Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 898337 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #180 Dátum: 2005.06.24 20:47:08 »
Na új rekord készülödik :D
Ma délután kishaver nálam járva tett 1 felelötlen kijelentést, hogy 1x autót kéne cserélnünk, vajon mennyit eszik nálam a d4d yaris. Mondjuk pont arról beszélgettünk vajon érdemes lenne-e nekem d4d-re váltani. Most meglátjuk. Ö sopronba lesz vasárnap estig, úgyhogy itt tompaládony mellett gyorsan telitankoltuk, kattanás után még 1,2 tudtam belecsöpögtetni, de színültig lett és nem is ment lejjebb. Onnan én vezettem hazáig, ott Ö megkapta a garázsból a gépemet, én meg visszaautókáztam. szó szerint. Hétvégére nem mondott szelet. Sem esöt. Ezek elrontanák a dolgot. Vasárnap este ugyanitt ugyanígy telitank és...  én olyan 2,7-3 közé számítok. Meglátjuk. Addig kb 500-600 km-t megyek. Majd közben jelentek, mikor tünik el az elsö csík...

A benzinesben nekem 300 körül szokott. Ha nagyon fincsán megyek :D


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #181 Dátum: 2005.06.24 21:35:30 »
Ma pesti csúcsforgalomban 2*25 km, ebből 15km araszolás, 6,2-es átlag, szerintem nem rossz :D
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #182 Dátum: 2005.06.25 01:28:36 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Na új rekord készülödik :D
Ma délután kishaver nálam járva tett 1 felelötlen kijelentést, hogy 1x autót kéne cserélnünk, vajon mennyit eszik nálam a d4d yaris. Mondjuk pont arról beszélgettünk vajon érdemes lenne-e nekem d4d-re váltani. Most meglátjuk. Ö sopronba lesz vasárnap estig, úgyhogy itt tompaládony mellett gyorsan telitankoltuk, kattanás után még 1,2 tudtam belecsöpögtetni, de színültig lett és nem is ment lejjebb. Onnan én vezettem hazáig, ott Ö megkapta a garázsból a gépemet, én meg visszaautókáztam. szó szerint. Hétvégére nem mondott szelet. Sem esöt. Ezek elrontanák a dolgot. Vasárnap este ugyanitt ugyanígy telitank és...  én olyan 2,7-3 közé számítok. Meglátjuk. Addig kb 500-600 km-t megyek. Majd közben jelentek, mikor tünik el az elsö csík...

A benzinesben nekem 300 körül szokott. Ha nagyon fincsán megyek :D


De kishavertól is várnánk mindenképpen a tapasztalatokat, hogy nála, az ő stílusával mennyit fogyasztott a benzines...
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #183 Dátum: 2005.06.25 18:52:21 »
Ma megtankoltam a kis Ufot, és 6,1 volt az átlagfogyimérőn, számolva is ennyi volt :D Kicsit ki is csurgattam, mert túl hamar kattant le, első kattanás után 3 liter ment bele, én azt hittem, 40 liter megy bele, 1 literrel elszámoltam magam, szal 1 deci mellément :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #184 Dátum: 2005.06.25 18:52:44 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Zénóka"
Na új rekord készülödik :D
Ma délután kishaver nálam járva tett 1 felelötlen kijelentést, hogy 1x autót kéne cserélnünk, vajon mennyit eszik nálam a d4d yaris. Mondjuk pont arról beszélgettünk vajon érdemes lenne-e nekem d4d-re váltani. Most meglátjuk. Ö sopronba lesz vasárnap estig, úgyhogy itt tompaládony mellett gyorsan telitankoltuk, kattanás után még 1,2 tudtam belecsöpögtetni, de színültig lett és nem is ment lejjebb. Onnan én vezettem hazáig, ott Ö megkapta a garázsból a gépemet, én meg visszaautókáztam. szó szerint. Hétvégére nem mondott szelet. Sem esöt. Ezek elrontanák a dolgot. Vasárnap este ugyanitt ugyanígy telitank és...  én olyan 2,7-3 közé számítok. Meglátjuk. Addig kb 500-600 km-t megyek. Majd közben jelentek, mikor tünik el az elsö csík...

A benzinesben nekem 300 körül szokott. Ha nagyon fincsán megyek :D


De kishavertól is várnánk mindenképpen a tapasztalatokat, hogy nála, az ő stílusával mennyit fogyasztott a benzines...

Jaja, hajrá hajrá :D :D
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #185 Dátum: 2005.06.25 22:23:20 »
Na 1 kis "részeredmény":

Kishaver szerint ha finoman megy akkor 290 körül fogy le az elsö csík.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy péntek délután egy picit jobbra dölve tankoltuk tele a gépet, sztem így 0,5-1 literrel többet sikerült belecsorgatni. Megbeszéltük kishaverrel, hogy a "nagyjábóli" hitelesség kedvéért holnap (vasárnap) délután ugyanott tankoljuk meg a gépet.

Ma estig 464 km került a gépbe. 400-óta kopogtatom finoman 1 ujjal a müszerfalat (hátha benragadt 1 led), de még mindig ég az összes. Azért ez a túltankolást beleszámolva is örvendetes. :D

Holnapig benne lesz a 600-700 km, ennyi után már talán közelítöleg helyes értéket fogunk kapni.


Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #186 Dátum: 2005.06.25 22:35:57 »
Idézetet írta: "Zénóka"
400-óta kopogtatom finoman 1 ujjal a müszerfalat (hátha benragadt 1 led), de még mindig ég az összes. Azért ez a túltankolást beleszámolva is örvendetes. :D

Ez nem semmi vazze  :lol:
Tényleg 3 liter körüli vagy alatti értéket fogsz kapni :D  A Lupo 3L-ből mit tudnál kihozni??  :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #187 Dátum: 2005.06.25 23:18:18 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Zénóka"
400-óta kopogtatom finoman 1 ujjal a müszerfalat (hátha benragadt 1 led), de még mindig ég az összes. Azért ez a túltankolást beleszámolva is örvendetes. :D

Ez nem semmi vazze  :lol:
Tényleg 3 liter körüli vagy alatti értéket fogsz kapni :D  A Lupo 3L-ből mit tudnál kihozni??  :D


Az a tempómnál 2,2 - 2,3 -at fogyaszt. A német lupo 3L clubon van egy srác, elég "egyívásuak" vagyunk, hasonlóan vezet mint én (vezet=feltartja a forgalmat :D), szoktunk értekezni a "spartechnikán". Az Ö nagy átlaga 2,8 liter 140.000 kilóméterre vetítve, a 65-70-es rekord döntögetésnél rendszeresen eléri a 2,2-t.

Egyébként annyira nagyon betegesen most nem spóroltam Kishaver yarisával, a tankolás óta elért átlagsebességem 62 km/h (ebben szinte semmi város, komp. szerint), hasonlóan menve, tehát óra szerinti 70-75 körül az enyémmel 3,8 jönne ki eredményül. ( A benzinessel a rekordom 3,5 )
Nehogymá ez ne tudjon legalább 1 lityivel kevessebbet. 2,8 :D  Holnap kiderül...


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #188 Dátum: 2005.06.25 23:36:11 »
Egy idevágó kérdés:

Nem tudja valaki, hogy a mostani tehát pl max dízel yarisban sincsen még fogyimérö??

A régi technikai pdf-ben meg volt csillagozva a fed komp, miszerint a dízelben csak hömérsékletet és átlagsebet tud. A max.pdf-ben nem ír semmit csak, hogy fedélzeti comp. Csillagozás nuku.


Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #189 Dátum: 2005.06.25 23:39:45 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Nem tudja valaki, hogy a mostani tehát pl max dízel yarisban sincsen még fogyimérö??

Megnézem Neked hétfőn, de van rá egy fogadásom, hogy nincs.
A fedcomphoz nem nyúltak a max-nál, ha minden igaz.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #190 Dátum: 2005.06.26 00:09:47 »
Köszönöm!
Régen a benzinesnél sem nagyon verték nagy dobra mikor már nem nullázta minden indításnál az átlagot, hanem megjegyezte és a trip-el lehett nullázni (2000-es évjárattól), illetve amikor a ráncfelvarrottnál kibövült a RANGE funkcióval.
Csak gondoltam hátha... a fogyimérö nagyon hiányozna...


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #191 Dátum: 2005.06.27 01:50:20 »
Megvan az eredmény: 2.97 liter lett a fogyi. Tnkolásnál 2 percet játszottunk Kishaverrel a telicsorgatással, úgyhogy ez vagy kevesebb, vagy ennyi. Úgy mentem, hogy a benzines kb 3,9-4,0 körül evett volna. Tehát spórolós stílusnál 1 lityi a különbség. Nem biztos, hogy 1 liter miatt érdemes lecserélni a gépet, még számolgatok majd. A nyomaték viszont rulez :D
Egyetlen hátránya a fogyimérö hiánya, erröl az autó nem tehet és az 5.ben 55-60 között hallható brumm-ja. Mondjk ezt a kis hibát soxorosan jóvá teszi a 70 feletti csöndességével.
Örök hála Kishavernek, hogy lehetöséget adott egy ilyen tesztre. :prayer:
Erre még :partyman: kell néhányat :D


zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #192 Dátum: 2005.06.27 08:09:42 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Na 1 kis "részeredmény":

Kishaver szerint ha finoman megy akkor 290 körül fogy le az elsö csík.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy péntek délután egy picit jobbra dölve tankoltuk tele a gépet, sztem így 0,5-1 literrel többet sikerült belecsorgatni. Megbeszéltük kishaverrel, hogy a "nagyjábóli" hitelesség kedvéért holnap (vasárnap) délután ugyanott tankoljuk meg a gépet.

Ma estig 464 km került a gépbe. 400-óta kopogtatom finoman 1 ujjal a müszerfalat (hátha benragadt 1 led), de még mindig ég az összes. Azért ez a túltankolást beleszámolva is örvendetes. :D

Holnapig benne lesz a 600-700 km, ennyi után már talán közelítöleg helyes értéket fogunk kapni.


Gratula! Ez nem semmi!
Hétvégén Kecskemét - Hévíz full légkondi, 130-140km/h 6,12 -re jött ki!
Én ennek is nagyon örülök! Hozzáteszem a fedélzeti 5, 8 -at mutatott! Nálam valami nem stimmel!
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #193 Dátum: 2005.06.27 09:01:50 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Zénóka"
Na új rekord készülödik :D
De kishavertól is várnánk mindenképpen a tapasztalatokat, hogy nála, az ő stílusával mennyit fogyasztott a benzines...
Én Sopronba a haverokhoz járok bulizgatni. Most viszont meglett a sok jókedv eredménye. Meghívtak költözködni is  :lol: . Szóval én a Zénóka autójával közel 45 km-t autóztam csak városban. Nagyon nehéz volt megszokni a benzines autó halkságát. Szinte rémisztő, hogy semmi motorhang nincs felhúzott ablaknál üresben ácsíngózva. Persze, hogy nehéz volt az első 5 kulpung elcsúsztatás. Aztán már később belejöttem. Full gáz, kuplungról leugrás, had égjenek a kis 13-as Misik  :lol:  :lol:  :lol:

Viccet félretéve..... 1,0-hoz képest szépen megy még 3 személlyel is (4-el is próbáltam volna szívesen, de nem voltunk többen). Nekem az tetszett benne, hogy mikor próbálgattam a városban, akkor nagyon egyenletesnek tűnt a húzása. Sokkal könnyebb vele 50 környékén autózni 5.-ben, mint az enyémmel. Az enyém csak sebességtartásra használható 50.nél 5-ben. Gyorsítás esetén erősen mormog és nem érzem, hogy szeretné azt amire készülök. Vagy sok idő és hely kell a gyorsuláshoz, vagy vissza 4 és akkor gyííí paci. Teszt során nem forgattam el sokáig a kis benzinest (4000-4200), mert hely sem volt, meg nem is ezen járt az eszem, de magasabb fordulaton is barátságos. Még az egyik haver meg is kérdezte: "1,3- as??" Ha jól figyeltem, akkor az átlagom 4,9-5,1 környékén alakult. Bár én nem nulláztam semmit csak a km órát, de remélem Zénóka megtette mikor kiállt a garázsból. Csak az tűnt fel, hogy egyszer még 5,2-t mutat, aztán 10 km óvatoskodás után meg mintha még 4,8 is lett volna. Őszintén megmondom nem tudom mi lett a végeredmény. Az biztos, hogy finomabban vezettem, mint a sajátomat.

Viszont az is a teszthez tartozik, hogy annyira "bánt", hogy Zénóka több, mint egy literrel "jobban" jár, hogy hazafelé én is 80-85-el mentem vagy 30 km-en keresztül. Aztán elfelejtettem mindent és visszaálltam a nyugodt kis 100-as tempómra. Jó ez így nekem....... Csak nem haragszanak meg az égiek, hogy 4,0-4,4-el járogatok nyugodt stílusban. :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #194 Dátum: 2005.06.27 09:16:29 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Örök hála Kishavernek, hogy lehetöséget adott egy ilyen tesztre. :prayer:
Erre még :partyman: kell néhányat :D

Szóra sem érdemes, tudtam, hogy kinek adom az autót!! Inkább én köszi, hogy lemostad, meg kipuccantottad belülről is.

Már csak az a baj, hogy most engem nem szeret az autó (a mosás minőség és a vezetési stílus miatt), de majd újra betöröm  :twisted:  :twisted:
Üdv: Kishaver 74