Szerző Téma: M-MT vagy kézi váltó  (Megtekintve 189411 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #330 Dátum: 2009.08.24 20:11:57 »
Pécsen.
Oppsz, Troskánál?

Az egyetlen Toyota pécsen, ezért igen.
Ezexerint jól is tudnak dolgozni, mert Palaczk barátnéjának autója, pontosabban MMT váltója vhogy nem jött össze...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #331 Dátum: 2009.08.24 20:55:21 »
Sziasztok!

Múlt héten kicserélték nekem is a váltót. Azóta elmentem vagy 600 km-t, de nem érzek szignifikáns különbséget. Minimálisan mintha finomabban váltana, de nem mernék rá megesküdni.


Bocs, hogy visszakérdezek, de miért kellett teljesen kicserélni a váltódat? Ekkor volt a GÁZ vele?  :hmmmm:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #332 Dátum: 2009.08.24 20:58:21 »
Nem a váltót cserélik, hanem a kuplungot és az MMT motorokat és ECU-t.
Egy kampány van, néhány évjáratét kötelezően ellenőrzik/cserélik.

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #333 Dátum: 2009.08.25 07:53:00 »
Bocs, hogy visszakérdezek, de miért kellett teljesen kicserélni a váltódat? Ekkor volt a GÁZ vele?  :hmmmm:

Sokakkal szemben nekem nem volt soha semmi bajom a váltóval, de ahogy Misi is írja egy kampány keretében cserélték.
orolla D-4D Luna MMT

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #334 Dátum: 2009.08.25 08:46:32 »
Na ja. Van itt olyan, akinek szintén nem volt vele gondja, csak a csere után...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #335 Dátum: 2009.08.26 10:55:05 »
Ezexerint jól is tudnak dolgozni, mert Palaczk barátnéjának autója, pontosabban MMT váltója vhogy nem jött össze...
Ha nem tudnának jól dolgozni, akkor nem vittem volna sok éven át több autót is oda  ::) ... De ezek után persze nem fogok, és természetesen nem azért, mert egyszer hibáztak. Hanem azért, amit utána műveltek. Dehát ezt már leírtam.

Amúgy meg nálunk ott indult a probléma, hogy (ki tudja, milyen okból) az első munkát nem az erre kvalifikált szerelőjük végezte. Mondjuk, ez már önmagában véve is "no comment" kategória.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #336 Dátum: 2009.08.26 11:04:50 »
Nem a váltót cserélik, hanem a kuplungot és az MMT motorokat és ECU-t.
Egy kampány van, néhány évjáratét kötelezően ellenőrzik/cserélik.
Egész pontosan a kuplungszettet (kinyomócsapágy nélkül), a kuplung-aktuátort (a váltóét nem!), továbbá -nem minden esetben, hanem csak bizonyos szériaszámok alapján- az ECU-t cserélik ki.

A csere során mindenképpen érdemes megnézetni a váltóházon a csúszógyűrűt (jobb esetben ezt a szervíz magától megteszi), mert az azon lévő kopás lehet felelős a "klasszikus", menet közben hirtelen üresbe kapcsolós MMT-hibáért :excl: Ilyenkor az van, hogy az aktuátor, miközben a kuplungot mozgatni próbálja, a programozottnál nagyobb erőt kell kifejtsen, és ha ez meghaladja a határértéket, akkor a rendszer önvédelemből leáll  ::) ... Utána, a motor leállítását és újraindítását követően, az esetek nagy többségében újra rendben működik (bár a hibaüzenetet persze eltárolja).

A gond az, hogy eltartott egy darabig, amíg ezt felismerték, és addig nem is cserélték a váltóházat az ilyen meghibásodások során; így a hibaforrás bent maradt az autókban. Ez történt a miénkkel is, amikor 2007 tavaszán gariban javították az MMT-t rajta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #337 Dátum: 2009.09.15 07:51:34 »
Mióta a visszahivási akció keretében kicserélték a váltó néhány alkatrészét és újraprogramozták, Nekem gondjaim vannak
Főleg akkor jelentkezik mikor 1-ből 2.-be váltok és a fordulatszám 2000 körül van, olyan érzés mintha elpörögnének a kerekek
Eddig gázelvétellel rendesen tudtam váltani, de most elég sokat ki kell várnom, hogy jóval 2000 alá essen a fordulatszám és olyankor nem jelentkezik
ez a probléma.
A többi fokozat esetében nem jelentkezik ennyire durván, de ott is érzem, hogy nem az igazi.
Próbáltam gázelvétel nélkül, de néha ott is jelentkezik ez a dolog.
Nem tudom más is tapasztalt-e ilyet.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #338 Dátum: 2009.09.15 08:35:32 »
Mióta a visszahivási akció keretében kicserélték a váltó néhány alkatrészét és újraprogramozták, Nekem gondjaim vannak
Főleg akkor jelentkezik mikor 1-ből 2.-be váltok és a fordulatszám 2000 körül van, olyan érzés mintha elpörögnének a kerekek
Eddig gázelvétellel rendesen tudtam váltani, de most elég sokat ki kell várnom, hogy jóval 2000 alá essen a fordulatszám és olyankor nem jelentkezik
ez a probléma.
A többi fokozat esetében nem jelentkezik ennyire durván, de ott is érzem, hogy nem az igazi.
Próbáltam gázelvétel nélkül, de néha ott is jelentkezik ez a dolog.
Nem tudom más is tapasztalt-e ilyet.

Túl csúsztatja a kuplungot, vidd vissza!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #339 Dátum: 2009.09.15 19:09:21 »
Mióta a visszahivási akció keretében kicserélték a váltó néhány alkatrészét és újraprogramozták, Nekem gondjaim vannak
Főleg akkor jelentkezik mikor 1-ből 2.-be váltok és a fordulatszám 2000 körül van, olyan érzés mintha elpörögnének a kerekek
Eddig gázelvétellel rendesen tudtam váltani, de most elég sokat ki kell várnom, hogy jóval 2000 alá essen a fordulatszám és olyankor nem jelentkezik
ez a probléma.
A többi fokozat esetében nem jelentkezik ennyire durván, de ott is érzem, hogy nem az igazi.
Próbáltam gázelvétel nélkül, de néha ott is jelentkezik ez a dolog.
Nem tudom más is tapasztalt-e ilyet.
NEM kell gázelvétel váltásoknál. Ezt megcsinálja az automatika, a megfelelő mértékben és időpontban.

A leírásod alapján inkább azt tudom elképzelni, hogy a rendszer csúsztatja kicsit a kuplungot, ennek lehet a finomabb váltás is a célja, bár mondjuk a miénken ilyesmit nem tapasztaltam (vagy föl sem tűnt). Így messziről sajnos ennyi alapján nehéz eldönteni, hogy tényleg van-e valami baj azzal, ahogy a tiéd vált, vagy egész egyszerűen csak kicsit más, mint amit eddig megszoktál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #340 Dátum: 2009.09.15 20:20:06 »
Mióta a visszahivási akció keretében kicserélték a váltó néhány alkatrészét és újraprogramozták, Nekem gondjaim vannak
Főleg akkor jelentkezik mikor 1-ből 2.-be váltok és a fordulatszám 2000 körül van, olyan érzés mintha elpörögnének a kerekek
Eddig gázelvétellel rendesen tudtam váltani, de most elég sokat ki kell várnom, hogy jóval 2000 alá essen a fordulatszám és olyankor nem jelentkezik
ez a probléma.
A többi fokozat esetében nem jelentkezik ennyire durván, de ott is érzem, hogy nem az igazi.
Próbáltam gázelvétel nélkül, de néha ott is jelentkezik ez a dolog.
Nem tudom más is tapasztalt-e ilyet.
NEM kell gázelvétel váltásoknál. Ezt megcsinálja az automatika, a megfelelő mértékben és időpontban.

A leírásod alapján inkább azt tudom elképzelni, hogy a rendszer csúsztatja kicsit a kuplungot, ennek lehet a finomabb váltás is a célja, bár mondjuk a miénken ilyesmit nem tapasztaltam (vagy föl sem tűnt). Így messziről sajnos ennyi alapján nehéz eldönteni, hogy tényleg van-e valami baj azzal, ahogy a tiéd vált, vagy egész egyszerűen csak kicsit más, mint amit eddig megszoktál.
Előtte kellett a gázelvétel, mert anélkül nagyon bologatott, én pedig a sima váltást szeretem.
Most próbáltam úgyis, hogy nem engedem vissza a gázt, de erőteljesebb gyorsitáskor igy is érzem.
Mindenképpen elviszem a szervizbe, mert igy nem OK.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #341 Dátum: 2009.09.15 20:28:50 »
Előtte kellett a gázelvétel, mert anélkül nagyon bologatott, én pedig a sima váltást szeretem.
Most próbáltam úgyis, hogy nem engedem vissza a gázt, de erőteljesebb gyorsitáskor igy is érzem.
Mindenképpen elviszem a szervizbe, mert igy nem OK.
Hát ja, az MMT bólogat főleg 1-ből 2-be, ez ilyen  ::) ...

Melyik szervízben csináltattad?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #342 Dátum: 2009.09.15 20:32:25 »
Előtte kellett a gázelvétel, mert anélkül nagyon bologatott, én pedig a sima váltást szeretem.
Most próbáltam úgyis, hogy nem engedem vissza a gázt, de erőteljesebb gyorsitáskor igy is érzem.
Mindenképpen elviszem a szervizbe, mert igy nem OK.
Hát ja, az MMT bólogat főleg 1-ből 2-be, ez ilyen  ::) ...

Melyik szervízben csináltattad?
Toyota Super - Máté Imre
Csere előtt 2 és fél évig használtam és teljesen összeszoktunk, ezért egy kicsit féltem a cserétől,
úgy látszik nem hiába.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.15 20:40:56 írta kari »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #343 Dátum: 2009.09.15 20:41:09 »
Mondjuk te már a második vagy, aki ilyen kuplung-csúszást tapasztal a visszahívásos MMT-csere után  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #344 Dátum: 2009.09.15 21:43:12 »
Mondjuk te már a második vagy, aki ilyen kuplung-csúszást tapasztal a visszahívásos MMT-csere után  :hmmmm:

És ugyanabban a szervizben, ugyanannál a munkafelvevőnél :)
Bár az enyém Verso. És már egyáltalán nem zavaró és nem is csinálja mindig, sőt.

Ti szoktátok néha hallani a váltást? Kis kattanás-szerű hang, főleg visszaváltáskor. Nem hangos, csak kicsit érezhető-hallható, és nem is mindig.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.15 21:45:16 írta tartlev »