?!
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #226 Dátum: 2005.07.06 13:17:48 »
Idézetet írta: "kishaver"

Mondjuk azért 160-al megeszik 5-5,5 százon, míg 120-nál csak 4,5-4,7 körül. Ez azért különbség. Persze azzal is tisztába vagyok, hogy a benzineseknél ez az ugrás jóval nagyobb. Nem merek írni, mert azonnal kijavítanak, de míg a dieseleknél 120 kontra 160 jelent 7-8 decit százon, addig benzineseknél biztosan jelent 1,5 litert....
ÉLJEN A NYOMATÉK!!! Kit érdekel a lóerő?!


A különbséget úgy értettem, hogy gyorsulás teherrel illetve azonos tempón való menet teherrel benzines kontra dízel.
Az természetes, hogy magasabb tempón magasabb a fogyasztás, de az is, hogy a benzines 1,5-2 literel többet eszik 160-nál, mint 120-nál
legalábbis apám fábiája biztos, az öreg bömösömről meg ne is beszéljünk.
Cimborám 156-os Alfája 200 környékén bevedeli a 15 litert.
Szóval nem nagyon tudnak kijavítani a benzinesek, persze a fentiek közül egyik sem japán, azok meg azért tudnak csodát művelni. :wink:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #227 Dátum: 2005.07.06 13:57:05 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "kishaver"
Mondjuk az a 185 az már a Yarisod vége volt nagyjából nem?? Neked mit megy óra szerint végre? Vagy inkább kérdem úgy: Meddig van szíved kínozni?


Persze, de neki előbb vége volt... :oops:
Amúgy pont ezen a lejtőn mentem eddig a legtöbbet 189-et mutatott az óra. Hozzá kell tennem 4 ember volt nyakig csomag, tehát volt súlyunk
rendesen. Kínzásról annyira nem volt szó 3,9-et pörgött, de ötödikben nem is nagyon megy följebb a fordulatszám.
Egyébként eszembe nem volt ennyivel menni, csak az a barom felhúzott...nem szeretem a 160-nál ugrándozást enyhén szólva veszélyes!!!
Visszatérve a súlyhoz érdekes a dízel, mikor egy benzinest telepakolsz érezhetően lomha lesz és zabál ezerrel. A dízelen szinte semmit nem venni észre. ÉLJEN A NYOMATÉK!!! Kit érdekel a lóerő?! :wink:


Kicsit furcsállottam először a 185-öt a D4-D-től, de aztán rájöttem, hogy az a leejtőn volt. :-)
Amúgy ment már valaki gyári TS Yarissal egyenes úton óra szerint 190-nel? Nekem addig megy el.
Leejtől mentem 215-tel is, de akkor majdnem leszabályozásnál járt a fordulatszám:-) :-) És teljesen stabil volt, bár azért kell kapaszkodni a kormányba. Bár amúgy is a szarabb utakon
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #228 Dátum: 2005.07.06 14:18:23 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Kicsit furcsállottam először a 185-öt a D4-D-től, de aztán rájöttem, hogy az a leejtőn volt. :-)
szerintem ne csodálkozz, mert én mindig szemmel abszolút síknak látszó részeken nyüstölöm és nem csak egyszer egy helyen, hanem azért többször és más helyeken. Nekem már ment "síkon" 180-at többször is. Annyi csak az érdekesség, hogy nagyon sok idő kell ahhoz, hogy a 0 felé konvergáló nyomaték még tolja. 160-ig partner mindenben. 170 felett már hosszú másodpercek árán kínlódik felefelé. Szerintem simán el lehet kínlódtatni 185-ig csak van aki ezt kivárja, van aki nem! Azt se felejtsük el, hogy óra szerinti 185 az kb 173-175-nek felel meg. Ez pedig a gyári adat végre. Szóval lejtőn lefelé 185 nem egy nagy dolog. Síkon már érdekesebb, de szerintem kivárható.
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #229 Dátum: 2005.07.06 14:27:11 »
Idézetet írta: "SZegecs"


Kicsit furcsállottam először a 185-öt a D4-D-től, de aztán rájöttem, hogy az a leejtőn volt. :-)


Sík úton mentem már 180-at M5-ön sőt megkockáztatom kicsit még emelkedett is....csak győzze kivárni az ember.
160-165-ig "bitang", aztán 170-ig még elmegy, majd egyenként szépen lassan...de eléri!!! Ja és 3,9-et pörög, tovább nem megy max. 4, de azt már csak gépen lehetne megnézni, ezek kockák nem túl pontosak :cry:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #230 Dátum: 2005.07.06 14:27:46 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SZegecs"
Kicsit furcsállottam először a 185-öt a D4-D-től, de aztán rájöttem, hogy az a leejtőn volt. :-)
szerintem ne csodálkozz, mert én mindig szemmel abszolút síknak látszó részeken nyüstölöm és nem csak egyszer egy helyen, hanem azért többször és más helyeken. Nekem már ment "síkon" 180-at többször is. Annyi csak az érdekesség, hogy nagyon sok idő kell ahhoz, hogy a 0 felé konvergáló nyomaték még tolja. 160-ig partner mindenben. 170 felett már hosszú másodpercek árán kínlódik felefelé. Szerintem simán el lehet kínlódtatni 185-ig csak van aki ezt kivárja, van aki nem! Azt se felejtsük el, hogy óra szerinti 185 az kb 173-175-nek felel meg. Ez pedig a gyári adat végre. Szóval lejtőn lefelé 185 nem egy nagy dolog. Síkon már érdekesebb, de szerintem kivárható.


Nekem kb óra szerint 175-ig elég jól gyorsul, aztán 180-ig már nem annyira, és onnan elég lassan mozdul el.
Persze ha hosszabb lenne az 5-ödik, akkor menne többet is, de nekem inkább "alacsonyabb" sebességeken muzsikáljon. Városban ritkán megyek 180 felett:-)

Amúgy baromi jó, amikor autópályán megyek belsőben 150 körül, és jön hátulról valami ellenfél, és villog. Ekkor szoktam ugyanazzal a sebességgel megelőzni a belső sávban haladót, amit amúgy is előztem, és amikor le tudnék húzódni, akkor szoktam elkezdeni gyorsítani, és röhögni, hogy hogy küzd mögöttem és marad le. :-)
Azért jó, mert nem nézik ki egy Yarisból, hogy lehagyja őket, csak esetleg aki ismeri a típust:-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #231 Dátum: 2005.07.06 14:31:31 »
Idézetet írta: "SZegecs"


Kicsit furcsállottam először a 185-öt a D4-D-től, de aztán rájöttem, hogy az a leejtőn volt. :-)


Ja és ponosítanék 185-nél maradt el a Golf a kicsi ufó 189-ig ment,
és hozzáteszem nem a dombtetőről kezdtem gyorsítani, csak miután észrevettem, hogy jobbról akar lealázni, és azt mégse hagyhattam :wink:
De majd egyszer lefotózom a 199-et, tuti elmegy addig.

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #232 Dátum: 2005.07.06 14:38:11 »
Idézetet írta: "Zso"

De majd egyszer lefotózom a 199-et, tuti elmegy addig.


csak nehogy Téged fotózzanak le :wink:

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #233 Dátum: 2005.07.06 15:41:05 »
Sziasztok!

Nektek úgy kb. az átlagfogyasztás mérőtök mennyire állt már be?
Csak azért kérdezem mert most van 50 km a kicsiben és 6.8-at mutat bár mondta a kereskedő, hogy majd olyan 1000 km után ad normális adatokat.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #234 Dátum: 2005.07.06 15:52:44 »
Idézetet írta: "legslie"
Sziasztok!

Nektek úgy kb. az átlagfogyasztás mérőtök mennyire állt már be?
Csak azért kérdezem mert most van 50 km a kicsiben és 6.8-at mutat bár mondta a kereskedő, hogy majd olyan 1000 km után ad normális adatokat.
Igen ez kb így van, de az is jó lenne, ha betartanád a bejáratási alapszabályokat. Kicsit soknak tűnik nekem ez a 6,8. Mondjuk az 50 km, meg kiba kevésnek tűnik. Tessék szépen bejáratni azt az autót. Meghálálja 4-5 év múlva!!!
Üdv: Kishaver 74

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #235 Dátum: 2005.07.06 16:18:08 »
Idézetet írta: "kishaver"
Igen ez kb így van, de az is jó lenne, ha betartanád a bejáratási alapszabályokat. Kicsit soknak tűnik nekem ez a 6,8. Mondjuk az 50 km, meg kiba kevésnek tűnik. Tessék szépen bejáratni azt az autót. Meghálálja 4-5 év múlva!!!


Mivel tegnap este vettem át az autót ma meg dolgozok ezért többet nem is nagyon tudtam volna belerakni. :)

2000-3000-es fordulatnál még nem nagyon pörgettem tovább fokozatos gázadással és irreális terhelésnek se volt még kitéve (pl. 5-ösben 20-al :D)

Amúgy amikor elhoztam akkor 6 km volt benne és mutatott 36-os átlagot...

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #236 Dátum: 2005.07.06 18:21:37 »
Idézetet írta: "legslie"
Idézetet írta: "kishaver"
Igen ez kb így van, de az is jó lenne, ha betartanád a bejáratási alapszabályokat. Kicsit soknak tűnik nekem ez a 6,8. Mondjuk az 50 km, meg kiba kevésnek tűnik. Tessék szépen bejáratni azt az autót. Meghálálja 4-5 év múlva!!!


Mivel tegnap este vettem át az autót ma meg dolgozok ezért többet nem is nagyon tudtam volna belerakni. :)

2000-3000-es fordulatnál még nem nagyon pörgettem tovább fokozatos gázadással és irreális terhelésnek se volt még kitéve (pl. 5-ösben 20-al :D)

Amúgy amikor elhoztam akkor 6 km volt benne és mutatott 36-os átlagot...


Mondjuk ha tolattak vele, akkor az pillanatnyi fogyasztásnan lehet akát 80 liter is, és az megdobja az átlagot rendesen:-)
Emlékszem, amikor én átvettem, akkor 3 km volt benne, és az átlagfogyi 44 litert mutatott. Mondtam is, hogy remélem, nem valamelyik állat kolléga ment vele egy kört és kínozta meg? Mondták hogy nem, csak elvitték mosóba és amikor feltolattak a rámpára amikor visszahozták, akkor a tolatásnál a fogyi megdobta. Főleg, ha centizhetve kell feltolatni valahova
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #237 Dátum: 2005.07.06 20:55:36 »
Idézetet írta: "legslie"
Sziasztok!

Nektek úgy kb. az átlagfogyasztás mérőtök mennyire állt már be?
Csak azért kérdezem mert most van 50 km a kicsiben és 6.8-at mutat bár mondta a kereskedő, hogy majd olyan 1000 km után ad normális adatokat.


Én minden tankolás után kinullázom az átlagfogyimérőt (is), és a legutóbbi tankolás óta 136 km -t mentem, és 5,4 l/100 -on áll a mérőke.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #238 Dátum: 2005.07.06 21:26:26 »
Idézetet írta: "SZegecs"

Emlékszem, amikor én átvettem, akkor 3 km volt benne, és az átlagfogyi 44 litert mutatott. Mondtam is, hogy remélem, nem valamelyik állat kolléga ment vele egy kört és kínozta meg? Mondták hogy nem, csak elvitték mosóba és amikor feltolattak a rámpára amikor visszahozták, akkor a tolatásnál a fogyi megdobta. Főleg, ha centizhetve kell feltolatni valahova

Ezen mondjuk én is elgondolkoztam, hogy hogy a fenébe fogyaszthatott 36 literes átlagot mikor a pillanatnyi mérőóra is max 20 lityit mutatott nekem még eddig 1-esbe :)


NA de majd pár kilóméter után újra nyilatkozom a fogyasztásról.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #239 Dátum: 2005.07.07 09:07:23 »
Idézetet írta: "legslie"

Ezen mondjuk én is elgondolkoztam, hogy hogy a fenébe fogyaszthatott 36 literes átlagot mikor a pillanatnyi mérőóra is max 20 lityit mutatott nekem még eddig 1-esbe :)


NA de majd pár kilóméter után újra nyilatkozom a fogyasztásról.


 pillanatnyit én kiakasztottam már és 99,9 litert mutatott :-) Csak nyomni kell neki:-)
Persze ne bejáratás alatt próbáld ki  :!:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS