Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 905499 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #105 Dátum: 2005.05.24 11:08:25 »
Idézetet írta: "Zénóka"
A 140 az 1.0-snál 4200-at jelent. Az 1.3-nál meg 3710-et. Nem néztem meg, csak még anno 1x kiszámoltam :D
Bíztam is benned, hogy nem pörgeted el a verdádat addig!!! Jól szét trancsírozná a fogyidat  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #106 Dátum: 2005.05.24 18:44:15 »
Nekem városban stabilan 5,5-5,6 között van az átlagfogyi,és ez 80% városban!Jó ez az 1.0 Yaris! :lol:
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #107 Dátum: 2005.05.24 22:38:34 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Nekem városban stabilan 5,5-5,6 között van az átlagfogyi,és ez 80% városban!Jó ez az 1.0 Yaris! :lol:

Na most akkor hogy van ez? A város az 80% város?!? :roll:  :wink:  :lol:
music     

beniz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #108 Dátum: 2005.05.25 06:35:10 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Nekem most legutóbb tankolástól - tankolásig a fed.comp. szerint 5,6 liter/100km lett a fogyim


Nekem 1.0 most van benne 1500 km, így 5,3. Szerintem jó!

Laca

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #109 Dátum: 2005.05.25 10:25:17 »
Lenne egy kérdésem!
Ilyen átlagfogyikkal, mennyi az átlagsebesség? 30 Km/h ?
2006 Corolla HB 1.4 D4D Luna

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #110 Dátum: 2005.05.25 11:02:40 »
Idézetet írta: "Laca"
Lenne egy kérdésem!
Ilyen átlagfogyikkal, mennyi az átlagsebesség? 30 Km/h ?


No igen, lassan egy hónapos ez a topic csak úgy kíváncsiságból vigyázok a lábamra egy kicsit, bár az értelmetlen lámpától lámpáig padlózásokat eddig is mellőztem....na nem ez a lényeg, hanem az hogy max 2000-ig pörgetem a gépet és elváltok, így 5,1-5,3 körül van a fogyasztásom, néha légkondi használattal, csak város. Előtte egy 5-7 decivel többet evett, de akkor ha kellett visszarántottam és előztem, vagy épp beléptem valaki elé padló 1-essel...Így előtte az átlagos közlekedés mellett volt, hogy 3500 nagyon-nagyon néha 4000-ig felkúszott a mutató.
Összegzés képppen egy átlag félórás városi út manapság 40 percrig eltart, és unatkozom :( . Tehát adok enni a kicsikémnek egy fél licsivel többet, előbb hazaérek, élvezem a vezetést és nem alszom el a volánnál :supz:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #111 Dátum: 2005.05.25 11:25:43 »
Idézetet írta: "Laca"
Lenne egy kérdésem!
Ilyen átlagfogyikkal, mennyi az átlagsebesség? 30 Km/h ?


Legközelebb az átlagsebesség mérőt is lenullázom, és kiderül mennyi ...
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #112 Dátum: 2005.05.25 11:55:24 »
Idézetet írta: "Zso"
No igen, lassan egy hónapos ez a topic csak úgy kíváncsiságból vigyázok a lábamra egy kicsit, bár az értelmetlen lámpától lámpáig padlózásokat eddig is mellőztem....na nem ez a lényeg, hanem az hogy max 2000-ig pörgetem a gépet és elváltok, így 5,1-5,3 körül van a fogyasztásom, néha légkondi használattal, csak város. Előtte egy 5-7 decivel többet evett, de akkor ha kellett visszarántottam és előztem, vagy épp beléptem valaki elé padló 1-essel...Így előtte az átlagos közlekedés mellett volt, hogy 3500 nagyon-nagyon néha 4000-ig felkúszott a mutató.
Összegzés képppen egy átlag félórás városi út manapság 40 percrig eltart, és unatkozom :( . Tehát adok enni a kicsikémnek egy fél licsivel többet, előbb hazaérek, élvezem a vezetést és nem alszom el a volánnál :supz:
Na ez furcsa, mert nekem lassan 10 hónapja van meg és az eddig elautózott 30.000 km-re vetítve az átlagom 4,31 L. Igaz jó részt úgy vezetek ahogy írtad. 1800-2000-nél váltás a klímával nem spórolok, ha meleg van és ha kell akkor azért én is visszatűzöm. Sportosan urasan 100-120 környékén, de ha sietős dolog van, akkor 150. A 4,3 kontra 5,6 átlag különbség kb 3-4 Ft különbséget eredményez km-ként. Lehet számolgatni ki mennyit megy egy évbe. 35.000 km-nél (az én esetemben) 120 ezer Ft környéki megtakarításról beszélhetünk. Ezt mondjuk lehet CASCO-ra szánni, vagy zenére, vagy csajokra, vagy piára, fűre, gázolajra, CDk-re, DVDk-re, mosatásra, spoilerre, stb stb...... A megtakarított idő csekély a vezetés közben született ősz hajszálak száma konvergál a 0-hoz. Adrenalin?? PL ezt a 120 ezret el lehet költeni ejtőernyőzésre. Ott van csak igazán para.
Üdv: Kishaver 74

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #113 Dátum: 2005.05.25 13:23:22 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Zso"
No igen, lassan egy hónapos ez a topic csak úgy kíváncsiságból vigyázok a lábamra egy kicsit, bár az értelmetlen lámpától lámpáig padlózásokat eddig is mellőztem....na nem ez a lényeg, hanem az hogy max 2000-ig pörgetem a gépet és elváltok, így 5,1-5,3 körül van a fogyasztásom, néha légkondi használattal, csak város. Előtte egy 5-7 decivel többet evett, de akkor ha kellett visszarántottam és előztem, vagy épp beléptem valaki elé padló 1-essel...Így előtte az átlagos közlekedés mellett volt, hogy 3500 nagyon-nagyon néha 4000-ig felkúszott a mutató.
Összegzés képppen egy átlag félórás városi út manapság 40 percrig eltart, és unatkozom :( . Tehát adok enni a kicsikémnek egy fél licsivel többet, előbb hazaérek, élvezem a vezetést és nem alszom el a volánnál :supz:
Na ez furcsa, mert nekem lassan 10 hónapja van meg és az eddig elautózott 30.000 km-re vetítve az átlagom 4,31 L. Igaz jó részt úgy vezetek ahogy írtad. 1800-2000-nél váltás a klímával nem spórolok, ha meleg van és ha kell akkor azért én is visszatűzöm. Sportosan urasan 100-120 környékén, de ha sietős dolog van, akkor 150. A 4,3 kontra 5,6 átlag különbség kb 3-4 Ft különbséget eredményez km-ként. Lehet számolgatni ki mennyit megy egy évbe. 35.000 km-nél (az én esetemben) 120 ezer Ft környéki megtakarításról beszélhetünk. Ezt mondjuk lehet CASCO-ra szánni, vagy zenére, vagy csajokra, vagy piára, fűre, gázolajra, CDk-re, DVDk-re, mosatásra, spoilerre, stb stb...... A megtakarított idő csekély a vezetés közben született ősz hajszálak száma konvergál a 0-hoz. Adrenalin?? PL ezt a 120 ezret el lehet költeni ejtőernyőzésre. Ott van csak igazán para.


Egyetértés 100% 8)
És az érvek mellett van még valami: így egyszerre kíméled(jük) is a gépet. Az a egyesben huzatom, utána satufékkel beállok legalább 1 tucat alkatrésznek közvetlenül rövidíti meg az élettartamát.

Egy érdekesség: Tegnap elött nem bírtam tovább és kicseréltem a lapos szíjamat. Generátor megenged, motortartó bak 3 csavarja meglazít, olajemelövel olajteknö 1-ik csavarjánál finoman alátámaszt, picit megemel, 3 csavar tehermentes, kézzel kiteker, olajemelö 2 centit leenged, régi szíj kihúz, új bemegy, olajemelö finoman visszaemel, közben motortartó bak megvezetö csapját kézzel helyreilleszt, 3 csavar beteker, finoman helyrehúz, olajemelö ki, csavarok meghúz, szíj helyére tesz, generátor megfeszít.
Közben fösegítség nagypapa (nyugd. gépész és járműmérnök) régi szíjat hajtogatja vizsgálgatja. Okulár feltesz, szíj visszafelé jól kiteker, nézegeti. "Mi a fenének kellett ezt kicserélni?" -kérdi. Mondom 240 ezer van benne. "Miért ez még az eredeti?" - " Az " -felelem. "Akkor el kell tenni... Hátha egyszer valamiért vissza kell tenni." Ezek után visszahajtogatta az új szíj papírtasakjába és visszarakta az új olajaim és szüröim mellé. :lol:  :lol:
Ezek után közösen jól befújtuk az új szíjat is szilikonnal a járó motornál. Egyébként érdekes, hogy a vadi új szíj is surrog valamennyire indítás után, viszont a fujásnál jól észrevehetöen elhalkult. (Egy picit lazábbra hagytam mint a gyári elöírás, kímélendö a csapágyakat, majd inkább néhány ezer múlva utána feszítek.)
Na ezek után magyarázza el nekem valaki, hogy a szilikon tönkre teszi a gumi alkatrészeket :D  :D


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #114 Dátum: 2005.05.25 13:34:41 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Egyetértés 100% 8)
És az érvek mellett van még valami: így egyszerre kíméled(jük) is a gépet. Az a egyesben huzatom, utána satufékkel beállok legalább 1 tucat alkatrésznek közvetlenül rövidíti meg az élettartamát.

Egy érdekesség: Tegnap elött nem bírtam tovább és kicseréltem a lapos szíjamat. Generátor megenged, motortartó bak 3 csavarja meglazít, olajemelövel olajteknö 1-ik csavarjánál finoman alátámaszt, picit megemel, 3 csavar tehermentes, kézzel kiteker, olajemelö 2 centit leenged, régi szíj kihúz, új bemegy, olajemelö finoman visszaemel, közben motortartó bak megvezetö csapját kézzel helyreilleszt, 3 csavar beteker, finoman helyrehúz, olajemelö ki, csavarok meghúz, szíj helyére tesz, generátor megfeszít.
Közben fösegítség nagypapa (nyugd. gépész és járműmérnök) régi szíjat hajtogatja vizsgálgatja. Okulár feltesz, szíj visszafelé jól kiteker, nézegeti. "Mi a fenének kellett ezt kicserélni?" -kérdi. Mondom 240 ezer van benne. "Miért ez még az eredeti?" - " Az " -felelem. "Akkor el kell tenni... Hátha egyszer valamiért vissza kell tenni." Ezek után visszahajtogatta az új szíj papírtasakjába és visszarakta az új olajaim és szüröim mellé. :lol:  :lol:
Ezek után közösen jól befújtuk az új szíjat is szilikonnal a járó motornál. Egyébként érdekes, hogy a vadi új szíj is surrog valamennyire indítás után, viszont a fujásnál jól észrevehetöen elhalkult. (Egy picit lazábbra hagytam mint a gyári elöírás, kímélendö a csapágyakat, majd inkább néhány ezer múlva utána feszítek.)
Na ezek után magyarázza el nekem valaki, hogy a szilikon tönkre teszi a gumi alkatrészeket :D  :D

Hm ez érdekes, szal a kímélő vezetési stílus ennek is jó tesz? Vagy a szilikon tesz neki jót? Egyébként sztem se rossz a szilikon a gumira, régen nem is volt más nagyon, amit használtak. Ez a szíj hol is van? Én mostanában nem nyitogattam a motorteret, kb 2 havonta szoktam megnézni a folyadék szinteket, ami általában gáz az az ablakmosó :D abból mindig kifogy a lötty. Hány kilóméterenként kellene ezt a szíjat cserélni? Nekünk bizti 100ezer után nem lesz az igazi, bár addigra már 10 éves lesz, szal addigra megérdemli majd a cserét :D
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #115 Dátum: 2005.05.25 14:16:01 »
Idézetet írta: "KLaco"

Hm ez érdekes, szal a kímélő vezetési stílus ennek is jó tesz? Vagy a szilikon tesz neki jót? Egyébként sztem se rossz a szilikon a gumira, régen nem is volt más nagyon, amit használtak. Ez a szíj hol is van? Én mostanában nem nyitogattam a motorteret, kb 2 havonta szoktam megnézni a folyadék szinteket, ami általában gáz az az ablakmosó :D abból mindig kifogy a lötty. Hány kilóméterenként kellene ezt a szíjat cserélni? Nekünk bizti 100ezer után nem lesz az igazi, bár addigra már 10 éves lesz, szal addigra megérdemli majd a cserét :D


Az ablakmosó betöltési nyílásától kb 15-20 centi jobbra, utastér fele. Amúgy 105 ezernél kéne cserélgetni szervízkönyv szerint. A kíméletes vezetés nem hiszem, hogy nagy hatással lenne a szíjra, itt inkább a szilikon számított. Bár a hirtelen és nagy fordulatszámváltozásokat nem szereti (pl 110-nél 3-asban alapjárati fordulatnál leugrassz a kuplungról), de ha ilyen történik azt úgysem a szíj szívja meg a legjobban :D


Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #116 Dátum: 2005.05.25 21:33:32 »
Music:Jogos,szal 80%-ban városban használjuk a gépet!

Kishaver hozzászólásával abszolút egyetértek!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #117 Dátum: 2005.05.26 10:02:34 »
Idézetet írta: "kishaver"
A 4,3 kontra 5,6 átlag különbség kb 3-4 Ft különbséget eredményez km-ként. Lehet számolgatni ki mennyit megy egy évbe. 35.000 km-nél (az én esetemben) 120 ezer Ft környéki megtakarításról beszélhetünk. Ezt mondjuk lehet CASCO-ra szánni, vagy zenére, vagy csajokra, vagy piára, fűre, gázolajra, CDk-re, DVDk-re, mosatásra, spoilerre, stb stb...... A megtakarított idő csekély a vezetés közben született ősz hajszálak száma konvergál a 0-hoz. Adrenalin?? PL ezt a 120 ezret el lehet költeni ejtőernyőzésre. Ott van csak igazán para.


Ez így teljesen igaz, de.....
Én ha a fejem tetejére állok, se tudom Bp-n 5 liter alá vinni a fogyasztást
éves átlagos Bp-i futásom 20000 km, vegyük 5,8-ra az átlagfogyimat a saját stílusommal, akkor spórolnék évente 160 liter gázolajat a városi futásommal. Mivel sógorom rendes hozzám olcsón szerzem a gázolajat így spórolnék évente 24 EFt-ot plussz az autópályás futások, tehát durván egy harmincat. Az ejtőernyőzéshez ez sajnos kevés, pedig tuti bejönne, megjegyzem csak a szemem miatt nem lettem pilóta...
Az alkatrészek elhasználódásáról meg csak annyit ezért vettem TOYOTA-t. Ha apámnak a Suzukival 5 évig nem volt gondja, hasonló vezetési stílussal, akkor nekem se legyen....de erre, majd visszatérünk öt év múlva :wink:

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #118 Dátum: 2005.05.26 18:00:30 »
Sziasztok,

Nekem első 352 kilóméteren 7.2-t mutat a fogyimérő. (TS) Ez vegyesben, klíma nélkül kb. így néz ki: 65%/25%/10% - város/orszagút/autópálya.

Ez normális bejáratósként, nem? Nektek mennyit ment lejjebb - ha lejjebb ment -, és mikor?
dv.: Latek

Yaris TS

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #119 Dátum: 2005.05.26 22:18:32 »
Idézetet írta: "Latek"
Sziasztok,

Nekem első 352 kilóméteren 7.2-t mutat a fogyimérő. (TS) Ez vegyesben, klíma nélkül kb. így néz ki: 65%/25%/10% - város/orszagút/autópálya.

Ez normális bejáratósként, nem? Nektek mennyit ment lejjebb - ha lejjebb ment -, és mikor?


Szerintem normális. Bár én már ngyon régen nem nézem a fogyit, mert biztosan nem hinném el. Bár én nem vagok normális :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS