Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 932766 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1620 Dátum: 2007.08.08 13:12:33 »
Idézetet írta: "spock"
Nekem is kinullázza magától, de csak telitanknál. Ha rányomok kannából 5L benyát, akkor az olyan, mintha nem is tettem volna, a range nem változik.
Full ostoba ez a BC, ebben nagyot csalódtam, a 13 éves Astrámban olyan van, aminek van vagy 30 menüpontja, olaj, víz hõmérséklet, akksi fesültség, gyorsulás, legnagyobb sebesség-fordulatszám, literre pontosan kiírja, h mennyi benga van, stb.


Ez milyen Astraban van amúgy? F Astraban nem láttam ilyet, de még H-ban sem. Vagy valami különleges extra lehetett ez vagy csak ilyen utólag kendácsolt... Amúgy ha rátöltesz pár litert, azért nem írja ki, mert u.olyan, mintha picit ferdén állnál. Aztán nem fog a Range változni minden huppanónál megállásnál. Amúgy mi értelme 1 széria kocsinál kiírni, hogy maximum fordulatszám? ezért gondolom, hogy kendácsolt lehetett az asztma.

Mai kocsikba amúgy ezeket írja ki. Néhol meg van elfogyasztott üzemanyag vagy utazási idõ, de ez a jellemzõ.

VW/Renault/Alfa/Fiat/Mercedes/BMW/Audi, majdnem mindenhol....

Dani

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1621 Dátum: 2007.08.08 14:51:49 »
Utólagos, még szép. De ha egy db fõiskolát végzett 2x éves emberke tud ilyet csinálni, akkor gyárilag miért nem? Furcsa, vagy csak nekem az? :)
Yaris 1.3, 2006

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1622 Dátum: 2007.08.08 17:01:10 »
Idézetet írta: "spock"
Utólagos, még szép. De ha egy db fõiskolát végzett 2x éves emberke tud ilyet csinálni, akkor gyárilag miért nem? Furcsa, vagy csak nekem az? :)


Mert senkit sem érdekelnek ezek az adatok. Azaz van pár ember, akit igen, de 99%-t nem. Felesleges bonyolítás!

D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1623 Dátum: 2007.08.09 08:38:04 »
Idézetet írta: "spock"
Utólagos, még szép. De ha egy db fõiskolát végzett 2x éves emberke tud ilyet csinálni, akkor gyárilag miért nem? Furcsa, vagy csak nekem az? :)

Ha az ajto folotti kapaszkodokon is sporolnak, akkor majd pont ezen nem fognak. :)
Yaris II 1.0

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1624 Dátum: 2007.08.09 10:05:12 »
Hihetetlen problémáitok vannak... Elõször is utánaszámolnék, hogy mennyire pontos az az átlagfogyasztás, amint a fedcomp számít! Sõt, kezdjük ott, hogy vajon mennyire mér jól az a kmóra...

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1625 Dátum: 2007.08.09 13:01:48 »
Idézetet írta: "ratman"
Hihetetlen problémáitok vannak... Elõször is utánaszámolnék, hogy mennyire pontos az az átlagfogyasztás, amint a fedcomp számít! Sõt, kezdjük ott, hogy vajon mennyire mér jól az a kmóra...


Nekem a km óra 50 körül 2õt csal, 100 körül 3-4et, 150 és utána 199ig végig ötöt csal. A fedcomp pedig nekem pontos.

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1626 Dátum: 2007.08.09 13:02:13 »
Idézetet írta: "Catman"
Idézetet írta: "spock"
Utólagos, még szép. De ha egy db fõiskolát végzett 2x éves emberke tud ilyet csinálni, akkor gyárilag miért nem? Furcsa, vagy csak nekem az? :)

Ha az ajto folotti kapaszkodokon is sporolnak, akkor majd pont ezen nem fognak. :)


Miért spórolnak azon? Nekem megvan mind a 4, s szépen csillapítottan mozog. Mi ezen a spórolás?

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1627 Dátum: 2007.08.09 14:51:36 »
Idézetet írta: "VDaNi"
Idézetet írta: "Catman"
Idézetet írta: "spock"
Utólagos, még szép. De ha egy db fõiskolát végzett 2x éves emberke tud ilyet csinálni, akkor gyárilag miért nem? Furcsa, vagy csak nekem az? :)

Ha az ajto folotti kapaszkodokon is sporolnak, akkor majd pont ezen nem fognak. :)


Miért spórolnak azon? Nekem megvan mind a 4, s szépen csillapítottan mozog. Mi ezen a spórolás?

Az, hogy alapban nem jar 4...
Yaris II 1.0

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1628 Dátum: 2007.08.09 18:32:38 »
Idézetet írta: "Catman"
Idézetet írta: "VDaNi"
Idézetet írta: "Catman"
Idézetet írta: "spock"
Utólagos, még szép. De ha egy db fõiskolát végzett 2x éves emberke tud ilyet csinálni, akkor gyárilag miért nem? Furcsa, vagy csak nekem az? :)

Ha az ajto folotti kapaszkodokon is sporolnak, akkor majd pont ezen nem fognak. :)


Miért spórolnak azon? Nekem megvan mind a 4, s szépen csillapítottan mozog. Mi ezen a spórolás?

Az, hogy alapban nem jar 4...


Errõl nem is tudtam...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1629 Dátum: 2007.08.15 09:11:36 »
Idézetet írta: "Xanyi"


Bibionétól az autópályáig szintén lépésben haladás, araszolgatás, végig klíma stb... Majd végig az autópályán 140-150 szinte végig klímával ráadásul sok gyorsítással mert a forgalom nagy volt! Majd a 60 km fõútas szakaszt 100-al megint. Eredmény 6,8  :shock:
Zénóka remélem ezt nem olvassa, mert többet nem áll velem szóba  :nagymosoly:


Viszont az ezres Yaris elég jól megérzi a klímát, de hazafelé már belejöttem...  :nagymosoly: A pályán ha jött a domb vagy durvábban gyorsítani kellett kikapcsoltam, lejtõn és sík terepen pedig be. Így végig jó idõ volt és még a kamionok se elõztek meg  :nagymosoly:
De vezettem egyszer egy újabb ezres Yarist szintén klímával, mintha azt gyorsításkor nem fogta volna vissza ennyire :hmm:
Kinek mi a tapasztalata?



Bibbióne hol dugó jelzi a táblát? :D Ismerõs környék.
Tehát Tirol egy részén klíma nélkül gyöttetek?Azt még a Carina is megérezte. :D

Nálam u.a Carinával 5 személy full csomitartó 7,5-re jött ki. :D


A Yarisnál 0,5 L-el eszik többet klímával mint klíma nélkül.
Compúter szerint 6,8 mostanság.De vót mán 7,2 is.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1630 Dátum: 2007.08.15 12:41:47 »
tegnap tankoltam

- 934,6km megtett út
- 39km/h átlagsebesség
- 4,3l/100km átlagfogy

számolva nem egész 1 decivel több az átlag, mert kattanás után még rátöltöttem,h kerek legyen az összeg.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1631 Dátum: 2007.08.15 14:41:45 »
nahh, én is kiváncsi leszek mennyit fog fogyasztani...jövõ pénteken úgy néz ki lesz egy Pécs M.óvár-Pécs túrám! Még azt nem tudom,hogy merre menjek...Pécs Siófok M7-M1, ez így plusz 80 km oda, vagy cumizzak a 8-ason... :hmm:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1632 Dátum: 2007.08.15 21:19:27 »
Idézetet írta: "SzzS"
nahh, én is kiváncsi leszek mennyit fog fogyasztani...jövõ pénteken úgy néz ki lesz egy Pécs M.óvár-Pécs túrám! Még azt nem tudom,hogy merre menjek...Pécs Siófok M7-M1, ez így plusz 80 km oda, vagy cumizzak a 8-ason... :hmm:

szerintem ne m1-m7, ne is 8as :D
eljössz siófokig, aztán onnan veszprémnek a 7-71-72-kicsit kell csak 8ason, de az is 2*2 sáv (mint mikor hozzám ugrottál át :partyman: ) veszprémtõl 82-en gyõrig, onnan meg kikerülve gyõrt az m1 elkerülõn (ha jól tévedek az ingyenes rész) rákanyarodsz az 1-es útra.
talán ez a legrövidebb, és matrica sem kell. nem érinted se veszprém, se gyõr belsejét, csak a szélét.
a 82es út pedig  cseszneknél olyan szép :szivecske: (csak idõigényes lesz a  faluk miatt...azaz lehet-ne :nagymosoly:  :mrgreen:  :vezetes:  )
fogyid lájtos lenne ezen az úton....6,2nél többet nem tudnál megetetni vele :ordog: (beleszámolva a parkettás dombóvár-nagykónyi-iregszemcse útvonalat, amin mostanában még jobban lehet haladni a jó út miatt)

ótópályás haladás már 7fölötti eredményt hozna, inkább 8. és ugye az M1-en mérnek fix helyeken... :kormom:  :nana:

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1633 Dátum: 2007.08.16 15:27:58 »
Szikszó-Bp. (200 km) 120-130, fullra megpakolva, 3 személy, klíma, 6,8 l. Ugyanez 160-nal 11.
Yaris Blue Ice 1.0

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1634 Dátum: 2007.08.16 16:56:10 »
Idézetet írta: "baru"
Szikszó-Bp. (200 km) 120-130, fullra megpakolva, 3 személy, klíma, 6,8 l. Ugyanez 160-nal 11.

11???? :mivan:  :roll: