Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 933577 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1545 Dátum: 2007.07.25 19:56:02 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
A meghajtás után jobban megyre, egy komoly szerelõ (Toyota) azt a magyazázatot adta nekem, hogy nem a hajtás számít, hanem a viszonylag magas (érsd 3000 és felette) fordulaton elkövetett TARTÓS (1 óra és felette) használat.


De mi rakódik le a dugattyú tetejére? Oda bemegy a keverék, elég, és kimegy. Más nincs ott...
Ezeknél a modern lambda szonda által szabályozott befecskendezõs motoroknál szinte mindig tökéletes égés játszódik le a motor hengerében, ezért tökmind1 hogy mekkora a fordulat, ugyanannyi cucc rakódik le a dugattyú tetejére.

Még egy régi karburátoros autónál ezt el tudnám képzelni, de modern autóknál már nem.

Jah, most benzinesekrõl beszélek...


Kár, hogy nem csináltam egy képet a szétszedett motoromról ami a mr-be fog menni. Koksz volt a dugatyú tetején, azaz szilárd égéstermék. A tökéletlen égésben keletkezik némi korom.

Igazából tényleg nem tudom, hogy a magyarázat jó e.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1546 Dátum: 2007.07.25 20:09:56 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "SzzS"
...vettem mellé egy olyan autót amit nem kell folyton sajnálni és megy is...


Mit vettél mellé?


SzzS:
Tényleg, mit vettél játszós kocsinak?  :?:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1547 Dátum: 2007.07.25 21:10:20 »
titok...õsszel megmondom

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1548 Dátum: 2007.07.25 21:38:59 »
Idézetet írta: "SzzS"
...autópályás bajuszcibálás után rugalmasabb az autó, hiszen a computer másfajta használatra állítja be az üzemanyagmennyiséget, stb!...


Na ez érdekelne, hogyan is mûködik! Eltárol ilyen infókat? Mit állít másképpen?
Tud valaki konkrétumokat errõl?

Szerintem is jobban megy az autó egy autópályás döngetés után, de ennek én sem tudom a magyarázatát.
Valaki leírhatná aki ért hozza mitõl van, és hogyan is mûködik a computere egy Toyotának.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1549 Dátum: 2007.07.25 22:35:36 »
Lerakódás/kiégetés ügyben egyetértek Xanyival, normál esetben tökéletes az égés, ez esetben nulla a lerakódás. Kormos lerakódás elõfordul(hat) a dugó tetején de az általában a keményebben hajtott motoroknál jellemzõ. amiket eddig láttam szétszedett állapotukban azokból ez a következtetés vonható le. Egy finoman hajtott, 2000-nél elváltogatott motornál elvileg semmilyen lerakódás nem képzõdhet.

Más, hogy egy kicsit a fogyasztásról is beszéljünk. Pénteken voltam németországban, oda-vissza 2200-at mentem. Max utazósebességem 100-105 volt, aminek bizony meg is lett az "eredménye", kemény 4,3-as fogyasztást sikerült összehoznom. Ebben mondjuk 4 db 10-20 km-es autópályás dugó is benne volt, összesen 6,5-7 óra állással, de enélkül is magas 4,1-4,2 körüli fogyim lett volna.
Eme fenti borzasztó negatív élményemet ellensúlyozandó a ma este kezdõdõ következõ utamon szeretném nem tovább rontani a nem eléggé javuló átlagomat  :kacsint:  :nagymosoly:
Ma-holnapi utamon úgysem megyek olyan messzire, ez most 2000 alatt lesz néhány tíz km-el, így megfogadtam maximum 85-90-nél nem megyek gyorsabban, így remélem sikerül bõven 4 alatt maradnom, igazán egy 3,6-3,7-es átlaggal lennék elégedett.
Szóval az elkövetkezendõ 24-25 órás utam igazi élményautózás lesz, végülis minél tovább tart, annál tovább fogom élvezni :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Holnap este ha hazaértem beszámolok az örömautózás élményeimrõl....szorítsatok nekem, nehogy 4 fölé menjen a fogyim, mert depressziós leszek :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1550 Dátum: 2007.07.25 23:13:02 »
Idézet
Holnap este ha hazaértem beszámolok az örömautózás élményeimrõl....szorítsatok nekem, nehogy 4 fölé menjen a fogyim, mert depressziós leszek


Jó utat! Én szorítók  :kacsint:

Amúgy szombaton hajnalba megyek nyaralni. Ami az érdekes: nem a saját Yarisommal megyek, hanem a barátnõmék Yarisával, ami ugyanilyen ezres japán gépezet, csak van benne klíma. Ami még különbséget hozhat a gumik. Nekem ugye Pirelli P4-es van (dobott pár decit a fogyasztáson mikor felkerült), az õ autójukon pedig vadiúj Michelin Energy.
Mivel valószínüleg az oda-vissza 1000 km-es táv nagy részét én fogom levezetni, így tudom hasonlítani a fogyasztást (tavaly ugyanezt a távot tettük meg az én Yarisommal). Kiváncsi vagyok mennyit dob rajt a klímázás (remélem szükség lesz rá  :nagymosoly: )...

Továbbá arra is kiváncsi vok, hogy hogyan fog alakulni az 1.6-os T25-ös Avensis fogyasztása ami mögöttünk/elöttünk lesz folyamatosan a szüleivel a fedélzeten  :kacsint:

Nagyjából ugyanúgy szeretnék haladni, ahogy tavaly is, azaz autópályán folyamatos 120-130, egyéb utakon pedig 90-100.

Be fogok számolni az eredményrõl  :kacsint:
Xanyi

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1551 Dátum: 2007.07.26 01:16:09 »
RSP!

Ha a LEGJOBB gyorsulást akarod elérni, 1ben 4800ig, 2ben 4600ig, a többi fokozatban pedig 4500-4550ig éri meg kiforgatni. Ezt kiszámoltam pontosan, a motor és a váltó áttételeibel Te is megteheted...

Zénóka!

Te esetedben megértem, hogy spórolsz, gondolom munkacélre használod az autót, így ennyi kilométernél gondolom tényleg kézzelfogható összeget tudsz spórolni. De ez számomra durva, hogy valaki 100 alatt meg pályán. Amúgy jó utat!

Nekem 100nál ilyen 3 körüli a pillanatnyi fogyasztás, ha 140 alatt tartom a tempót, bõven 5 alatt kijövök pályán.

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1552 Dátum: 2007.07.26 05:42:32 »
bibibi  :haha:  ...nem olyan régen láttam Zénóka átlagfogyimérõjét :shock:  3,2-n állni :tapsi:
valami baj lehet a lábamban :hmm: nem megy 4 liter alá a fogyi...
a 4,2-es értéket lerontottam 4,4-re veszprém környéki rövid utakkal :(

tegnap éjjel balcsiról hazajöttem, lájtosan, klíma nélkül (19fok volt :D ) és sikerült visszaszorítani 4,1-re :nagymosoly: ha ma reggel visszaindulok, akkor remélem beáll kerek 4.0-ra!
milyen tutti lenne :vag2: egy élmény :mrgreen:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1553 Dátum: 2007.07.26 06:00:30 »
Zénókával diskuráltunk jópár órát vezetéstechnikáról :nagymosoly: konkrétan este 10tõl kakaskukorékolásig :D azt hittük tüzijáték van, közben meg a nap jött fel :rohog:
kipróbáltam a mezitláb vezetést :vezetes: :mrgreen: ultrafaxa! sokkal finomabban lehet kezelni a kuplungot-gázpedált...olyan...ööö naturális :D

Zénóka, barátodnak a goodyear gt2-gumikat eljuttatom szerintem a jövõ hét hétvégéjére balcsira(próbálja ki,h valóban kell-e neki, szerinem nagyon nyikorog). mesélted,h Õ még ádázabbul vezet, mint mi :nagymosoly: ,neki miket produkál a yarisa?
aztán egy prius élménybeszámolót adhatnál :kacsint: mind a 2 típusáról...kihegyezve a fogyasztásra :pofa: (persze a megfelelõ topikban :oops:) kiváncsi vagyok,h a Te kezed alatt mit fogyaszt városban (ennek függvényében akár valós lehet az rx400 6literje :pofa: )

Xanyi, jó utat! szélárnyékban autózzál :nagymosoly: akkor lehet csudákat mûvelni :mrgreen:

naaaaaaa...én is indulok, bár nem 2000km-t, de nem is olyan rohanós 70-80-as tempóval  :kacsint:  68-nál már feljebb ugrik a fordulatszámmérõ egészen 2000-re...azt meg nem szabad :nene:

rsp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1554 Dátum: 2007.07.26 09:17:56 »
"És, ha nem érted, hogy mi értelme van csúcsnyomaték felé huzatni gyorsuláskor, akkor hagyjuk az egészet...  "

Olvasgass figyelmesebben, és akkor rájössz mit nem értek...  :pofa:

rsp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1555 Dátum: 2007.07.26 09:23:17 »
Idézetet írta: "VDaNi"
RSP!

Ha a LEGJOBB gyorsulást akarod elérni, 1ben 4800ig, 2ben 4600ig, a többi fokozatban pedig 4500-4550ig éri meg kiforgatni. Ezt kiszámoltam pontosan, a motor és a váltó áttételeibel Te is megteheted...


Rendben Danika forgassad csak!   :elkeseredett:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1556 Dátum: 2007.07.26 09:52:11 »
Idézetet írta: "leszilaci"
ha ma reggel visszaindulok, akkor remélem beáll kerek 4.0-ra!
milyen tutti lenne :vag2: egy élmény :mrgreen:

Nekem az a 4.0 a rekordom, az alá még nem sikerült mennem  :?
Most értelmes használat mellett  :ordog:  5,6-on áll :) És szerintem ez is jó :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1557 Dátum: 2007.07.26 10:14:04 »
Fiúk (Leszilaci, Xanyi és Zénóka) nagyon jók vagytok.  :10:  :nagymosoly:  :kacsint:
Nekem most 5,3-at mutat a fed.komp.  :szemez:
Szilvi 62

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1558 Dátum: 2007.07.26 10:51:09 »
pont.
:faradt:  :banging:  :banging:  :banging:

mi a franc értelme van itt ezen tépni egymást? aki szét akarja rugni az autóját azt úgysem lehet róla lebeszélni! :ordog:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1559 Dátum: 2007.07.26 10:52:25 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Fiúk nagyon jók vagytok.  :10:  :nagymosoly:  :kacsint:
Nekem most 5,3-at mutat a fed.komp.  :szemez:


én most lenulláztam mindent és úgy hogy nem voltam városon kívül,most 5.6-on állok! ez tõlem szerintem nagyon jó,csak nem tudom meddig bírom azt hogy ne lépjem neki...! utálok totyogni!