Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 936749 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1185 Dátum: 2006.08.07 09:30:50 »
Mondjuk az sem olyan hú de nehéz. Benne van a leírásban, hogy kell csinálni.
Gabe 254.

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1186 Dátum: 2006.08.07 11:45:33 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "GUS"
Sziasztok!

Van egy kis gondom.
Adott egy 1.3 yaris 5.7 -es fogyival.
A computer szerint a range 21 km.
Ennyire elég az üzemanyag, vagy azért van még némi tartalék benne?
Kéne még tankolás elõtt mennem vagy 40-50 km-t:(
Meg merjem kockáztatni?


Az mindig valótlan adatoat mond.

Én azt szkotam csinálni, hogy amikor kigyullad a "tankojjávazzze" lámpa, akkor nullázom a km számlálót és onnan én max 45 kmt tudok megtenni, de a biztonság kedvéért amint lehet tankolok.
Nem egyszer szívtam már meg. Elõször gondoltam (mert sokan modták), hogy elmegy még 70-80 km-t, hát kifogyott.
Másodszor gondoltam ha annyit nem is, 50-et csak elmegy. Hát annyit sem ment.
Igaz, hogy TS, tehát lehet, hogy többet eszik, és szinte csak városban, bár ilyenkor direkt kímélem és nem hajtom, hogy ne fogyaszon sokat.

Szóval sztem az 1.3-mas sem fog 100 km-t elmenni.
De próbáld ki egyszer,csak vigyél magaddal egy kanna benzint meg egy tölcsért  :nagymosoly:


Az én 1,3-om elmegy 100 km.-t ha a computer 0-t mutat.
Nem nagyon próbálgatom, mert tartok tõle, hogy ha kifogy a benzin, akkor az üzemanyag tartály aljáról valmi kosz esetleg bekerül a rendszerbe, de tankoláskor látom, hogy bizony még kb 9 liter maradt a tankba.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1187 Dátum: 2006.08.07 13:27:28 »
Na értem már, hogy mibõl lehetnek a nem stimmelõ adatok.

Én nem a Range 0Km-tõl számítva megyek még annyit (akkor sztem én is elmennék 100 KM-t), hanem a jelzõlápma kigyulladásától.
Nekem analóg a mûszerfalam, azon ha lemennek a csíkok, az utolsónál kigyullad a lámpa. nem tudom, hogy a digitális mûszerfalnál van-e vagy hogy hogy van egyáltalán.
A Range-t sosemnéztem.
Szóval nekem a lámpától még max 40 km-t bír.
De valszeg ekkor a range már régóta 0-t mutathat.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1188 Dátum: 2006.08.07 13:53:03 »
Szerintem stimmelnek az adatok, csak pontosítani kell.

Az utolsó lámpa villogásától, még 5,5-6 liter van a tankban. Ha, és ez is fontos vízszintesen áll az autó. Egy nagyon kicsi balra, vagy elõre dõlésnél hamarabb kezd villogni, viszont ellenkezõ dõlésnél késõbb. Tapasztalatom szerint nagyon kicsi eltérés a vízszintestõl már komoly mérési hibákat eredményez. Ilyenkor elõfordulhat hogy kb 3,5-4 liter marad a tankban.
Ha döntött állapotban indítod az autód, és még nem villog, akkor is kell kb 10-15km megtett út, hogy a helyes értéket mutassa a kijelzõ. Ha közben (város) újbol megálsz, netalántán megint döntve, akkor nyilvánvaló, hogy késve fogja mutatni a "tankoljálmár" villogást. A lámpa villogásának kezdetéhez mért 5,5-6 litert igazából csak akkor szabad alapul venni, ha a villogás menet közben kezdõdött, lehetõleg országúton.

A másik. Én írtam anno a 100 km-t. Nekem az átlagfogyim elég messze van a tiedtõl. Ha nagyon takarékosan megyek ami olyan 3,5-3,7 litert jelent/100km, akkor 150km-el a villogás után szoktam tankolni, és még mindig van általában 7-8 deci a tankban. De ugye mivel általában országúton megyek, eleve pontosabban "kezd el villogni".
Ha normálisan megyek 4-4,5 liter akkor 100km, ha sietek ami nálam ritka akkor 70km.
A ts eleve többet eszik, amihez hozzájön a tisztán város, és ugye pesten elég nehéz a városi dugóban takarékon menni, no meg a lábad :kacsint:  :nagymosoly:
Szóval szerintem teljesen életszerû, hogy egy kicsit döntött megállás után, egy kicsit késve kezd villogni, neked meg kicsit késve lesz a következõ benzinkutya, legalábbis ha messzebb van mint 40 km :nagymosoly:


spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1189 Dátum: 2006.08.07 14:00:52 »
Idézetet írta: "SZegecs"

MItõl tud behorpadni? ezt nem értem. Ha van benne 1 dl akkor még nem horpad, ha teljesen üres akkor meg hirtelen behorpad? Nem hiszem, hogy 1 dl hiány akkora vákumot tudna csinálni, másrészt ha kifogy, akkor a motor le is ál, tehát nem tud mitõl vákuum keletkezni.
De szóljatok, ha rosszúl gondolom. :kacsint:


Akkor van gond, ha a tank szellõzõje bedugult. Az AC képes akkora krafttal szívni, h behorpad a tank.
Opel betegség, semmi baj nincs utána, max annyi, h az addigi 51-52L-es tankból lesz ~40L. :)
Yaris 1.3, 2006

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1190 Dátum: 2006.08.07 17:16:12 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Tondach"
Békéscsaba-Eger 5,5 tegnap.
Eger-Békéscsaba ma 5,2 90-100 között szépen autókázva.
A computer fél litert csal minuszba.


Hihetetlen egy TS-sel. Csak az én lábam ilyen nehéz? Vagy a kilincsel elõre menés jobban fogyaszt?  :nagymosoly:

Holnap sietös Békéscsaba-Pesti út lesz autópályázással,majd megirom úgy mennyi az annyi.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1191 Dátum: 2006.08.07 21:29:27 »
Idézetet írta: "spock"

Akkor van gond, ha a tank szellõzõje bedugult. Az AC képes akkora krafttal szívni, h behorpad a tank.
Opel betegség, semmi baj nincs utána, max annyi, h az addigi 51-52L-es tankból lesz ~40L. :)


Viszont ha nagy nyomással nyomatod a benyát, akkor az visszahorpasztja  :rohog:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1192 Dátum: 2006.08.08 10:25:00 »
Ezt jól kiveséztétek:)
Nekem amikor a range 35 km-t mutatott, már akkor villogott az utolsó téglalapom:(
Asszem a corsánál valóban olyasmi volt a gond, hogy a tanksapka gyárilag nem volt perforálva bizonyos szériánál!?
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1193 Dátum: 2006.08.08 13:09:44 »
Idézetet írta: "GUS"

Asszem a corsánál valóban olyasmi volt a gond, hogy a tanksapka gyárilag nem volt perforálva bizonyos szériánál!?


Nem a tank sapi. A tankon van vmi szellõzõ nyílás, vagy csõ. Ennyire még nem szedtem szét az Opelemet, konkrétabbat nem tudok. :)
Yaris 1.3, 2006

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1194 Dátum: 2006.08.08 15:37:20 »
na szóval:
Bcsaba-Bpest fele országút,fele pálya 6,5
Vissza ugyanez,de a pályán versenyezve egy Land Cruiserrel 6,6.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1195 Dátum: 2006.08.08 16:35:38 »
Hát nem mehetett valami gyorsan az a LandCruiser... :D
Gabe 254.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1196 Dátum: 2006.08.08 16:44:00 »
Múlt héten sikerült - negatív - csúcsot döntenem: 10.5 :(
Mondjuk a körülmények nem voltak átlagosak: Debrecen-Budapest autópálya 140-150, tetõcsomagtartó + bringatartó + 2db bringa.

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1197 Dátum: 2006.08.08 20:17:31 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát nem mehetett valami gyorsan az a LandCruiser... :D

160-nál nem mentünk gyorsabban.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1198 Dátum: 2006.08.08 20:42:31 »
Idézetet írta: "kmr"
Múlt héten sikerült - negatív - csúcsot döntenem: 10.5 :(
Mondjuk a körülmények nem voltak átlagosak: Debrecen-Budapest autópálya 140-150, tetõcsomagtartó + bringatartó + 2db bringa.


Azzé' vagyány dolog így döngetni ilyen pakkal... :sunyi:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1199 Dátum: 2006.08.08 21:12:47 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "kmr"
Múlt héten sikerült - negatív - csúcsot döntenem: 10.5 :(
Mondjuk a körülmények nem voltak átlagosak: Debrecen-Budapest autópálya 140-150, tetõcsomagtartó + bringatartó + 2db bringa.


Azzé' vagyány dolog így döngetni ilyen pakkal... :sunyi:

Odafelé nem siettünk annyira, akkor 120 körül mentem, csak úgy nagyon lassan fogytak a km-ek...
Visszafelé viszont szorított az idõ, így kicsit oda kellett lépni.