Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 936744 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1215 Dátum: 2006.08.16 15:06:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Volt szerencsém kicsit hosszabb távon vezetnem egy új D-4D Sol Yarist.

Meglepõen sokat evett computer szerint  :mivan:

150-nél 7 (!!!) litert, országúton 100-110-nél 4,4 körül...  
Az enyém ilyen sebességek mellett 5,5, illetve 3,8 körül jön ki....

Ez kicsit csalódás volt nekem  :|
Bocsi, de hány km volt az "új" Yarisban, és a tiedben. Nem lehet, hogy még bejáratós?
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1216 Dátum: 2006.08.16 15:56:00 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Szeke"
Volt szerencsém kicsit hosszabb távon vezetnem egy új D-4D Sol Yarist.

Meglepõen sokat evett computer szerint  :mivan:

150-nél 7 (!!!) litert, országúton 100-110-nél 4,4 körül...  
Az enyém ilyen sebességek mellett 5,5, illetve 3,8 körül jön ki....

Ez kicsit csalódás volt nekem  :|


150-nél 7 liter az sok? Nekem a városi fogyasztásom 7,5-8 liter.
OK, nem diesel.

Tényleg a városi 7,5 egy TS yarisnál jó érték? Szerintem az, de kíváncsivagyok más véleméynekre is.

Szerintem jó, az enyém 8-8.5 között szokott lenni, de sok rövidet szoktam menni.
Ha jól emlékszem a gyári adat városra 8.9, ezt még télen is csak közelíteni szokta...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1217 Dátum: 2006.08.16 16:28:41 »
Idézetet írta: "KLaco"
Bocsi, de hány km volt az "új" Yarisban, és a tiedben. Nem lehet, hogy még bejáratós?

Én is gondoltam erre, de aztán rájöttem, nem lehet ez az oka.
Néhány ezer km volt az autóban, ennyi alatt be kellett járatódnia. Az enyém sem csökkent észrevehetõen (most 25ezer van benne), pedig 0km-es kora óta vezetem.
Csak a nagyobb súllyal, nagyobb légellenállásal és a szomjasabb motorral tudom magyarázni a dolgot, mással nem  :|
Kár, hogy nincs köztünk új dízeles Yarisos, aki rám tudna cáfolni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1218 Dátum: 2006.08.16 16:58:27 »
Idézetet írta: "Szeke"
Néhány ezer km volt az autóban, ennyi alatt be kellett járatódnia. Az enyém sem csökkent észrevehetõen (most 25ezer van benne), pedig 0km-es kora óta vezetem.
Csak a nagyobb súllyal, nagyobb légellenállásal és a szomjasabb motorral tudom magyarázni a dolgot, mással nem  :|
Kár, hogy nincs köztünk új dízeles Yarisos, aki rám tudna cáfolni.
Értelek. Az gáz, ha nem csökkent. Nekünk kb 5-6 decivel csökkent 3000km után kb. Mennyivel több a súly? A légellenállást értem, meg a mocit is. Azért elcserélném a Corimat 1 ilyenre 1:1 hez  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1219 Dátum: 2006.08.16 17:07:35 »
Idézetet írta: "KLaco"
Értelek. Az gáz, ha nem csökkent. Nekünk kb 5-6 decivel csökkent 3000km után kb. Mennyivel több a súly?

Valahogy dízeleknél kevésbé számít a bejáratás.

Az új dízel Yaris 100-130 kilóval nehezebb a réginél.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1220 Dátum: 2006.08.16 17:09:39 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Értelek. Az gáz, ha nem csökkent. Nekünk kb 5-6 decivel csökkent 3000km után kb. Mennyivel több a súly?

Valahogy dízeleknél kevésbé számít a bejáratás.

Az új dízel Yaris 100-130 kilóval nehezebb a réginél.


De 15 pacival több is. :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1221 Dátum: 2006.08.17 07:28:52 »
1015-1030kg-ot írnak még a benzinesekre is. Jóval több anyag van benne, mint a régiben. :)
Yaris 1.3, 2006

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1222 Dátum: 2006.08.17 08:47:49 »
Idézetet írta: "spock"
1015-1030kg-ot írnak még a benzinesekre is. Jóval több anyag van benne, mint a régiben. :)

milyen anyag :?:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1223 Dátum: 2006.08.17 09:23:52 »
Pl kényelmi és biztonsági felszerelések...Éshát bizony az a 100 kiló lehet +1 lityi fogyi.
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1224 Dátum: 2006.08.17 09:58:19 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Pl kényelmi és biztonsági felszerelések...Éshát bizony az a 100 kiló lehet +1 lityi fogyi.

van összehasonlítás törésteszt a két típusra levetítve?
milyen plusz kényelmi felszerelés?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1225 Dátum: 2006.08.17 10:11:01 »
Idézetet írta: "leszilaci"
van összehasonlítás törésteszt a két típusra levetítve?
milyen plusz kényelmi felszerelés?
Ezt ugye nem mondod komolyan  :kacsint: 4 csillag, 29pont vs. 5 csillag 35 pont. Régen nem mérték a gyerek sérüléseit, de abban is biztos sokkal jobb. Modernebb technika, alapból elektromos tükörrel, ami nem minden kategóriatársában van. Sztem nehezebbek az ülések, meg nagyobb a kaszni, és amiatt nehezebb.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1226 Dátum: 2006.08.17 11:14:36 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ezt ugye nem mondod komolyan  :kacsint: 4 csillag, 29pont vs. 5 csillag 35 pont. Régen nem mérték a gyerek sérüléseit, de abban is biztos sokkal jobb. Modernebb technika, alapból elektromos tükörrel, ami nem minden kategóriatársában van. Sztem nehezebbek az ülések, meg nagyobb a kaszni, és amiatt nehezebb.

naaaaa....ezekre voltam kiváncsi, mert nem tudtam!
 :pofa:
nem azt mondtam,h a 2 típus között nincs különbség, csak "számszerûsítve" nem láttam....
de a plusz felszereltség nem az el.tükrökben keresendõ ;) az van az enyémben is...és nem 50 kilós egy tükör :nagymosoly:
ha a biztonsággal magyarázzák a "többlet"súlyt, meg azzal a pár centivel akkor oké.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1227 Dátum: 2006.08.17 11:26:45 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "KLaco"
alapból elektromos tükörrel

naaaaa....ezekre voltam kiváncsi, mert nem tudtam!
 :pofa:
nem azt mondtam,h a 2 típus között nincs különbség, csak "számszerûsítve" nem láttam....
de a plusz felszereltség nem az el.tükrökben keresendõ ;) az van az enyémben is...és nem 50 kilós egy tükör :nagymosoly:
ha a biztonsággal magyarázzák a "többlet"súlyt, meg azzal a pár centivel akkor oké.
Persze, nem 50 kiló a moci, de minden egyes ilyen + dolog növeli a súlyt. Az én Corollám 1000kg, pedig egy fél számmal nagyobb, mint a Yaris. Amúgy neked terra van, de én az alap Yarisra mondtam az elektromos tükröt  :pofa: Most nem tudnám neked kiszámolni, hogy az a pár centi miatt mennyivel kellene nehezebbnek lennie, de sztem korrektül lett nehezebb. Nézd meg a Stiftet, az kicsit többet gyarapodott  :kacsint:
Laco 73 :D

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1228 Dátum: 2006.08.18 08:28:31 »
Idézetet írta: "leszilaci"

ha a biztonsággal magyarázzák a "többlet"súlyt, meg azzal a pár centivel akkor oké.


Arról a pár centirõl annyit, h az F Astrámnál 5 centivel szélesebb a Yaris... :)
Yaris 1.3, 2006

viharhozo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1229 Dátum: 2006.08.20 21:36:40 »
Idézetet írta: "Szeke"
Csak a nagyobb súllyal, nagyobb légellenállásal és a szomjasabb motorral tudom magyarázni a dolgot, mással nem  :|
Kár, hogy nincs köztünk új dízeles Yarisos, aki rám tudna cáfolni.


Ha mar megszolittattam volt. Nem tudom cafolni, sot raerositenek. A gyarilag megadott 4 liter nagyjabol konstans 80-as temponal tarthato. 5 liter alatti vegyes fogyasztast nem sikerult meg produkalnom. Orszaguton, realis korulmenyek kozt, mertektarto vezetessel 4,6-4,8-bol elmegy a gep. Autopalyan es varosban a hatar majdnem a csillagos eg, Budapesten belul, 35 fokban, folyamatos klimahasznalat mellett egy 140 kilometeres etapon elertem a 7,4 l/100 km-t. 130 folott autopalyan is szepen megno a fogyasztas, bar ezt erthetonek tartom. A klima szamomra kicsit furcsa, bekapcsolasa utan kanikulaban gyakorlatilag folyamatosan megy a hutomotor, megallas utan meg kis tavacska keletkezik a gep korul. Ez az altalam eddig vezetett gepekre nem volt jellemzo.

Ket adalek a fogyasztas-fetisisztaknak:

1. A tavolsagmero 1,5%-kal alulmer.
2. A sebessegmero 5 km/h-val felulmer.