Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 932763 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1605 Dátum: 2007.08.01 19:36:34 »
Anyám, mi van itt...  :hipnozis:  :kacag:

Hogy a topikcímben feltett kérdésre válaszoljak: momentán fogalmam sincs.  :szemez:

Egy ideje már a hõmérsékletet mutatja a fedcomp, rájöttem, hogy ezekben a napokban valahogy értékesebb (és valamivel pontosabb) információkat közvetít számomra, mint a fogyasztásmérõ. És tuti nem nullázódik tankoláskor.  :vag2:

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1606 Dátum: 2007.08.01 20:45:36 »
Idézetet írta: "VDaNi"
Idézetet írta: "rsp"
Idézetet írta: "VDaNi"
Rsp, stb... most eltûnt, hogy más is leírta, hogyan is mûködik az autóóóó. minõ vala


Hol a videó majomparádé?


Sehol, Rezsofriedrich már igazolt engem.


õ a mi emberünk, azt ír amit a vezetõség mond neki,  :ordog:  szóval videó!

rsp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1607 Dátum: 2007.08.01 20:55:22 »
Idézetet írta: "VDaNi"
Idézetet írta: "rsp"
Idézetet írta: "VDaNi"
Rsp, stb... most eltûnt, hogy más is leírta, hogyan is mûködik az autóóóó. minõ vala


Hol a videó majomparádé?


Sehol, Rezsofriedrich már igazolt engem.


Ismét egy tévedés!

rsp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1608 Dátum: 2007.08.01 20:57:54 »
Renwick
Beszereztem egy olyan kartámaszt mint a Tiéd. Nagyon tetszik! :)

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1609 Dátum: 2007.08.02 00:25:28 »
Idézetet írta: "rsp"
Idézetet írta: "VDaNi"
Idézetet írta: "rsp"
Idézetet írta: "VDaNi"
Rsp, stb... most eltûnt, hogy más is leírta, hogyan is mûködik az autóóóó. minõ vala


Hol a videó majomparádé?


Sehol, Rezsofriedrich már igazolt engem.


Ismét egy tévedés!


oké :ordog:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1610 Dátum: 2007.08.05 01:47:21 »
Naszóvalakkor...  :nagymosoly:

Megjártam barátnõmék Yarisával Bibionét oda-vissza. '99-es, ezres, ugyanaz mint az enyém, csak klímás. Összesen mentem vele 1050 km-t, úgyhogy megosztom tapasztalataim:

Odafelé:
Két személy + jó sok csomag.
Szombathelytõl az A2-es osztrák autópályáig fõút kb 60 km. Ezt 100-as tempóval. Aztán az autópályán egészen az olasz határig stabil 130-as volt a tempó, kivéve azt a kb 20 km-t, ahol építik a pályát és 80-as korlátozás van. Azt betartottam, biztos ami biztos alapon. Illetve az alagutakba van 100-as korlátozás, ott visszavettem kb 120-ra mindig.
Aztán az olasz határt átlépve az autópályán kicsit emeltem a tempón: 140 körül mentem. Az autópálya lehajtójától Bibionéig dugó volt, lépésben haladtunk kb. 20 km-t, és ekkor már meleg is volt, úgyhogy bekapcsoltam a klímát is.
Így jött ki computer szerint 6,1-re a fogyasztás.
Aztán még ott helyben elmentünk vele 1-2 helyre: 5 személy + klíma. Ezután megtankoltam, és az alapján kijött 6,4-re.

Hazafelé:
Szintén két személy + csomagok.

Bibionétól az autópályáig szintén lépésben haladás, araszolgatás, végig klíma stb... Majd végig az autópályán 140-150 szinte végig klímával ráadásul sok gyorsítással mert a forgalom nagy volt! Majd a 60 km fõútas szakaszt 100-al megint. Eredmény 6,8  :shock:
Zénóka remélem ezt nem olvassa, mert többet nem áll velem szóba  :nagymosoly:

Az autó természetesen igen jól bírta, nem úgy mint a leállósávba álló 2 Vectra, 1 A4-es Audi, vagy az új Renault Megane  :nagymosoly:

Viszont az ezres Yaris elég jól megérzi a klímát, de hazafelé már belejöttem...  :nagymosoly: A pályán ha jött a domb vagy durvábban gyorsítani kellett kikapcsoltam, lejtõn és sík terepen pedig be. Így végig jó idõ volt és még a kamionok se elõztek meg  :nagymosoly:
De vezettem egyszer egy újabb ezres Yarist szintén klímával, mintha azt gyorsításkor nem fogta volna vissza ennyire :hmm:
Kinek mi a tapasztalata?


Jah és még valami:
Barátnõm családja végig mögöttünk jött egy 1,6-os Avensissel. Odafelé 7,5 visszafelé 8 lett a fogyasztás. Szóval még 2 liter sincs a különbség, pedig abba aztán tényleg volt csomag + 3 ember. Meg hát nem éppen kicsi autó. Szal le a kalappal...
Xanyi

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1611 Dátum: 2007.08.05 23:00:04 »
2001-e ezres Yarisom van.Mekkora pontosan az üzemanyagtartálya?Eddig sosem foglalkoztam vele,de érdekes dolog történt velem pénteken,ami nagyon bosszant!

Még 2 csík világított a visszajelzõn,amikor sztem még volt benne kb 10 liter!Teletankoltam,és 37,16 litert mutatott benzintöltõ számlálója!!!!!!??????
Szal,sztem kizárt,h 47-48 literes legyen a tankja,erõs a gyanúm,h ezzel most pont átb@xtak!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1612 Dátum: 2007.08.06 00:44:41 »
A csíkozásnak nem lehet hinni. Ha nem egyenes az út, bármit mutathat. 45 literes amúgy. 1 lityi még belefér a csövekbe is. Nekem eddig 43 liter volt a rekord, amit beleraktam, az 0km range után kb 30km-el volt  :kacsint:
Laco 73 :D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1613 Dátum: 2007.08.07 09:38:46 »
Idézetet írta: "leszilaci"
bp-fehérgyarmat-bp táv.
kb 600km

Mi jaratban voltal Fehergyarmaton? :) Mi mult heten jartunk arra:

Fehergyarmat - Nyiregyhaza 3.9 lett, pedig neha kihuzattam elozeskor... Aztan az autopalyan Bp-ig felment 5.2-re, 130 koruli tempoval...
Yaris II 1.0

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1614 Dátum: 2007.08.07 09:41:54 »
Egyebkent az uj Yaris tenyleg kinullazza az atlagfogyasztast es megteheto kilometert tankolaskor...
Yaris II 1.0

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1615 Dátum: 2007.08.07 14:13:25 »
Idézetet írta: "Catman"

Mi jaratban voltal Fehergyarmaton? :) Mi mult heten jartunk arra:

Fehergyarmat - Nyiregyhaza 3.9 lett, pedig neha kihuzattam elozeskor... Aztan az autopalyan Bp-ig felment 5.2-re, 130 koruli tempoval...

meló a mol kút mögötti környéken.... :kacsint:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1616 Dátum: 2007.08.07 18:00:21 »
Ma kellett tankolnom, és tényleg lenullázza az adatokat! Várni kell pár másodpercet inditozas utan.
Kösz Vdani!

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1617 Dátum: 2007.08.07 19:29:14 »
Felvettem a nullázást, remélem jól látható, hogy a nullázógombhoz nem nyúlok, s 5.6ról 0.0 lesz az érték. Autópályás érték volt, azért ennyi. :)

160 körül amúgy síkon rendre 5,5-6 eszik az autó klímával. Ha 140 felé nem megyek, akkor megoldható 5 alatt is, de akkor már úgyérzem, állok. :)



Video:
http://www.speedyshare.com/489587844.html

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1618 Dátum: 2007.08.07 20:02:39 »
Idézetet írta: "Catman"
Egyebkent az uj Yaris tenyleg kinullazza az atlagfogyasztast es megteheto kilometert tankolaskor...


Kösz, hogy igazoltál.

Peter!

Mikor megmozdul a kocsi, akkor nullázza!

Reméljük RSP-nek 4 ember leírása és 1 video már elég ahhoz, hogy elhigyje az igazságot. Aztán lehet, hogy jön még valami magyarázat.! :D

Dani

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1619 Dátum: 2007.08.08 09:44:36 »
Nekem is kinullázza magától, de csak telitanknál. Ha rányomok kannából 5L benyát, akkor az olyan, mintha nem is tettem volna, a range nem változik.
Full ostoba ez a BC, ebben nagyot csalódtam, a 13 éves Astrámban olyan van, aminek van vagy 30 menüpontja, olaj, víz hõmérséklet, akksi fesültség, gyorsulás, legnagyobb sebesség-fordulatszám, literre pontosan kiírja, h mennyi benga van, stb. Ez egy sík hülye, én nem is értem, miért ezen spórolnak.
Yaris 1.3, 2006