Szerző Téma: M-MT vagy kézi váltó  (Megtekintve 189345 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

díler

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #195 Dátum: 2007.02.18 14:00:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
díler, nézd, úgy döntesz ahogy jónak látod, de én a magam részérõl elhamarkodottnak tartom egy ilyen átmeneti kellemetlenség miatt átpártolni a Kiához. Van egy csomó Toyota-kereskedés, meg kell ereszteni egy pár telefont, és hétköznap menni tesztelni. A Ceed nyilvánvalóan jó autó, de ide a rozsdás bökõt, hogy sok év használatot feltételezve nem olyan jó választás, mint egy szintén vadonatúj fejlesztésû Toyota.


Nem pártolok el, csak kipróbáltam, mérgemben írtam be tegnap, úgy felment a pumpám.
Kaptam ígéretet az ügyvezetõtõl, hogy elõkeríti holnap  at MMT-t.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #196 Dátum: 2007.03.09 20:23:45 »
:toy:  -> nah ez az a jel amit nem kell soha sehol megmagyarázni a világon !!! Kia  :pofa:  ne vicceljetek mán.  :rohog:

díler

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #197 Dátum: 2007.03.09 23:09:55 »
Srácok!

Van változás?
Valaki vezetett már új generációs MMT váltóval ferlvértezett corollát?
Hol lehet kipróbálni, kinek van ilyen tesztautója?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #198 Dátum: 2007.05.24 14:16:52 »
Tettem föl kérdéseket a Corolla fórum "Minden, ami Corollával kapcsolatos" topikjában - kérem, nézzétek meg, és ha tudtok, válaszoljatok rájuk! Köszi szépen elõre is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #199 Dátum: 2008.05.31 11:35:20 »
Nem tudom hol lenne legmegfelelõbb helye a kérdésemnek, talán itt a legjobb:
automata váltóknál az "L" fokozat az mi?
http://www.hasznaltauto.hu/2030431_toyota_corolla_1998#

Peti

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #200 Dátum: 2008.05.31 12:17:24 »
Idézetet írta: "rezol"

automata váltóknál az "L" fokozat az mi?


Sztem az egy sima, mezei automata 1-es, de hogy miért L-nek jelölik :hmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #201 Dátum: 2008.05.31 13:44:03 »
Idézetet írta: "rezol"
Nem tudom hol lenne legmegfelelõbb helye a kérdésemnek, talán itt a legjobb:
automata váltóknál az "L" fokozat az mi?
http://www.hasznaltauto.hu/2030431_toyota_corolla_1998#


Szerintem is sima fix egyes.  Oldscool óttómatta...
Én megkérném Palaczk mestert, hogy vizslassa meg, vagy kérnék mélben egy valag fényképet, köszöbrõl, belsejérõl stb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #202 Dátum: 2008.05.31 15:45:36 »
Idézetet írta: "rezol"
automata váltóknál az "L" fokozat az mi?


Ahogy már írták, ez a jó öreg 4 gangos Aut váltó. Az L pedig a "low", azaz alacsony fokozatot jelöli. Jelen esetben ez az 1-es fokozat, L-ben nem vált feljebb az automatika.

A 2-es esetében pedig értelemszerûen 2-es fokozatnál nem vált feljebb.
Ha pedig 3-as sebességnél nem akarsz feljebb váltani, akkor a kar bal oldalán látható gomb alatt van az úgynevezett O/D kapcsoló (overdrive).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #203 Dátum: 2008.05.31 16:46:57 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Ahogy már írták, ez a jó öreg 4 gangos Aut váltó. Az L pedig a "low", azaz alacsony fokozatot jelöli. Jelen esetben ez az 1-es fokozat, L-ben nem vált feljebb az automatika.

A 2-es esetében pedig értelemszerûen 2-es fokozatnál nem vált feljebb.
Ha pedig 3-as sebességnél nem akarsz feljebb váltani, akkor a kar bal oldalán látható gomb alatt van az úgynevezett O/D kapcsoló (overdrive).


Pontosan nem tudom, hogy az ebben a Corollában levõ háromsebességes váltó elektronikus vezérlésû-e, hogy mûködik (egyik ismerõsömnek van ilyenje, vezettem is egyszer), de a 960 négysebességes (plusz áthidalás, tehát lényegében 5), elektronikus egysége ha L-be húzom (PRND3L fokozatok vannak) beteszi kettesbe (kb. 35 alatt vissza egyesbe) és emiatt intenzíven motorfékezni kezd, illetve semmilyen körülmények között sem vált feljebb (tehát ha leváltott egyesbe, nem vált vissza már késõbb kettesbe). Gyakorlatilag bazi erõs motorféket kapsz. Ha csak 3-asig húzom, akkor hármasnál nem vált feljebb (de addig igen), ami már szintén elég tisztességes motorféket jelent (mintha egy kézi váltóst tennél vissza 3-ba). Plusz ha a W kapcsolót benyomom, akkor egyéb kunsztokat tudnak a D3L fokozatok (pl. D-ben ilyenkor hármasból indul)

Automatát igazából kétféle képpen lehet vezetni. Vagy egyszerûen betolja az ember D-be és dodgemezik, vagy váltogat is. Dombos, hegyes terepen én szoktam használni a plusz fokozatokat, síkon általában elég csak a D (mert a közhiedelemmel ellentétben motorfék ekkor is van).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #204 Dátum: 2008.05.31 21:17:27 »
Idézetet írta: "rezol"
Nem tudom hol lenne legmegfelelõbb helye a kérdésemnek, talán itt a legjobb:
automata váltóknál az "L" fokozat az mi?
http://www.hasznaltauto.hu/2030431_toyota_corolla_1998#


L, mint Low, azaz alacsony fokozat. Jelen esetben az egyest jelenti (mivel ott van fölötte a 2). Ha ebbe a fokozatba kapcsolsz, akkor a váltó csak az egyest használja (meredek emelkedõ/lejtõ, utánfutó, és hasonló szituk).

Amúgy az autó a képeken lelakottnak, elhanyagoltnak tûnik. Kopott és koszos, nyilván a karbantartása is ennek megfelelõen alakulhatott :| ... Plusz az illegál fólia, és még mintha ültetve is lenne - nyilván vmi fiatal suttyó gyepálhatta... Ehhez képest viszont meglehetõsen drága!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #205 Dátum: 2008.06.01 15:08:40 »
Idézetet írta: Palaczk
Amúgy az autó a képeken lelakottnak, elhanyagoltnak tûnik. Kopott és koszos, nyilván a karbantartása is ennek megfelelõen alakulhatott :|

+az elég lehangoló hogy még 1 fényképre' se dobják ki az elhasznált gyorskötözőt meg a kábelmaradékot...
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.01 15:11:29 írta Peti »

rezol

  • Vendég
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #206 Dátum: 2008.06.02 18:51:16 »
Idézetet írta: rezol
Nem tudom hol lenne legmegfelelõbb helye a kérdésemnek, talán itt a legjobb:
automata váltóknál az "L" fokozat az mi?
http://www.hasznaltauto.hu/2030431_toyota_corolla_1998#

L, mint Low, azaz alacsony fokozat. Jelen esetben az egyest jelenti (mivel ott van fölötte a 2). Ha ebbe a fokozatba kapcsolsz, akkor a váltó csak az egyest használja (meredek emelkedõ/lejtõ, utánfutó, és hasonló szituk).

Amúgy az autó a képeken lelakottnak, elhanyagoltnak tûnik. Kopott és koszos, nyilván a karbantartása is ennek megfelelõen alakulhatott :| ... Plusz az illegál fólia, és még mintha ültetve is lenne - nyilván vmi fiatal suttyó gyepálhatta... Ehhez képest viszont meglehetõsen drága!
Igen, nekem se jön be, csak a váltó miatt linkeltem, mivel a váltó képét önmagában nem tudtam.

rezol

  • Vendég
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #207 Dátum: 2008.06.02 18:54:02 »
Idézetet írta: Palaczk
Amúgy az autó a képeken lelakottnak, elhanyagoltnak tûnik. Kopott és koszos, nyilván a karbantartása is ennek megfelelõen alakulhatott :|

+az elég lehangoló hogy még 1 fényképre' se dobják ki az elhasznált gyorskötözőt meg a kábelmaradékot...
Ha tudnád mennyi ilyen "stílusú" hirdetést láttam. Full kosz és mocsok, kívülről is mocskos autók matt féyezéssel ... nem igaz, ha valaki árulja miért nem vaxolja ki, rögvest kérhetne érte 100-200-al többet! ??? :(

Peti

  • Vendég
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #208 Dátum: 2008.06.02 19:36:02 »
Idézetet írta: rezol
Ha tudnád mennyi ilyen "stílusú" hirdetést láttam. Full kosz és mocsok, kívülről is mocskos autók matt féyezéssel ... nem igaz, ha valaki árulja miért nem vaxolja ki, rögvest kérhetne érte 100-200-al többet! ??? :(

Részemről ezek az autók amit még véletlenül se néznék meg ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #209 Dátum: 2008.06.02 19:50:13 »
Idézetet írta: rezol
Ha tudnád mennyi ilyen "stílusú" hirdetést láttam. Full kosz és mocsok, kívülről is mocskos autók matt féyezéssel ... nem igaz, ha valaki árulja miért nem vaxolja ki, rögvest kérhetne érte 100-200-al többet! ??? :(

Részemről ezek az autók amit még véletlenül se néznék meg ::)

És a legnagyobb gáz az, hogy ezekre az autókra írják oda az Állapot rovatba, hogy "normál" meg "korának megfelelő" >:( ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )