Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 898275 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #165 Dátum: 2005.06.08 22:28:27 »
Csóró fősluis vagyok,így néha dolgozom egy kicsit!Szombaton pizzafutár voltam Jászberényben!Nem nagy város,de be tud dugulni rendesen!Nagyon kellett pörögni,és nyomni neki(nem szoktam így vezetni soha).100 km-t mentem és 6,5 re jött ki az átlagfogyi!Nagyon meg voltam elégedve,ilyen hajtás mellett,városban nagyon jónak tartom!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #166 Dátum: 2005.06.09 16:40:00 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Csóró fősluis vagyok,így néha dolgozom egy kicsit!Szombaton pizzafutár voltam Jászberényben!Nem nagy város,de be tud dugulni rendesen!Nagyon kellett pörögni,és nyomni neki(nem szoktam így vezetni soha).100 km-t mentem és 6,5 re jött ki az átlagfogyi!Nagyon meg voltam elégedve,ilyen hajtás mellett,városban nagyon jónak tartom!

Az tényleg nem sok, én ha nyomom neki, akkor 6,8 kb. De nem szoktam, inkább nyugisan megyek, mert engem nem hajt a tatár :D
Laco 73 :D

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #167 Dátum: 2005.06.09 21:40:16 »
Engem a főnök hajtott!!Na,jó kiba élveztem egyébként a száguldozást,fizettek azért,amit imádok! :lol:
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #168 Dátum: 2005.06.15 00:07:09 »
Idézetet írta: "leszilaci"
persze,hogy megérné a dízel, de maradok a benzinesnél.
túl sokat buknék, ha most eladnám, és egy újat vennék :oops:
használt autó(mégha toyota is) kizárt :!:

ja, és hogy ne OFFoljam szét a topikot :)

hétfő Szombathely oda-vissza 4,4l komputer szerint
kedd Győr,és ma is Győr 4,6
(kézzel még nem számoltam ki)

ez a 2 deci talán a hűvös időre fogható, vagy pedig az Auchanos benzinre...még nem tudom pontosan, de az tuti,hogy ócsóér' adják: keddeen 241ft volt literje a 95'-nek


leszilaci!!!

Valahogy nem akarom elhinni, hogy ilyen kicsi a világ...  :wink:
Te véletlenül itt Szombathelyen nem a Friss Betonnál jártál számítógépes ügyben? Mert ha igen, akkor az egyik teherautó söfőr oda is ment hozzád beszélgetni a Yarisról...
No mert ha magadra ismersz, akkor az illető ember az édesapám volt!!!
A fogyasztási adatok is stimmelnek!  :lol:
Ma mesélte...
Amúgy engem pedig az Orfűi talin láthattál. Ha minden igaz te is ott voltál...
Xanyi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #169 Dátum: 2005.06.15 05:17:52 »
Érdekes, hogy ti nem nézitek a pillanatnyi fogyit. Én mindig azt nézem.
Szerintem sokkal többet infót ad, mint az átlag. Az átlag ha változik, akkor már mentél egy kevés kilómétert a magasabb vagy alacsonyabb fogyival.
Meg ott nem látni, hogy egy rövidebb manővernél mi a takarékosabb.
És a pillanatnyi fogyi is 3 sec átlaga. (A Corollánál biztos, de emlékeim szerint a Yarisnál is.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #170 Dátum: 2005.06.15 11:18:34 »
Idézetet írta: "afekete"
Érdekes, hogy ti nem nézitek a pillanatnyi fogyit. Én mindig azt nézem.
Szerintem sokkal többet infót ad, mint az átlag. Az átlag ha változik, akkor már mentél egy kevés kilómétert a magasabb vagy alacsonyabb fogyival.
Meg ott nem látni, hogy egy rövidebb manővernél mi a takarékosabb.
És a pillanatnyi fogyi is 3 sec átlaga. (A Corollánál biztos, de emlékeim szerint a Yarisnál is.)


Igazad lehet, de elég rossz látni , hogy egy-egy gyorsításnál 30-45 litert mutogat  :lol:
Sokkal szebben néz ki hogy átlag 5,7 l/100  :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #171 Dátum: 2005.06.15 12:28:37 »
Még jó, hogy az új Carinánkban nincs pill fogyimérő, mert az kiakadna :D
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #172 Dátum: 2005.06.15 17:29:03 »
Idézetet írta: "afekete"
Érdekes, hogy ti nem nézitek a pillanatnyi fogyit. Én mindig azt nézem.
Szerintem sokkal többet infót ad, mint az átlag. Az átlag ha változik, akkor már mentél egy kevés kilómétert a magasabb vagy alacsonyabb fogyival.
Meg ott nem látni, hogy egy rövidebb manővernél mi a takarékosabb.
És a pillanatnyi fogyi is 3 sec átlaga. (A Corollánál biztos, de emlékeim szerint a Yarisnál is.)


A 3 sec az kettö. (nekem a corollánál is). Amúgy maximálisan egyetértek :D


Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #173 Dátum: 2005.06.15 20:56:49 »
Keresztapám régi (1991) OFF 535-ös BMWON -jében városban az átlagfogyi mérő álltalában kb 19-20 l/100 -at mutat  :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Érdekes!
« Válasz #174 Dátum: 2005.06.15 23:55:49 »
Érdekes dolgok törtentek:
A hétvégén az autó megkapta az első (relatív) hosszabb autópályás/országúti futamot.

2* ~250km, pályán kb. 150-es átlaggal, máshol 110-130 között, kevés előzéssel, vagy vad gyorsítással. A fogyi itt (8 liter) nem is érdekes, mert azért oktattam OFF Tádé Passatot (nem új) ON, tehát voltak túlkapásaim.

Viszont, azóta (3 nap) a szokásos stílus, tempó és körülmények mellett sokkal (0,7 l) kevesebbet eszik. Minden más egyezik, és most 7.0 l a fogyi a computer szerint, ami a számításaim szerint nem is csal. Ezzel az értékkel meg is barátkoztam, örülök.
De, lehetséges, hogy ennyit szamított volna, 2200km után egy ilyen "kifújatás"?
dv.: Latek

Yaris TS

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #175 Dátum: 2005.06.17 07:37:56 »
Idézetet írta: "Xanyi"
leszilaci!!!

Valahogy nem akarom elhinni, hogy ilyen kicsi a világ...  :wink:
Te véletlenül itt Szombathelyen nem a Friss Betonnál jártál számítógépes ügyben? Mert ha igen, akkor az egyik teherautó söfőr oda is ment hozzád beszélgetni a Yarisról...
No mert ha magadra ismersz, akkor az illető ember az édesapám volt!!!
A fogyasztási adatok is stimmelnek!  :lol:
Ma mesélte...
Amúgy engem pedig az Orfűi talin láthattál. Ha minden igaz te is ott voltál...


 :o
tényleg!

gondoltam ám, hogy valamelyik toyotaőrült rokonával találkozhattam :)
igen, elbeszélgettünk, és említette is, hogy mostanában a fia vezeti az AUTÓt, így nagybetűkkel :) és még a megtett kilóméterekről is értekeztünk (lehet, hogy hülyeséget beszélek, de olyan 30-40.000km körüli futásteljesítményt említett)
aztán beszélgettünk még egy iszonyatrégi csepel teherautóról is! na az már matuzsálem...érdekes sztorikat löktek  :lol:

Orfűi talin ott voltam, csak kicsit visszahúzódtam, mert nem tudtam ki-kivel van, aztán csak csendesen szemlélődtem, de majd a reptéri bulin :)
remélem jön mindenki!!!

örülök, hogy találkoztam apukáddal, és üdvözlöm!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #176 Dátum: 2005.06.17 14:38:38 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Xanyi"
leszilaci!!!

Valahogy nem akarom elhinni, hogy ilyen kicsi a világ...  :wink:
Te véletlenül itt Szombathelyen nem a Friss Betonnál jártál számítógépes ügyben? Mert ha igen, akkor az egyik teherautó söfőr oda is ment hozzád beszélgetni a Yarisról...
No mert ha magadra ismersz, akkor az illető ember az édesapám volt!!!
A fogyasztási adatok is stimmelnek!  :lol:
Ma mesélte...
Amúgy engem pedig az Orfűi talin láthattál. Ha minden igaz te is ott voltál...


 :o
tényleg!

gondoltam ám, hogy valamelyik toyotaőrült rokonával találkozhattam :)
igen, elbeszélgettünk, és említette is, hogy mostanában a fia vezeti az AUTÓt, így nagybetűkkel :) és még a megtett kilóméterekről is értekeztünk (lehet, hogy hülyeséget beszélek, de olyan 30-40.000km körüli futásteljesítményt említett)
aztán beszélgettünk még egy iszonyatrégi csepel teherautóról is! na az már matuzsálem...érdekes sztorikat löktek  :lol:

Orfűi talin ott voltam, csak kicsit visszahúzódtam, mert nem tudtam ki-kivel van, aztán csak csendesen szemlélődtem, de majd a reptéri bulin :)
remélem jön mindenki!!!

örülök, hogy találkoztam apukáddal, és üdvözlöm!


Azt a 30-40 ezer km-t tette bele nagyrészt ő. Mióta többnyire én használom (cirka fél év) azóta gyarapodott. Múlt hétvégén hagytam el vele az 50 ezret!
Orfűi talin én is csak láttam az autódat, de mivel nem igazán ismertelek akkor még innen így nem mentem oda hozzád... Majd legközelebb!!!  :wink:

Édesapám is viszont üdvözletét küldi!  :lol:
Xanyi

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #177 Dátum: 2005.06.21 12:23:24 »
Optimális használat
Város: 7,9-8,5l / 100 km
Országúti: 6,9-7,4l / 100 km
A nagy átlagom: 7,4-7,6 között alakul.

Szélsőségek nehéz lábbal
Város: 11,0-12,5l / 100 km
Országúti: ugyanannyi
Nagy átlag: ugyanannyi
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #178 Dátum: 2005.06.21 14:23:09 »
Ma Yarissal megjártam a Szombathely - Veszprém - Székesfehérvár - Siófok - Végig a déli parton - Zalaegerszer - Szombathely körútat.
Két személlyel mentem, a fogyasztás a következőképpen alakult:
Szombathely - Veszprém 110 - 130 km/h.......5.9
Veszprém - Székesfehérvár 120-140, néha 160.......6,8
Siófok - Szombathely 110-120......6.0 Ez kicsit soknak tűnik de gondolom a dombokon való előzések tettek be neki!
Sajnos csak ezeket figyeltem!
Xanyi

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #179 Dátum: 2005.06.21 15:14:12 »
A múltkor csordultig raktam a csövet, majd ismét tele raktam ugyanott, viszonylag sík terepen....tehát közel 100%-os hiteles fogyasztásom lett.
Budapest, full klíma, úgy 70-30% átlagos vezetés-sportos vezetés, a 70% átlagos fele dugó :? Így lett 5,8
A hétvégén megyek nyaralni déli szomszédokhoz, ha hazaértem beszámolók a fogyi alakulásról....